Крекери с ленено семе

  • 55 130
  • 188
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 713
Да докладвам - станаха много вкусни, всички ги одобриха. След което опитах 2 други рецепти за крекери, които обаче ставаха по-издути, така че се връщам на тази рецепта.

За тестото питах, че първият път ми стана твърде рядко и се чудех какво да правя, ама просто добавих още брашно. Simple Smile

# 166
  • Мнения: 1 591
Да побутна малко темичката   Flutter

Забърках крекерите с кисело мляко вместо пресно, ще докладвам за резултата със снимки по-късно.   Peace

# 167
  • Мнения: 21
Здравейте!Вчера изчетох темата на цял дъх,понеже ми се превърна във фикс идея да си правя крекери,вместо да налазвам боклуците по магазините,които се старая да избягвам.Така и беше до преди няколко дни,когато ми се прияде ужасно нещо хрупкаво.То си е човещинка...но реших,че е по-добре сама да си ги приготвя.

Само искам да кажа БЛАГОДАРЯ!!!Рецептата е изключително лесна и бърза,не изисква много продукти и е просто чудесна.
Моите крекери направих с ръжено-пшенично брашно(понеже нямах овесено,а нямаше и в магазина),не сложих захарта,млякото бе заменено от айрян,а мазнината при мен е лъжичка и половина разтопено масло.Прибавих маково семе,куркума,малко черен пипер.Нарочно ги разточих по-тънки,за да са хрупкави.Чудеса!Още в тавата ги налазих ;D и една доза си я ометох почти сама  Embarassed

Страхотна рецепта!Мнооого благодаря!Определено ще се повтори,дозите ще са повече гарантирано!

# 168
  • Мнения: 1 338
И от мен благодаря за хубавата рецепта   bouquet
За нашето семейство дозата идва крайно малка, дори удвоена, може да видите на снимката колко излизат - 1 тава (която е към фурната) и 1/2 - може би 4-на доза поне за 2 такива чиниики, ще бъде идеално  Rolling Eyes
И аз имах сусам под ръка, съжалявам за грозните им никакви форми  Embarassed Но на вкус, намазани с мъничко крема сирене, са просто страхотни ...

# 169
  • Мнения: 4 370
Страхотни крекери!

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 26 385
ще ги направя,но с доста промени...дали ще се получат с овесени трици,кленов сироп,хималайска сол,зехтин и семена ,разбира се  Thinking

# 171
  • Мнения: 3 743
ще ги направя,но с доста промени...дали ще се получат с овесени трици,кленов сироп,хималайска сол,зехтин и семена ,разбира се  Thinking

Сигурно, защо не, но тогава това ще е по-скоро друга рецепта Wink Все пак може да споделиш резултата, ако пробваш. Според мен, заради овесените трици може да се наложи да промениш количеството на течностите Peace

# 172
  • Sofia
  • Мнения: 26 385
забравих за млякото,ще е ядково или кокосово...искам да са максимално здравословни и мисля,че ще се получат...ще споделя,когато ги приготвя  Party

# 173
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
рецептата има основен недостатък...
трябва да се утроят съставките като количество... а най-добре е по 4 да ги умножите  Laughing

# 174
  • Мнения: 1 338
рецептата има основен недостатък...
трябва да се утроят съставките като количество... а най-добре е по 4 да ги умножите  Laughing

И аз по-горе точно това бях писала  Joy

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 337
според вас дали ще се получи ако заменя бялото брашно с ленено брашно?

# 176
  • Мнения: 9 991
Ще ги пробвам   bouquet

# 177
  • Мнения: 1 906
Преди малко за пръв път ги направих. Дъщеря ми е от най-злоядите деца Sad , но тези крекери я очароваха. Направих ги мънички и станаха страшно хрупкави.
В брашното сложих 2 с.л. ленено брашно, после сложих маково семе и сусам.
Станаха превъзходни!
Благодаря за рецептата  newsm20

# 178
  • София
  • Мнения: 974
Знам, че темата е много стара, но просто не мога да се въздържа и искам да благодаря на авторката за чудесната рецепта!  bouquet 
И на labrex, че я сподели в Коледната тема!  bouquet
Направих двойна доза с пълнозърнесто брашно и още докато се печеше втората тава, забърках още една двойна  Laughing  Някои изрязвах с формички, някои направих на солети. В последните добавих малко черен и повечко червен пипер. Станаха уникално вкусни!

# 179
  • Мнения: 9 991
Замесих ги най-накрая и аз. Направих микс от брашна, пълнозърнесто, нахутено, ръжено, бяло, от конопено семе малко. Семена сложих сусам и лен. Директно забърках 4-на доза. Сега се пече едната тава, на следващата ще поръся и с черен сусам.   bouquet  chef

Общи условия

Активация на акаунт