АПРИЛ е вече наполовина, бебчета чакаме още мнозина!!!

  • 15 147
  • 289
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 534
Kalli  ужасно е това което ти се е случило ,направо тея доктори са за убиване ,нестига че си плашташ ами ей на и какво ти оставят ...... стискам ти палци да се оправиш по бързо

asja  браво на теб ,добре си се справила със списика , и аз мисля ,че ако непишат трябва да се махнат от първата страничка

 isane  супер новини имаш от доки значи до 2 дена ще се видиш с твоя бебчо 
Успех


reiana  ама как така сега чак са видели крачето и ,ужас недей да плачеш  всичко ще се нареди ,за пореден път се убеждавам че има много некадърни доктори

Doroty_d  успех мила за утре и бъди спокойна леко раждане .

wonderful  щом преносваш ,значи е възможно  бебчето да тръгне и тази вечер нали ?  Grinning И недей се изнервя на всички дето питат постоянно роди ли ?Кога и тем подобни  неща....








# 211
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте и от нас  Hug !!!

Честито на новите мами   bouquet !!!

Ние днес ходихме при педито да ни измери как наддаваме,че много се притеснявах че малчо,че не ака.Оказа се,че за 1 седмица в къщи сме наддали 400 гр.Товяа е от нас за сега .Лека вечер на всички   bouquet

# 212
  • София
  • Мнения: 749
Моми4ета много се извинявам но искам да попитам дали преди раждане сте вдигали температура,след контракциите,те ми намаляха но запо4на да ми става ту топло ,ту студено,и вдигнах 37.7 ,и след малко ще ходя до болницата,но 4акам мъжа ми,те искат да ме видят,та ако някои може да ми даде отговор.
много благодаря


Аз температура не съм имала...

Reiana, мога да си представя как се чувстваш... Искрено ти съчуствам ! Но все пак помисли си, че слава богу нищо фатално не се е случило. Всичко е лесно и напълно правимо. Ще ти остане само неприятен спомен. Стискам палци всичко много бързо да се оправи  fingerscrossed

Doroty_d, успех !

# 213
  • Мнения: 80

Ето ме най-после и мен. Благодаря на всички мами за прекрасните пожелания и честито на всички обебили се!

Ние от известно време сме си вкъщи, но още не можем да влезем в режим. В болницата стояхме 7 дни след секциото, защото в последния момент се оказах с високи левкоцити и бебо беше превантивно на антибиотици. Слава богу всичко се оказа ок.

Самото раждане беше тежко - имах редовни силни контракции в продължение на 12 часа, като вече при 7-8 см. разкритие се установи, че главичката е високо, шийката твърда и се наложи секцио. След операцията първите дни доста болеше, но вече съм съвсе добре и почти не се сещам.

Бебо е малък дзвер-сложих няколко снимчици в албума. Кротък е, но само като е на ръце и на цица:) Само на кърма сме засега, но нещо педито ни стряска че наддаваме на долната граница и ще видим...Огромно удоволствие ми доставя кърменето, въпреки че имам жестоки рагади Sad

Пожелавам на всички необебили се леко раждане и да гушкат най - сладките и здрави бебоци, а на мамите с рожби - много да се обичат, слушкат и наслаждават един на друг.

Ще пиша пак когато дзверо се поотлепи от мен (което малко рядко става засега..).

Лека вечер!

# 214
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Здравейте и от нас, още 2в1! Честито на новите мами!
Дороти Д успех утре, Рокобароко ако още не си отишла в болницата, стискам палци...както и на всички чийто ред е тази вечер Simple Smile
Аз сутринта бях на тонове, и мен ме ошашкаха малко, че бебето спяло и ме държаха час и половина на апарата, но слава богу всичко е наред, накрая се събуди...обаче доки пак ми отложи прегледа за утре. Не че се оплаквам нещо, ама малко взех да се изнервям защото от две седмици говорим за тоя преглед, а накрая "айде ще го направим другия път...", ама утре вече няма къде да ми бяга Mr. Green А пък ми е малко притеснено, защото от утре и аз ще преносвам (да не казвам пък, че както ме водят по ЖК вече преносвам) и ако има условия, разкритие и шийката е готова(контракции си имам) искат да ме включат на система в събота, а мен нещо взе да ме хваща шубето Sick
Ще видим...ако бебока не реши да излиза доброволно, ще се пробвам да отложа нещата до поне понеделник Confused

Лека вечер  bouquet

А как ми писна вече от тия киселиниииии #Cussing out

# 215
  • Мнения: 135
Ето ме пак,там ве4е имах 38.3,а тоновете на бебо не са добри,и тъкмо ми казват 4е ще ме приемат,една лекарка не даде заради високата температура,биха ми аналгин,за да я свалят и 22.30 пак трябва да ходя за да видят тоновете,ако все още са лоши ще ме приемат,ако ли не утре ще правя изследвания и петък да съм на линия там.НАПРАВО не е истина то4но накрая,а и е лошо защото пренасям.
ДАно  на бебо да са добре тоновете.Ако не ме приемат утре съм на линия.Опитвам се да не се шашкам,но ако има рубрика за карък,аз ще съм първа.Извинявам се ако нещо съм ви досадила.
ЛЕКА И ПРИЯТНА ВЕ4ЕР

# 216
  • Мнения: 23
rocobaroco3  спокойно мила!  Hug
Казаха ли от какво ти е температурата или не?!?  newsm78 А някакви други оплаквания имаш ли?
По-добре остани в болницата да си под наблюдение, вместо да се притесняваш и да се чудиш какво да правиш в къщи... Ти в коя болница си?
При всички случаи добре правиш, че запазваш спокойствие, нямаш нужда от излишни притеснения точно сега  Peace
Спокойна нощ ти желая! И ти стискам мноооооооого палци!  Hug

# 217
  • Мнения: 135
Kазаха 4е съм била настинала,ама как изведнъж незнам,лошото 4е все още имам температура.Аз живея в "люлин" а съм в 1аг "Св.София",пих парацетамол, дано докато стигна да е паднала,а за безспокоиствието ме изби на самоирония.Ние ще потегляме натам,дано този път имаме късмет

# 218
  • Мнения: 23
Kазаха 4е съм била настинала,ама как изведнъж незнам,лошото 4е все още имам температура.Аз живея в "люлин" а съм в 1аг "Св.София",пих парацетамол, дано докато стигна да е паднала,а за безспокоиствието ме изби на самоирония.Ние ще потегляме натам,дано този път имаме късмет
УСПЕХ! Не се притеснявай, всичко ще бъде наред! Много от нашите мами родиха там! В болницата работят много добри специалисти, имай им доверие! Стискам ти палци още веднъж!  Hug  Peace

# 219
  • София
  • Мнения: 289
rocobaroco3 стискам ти палци  Praynig Ще видиш че съвсем скоро като гушнеш бебчо ще забравиш за всички притеснения, болки и тревоги Simple Smile

Reiana това е ужасно, тия лекари направо да хванеш да ги  #2gunfire Опитай се да не плачеш и да се мобилизираш заради Милена, нали знаеш, че те сега усещат всяко наше настроение, а на нея и трябва спокойствие и сила, трябва да се чувства сигурна до теб. Стискам ви палци всичко да се оправи максимално бързо Praynig Да нацелуваш бебка от нас с Ради

# 220
  • Мнения: 130
ЧЕСТИТИ РОЖБИ НА МИШЕЛИНА, ПЕРЛА, БАНДЖИ, MIRIEL, ALOKAZIA И EVA_MERRY! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ! А МАМИТЕ - ТЪРПЕЛИВИ Laughing 
 Reina – коя кост? Счупена ли е или амо пукната? Само да ти казха, че при децата костите са много меки и много много бързо и добре зарастват – добре, че си го забелязала!!! Чудя се само как не са ти казали – невазможно е педиатрите в родилния да не са го видели – дали са го скрили от теб? Каде ражда??? Стискам ти палци всичко да е ОК! Сега имобилизираха ли крачето???
Doroty_d-стискаме палци!
Нелимакс,аз съм за Симона.
Cenitelka – много отрезвяващо ми действаш винаги!
ВаняМ – и моят корем е един такъв безплоден
Baraborka, мила...знам, че само споделяш и не искаш съвет – ние всички сме с теб!!! Целувки и бъди силна!
Целувки на всички от мен и Елица:)

# 221
  • Мнения: 54
Rocobaroco3 дано всичко е наред fingerscrossed

Reiana, просто незнам какво да кажа  #2gunfire Дано всичко да се оправи бързо и бебка да се оправи  Hug

Аз пък да се оплача, че в събота като правихме основното почистване мъжа ми ми изхвърлил писмото от НОИ с ПИК кода. Аз си го пазя от 2004 година. бях го извадила на бюрото до големия компютър, за да си проверявам болничните и той милия като подреждал (което се случва може би за 2-ри или 3-и път от както се познаваме) видял, че това писмо е много старо от 2004 година и го изхвърлил.направо ще се гръмна. Като си представя, че на тавана пазим безумни неща, които незнам дали ще потрябват на някого някога, а изхвърляме документи, нямам коментар. Много бях бясна, но вече ми мина....Вече незнам искам ли да ми помага с нещо или по-добре да не ми помага.

# 222
  • Мнения: 794
Ето списък и на останалите момичета, коита не пишат при нас от доста време:
15 април
Kudravelka – единствен път е писала в наша тема и във форума на бг-мамма – 14.09.2007 г.
Mama Slavi – няма запазени нейни публикации
Didnik - последно е писала в наша тема на 04.03.2008 г.
16 април
mariabella - последно е писала в наша тема и във форума на бг-мамма на 02.10.2007 г.
berlinetta – последно е писала в наша тема на 16.12.2007 г., пише в тема „Майки в Дания”
17 април
Reola - последно е писала в наша тема и във форума на бг-мамма на 14.11.2007 г.
Мама Ави – няма такава регистрирана потребителка
18 април
Мани-маани - последно е писала в наша тема на 04.12.2007 г.
19 април
gery-82 - последно е писала в наша тема на 04.02.2008 г.
Villi77 – няма данни да е писала в нашата тема, последно е писала във форума на 05.07.2007 г.
22 април
viki444 – последно е писала в наша тема и във форума на бг-мамма на17.01.2008 г.
cow - последно е писала в наша тема на 13.01.2008 г.
23 април
Simonchita - последно е писала в наша тема на 10.01.2008 г.

Нещата ще изглеждат така:
Ние сме 123 мами
Очакваме още 21 момчета и 20 момичета, 5 бебета не са се разкрили.

Мисля, че и тях трябва да ги отпишем засега, пък ако случайно пишат, ще ги добавим! Така ще знаем кои сме реално пишещите в темата, няма нужда от пълнеж...

И забележете как неразкрилите пола си бебета останаха само 5... Аз обаче ги разконспирирах:
rocobaroco3 май чака момченце;
krischan чака момченце;
wonderful чака момиченце;
GeoNadin чака момиченце;
Haliotis чака момиченце /поне така показва линийката/.
Та в края на краищата равносметката става следната:
Ние сме 123 мами
Очакваме още 23 момчета и 23 момичета, неразкрили се бебета няма

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 08:47 от asja

# 223
  • Мнения: 8
Малеее,два дена не съм писала,а толкова много бебчета са се пръкнали през това време!
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ ОТ ВЧЕРА И ДНЕС! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ! А НА ВАС БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ, ЗА ДА ИМ СЕ РАДВАТЕ МНОГО!!!   bouquet   bouquet   bouquet
Asja, аз съм ЗА!  Peace
При мен положението взе да става леееко изнервящо,но все още е само на моменти и то, ако се обади някой "приятел" да ме пита:"айде бе,кога ще раждаш,че да се напием" или "аз само те проверявам,да не изпусна момента"! Нямам думи. Не си ли дават сметка,че като се роди дете,в крайна сметка всички разбират и никой няма да остане неосведомен?! newsm78
Лека нощ от мене!Отивам да си взема един горещ душ и да си легна с надежда,че до два дена ще дам повод на някой да се напие! Laughing  Hug

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 02:20 от anabana

# 224
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Здарвейте, мамчета!
Честито на всички родили, останаха малко Wink
Минавам набързо да ви кажа, че си имаме момченце! Simple Smile Роди се на 13 април след продължилтелно (30 часово) раждане в болница в Монреал. За съжаление ми се спукаха водите и нямах никакви контракции нито разкритие. В крайна сметка всичко приключи добре и вече сме си в къщи. Бебчо се казва Самюел, с мерки 3 471 гр. и 49 см. Сега се борим с кърменето, което се оказа доста трудна задача.

Общи условия

Активация на акаунт