Сърби ме!!!

  • 7 276
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Не ме е сърбяло, но от тези падащи конци получих някакво образувание  Sick, което после изрязваха без упойка (че кърмех... ooooh!), не ми се припомня "усещането", че на 1000 жени една проявявала такава свръх-чувствителност, ама защо все на мене... Tired

# 16
  • Мнения: 4 965
Самото миене със сапун може да предизвиква сърбежа, ако сапунът не е с неутрално РН или не е интимен.
Гинеколозите са категорично против ползването на тоалетен сапун при интимната хигиена. Peace

# 17
  • Мнения: 19 302
Самото миене със сапун може да предизвиква сърбежа, ако сапунът не е с неутрално РН или не е интимен.
Гинеколозите са категорично против ползването на тоалетен сапун при интимната хигиена. Peace
Дори интимните гелове са с леко кисело РН.

Как въобще ти е хрумнало да се миеш със сапун. Отиди на лекар, може да са гъби4ки.
Аз също съм нямала сърбежи.

# 18
  • Мнения: 1 212
Шевовете, които имах при секциото също почнаха да ме сърбят за определено време ....
После всичко отмина .

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Сърбеше ме много, откачах.Предпочитах болката след раждане, отколкото сърбежа.Нищо не помагаше от това с което се миех и мажех, просто сърбежа мина с времето.

# 20
  • Мнения: 2 039
Имах шевове, опъвали са ми, боляли са ме ужасно, но никога не съм имала сърбежи  Rolling Eyes  На мен лично смрадликата нещо не ми понесе, шевовете силно изкървиха като направих промивка. Карах си на йоден разтвор до края  Peace

# 21
  • Мнения: 206
Аз също имах подобни оплаквания след епизотомията и моята лекарка ми препоръча да си правя бани със смрадлика(тетра) 2-3 пъти дневно ,но не просто да се изполиваш ,а да седиш в отварата ,предварително налята в голям леген.
Не се учудвам ,че авторката се е докарала до това положение ,ако е разчитала на докторите от болницата ,те изобщо не ти обясняват ,как да се грижиш за раната ,сутрин на визитация те мацват с една марля напоена в йодов разтвор и толкоз. Мен предварително ме бяха информирали за това и се бях подготвила предварително в багажа си за болницата си бях взела Бивацин, йод, Риванол, памук ,марли, лигнин, майка ми и свекърва ми носеха всеки ден прясна отвара от смрадлика и така сама започнах да се грижа за заздравяване на раната веднага след раждането. Баните от смрадлика продължах да ги правя повече от месец.

# 22
  • Мнения: 132
Те и на мен ми казаха да сядам в леген с тетра,но имах чувството че ако седна ще се разпоря Sad ,иначе ефекта бил по-голям,аз само се плисках

# 23
  • Мнения: 165
Не ме е сърбяло, отиди на лекар!

# 24
  • Мнения: 27 524
И мен ме сърбеше. Не е повод за тревога. И не можеш да се почешеш, понеже боли, доста неприятно наистина.  Crazy Но минава, не се притеснявай  Hug

# 25
  • Мнения: 1 763
Сърбеше, болеше, направо ужас. Докато падаха или се абсорбираха конците, имах чувството, че ме режат с нож. Смрадликата въобще не ми помагаше, направих си промивки точно два пъти и я зарязах. Пръсках с Бивацин, но той е по-скоро за предпазване от инфекции, а не за облекчаване на болката. Облекчаваше ме донякъде промиването на мястото с хладка вода и затова почти по цял ден киснех в банята. Сапун не съм ползвала. Когато станеше съвсем нетърпимо, пиех аналгин. Помагаше. След две седмици нетърпимите болки и сърбежът минаха. След месец вече бях като нова.

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дискомфортен е този сърбеж , да  Tired на мен ми помогна за бързото заздравяване промивката със смрадлика  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 553
Консултирай се с лекарят ти, но и на мен ми действаха добре промивките със смрадлика първите седмици.

# 28
  • Мнения: 1 372
Отвара от смрадлика и кремче Витасин ме спасиха! Витасина помага за по-бързото зарастване и всякаш облекчава сърбежа, а и ако не помогне няма да ти навреди!

# 29
  • Мнения: 164
не съм сигурна че трябва да използваш сапун сега-на мен лично ми помогна смрадлика и вода с няколко капки йод поне по 3-4 пъти на ден

Общи условия

Активация на акаунт