Пътуващите с хуни - американска пътна тема.

  • 34 778
  • 511
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 988
Някой да има инфо/съвет ще имам ли проблем с тази количка във варианта за две деца - седалка на количката + седалка за кола. Седалката за кола смятам да я чекирам, количката да ползвам до гейта. Летяла съм многократно с тази, която сгъната е с подобни на горната размери (инч-два по-малко) и никой не е мрънкал.

# 496
  • Бостън
  • Мнения: 13 602
На мен ми мрънкат и за малкия Макларън, като са пълни, та съм викала супервайзори да си изясняваме правата. Та е по-скоро въпрос на късмет, ако ме питаш. Кога пътувате, разбирам, че ще си сама?

# 497
  • Мнения: 3 988
Агент, сама с две деца под 2 години няма кой да ме пусне да се кача на самолет.  Crazy А и да има, аз не се смятам за този тип авантюрист.  Mr. Green Ще има някой с мен, но 2 колички или стандартна двойна количка не ми се струва вариант като за нас. А за 2 деца имам право на 2 столчета и 2 колички. Ще давам на гейта една, надявам се да няма проблеми.  Crossing Arms А и наистина размерите са като на предната ни количка, с която сме летели много пъти.
Поръчах я количката вече.  Simple Smile

# 498
  • Мнения: 4 390
Цитат
А за 2 деца имам право на 2 столчета и 2 колички.
Питала ли си конкретната авиокомпания? Rolling Eyes
Не знам сега как е, но преди време за едно бебе с количка и кошница на презокеански полет ме накараха да чекирам кошницата, а с количката ме допуснаха до самолета. На борда ползвах bassinet.
Лек път! Hug

# 499
  • Мнения: 3 988
Дивиана, питах.  Peace
Точно това писах по-назад - коша за кола искам да го чекирам така или иначе и ще останем само с една количка. Кош за кола в самолет може да се вкара само, ако си платил седалка за детето, а ние не сме. Басинет сме заявили.

# 500
  • Мнения: 3 743
Може и да ми е глупав въпроса, но да попитам някой правил ли е онлайн чекин, какво точно се прави и после какво следва на летището. По-добрият вариант ли е или по-добре по класическия начин Thinking

# 501
  • Бостън
  • Мнения: 13 602
Може и да ми е глупав въпроса, но да попитам някой правил ли е онлайн чекин, какво точно се прави и после какво следва на летището. По-добрият вариант ли е или по-добре по класическия начин Thinking

Логваш се на сайта на авиокомпанията с номера на резервацията, избираш си място, май се верифайваше инфо от паспорта, разпечатваш си бордната карта, а като идеш на летището само си предаваш багажа (на отделно гише), те го мерят и ти дават бележката за багаж... пести се време и опашки.

# 502
  • Мнения: 3 988
Галче, ако пътуваш с дете под 2 години е много вероятно да ти кажат, че не могат да те чек-ин-нат онлайн. Аз до сега не съм успяла да чек-ин-на онлайн когато съм летяла с детето (4 различни авиокомпании съм ползвала).

# 503
  • Бостън
  • Мнения: 13 602
ммм, добра бележка на Солей, с деца май не съм правила упражнението! обади им се и ги питай!

# 504
  • Мнения: 3 743
Благодаря ви за полезната информация, макар че къде е логиката Rolling Eyes, нали уж като не им се полага седалка, нямат и чекин багаж бебетата. Ако е заради басинета, на нас такъв ни беше отказан, а резервация на местата си имаме вече Thinking

# 505
  • Мнения: 191
Галче - какво означава, че са ви отказали басинет - че при закупуване на билета не са ви направили резервация за басинет или че поради някаква причина са ти казали, че няма да ти дадат въобще? С коя компания пътувате?

Искам да попитам относно столчетата за кола - от авиокомпанията ли зависи дали може да си донесете вашето столче? Позната ми каза, че на тях са им предложили столче в самолета, тъй като басинета е бил тесен на бебето й, но те не са носили тяхното столче и не са плащали за билет на бебето.

# 506
  • Мнения: 3 988
Галче, деца под 2 години, които пътуват без място с билет 10% от цената на билета на възрастния имат право на 1 чекирана чанта до 10 кг.
И на мен ми е интересно с коя компания летите. По принцип като купуваш билет, заявяваш, че искаш басинет, но такова място се получава на принципа first-come first-served. Т.е. в момента на чекиране (за това и не може да се чекира онлайн, а трябва на гише на летището), ако има останали свободни такива места, ти дават.

nettle, на самото столче пише дали е апрувд за ползване в самолет. Ако детето има платено място, тогава столчето може да се вземе в самолета без значение коя е авиокомпанията.
Знам, че има компании, които предлагат столче в самолета, при неплатено място, но това зависи от много неща - дали има свободни места, дали стюардесата е на кеф, дали въобще имат столче в конкретно този самолет и т.н. На мен Юнайтед не ми предложи столче (местата с басинет бяха свършили), но ми предложиха място с две празни седалки и детето спа там. Може би не са имали столче, а може би е трябвало да питам.

# 507
  • Мнения: 3 743
Летим с Еър Канада до Лондон и после с Бритиш до Букурещ.
На мен от авиокомпанията ми казаха, че за бебето може само ръчен багаж, а чекиран не. Освен аз нещо да не съм разбрала Rolling Eyes Утре ще погледна пак в сайта им какво пише за багажа. За басинет питах като се обадих за резервацията на местата и ми казаха, че нямат налични. Ще питаме и на място при чек-ин, да не би пък там друго да ни кажат Crazy

# 508
  • Мнения: 3 988
Имаш право на багаж за дете под 2 години без място. На сайта на Еър Канада го пише.
http://www.aircanada.com/en/travelinfo/airport/baggage/checked.html
Трябва да скролнеш малко.

Аз бих си принтнала това за всеки случай, ако някой се заяде. А за басинет - питай пак. Не могат да ти откажат още при резервацията.

# 509
  • Мнения: 2 185
после с Бритиш до Букурещ.


British са перфектни за полети с деца над 6 месеца- имат седалка за деца от 6 месеца до 2 години, която прилича на баунсър и се закрепя там, където слагат басинетите. За целта обаче трябва да си запазиш място при басинетите, звънни им възможно най-бързо, за да го направиш. Седалката се казва  Britax seat, някои от служителите не бяха много наясно ( летяхме с тях миналата година), но бъди настоятелна.

Общи условия

Активация на акаунт