Имате ли шефка, началничка

  • 3 578
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 401
Минзухарке, ако чакаш некой да ти каже, че дупките са виновни, има да чеееекаш.... Simple Smile

Да де, ама когато е в трето лице, все некой ще сподели  Wink
Аз например знам една двайсе и няколко годишна девойка - финансов директор  #Crazy, фирмата е огромна, винаги съм си мислела, че ще да е много кадърна мацката. Обаче съвсем неотдавна разбрах, че спинка с най-големия миризливец (в буквалния смисъл)  Sick.

# 46
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Имала съм шефка, да. Не отговаря на формулировката.
И за добро, и за лошо.
Сега имам шефове мъже.
Коментарите ще ги спестя.

# 47
  • Мнения: 192
А аз имах такива дето само щото са си легнали с шефа решаваха че са ми началнички и ще ми се правят на интересни.
Днес, когато вече са му омръзнали (щото и двете родиха от мъжете си ) ми обяснява че били символ на глупостта.
Не така мислеше обаче когато го посещаваха сутрин в хотела Simple SmileSimple Smile за кавал преди работата.Всъщност "пази боже сляпо да прогледа" както е казал народа. Не знам що обаче жените се вживяват доста повече в тия роли Simple Smile

# 48
  • Мнения: 843
      Ухх,  завиждам на Айля.    Искам и за така, ама няма.

      Прекият ми началник е симпанична дама,  5 годИни по- млада от мен ,  омъжена , уравновесена(  Ако допуска грешки в общуването с НАС е неволно и поправимо, разбрана е.  Говорим на един език, това ми е достатъчно,  знам че е рядкост/   
       Г-жа  Директорът  е също интересен човек.  Дама, вдовица, след 45.  / Че е вдовица, разбрах наскоро,  тя споделя, без да мрънка , ей така в контекста на нещо. Незлоблив и  приятен човек,  стига са не гафиш.  Наказва те и толкова . Нищо лично. Simple Smile А на сутринта е същият  разбран и толерантен човек, който е бил и до завчера.  Кофти е че я Няма  в наистина завързани ситуации.   Поне за сега,  но пък е отскоро.
       Не,НЕ  се натягам , и не, не   пишат в този форум...  поне не е ставало на въпрос.
  Няма как да знам, но зная , че ме гледат страннно, когато кажа " Момичетата писаха..."  Grinning, като отговор на въпрос  от къде знам нещо си.
             За предишният си шеф - дама... не желая да коментирам.   И добро, и лошо,  но по- скоро ми остави горчилка в устата. Често  добивах чувството , че се домогвам до  Краля  на Монако   за един подпис.  Което и е работата , всъщност. 
 Было,  както казват у мамини.
 
      

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 22:58 от Найка

# 49
  • София
  • Мнения: 300
Аз в известен смисъл отговарям на формулировката. По точно отговарях тъй като вече не работя като управител,смених и фирмата и професията,сега работата ми е от друго естество но съм по доволна, въпреки че не съм на ръководна позиция. Смятам че съм се разбирала добре със служителите си, но ми стана малко смешно като прочетох описания образ на "шефката", и да си призная чак сега се замислих и се запитах как ли са ме определяли моите служители Thinking

# 50
  • Мнения: 79
аз съм шефка и понастоящем, но нещо не се вмествам в първоначално зададените параметри Simple Smile)
млада съм, омъжена, разбрана, чакаша дете ...

# 51
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
висшестояща, неомъжена, с десетина или повече годинки по-млада от вас, с шеметно  развита кариера и завидно положение във фирмата/институцията, която работите? Wink
Wow Grinning
Като се има предвид как щедро съм си плеснала физиономията на аватара и колко съфорумци знаят за коя организация става дума, май би било по-добре да не се обаждам в тая тема.
Но сърце, майко, не трае - имах, доста време; нооо... вече съм под друга юрисдикция, така да се каже Wink

Цитат
Разбирате ли се?
Много се разбирахме, дори бяхме нещо като приятелки... това, докато я изуча на 'занаят'.
После... като в оня лаф за преуспелите мъже Laughing, как беше... 'Когато един мъж постигне своя истински голям успех, натрупа пари и придобие власт, той задължително и безнаказано сменя своята съпруга. Първата съпруга вече е досадна и обикновена. Тя е част от нещо, за което успелият мъж не иска да си спомня. Неговото незначение.'.
Заместете си каквото там е необходимо Wink

Цитат
Опитах се да си го представя само..
Не ти и трябва. Всъщност, не можеш, просто трябва да си била там.

Цитат
Всъщност, аз съм имала, но въпросния беше мъж…
И мъже-шефове съм имала.
В контекста, който визираш, ми изплува само един.
Друга организация, горе-долу същата история, само възрастовите параметри бяха 10+, в негова полза.

ПП.  И накрая, като Пилат Понтийски, съм длъжна да кажа, че всяка прилика с действителни лица и събития е случайна и неволна Whistling, много моля запознатите с имената на конкретните хора да замълчат завинаги по темата.

# 52
  • Мнения: 1 898
висшестояща, неомъжена,с десетина или повече годинки по-млада от вас, с шеметно  развита кариера и завидно положение във фирмата/институцията, която работите?  Wink Разбирате ли се?
Имам, но моята е висшестояща, омъжена с десетина години по-възрастна от мен и е собственик на фирмата в която работя.
Разбираме се чудесно.Тя е невероятен човек.  bouquet

# 53
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
имала съм за щастие вече не  -какво мога да кажа ли -нищо хубаво некадърна  с голяма самочуствие  в последствие любовница на шефа от което самочуствието и нарастна 10 пъти повече   #2gunfire

# 54
  • Мнения: 5 370
Наборка, гадна, бездетна, ужасна кучка. Всички я мразим. но на нея не й пука.
Супергадно е това от твоя страна, не мислиш ли? Значи, всички, които са бездетни, са И гадни?
Ебати мисленето, без извинение.

# 55
  • Мнения: 4 841
Наборка, гадна, бездетна, ужасна кучка. Всички я мразим. но на нея не й пука.
Супергадно е това от твоя страна, не мислиш ли? Значи, всички, които са бездетни, са И гадни?
Ебати мисленето, без извинение.

Абсолютно същото си помислих докато четях темата. Супер грозно изказване. Настръхвам, като чуя това определение, още повече, когато пък е казано от млад човек  Tired

По темата - никога не съм имала жени шефки. Работя отлично с шефове мъже, и се радвам, че досега не ми се е налагало да работя с жени - имам си съображения.
Самата аз съм била шеф за известен период от време, в отдела ми имаше и мъже, и жени. Мисля, че бях най-готината шефка на света  - карах се, когато е необходимо, но това винаги си оставаше вътре в отдела, а пред другите шефове се борех като лъвица за хората си и те знаеха, че имат подкрепата ми и гледаха да не дънят нито себе си, нито мен. Отделът ни оцеля и при съкращения, и при структурни промени... Това е един много приятен тригодишен период от живота ми, и въпреки че след това напуснах фирмата и вече са минали доста години, по празници и за рождени дни продължаваме да се чуваме, което поне за мен е някаква форма на признание.

# 56
  • France
  • Мнения: 726
Имах шефка- млада,амбициозна и алчна за пари.
Кани ме да пием кафе в тузарско заведение на Витошка. Точно тогава чаках първата си заплата и й казах, че не  мога за си го позволя. Отговори ми да не се притеснявам. След няколко дена получавам заплатата си и какво да видя- тя ми "отчислила" кафето и водата.. Shocked Веднага подадох предизвестие за напускане.

# 57
  • Мнения: 85
аз имам шефка.. около 50 годишна е, разведена, много амбициозна и някак си майчински гледа на някой хора от нас..т.е. има си няколко човека на които им е "майка" , те за най-малкия проблем и званят в случая даже да ме натопят...но всичко е до интереси, тя си гледа интересите и парите...и вика много ама много вика..токаова унижение не съм виждала в скромната ми практика от 4 години.....

# 58
  • Мнения: X
Имах... но я уволниха... и добре направиха. Жена шефка е нещо което не е нормално за мен... Жената трябва да си гледа децата в къщи а не да ходи и да работи по 12 ч. на ден и да командори... Баси
друго си е да командори вкъщи  Laughing

# 59
  • Мнения: 649
оооо има тук мой подчинени и само да видя нещо лошо да каже някой за мен, ще му направя живота черен  tooth!!! Ще ви намаля заплатите и ще ви удължа работното време!   smile3521

Общи условия

Активация на акаунт