Юлче яйчице подава - първия Великден се задава!

  • 11 041
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • sf
  • Мнения: 10 206
Абе да ви кажа разните стари поверия много ме дразнят.
Яйцата по принцип тряблао да се боядисват преди изгрев слънце, по празници да не работиш къщна работа, да не плетеш, шиеш и т.н. ами та то сега живота е толкова забързан  истрсево, че хич не ми изнася да ги спазвам. Да не говорим,че според мен тия неща ги позлвали за оправдание да си почиват на тия дни, а да не работят  Joy

# 31
  • София
  • Мнения: 3 414
Вики да за нос капките,ще питам педи и за тези хомеопатичните които казва Ели.
Вики ти не работи само ший гоблени Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 3 524
 Laughing Laughing то и шиенето е работа Laughing
вярно е че много от традициите и църковните повели не са напълно приложими за днешното ежедневие, но така или иначе всеки сам си решава дали да ги спазва или не.
иве, а за пъпките имаше някаква пудричка ама на, като съм изкуфяла каква беше- като се върне маман ще я попитам и ще ти драсна или тук или на ЛС (ако е шарка в крайна сметка де) Peace

# 33
  • Мнения: 73
Хайде честито на Кико  Laughing Гери я мързи последно време да ходи, придържайки се за мебелите, и практикува само скоростно пълзене и изправяне по столове  Grinning

Ей сега сварих яйчицата и като хапне щерката започваме цапаницата  Wink Ама няма да се престаравам с бройката, защото в събота пътуваме за Сандански и не се съмнявам, че свеки ще е боядисала порядъчно количество  Grinning

На Гери не й харесват мойте домашни манджи, засега сме на купешко, но лятото ще поседим повечко на Враца и мисля там да я запиша на кухня.
Обожавам козунак  Blush но този купешкия става за ядене само като е топъл , а аз за съжаление не съм майстор на сладки неща...

# 34
  • sf
  • Мнения: 10 206
аз нямам ентусиазъм ни за готвене, ни за козунаци.
а шиенето едно време може и да е било работа, ама сега май е повече хоби, за туй се дразня, щото баба не ми дава да шия и тряя се крия  Joy

# 35
  • Мнения: 298
Да не говорим,че според мен тия неща ги позлвали за оправдание да си почиват на тия дни, а да не работят  Joy
И аз така си мисля  Mr. Green Представи си колко ще ти олекне поне един ден да не си на реката или кладенеца да переш дрешките на седем осем деца и няколко старци,че по него време така са живеели!Какво пране е това нашето да намяташ няколко дрехи на простира  newsm78

Да попитам има ли някой като нас да няма бобче на раменцето от ваксина?Ще ходим другия месец в тубдиспансера да ни правят пробичка.

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
....
 аз знам че яйцата се боядисват само сутрин и понеже днес очевидно не стана, остава за събота.

Не, не сутрин, а да не е след залез. Аз като еврейка това мога да ви го обясня - за евреите (какъвто, според християните е бил Христос), денят започва от залеза на предната вечер. С други думи, след залеза в ден четвъртък вече е петък, деня, в който според християнската религия е била изпълнена присъдата - не е ден за радост. Но няма нищо особено в сутрините и следобедите.


а шиенето едно време може и да е било работа, ама сега май е повече хоби, за туй се дразня, щото баба не ми дава да шия и тряя се крия  Joy

Обясни й, че е грешно да се дават съвети, които не се спазват от съветващия. С други думи, питай я тя на празник готви ли, сервира ли, чинии мие ли, марули полива ли, ТВ пуска ли. Всички тези неща са много по-забранени. Първите са ИЗРИЧНО забранени, а понеже това е време, в което човек трябва да мисли за Господ, да се моли и да премисля добрините и злините, които е направил, с ТВ-то е несъвместимо.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 12:12 от katiABV

# 37
  • sf
  • Мнения: 10 206


Да попитам има ли някой като нас да няма бобче на раменцето от ваксина?Ще ходим другия месец в тубдиспансера да ни правят пробичка.
  Кико няма- на 13.05. барабар с кака му отиват на Манту.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 524
кати много добре си го обяснила.  Peace вие как отбелязвате великден- имам рпедвид има ли нещо по-особено от боядисаните яйца, козунаците и събирането на семейството? интересно ми стана? Peace

# 39
  • Мнения: 389
Според мен,моми4ета всеки да си боядисва,както си знае.Е и аз знам,4е след залез не се боядисва,ама деня е дълъг сега.А за домакинската работа сте прави,знам ,4е не е хубаво.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 178
Роси,и Стилиян няма нищо на рамото,правихме манту.
Дундурела,пожелавам ви Вероника да се оправи и най-накрая да попаднете на точен и кадърен лекар,който да определи какво и е  Hug И дано чистият въздух и повлияе добре.
Донси,честити ти ходещи крачета  Laughing
Гоце,чак след 21 ден от контакта с болен от варицела и няма симптоми можеш да си отдъхнеш,че със сигурност те е подминала.А най-рано в 7-ия ден.Дано все пак да е било реакция от антибиотика  Praynig
Аз не съм записала на кухня,засега успявам и без нея,но сигурно ще се наложи.
Честита годишнина на Рени на патерица,още дълги години заедно и влюбени и още няколко сладки като Илко бебета  Hug

# 41
  • Мнения: 616
Абе не хубаво домакинската работа ама какво да правим да оставим всичко а като имаш три деца в къщи как а стане пък и нали ние не перем а тя пералнята пере.
Донсита браво на Кико  а Сашко върви като го държа за едната ръчичка ама го е страх да се пуска още.

# 42
  • Мнения: 640
Добро утро и от мен Simple Smile
То докато станем с малкия и ден си стана Simple Smile Снощи до 4 часа пекох козунаци и добре, че малкия спа до 11,30 с мен, че иначе не ми се мисли как щях да съм зомбирана.
Ние яйцата ще си ги боядисваме в Пловдив, ако не ни изненадат и да са ги боядисали преди това (свеки обича така да прави, че да ми се натрие носа как правят добрите домакини  Mr. Green ).
Кати, благодаря за разяснението на ритуалите Simple Smile
Честито прохождане на Кико.

# 43
  • София,
  • Мнения: 4 267
Renie78 много ти е хубав аватара, голям сладур е мъника!  Hug
А те всички свекита обичат да натриват така носовете на снахите!  Mr. Green
Аз обаче ще си ги боядисам яйцата в къщи, пък тя да се погрижи за тортите и козунаците, сега се сетих, че трябваше да и се обадя да ги поръча!  newsm78
А Вие как празнувате Великдена! Ние ходим в неделя заедно със свекитата на гости у старата баба и дядо в село Брестовица/Пловдивско/, добре че още са живи, че само те ни останаха, и там на трапезата се слага едно печено агне или яре, каквото дядо е успял да купи и приготви и цял ден е едно ядене и пиене!  Hug Вечерта задължително се ходи у кума, с голяма торта, козунак и яйца, винце и т. н.  Mr. Green, пак на агнешко! И в понеделника се празнува при моите родители! Добре, че и те и свекитата са в един град, направо не Ви завиждам на тези дето сте от различни градове, сигурно все се чудите къде да отидете по напред на празниците и сигурно все някой остава сърдит и недоволен! Ей а какво освинване ни предстои, ужас, а аз се мъча да отслабна. Тук от няколко дни с това тичане по цял ден по лекари и не се сещам да ям изобщо, ама ето на пак няма файда! ooooh!

# 44
  • София,
  • Мнения: 4 267
Исках да питам тези дето са от Сандански можете ли да ми дадете телефони на добър частен хотел, дето да може да се отиде с дечица за два, три дни. Искаме да се разходим около 24 май,  newsm78 ох то сигурно ще е пълно с абитуриенти и май няма да ни огрее, ама много ни се иска!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт