Скарах се със свеки /мойта сага/

  • 7 625
  • 139
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 39 091
...Родителите ако не могат да им помогнат, поне да не им пречат!...
                    С какво пречат  Thinking? С това, че са живи ли  newsm78?
                    Как странно всички подминават факта, че апартамента е даден на свекървата първоначално? Т.е. ако не е била тя, щяха да видят евтин апартамент друг път. Да, свекървата и помага с детето, вероятно помага и за други неща... Но... пак е лоша, пречи... Хм... Дилянка я разбирам донякъде - поради афект може известно време да виждаш нещата едностранчиво, но коментарите и съветите ме хвърлят в музиката просто  ooooh!.

Има доста истина в думите ти  Peace

НЕ СЪМ и казала че е лоша и пречи.
Просто казах, че искам да се изнесем.
И че когато теглим големия заем ще ни е трудно да плащаме и малкия.
А те могат да го поемат, още повече че ще останат да живечт в този апартамент до...

# 61
  • Мнения: 94
Абе Хора, откъде тази злоба във вас?
Как ви дава сърце да гоните стари хора изобщо?


Според мен просто авторката не е трябвало да взима този апартамент, ами да си тегли заем за друг, в който да се изнесе ... Не може след толкова години да застанеш и да гониш хората, дори и апартамента ти да си го купила междувременно....

Извинявам се, но това да се настройва мъжът към собствената му майка го намирам за адски мизерно и подло.

Подобни Методи и Мисления и особено Съвети , които се дават ,не ги разбира моето възпитание честно.
Не мисля че съветите които дават момичетата са от злоба,но явно щом реагираш така значи не знаеш какво е да живееш с хора от друго поколение.Ти кво искаш да си мълчи докато не и разбият семейството ли?Като са стари хора нека си гледат старините,а да не и се месят в живота WinkВ крайна сметка те са си млади и имат право на собствен живот

# 62
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ще ме прощавате момичета,но коя от вас ще се съгласи да работи и да  лишава себе си ,детето,съпруга си ....за да изплащат апартамент който половината е на свекървата,а другата половина от ,,големия,, апартамент е на мъжа на Дилянка....да не говорим колко човека живеят в него и колко разходи се плащат за домакински нужди?Някоя от вас ще ми каже ли къде е Дилянка и детето  в цялата тази история?

# 63
  • Мнения: 2 556
Авторката е пълнолетна и сама се е навила да изплащат точно този апартамент. Това е лично тяхно решение, не на някой друг.

# 64
  • Мнения: 3 537
Права си, разбира се! Действай смело и твърдо по въпроса за ново жилище!
С теб съм и ти стискам палци  Peace
Давай смело напред, права си !

# 65
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Спомняш ли си предната тема....аз лично се възхищавам на търпението на Дилянка?Никога не е късно човек да се осъзнае и да вземе живота си в ръце.

# 66
  • Мнения: 2 556
Защшо всички пропускат факта, че Дилянка сама се е поставила в подобна ситуация? Това си е истината в крайна сметка.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 892
Права си, Дилянка сама се е поставила в тази ситуация и сега пак сама иска да излезе от тоя цирк. С какво право ще се цупи свекървата ?

# 68
  • Мнения: 84
И щом сама се е поставила в тая ситуация, сага какво цял живот да си плаща за "грешката" и да се примири да живее по този начин ли?!? Тъпо е подобно заключение! Има право да се бори за своя живот-отделно!

# 69
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
На всеки му се е случвало да бъде подведен в дадена ситуация или да сгреши,което не значи ,че не трябва да си осъзнае грешките.Сигурна съм ,че вписващите тук не биха посъветвали децата си да останат в положението на Дилянка и детето и.....Що се отнася за свекървата ,тя е тази която  е възпрепятствала продажбата на апартамента +кредит за да се купи по голямо жилище...хайде да не я жалим толкова горката жена с любовника. Confused

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 23:45 от k.a.l.i.

# 70
  • Мнения: 1 942
Може би аз съм пропуснала, но не видях никъде да се мисли за продажба на сегашното жилище  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 6 417
Разкарайте чичо Б. и намерете нов чичо, ама с апартамент.  Crossing Arms

# 72
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Стига де, всеки може да сбърка. И всеки има право да си коригира грешката, когато я осъзнае.  Познавам доста възрастни хора, които свикват да живеят на гърба на децата си и го приемат като даденост. А децата си имат и свои деца, за които трябва да се погрижат. Всеки сам трябва да се погрижи за старините си, а ако някой друг му е поел ангажимента, най-малкото трябва да  му е благодарен, а не да му пили нервите.

# 73
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Защшо всички пропускат факта, че Дилянка сама се е поставила в подобна ситуация? Това си е истината в крайна сметка.

Ти ако беше на нейно мято какво би направила? М? Много ми е интересно да разбера  Thinking

# 74
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
 Извинете за леко неадекватното вклюване,но много ме разсмяхте с този чичо Б. Току изскача отнякъде.
 А сериозно, ако мъжът ми помага на майка си-само бих го уважавала повече. Както бих уважавала и нея повече,ако я е грижа дали синът й живее добре.
 Стига финансовото ви положение да позволява-изнасяйте се. Не си представям как се живее на толкова квадрата с чужди хора, пък дори и отношенията да са добри.
 Дано намерите бързо изход Peace

Общи условия

Активация на акаунт