Скарах се със свеки /мойта сага/

  • 7 600
  • 139
  •   1
Отговори
# 45
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Спомням си преди месеци имаше тази тема......
Момиче,хич не се ядосвай ,ако мъжа ти му е добре така,на теб и детето не е.....Така,че или се заема да гради нещо с теб или да си живее с майка си и чичо Б.....Времената ,наистина са трудни,но факта (това си го спомням от предишната тема)да изтегли заем, да пише апартамента и на майка си... ми се вижда прекалено.....и безотговорно,която пък си поканила да живее и чичо Б......на тези 48 квадратни метра....,че тази жена е за сигнализиране на Закрила на детето ,пък и мъжа ти също....Ти си майка и трябва да си мислиш за рожбата и нейния комфорт,на който не му отърва ....да продължава да тегли заеми и да си подсигурява майка си и любовниците и.....ти и детето трябва да живеете нормален живот.
Успех!

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Постъпи както ти си намериш за правилно, не е нужно да се съобразяваш с хора, които явно не се съобразяват с теб. Не си намерила нервите си на улицата. Всеки има право на спокойствие. Мъжът ти да си реши с кого иска да живее. И хич да не ти дреме ти за чичо Б. 
 Hug

# 47
  • Мнения: 446
Постъпи както ти си намериш за правилно, не е нужно да се съобразяваш с хора, които явно не се съобразяват с теб. Не си намерила нервите си на улицата. Всеки има право на спокойствие. Мъжът ти да си реши с кого иска да живее. И хич да не ти дреме ти за чичо Б. 
 Hug
Абсолютно съм съгласна с написаното!!!!

# 48
  • Мнения: 2 556
От една страна сте прави, че сте решили да купите апартамент, който се продава евтино, това си е късмет. Но от друга, нали сте били напълно наясно, че ви чака съжителство със свекървата и приятеля й. Просто нямам какво да кажа, няма защо да се разваля договора за апартамента, ако е сигурно, че един ден ще остане за детето да речем, от друга - ние сме с мъжа ми и децата в момента в 60 квадрата двустаен и според мен у нас е хипер тясно. Как точно живеете вие си знаете, но със сигурност не е за издържане. Седнете с мъжа ти и обсъдете всички възможни варианти, успех от мен.

# 49
  • Мнения: 3 459
Уффф, не говорете за квадрати моля ви се, че аз ако ви кажа в колко ми е тясно и сигурно ще ми се изсмеете.

# 50
  • София
  • Мнения: 38 779
Абе Хора, откъде тази злоба във вас?
Как ви дава сърце да гоните стари хора изобщо?


Според мен просто авторката не е трябвало да взима този апартамент, ами да си тегли заем за друг, в който да се изнесе ... Не може след толкова години да застанеш и да гониш хората, дори и апартамента ти да си го купила междувременно....

Извинявам се, но това да се настройва мъжът към собствената му майка го намирам за адски мизерно и подло.

Подобни Методи и Мисления и особено Съвети , които се дават ,не ги разбира моето възпитание честно.

Не са стари, а са работещи пенсионери. Именно поради това мисля че спокойно можем да ги оставим да си живеят сами в този апартамент, като му плащат разходите. Naughty

# 51
  • Мнения: 139
Всеки иска да живее самостоятелно, но едно е желанието, съвсем друго - възможностите. Караниците няма да помогнат особено за разрешаване на проблема.
Някой преди мен беше дал много хубава идея - излезте под наем за известно време, за да видите как ще се справяте с плащането му и сметките, т.е да си дадеш наистина реална представа ще можете ли да се оправите, или не, и след това, ако всичко е наред - дерзайте с покупка на Ваше си жилище. Изплащането на жилищен заем е дългосрочен ангажимент (и то доста по-висок от наема в момента) и човек трябва да е убеден, че ще може да се справи.
Ако съпругът ти и това не иска да направи, тогава незнам  newsm78, но опитай пак со кротце и со благо.

# 52
  • София
  • Мнения: 38 779
Мъжът ми е с мен.
Но той много добре знае каква е нашата финансова ситуация в момента и общото положение с цените на жилищата и кредитите. Просто иска от мен да съм малко по-търпелива и да не правя скандали докато изчакваме подходящия момент.

Наистина теглене на такъв голям заем и покупка на жилище си е голяма стъпка, която трябва да се обмисли спокойно.

Днес съм по-спокойна.
Впрочем, сдобрихме се със свеки.

# 53
  • Мнения: 2 759
...Родителите ако не могат да им помогнат, поне да не им пречат!...
                    С какво пречат  Thinking? С това, че са живи ли  newsm78?
                    Как странно всички подминават факта, че апартамента е даден на свекървата първоначално? Т.е. ако не е била тя, щяха да видят евтин апартамент друг път. Да, свекървата и помага с детето, вероятно помага и за други неща... Но... пак е лоша, пречи... Хм... Дилянка я разбирам донякъде - поради афект може известно време да виждаш нещата едностранчиво, но коментарите и съветите ме хвърлят в музиката просто  ooooh!.

# 54
  • Мнения: 641
Ами като е неин, защо не го изплаща тя или да си делят вноските?

И вместо да мрънка може да подкрепи решението им да са самостоятелни. Ама нали тогава тя ще плаща сигурно апартамента СИ.

# 55
  • Мнения: 2 759
Ами като е неин, защо не го изплаща тя или да си делят вноските?
                    Горното значи ли, че би оставил майка си (пенсионерка) да изплаща апартамент  newsm78? Така са преценили - така са направили, когато е било време...

# 56
  • Мнения: 91
Права си да искаш самостоятелност Peace , но защо го обсъждаш със свекърва си Naughty Ти и твоя съпруг сте хората, който трябва да вземат решение  Peace Не позволявай на никой да ви се бърка newsm10

# 57
  • Мнения: 1 289
ама разбира се,че си права.Това,че на свеки й е по-добре така,не значи,че е правилното решение.Отстоявай мнението си...мисля,че и съпруга ти трябва да е с теб и да те подкрепя...

# 58
  • Мнения: 4 465
Ами като е неин, защо не го изплаща тя или да си делят вноските?
                    Горното значи ли, че би оставил майка си (пенсионерка) да изплаща апартамент  newsm78? Така са преценили - така са направили, когато е било време...

Ми значи. След като е работеща пенсионерка и чичо Б също, не виждам защо да не могат да се оправят. Редно е майките да разберат че след като детенце се ожени приоритетите му се променят. Скарване защото снахата си е помечтала за самостоятелност ми се вижда абсурдно. Ми жената се бута с непознати хора на 48 квадрата - има право да помечтае.
Къде я слагате жената във взаимоотношенията свеки - син. Някъде встрани - да не пречи на сина да си изпълнява синовните задължения.

# 59
  • Мнения: 1 942
...Родителите ако не могат да им помогнат, поне да не им пречат!...
                    С какво пречат  Thinking? С това, че са живи ли  newsm78?
                    Как странно всички подминават факта, че апартамента е даден на свекървата първоначално? Т.е. ако не е била тя, щяха да видят евтин апартамент друг път. Да, свекървата и помага с детето, вероятно помага и за други неща... Но... пак е лоша, пречи... Хм... Дилянка я разбирам донякъде - поради афект може известно време да виждаш нещата едностранчиво, но коментарите и съветите ме хвърлят в музиката просто  ooooh!.

Има доста истина в думите ти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт