ЮЛСКИ бебчета '08(тема 40)

  • 10 229
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 911
ами аз тогава не съм разбрала, че в токуда се плаща отделно бебешки пакет и присъствие.
Секциото във Вита сега си е 1700 твърдо, но баща така или иначе не пускат в операционната, пък бебешки пакет....не знам, просто минават на визитация неонатолози, първата ваксина е включена в цената, акушерките по време на дежурство следят за бебетата и за кърменето...то няма какво отделно да се плаща. Токуда имаха наплив заради възможността за безплатно раждане, и при толкова малко стаи  как да се справят с желаещите.....някак кофти се получава сега.

# 226
  • София
  • Мнения: 2 925
Shada и аз съм в Майчин дом-телмин 09 юли Hug ама се съмнявам да изкарам до там. Иначе гаранция се засичахме Heart Eyes

inka 26 и аз бях така първият път. Просто сега имам почти всичко Wink Не се притеснявай всичко може да се купи за 10 мин. ако ти трябва спешно.

# 227
  • София
  • Мнения: 18 679
ами аз тогава не съм разбрала...
А, споко бе, ти пък Hug

# 228
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Токуда имаха наплив заради възможността за безплатно раждане, и при толкова малко стаи  как да се справят с желаещите.....някак кофти се получава сега.

Кога това?! Аз не знам там да има възможност за безплатно, просто досега беше 800лв, което беше най-евтино сред частните болници.
Сега явно ще уеднаквят с другите.

Катинче, пусни и на мен инфото за Вита, че ми е любопитно  bouquet

Нип, много си хубава Heart Eyes Особено с тая розовата секси рокличка... Wink

# 229
  • Мнения: 9 911
е нали можеше в токуда да се ражда по ЗК и затова искаха да си следиш там и бременността, не да идеш накрая и да раждаш безплатно..... или аз нищо не съм разбрала досега? Тези 800 лв за абсолютно всички раждания ли са били?

# 230
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
е нали можеше в токуда да се ражда по ЗК и затова искаха да си следиш там и бременността, не да идеш накрая и да раждаш безплатно..... или аз нищо не съм разбрала досега? Тези 800 лв за абсолютно всички раждания ли са били?

Да, всички плащат 800 нормално и 1000 секцио. Това се води задължителен избор на екип.
Но и за да се вредиш да си платиш пак е добре да ходиш там на ЖК, иначе е пълно и трудно ще те вземат ако идеш директно за раждането.
От друга страна ЖК може да ти е по здравна каса, аз съм така, не плащам прегледи и изследвания. След което обаче трябва да направя задължителен избор на екип, да си уговоря раждането с лекаря и да си платя.

# 231
  • Мнения: 693
Намерих го   Mr. Green

А сега за тези, които се интересуват от Вита:

Нормално раждане - 1300 лв. (лежиш 3 дни)
Секцио - 1700 лв. (лежиш 5 дни)
Има една особеност, че независимо дали си пожелал секциото или се е наложило по лекарска преценка плащаш 1700 лв.
При нормалното раждаме таткото може да присъства, без да се доплаща нищо, но при секцио е забранено!
И да отидеш по-рано няма да те върнат, но е препоръчително да тръгнеш към болницата с контракции на 10 минути в продължение на около час!
За приемане трябва да си нисиш чехли, паста и четка за зъби и ЛК. После могат да ти донесат помпа за изцеждане (препоръчаха Avent - ръчна, най щадяща била) и комплекта за изписване. Там има стерилизатор може и да не стерилизрате помпата.
Носят ти дтето когато пожелаеш и стои при теб колото пожелаеш. Педиатрите били най-добрите в цяла българия! Ако пожелае майката може веднага да ти сложат детето на гърдата да пробва да суче (е, веднага не, но след 3 часа).
Цената включва абсолютно всичко, но ако по извънредни причини се налага да останеш повече си доплащаш престоя.
Отделението е на един етаж - болничните стаи, приемна стая (наподобява гинеколгичен кабинет, където ти правят клизма и преглед при постъпване, родилно (не мога да го опиша), ненатология и дежурна стая. На горния етаж е операционата (където се прави секцио), но там не ни допуснаха!
Поръчваш си храната от меню, аз понеже съм лежала и знам какво има внего, смело мога да кажа, че е като в пицария!


Амми то в нокоя болница не можеш да отидеш направо да родиш, поне в часните! И във Вита е така!

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 23:31 от Katinche

# 232
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Katinche, а какви са отзивите за лекарите там?
И има ли неонатологично отделение?

# 233
  • Мнения: 693
Katinche, а какви са отзивите за лекарите там?
И има ли неонатологично отделение?

Отзивите са отлични, ако се разровиш в търсачката сама ще се убедиш! Няколко мои познати родиха там, за условиятя и обслужването няма изобщо да говоря! Гарантирам лично за Илиева  Heart Eyes (и Кълвачева е много добра)  newsm10 уникална жена е, за нея не е просто професия, а призвание.

Има неонатология, все пак е родилно и всички подобни заведения трябва да отговарят на едни и същи минимални изисквания!

# 234
  • София
  • Мнения: 979
абе мацки вие не спите ли  Blush
Аз съм се разчистила нещо - че ми е дошла музата и реших да си почина и да изчета от следобеда темата и какво да видя сериозно си пишете  Heart Eyes  Hug
Айде аз да приключвам и да си лягам, че утре ......... пак на бач Peace
Дуци - много ми харесваш така - е кичури не виждам ама е готин цвета Laughing

# 235
  • Мнения: 693
Ине, които е на работа не пише, които лежи по цял ден не заспива до към 3  Tired

# 236
  • София
  • Мнения: 3 449
Аз не съм решила още къде ще раждам. ЖК ми е във Вита, сигурно там и ще бъде събитието ЖЗ, само всичко да е наред. Сега се присещамдругия път да питам Илиева кога ще ходи на море  Mr. Green Имам час на 09.05, Катинче, ако си по-рано, можеш и ти да я попиташ  Blush

# 237
  • София
  • Мнения: 979
сигурна съм, че не ви е лесно  Hug
ама и на сериозни теми в този късен час - трябва да се разведрите
  bouquet

# 238
  • Мнения: 1 584
Дуци, много си различна Confused  Иначе тук кореми по консултациите не мерят - аз си го измерих от любопитство - права. Обаче ми е станал много смешен- ще гледам да се снимам тия дни да покажа - като залепена възглавница стои Crazy

# 239
  • Мнения: 693
Ами аз зради усложненията ще ходе и утре без час- тя ме извика, но иначе и аз съм на 9-ти  Laughing от 8.30 ч., а ти от колко си?
И аз се каня от сума ти време да я питам, е, утре ако не забравя ЩЕ, имам толкова въпроси за плаценти и шийки, че...


Амииии сериозни теми, подмятаме инфо ... а ти какво е това чистене посред нищите  hahaha

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 00:23 от Katinche

Общи условия

Активация на акаунт