АПРИЛ е вече наполовина, бебчета чакаме още мнозина!!!

  • 15 028
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 319
Емма много хубава тема  bouquet

Алекс, Балев НЕ поzна теглото на Дани Peace Според него (2 дни преди да родя) бебето беше 3300/3500 гр.....а Дани се роди 4150гр Shocked Голяма разлика,но се получи така може би защото главата му вече беше слязла много ниско не можеше хубаво да я измери Peace


По въпроса с помагането.......свекърва ми дойде вчера за десетина дни! Включва се единствено в чистенето и готвенето!Бебето си го гледам сама до следобед,когато се прибира мъжа ми и ми помага с това-онова Peace Тя съвети не смее да дава,защото нещата са се променили от преди 30 години Peace Понякога влиза в стаята да погледа бебето(нали й е внук все пак) Wink


Някой от вас чувал ли е нещо за тези капки???


Colief капки за бебета са хранителна добавка срещу колики. Добавени към млякото на бебето облекчават коликите. Активната съставка е лактаза, безвреден ензим, който съществува естествено в тънките черва...


хранителна добавка с ензима лактаза
облекчава коликите
намалява напрежението в стомаха
подпомага разграждането на лактозата на лесноусвоими захари - галактоза и глюкоза
благоприятно повлиява храносмилателните функции на стомашно-чревния тракт
избягва образуване на газове и спазматичната

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 10:38 от sisee

# 16
  • Мнения: 1 095
Ема, страхотна темичка !
Благодаря ти и за това,че си сменила датата на секциото ми !
Чакам с нетърпение да дойде 17.04 и да гушна малката бебинка !!!

# 17
  • варна
  • Мнения: 147
Емма,чудесно си се справила и с тази тема!  bouquet
Doroty_d,снощи си мислех за теб и за мамите ,които раждат секцио-как се чувствате,като знаете кога точно ще се роди бебчо?Сигурно броиш часовете до срещата,а това отлагане...
Чудех се и дали някоя мама знае нещо за Ародоет2?Какво стана с нея,в болницата ли е още?
За помощта-и аз мисля да се оправяме сами,ще видим колко успешно.Бабите ако искат да се включат-само с домакинската работа!
Дано след вчерашния ден на чакане днес има много хубави новини за нови бебчета!

# 18
  • Мнения: 269
Здравейте момичета !!!

По повод помагането на роднини съм напълно съгласна с Ваня м.Първия път майка ми си взе 1 месец отпуска и накрая вече полудявах.Сега също и бях казала да си вземе отпуска,но мъжа ми си остана 2 дни вкъщи и някакси успях да си наглася нещата така , че да се справям без чужда помощ.Казах и да си ходи на работа и не съжалявам.Почивам си повече сама , отколкото с компания .

По повод водата-педито ни каза да давам вода без захар, но нали пием глюкоза и до вода не стигаме.

Дупето се мие при всяка смяна на памперса , но да си призная и аз като Ваня м нощно време само почиствам с мокри кърпички.

Вчера ни падна пъпчето и се къпахме като хората.

И имаме много гаден секрет от едното око.Сутрин като се събуди ,на Косьо му е затворено окото от гурели.Педито ни каза да го почиствам с физиологичен разтрор и да капем капки Офталмосептонекс.Дано се оправи бързо.

# 19
  • Мнения: 96
Sisee, ние ползваме тези капки от 2 седмици - доста облекчават коликите. Направи ми впечатление, че като пропусна да сложа в млякото (ние сме основно на АМ) и след това доста се мъчи детето. Така, че аз имам добри впечатления от тях. Поръчахме и прехваления Инфакол от Англия, но нещо не съм очарована от ефекта. Явно при всяко дете и индивидуално от какво ще се повлияе най-добре.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Банджи, Ivane, hrisi-pisi, къде се загубихте?  newsm78

# 21
  • Мнения: 2 751
ХАйде и аз да се разпиша  Hug

Да питам мамите,родили със секцио: от едната страна, под разреза, малко ми се е подуло и леко ме понаболява.  newsm78 Някоя от вас има ли подобни оплаквания?  newsm78

Аз дупето го бърша основно с кърпички, но ще почна и аз да го мия. Просто ме мързи да го разхождам до банята  Rolling Eyes Laughing

На мен майка ми помага с баткото и с готвене. Бебето си го гледам сама, вечер го къпем с таткото  Peace

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
kalli, аз съм само на 9 дни секцио, но засега всичко е ОК, нямам подувания, но си ме опъва операцията де, особено като ставам. А ти правиш ли си упражненията за раздвижване след секцио?  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 749
Ясмина, това със захарта ни го казаха още в болницата, а след като ни изписаха и док на домашната визита ми каза схемата 5 дни по-сладка вода и после с 1 лъжичка захар. ние се родихме мънички и сме с  жълтеница.

Роси, ние вода изобщо не пием. Не защото смятам, че няма нужда щом го кърмя...просто бебчо не иска. Лошото е, че и глюкозата не я пие Sad То и няма кога...събужда се за хранене, а после заспива на гърдата. Докато го мия и сменям е буден, но това обикновено е или на съвсем празен, или на съвсем пълен стомах. И в двата случая не е подходящ момент за глюкоза... Не знам дали си внушавам, но днес ми се струва, че бялото на очичките му вече не е толкова жълто, колкото беше. newsm78 Уф, дано да е така...

Я кажете, колко време сучат вашите бебчовци и колко активно ? Че аз все страдам, че моя не суче достатъчно. Вече взех да се вманиачавам на тази тема Sad

И още един въпрос - каква е консистенцията на "акото"? За цвета знам, че вече трябва да е "златист"  Joy Понеже знам, че по съдържанието на памперса може да се "диагносицират" потенциални проблеми, винаги много щателно го изследвам  Embarassed Което, разбира се. е повод за неспирни подигравки вкъщи. Онзи ден му викам на мъжа ми : "К'во ми се смееш, бе ? Да знаеш, че ако вкуса беше някакъв показател, всеки път щях да го опитвам" Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 751
kalli, аз съм само на 9 дни секцио, но засега всичко е ОК, нямам подувания, но си ме опъва операцията де, особено като ставам. А ти правиш ли си упражненията за раздвижване след секцио?  Hug
Не, какви?

Аз иначе проблеми с болки и опъвания нямам. Подвижна съм си и не ме боли нищо. Освен това, особено при натиск  newsm78

# 25
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен. Емма   bouquet за темичката. Стана професионалист! И аз така с първото ми раждане единствения признак беше разстройство, така че успех и днес чакаме бебе Самуил Simple Smile
Аз вчера не се спрях, чистене, пране на ръка, дълга разходка, готвене, тази сутрин кекс и нищо. Впрочем снощи имах много силни режещи болки ниско долу, но после спах добре. А тази сутрин си гледам корема, ниско долу е и си дишам много свободно, дори по гръб легнала.
За помощта мята майка ще дойде да ми помага за домакинската работа. И аз нямам търпение да си я видя, много сме близки двете и ми липсва. Виждаме се 3-4 пъти в годината.
Пожелавам на всички, които днес ще станат мами леко раждане, а на другите хубав ден. Аз от кои ли съм? Thinking

# 26
  • Мнения: 135
Здравеите,и аз да се запиша в новата тема.Ние си се преносваме и това си е ,Но ве4е съм спокоина .Днес бях на преглед при ЯНКОВА, в Т.К.ТЯ е страшно мили4ка и добра,обясними вси4ко прегледа ме обстоино и кажа 4е бебо ще е около 3.500,застанал е идеално и т.н,но нямах дори грам разкритие,та тя направи нещо {маи му казват туширане],и сега малко кървя,кажете ми моля ви дали това е нормално Shocked.И ако до петък не съм родила ще ме приемат в болница.,а после на тоновете ве4е ми засякоха и контракции Praynig,така 4е ще стоим  и ще 4акаме с татито.
Успех на останалите 4акащи мами. preggo
Спокоен и лек ден на новородилите  мам4ета smile3541

# 27
  • Мнения: 794
Здравейте!
Пиша ви от работата. Взеха ме със служебна кола от Марково и ме докараха в Пловдив, че имало нещо спешно за вършене. Е, то и без това не ми се стоеше вкъщи, така че ще се възползвам от възможността да се поразходя следобеда и да пораздрусам бебка!


Doroty_d, ми то не остана, миличка! Утре да мине и в други ден ще се гушкате! Много леко секцио ти пожелавам и бързо възстановяване, но най-вече едно красиво и послушно бебче!
Пък дано да родим на един и същи ден! 17-ти ми е любимо число, мъжът ми е роден на 17-ти юли и още от началото на бременността си бях намислила да родя през моя месец /април/, но на числото на мъжа ми - 17-ти! Стискай ми палци да е тогава! Можеш да ми пишеш тел. си на лични, та да ти звънна, ако родя на 17-ти! Hug


Един въпрос към родилите мами - как къпахте бебчо, преди да падне пъпчето? Дали над легенчето, но обърнат с коремчето надолу? Слагахте ли лепенка? Видях в албумчето снимка на къпането на Дани на Сиси, дали така се къпе?! Това ми е голяма загадка!


И още един въпрос - каква е консистенцията на "акото"? За цвета знам, че вече трябва да е "златист"  Joy Понеже знам, че по съдържанието на памперса може да се "диагносицират" потенциални проблеми, винаги много щателно го изследвам  Embarassed Което, разбира се. е повод за неспирни подигравки вкъщи. Онзи ден му викам на мъжа ми : "К'во ми се смееш, бе ? Да знаеш, че ако вкуса беше някакъв показател, всеки път щях да го опитвам" Simple Smile

 Joy Joy Joy Голяма си скица! Ама си права, де! Ако трябва, и акитата ще опитваме, само да сме спокойни, че всичко им е наред на мъниците! smile3532 newsm62

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 12:52 от asja

# 28
  • Мнения: 200
Добро утро мамчета!   bouquet
Ема страхотна темичка  Heart Eyes
За секциото и мен не ме боли, подвижна съм, само от едната страна по отстрани ме наболява, но не постоянно, иначе самата операция не боли въобще Simple Smile
Габи я мия с мокри кърпички, не смея докато не и е паднало пъпчето да я къпя, ама мисля като падне да почвам и аз под чешмата  Crazy

# 29
  • Мнения: 534
isane  стискам ти палци да си от обебилите се днес УСПЕХ

 rocobaroco3  ти от толкова чистене 2 дена да не се преумориш много,ту ку виж бебето ти тръгнало да излиза днес  щом коремчетоти е вече ниско и дишаш леко това е признак ...

Общи условия

Активация на акаунт