Крекери с ленено семе

  • 55 143
  • 188
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Колко е в прости мерки 125 гр брашно newsm78 newsm78 newsm78 /за млякото се усетих - 1 кафена чаша /
Благодаря за отговора предварително   bouquet

1 ч.ч 250 мл събира 130 гр брашно. Така че, почти пълна чашка, не съвсам заравнена.

Искам да попитам а може ли без ленено семе,само примерно със сухи ходправки като риган или мащерка или нещо такова? newsm78

Ще станат, просто ще имат друг вкус.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Благодаря ти Labrex.Все пак    ще ги пробвам по оригиналната рецепта.

# 17
  • Universe
  • Мнения: 1 556
labrex , много ти благодаря   bouquet - чашата ми е 240 мл - значи една чаша Peace

Успехи на   chef !!!

# 18
  • Мнения: 4 380
Лени, аз грамажа никога не го меря на кантарче, а в мерителен съд. Което всъщност са грамове на вода ако не се лъжа, а разлика има...Но съм забелязала, че напоследък повечето рецепти се публикуват изхождайки именно от такава презумпция. Във всеки случай, там където съм отмервала с мерителен съд, никъде не съм сбъркала...
И в тази връзка, 125 гр. аз лично ползвах 1/2 ч. брашно. Написала съм грамаж защото така е било в оригиналната рецепта.

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ау, страхотно изглеждат!  Peace
Да можех и да меся............ и да точа..........  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 10 858
Ау, страхотно изглеждат!  Peace
Да можех и да меся............ и да точа..........  Rolling Eyes

И аз не мога, и това е единственото, което ме спира (точенето най-вече) Но дори и да не го докарам съвсем до тънко, пак ще ги пробвам. Диетични ми звучат, вие как мислите по този повод?

# 21
  • Мнения: 4 380
То това тесто се точи лесно като пластелин. Какво има да му можете?

# 22
  • София
  • Мнения: 10 858
О, това е добре Heart Eyes
Отивам да ги забъркам набързо Grinning Благодаря Ксения  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
Направих крекерите, и наистина не е нужно да можете да месите и точите. Тестото става твърдо, както Ксения каза - като пластелин. Разточва се лесно, не залепва. Страшно приятни са, а според мен и диетични. Ще ги пробвам с пълнозърнесто тесто и с друг вид семе. Много ми харесаха, страшно са лесни  Peace

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Направих крекерите, и наистина не е нужно да можете да месите и точите. Тестото става твърдо, както Ксения каза - като пластелин. Разточва се лесно, не залепва. Страшно приятни са, а според мен и диетични. Ще ги пробвам с пълнозърнесто тесто и с друг вид семе. Много ми харесаха, страшно са лесни  Peace
Еееей, ще вземеш да ме навиеш..............  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
Ми то е супер лесно, щом аз ти го казвам  Flutter
Никаква философия не е  Peace

# 26
  • Мнения: 463
Явно и аз ще ги пробвам...... едвам ме навихте ей Wink Laughing Laughing Laughing - после ще споделя!

# 27
  • Мнения: 2 241
Ксения, аз се престарах нещо и омесих 4 вида тесто за крекерите ти + още един вид за други крекери #Crazy (цялата работа е, че имам РД утре, то всъщност днес вече и ги спрятам за мезе към аперитива за гостите), та сега са в хладилника и мисълта ми е - мислиш ли, че мога да не ги пека сега, а на сутринта или по-късно през деня, защото ме домързя вече? Случвало ли ти се е по-дълго да държиш тестото в хладилника и как му се отразява?

# 28
  • Мнения: 4 380
Ксения, аз се престарах нещо и омесих 4 вида тесто за крекерите ти + още един вид за други крекери #Crazy (цялата работа е, че имам РД утре, то всъщност днес вече и ги спрятам за мезе към аперитива за гостите), та сега са в хладилника и мисълта ми е - мислиш ли, че мога да не ги пека сега, а на сутринта или по-късно през деня, защото ме домързя вече? Случвало ли ти се е по-дълго да държиш тестото в хладилника и как му се отразява?

Честит Рожден Ден, Котка!   newsm51  party023

Жива и здрава да си и още много рождени дни да празнуваш!

Не знам...никога не съм опитвала да го държа по-дълго тестото.  newsm78 Всъщност, аз рядко дадена рецепта правя често. Такава съм си- обичам разнообразието и непознати неща да опитвам.
Но май като гледам при вас вече е късно...Нищо няма да му стане на тестото ако престои една нощ. Така мисля. newsm78

# 29
  • Мнения: 2 241
Много ти благодаря за пожеланията и за отговора!  Hug
 
Наистина ще ги изпека по-късно днес през деня и ще пиша как им се е отразил по-дългият престой в хладилника.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт