Юлче яйчице подава - първия Великден се задава!

  • 11 049
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • USA
  • Мнения: 559
Привет и от мен!
Дундурела, дано да се оправи по-бързо мъничката Вероника.  Confused Много ви се е насъбрало.  Hug

Донси, честити първи стъпки на Кико! Май ще се окаже вярно, че децата с по-големи братя и сестри прохождат по-бързо. Роки е много сладка и много прилича на теб в профил.

Яна, много сте хубави. Много е сладка Надина с тази пола. Тук на тези балерински поли им викат туту (много им отива според мен) Simple Smile.

Аз сигурно ще боядисвам яйца в събота с една приятлка, която има бои, защото аз забравих да купя като беше католическия Великден. Аз обожавам козунак и най-вероятно ще направя, защото няма откъде да се купи. Великден ми е най-любимият празник (май заради козунака). Тогава имам и имен ден.  Laughing

Гоце, как си с шарката?

# 61
  • Мнения: 329
здравейте,много сте изписали днес- личи си че е бил дъждовен ден   Laughing
Ние днес имахме много задачи -ходих до НОИ и то напарзно ,трябвало другият месец да подам декларацията за отпуска до 2 од на детето., след това следобяда заведох Ева най-накрая при Литвиненко- прегледа траеше точно 7 минути и едва ли не ни изгони и каза друг път да не съм си помислила да му водя това дете  Laughing Каза че е много добре,за наша радост няма никакви негативи от падането преди седмица,обясни че тя има много просто е ПАЛАВО ДЕТЕ  Laughing Blush и че майка й трябва да посети психолог
Аз днес боядисах яйцата-едва 12 на брой- останалите се спукаха при варенето Mr. Green Сутринта хич не смогнах с това задължение и към 19.00 ги добоядисах
Вики- аплодисменти за смечалгата Кико,бързак е той  Hug,а Роки е прекрасна и има много хубава коса  Heart Eyes
Яна - Надина изглежда много зряла ,сравнение с другите дечица  Grinning,много сладка пеперудка е  Hug
Сандкасъл - Ева крачи и то разбира се като я държа и за двете ръчички ,ама много смешно и изобщо не добре,преплита си крачетата,направо смешка  Peace
Малко преди банята на Ева ,мъжа и ми тя в неговите ръце тупнаха ч/у проходилката ,той се удари много сериозно,за ад я задържи нависоко и да не паден и тя ,а Ева се уплаши от самото падане  ooooh! Сега нещо я отремонтира и ето го успя Laughing
Дундурела - така ми е мъчно като те слушам за твоето мъниче,стискам палци да се оправи по-скоро Heart Eyes За капките беше писала(Колийф) ,Ева определено се повлия от тях ,вече не я боли толкова коремчето,но нали знаеш то си е до бебе.Ако все пак твоята приятелка е опитала с други и е нямало положителен резултат нека пробва и с тях Peace


# 62
  • София
  • Мнения: 17 595
кати много добре си го обяснила.  Peace вие как отбелязвате великден- имам рпедвид има ли нещо по-особено от боядисаните яйца, козунаците и събирането на семейството? интересно ми стана? Peace

Не празнуваме изобщо великден - няма как, нали... Отбелязва се Песах - празникът, за който според християните Исус е отишъл в Йерусалим. Бележи излизането на евреите от Египет, изведени от Моисей. Яде се маца - безквасен хляб, месо - агне или кокошка - представляващо жертвеното животно в нощта, в която Ангелът на Смъртта е минал през Египет и е отнесъл всички първородни, пропускащи къщите, белязани с кръвта на жертвеното животно, горчиви билки, напомнящи за тежкия и горчив живот в Египет и сладко, заради бъдещето...

Което не ми пречи да се забавлявам с боядисване на яйца - майка ми е християнка, а аз обичам всичко, което цапа и боядисва Simple Smile и страаашно обичам козунаци. Баба ми беше ненадмината майсторка... Няма вече такива козунаци.

Гледам много сте обсъждали забраната за домакинска работа - тя също иде от юдеизма, подробно са описани всички тези забрани в Левит най-вече, а забраната за КАКВАТО И ДА БИЛО домакинска работа е ИЗРИЧНА - не се пали огън, например, за да не се изкуши някой да посготви, изобщо - явно още от тогава "къщтана" работа не се е смятала много за работа, а да върви "между другото". И в един момент разбираш, че животът ти минава така, "между другото"... Идеята е, че и жените, както и всички -мъже, деца - трябва в тези дни да се молят, да мислят за Господ. Или, ако го преведем към настоящето, да мислят - за всичко, което не се яде,не се пие и не се мие... Изобщо немога да твърдя, че спазвам тази забрана - не че имам избор - но определено шиенето на гоблен дава много по-голям шанс на мисълта ми да се зарее в някой "екзистенциал;ен" въпрос, от колкото търчането насам - натам по хилядите "дреболийки"...

Ние днес имахме много задачи -ходих до НОИ и то напарзно ,трябвало другият месец да подам декларацията за отпуска до 2 од на детето.

 newsm78 Що? Давид е с някой и друг ден по-малък от Ева, пък още миналия месец ме накараха да я попълвам?  Thinking
kami27, тук ли ще сте празниците? Ако сте тук, да вземем да направим евентуално някоя зоологическа ако има недъждовен ден? 


Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 00:35 от katiABV

# 63
  • Мнения: 4 300
Аз хигиената в къщи не я броя за домакинска работа, в крайна сметка миялната мие, пералнята пере и простира, аз само зареждам и вадя и прибирам, остава една прахосмукачка ама то ако не пускам поне през ден два става ужас, иначе за полиране ползвам Ивчо  Joy
Hug и при нас така, само дето малкият полировач малко на зиг заг кара Mr. Green
Сериозно по въпроса понякога чак ми става съвестно като си помисля преди 20 години да кажем колко домакинска работа не е била спестена от "малките чудеса на техниката".
Ей ми ги яйцата- http://images25.snimka.bg/005678817-big.jpg, не се виждат хубаво на снимката, ама нямам батерия на фотоапарата да ги снимам отблизо. Иначе съм доволна, от 30 само 2 пукнати, хем на 2 реда ги варих, нотази година за сефте сложих сол. Утре ще правя великденски курабии, в неделя козунаци. Емо мрънка и за агнешко, но за него нямам вдъхновение никак, та сигурно ще мина с някой лесен вариант- в тава и толкова Wink Миналата година ме излъга да му пълня агнешка плешка, бях се омазала до ушите, накрая ми се отяде.

# 64
  • Мнения: 298
Гледам много сте обсъждали забраната за домакинска работа - тя също иде от юдеизма, подробно са описани всички тези забрани в Левит най-вече, а забраната за КАКВАТО И ДА БИЛО домакинска работа е ИЗРИЧНА - не се пали огън, например, за да не се изкуши някой да посготви, изобщо - явно още от тогава "къщтана" работа не се е смятала много за работа, а да върви "между другото". И в един момент разбираш, че животът ти минава така, "между другото"... Идеята е, че и жените, както и всички -мъже, деца - трябва в тези дни да се молят, да мислят за Господ. Или, ако го преведем към настоящето, да мислят - за всичко, което не се яде,не се пие и не се мие... Изобщо немога да твърдя, че спазвам тази забрана - не че имам избор - но определено шиенето на гоблен дава много по-голям шанс на мисълта ми да се зарее в някой "екзистенциал;ен" въпрос, от 
Кати,обичам те бе мила  Hug Как да им обясня на нашите,че традициите не са това което бяха..........
Всъщност по великден гледам да си спестя пране и тн,но разни дребни празничета дето ми идват точно когато мръсните дрехи са повече от тези в гардероба..... Mr. Green

Рокси много са ти хубави кокитата,с памук ли ги боядисва?Аз в събота ще се включа,но си имам една помощница 5годишна и мисля да боядисам само първото яйце и само да я наглеждам....което оцелее.
 Знаех си че стана много тихо в стаята-Мая взела една салфетка накъсала я и се поляла обилно с вода от шишето  hahaha и всичките парченца от салфетката се накичили по нея  Joy


 Рокси мерси,  bouquet

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 07:40 от rosito123

# 65
  • Мнения: 4 300
Роси, ей тук съм описала как точно ги направих- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=272111.msg7298238#msg7298238.

# 66
  • sf
  • Мнения: 10 218
Момичета, аз изчезвам в прованса- весело изкарване на празника и много усмивки!

# 67
  • Мнения: 616
Добро утро
Тук днес май ще е хубав деня но ще видим хайде пийнете по едно кафенце и по една палачинка а за младежите млекце  food002 Misc Baby Bottle  че днес ставаме на цели 10 месеца ох кога минаха .Хич не искам да идва момента в който като го гушна няма да ми мирише на сладко бебче . Blush
Ох кафенцето нещо не ми се показало.

# 68
  • Мнения: 766
Добро утро и от нас Simple Smile
h.kirova Честити цели 10 месеца
Страхотни са яйцата Хриси  newsm10
И ние успяхме вчера да свършим тази работа   Wink - по-късно ще снимам, че ще събудя Ина, ако тръгна да вадя апарата  Embarassed
Дано днес не вали, че ще трябва да обикалям да търся обувки за Ина  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 384
Веси,надписа на аватара ти ме разби-при лъвовете!Ха-ха-ха..
Хриси,супер са яйцата!Възхищавам се на ентусиазма и желанието за творчество в тебе-винаги!Как изпипваш нещата,аз всичко правя през пръсти.  Embarassed

# 70
  • Мнения: 766
Веси,надписа на аватара ти ме разби-при лъвовете!Ха-ха-ха..
...............
Ми нали си живея с малкия прайд - и мъжа и Ина са лъвове Wink
Гледам да ги храня редовно, че да не ме оглозгат мен  hahaha

# 71
  • Мнения: 910
Добро утро!
Рокси,страхотни са ти яйцата.
Кирова,честита месечинка на Сашко!
Донсита,приятно прекарване!
И мойте яйца са готови,майка ми ми ги донесе снощи.
Роки и Надина са много сладки.

# 72
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
Добро утро на всички!
Пожелавам ви весели празници! Отивам да стягам багажа и отпрашваме с мръсна газ към болярско.  Mr. Green

# 73
  • София
  • Мнения: 17 595
Гледам много сте обсъждали забраната за домакинска работа - тя също иде от юдеизма, подробно са описани всички тези забрани в Левит най-вече, а забраната за КАКВАТО И ДА БИЛО домакинска работа е ИЗРИЧНА - не се пали огън, например, за да не се изкуши някой да посготви, изобщо - явно още от тогава "къщтана" работа не се е смятала много за работа, а да върви "между другото". И в един момент разбираш, че животът ти минава така, "между другото"... Идеята е, че и жените, както и всички -мъже, деца - трябва в тези дни да се молят, да мислят за Господ. Или, ако го преведем към настоящето, да мислят - за всичко, което не се яде,не се пие и не се мие... Изобщо немога да твърдя, че спазвам тази забрана - не че имам избор - но определено шиенето на гоблен дава много по-голям шанс на мисълта ми да се зарее в някой "екзистенциал;ен" въпрос, от 
Кати,обичам те бе мила  Hug Как да им обясня на нашите,че традициите не са това което бяха..........
Всъщност по великден гледам да си спестя пране и тн,но разни дребни празничета дето ми идват точно когато мръсните дрехи са повече от тези в гардероба..... Mr. Green

Ами обясни им, че не става въпрос за традиции, а за религия. И им връчи една библия на съответните страници (те са дооста). Ако те си позволяват да спазват което им е изгодно, не могат да съветват други хора на кои забрани и повели да се подчиняват. А ако го искат от теб, трябва първо те да дадат личен пример. Поне можеш даопиташ...  Grinning

h.kirova, честита месечинка. Нашите бебета на една дата...

# 74
  • Мнения: 616
Кати вярно че  Сашо и Давид са на една дата честито и на вас и на Никола тай става на 9 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт