Номинации за най-голяма муня

  • 3 514 125
  • 18 481
  •   1
Отговори
# 15 810
  • Мнения: 11 580
Ставам днес и преди още да съм пила кафе, бързам да звъня да честитя РД на прабабата на детето от страна на баща му. Почвам аз, жива, здрава, да има още много правнучета- засега са моето дете и от другият й внук. Помълча жената и каза, че РД е утре, но и днес приема поздравления. Затварям и се усещам, че тя има и малко внуче, от другата й дъщеря, а не споменах и внуци още да има. Тъпо ми стана, мунска история.

# 15 811
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз в първи клас бях получила от класната, която е страхотна жена, подарък - малък речник с посвещение за нейният син. После се оказа, че тя била объркала подаръците и ми дала неговия, вместо този, който била купила за мен, или поне тя така каза, де. Аз пък тази година се изложих, нямах време за подаръци за Коледа, нито пък идеи, и накрая взех на майката на приятеля ми и на брат му по 20 паунда гифт карти за магазина, в който работя, те много обичат да пазаруват там. След седмица-две гледам бележката за гифт картите и пише една карта за 40 паунда. Явно като сме си говорили с колежката тя вместо да сложи по 20 паунда на двете карти, които бяха еднакви на външен вид, тя е сложила два пъти по 20 само на едната. И съм дала на един от двамата празна карта. За щастие не бяха се опитвали да плащат с тях още, та обясних проблема, но се получи малко кофти.

# 15 812
  • Мнения: 4 717
Това с подаръците е тъпо.. Sad
Ние имаме познати, които не дават подаръците на детето, да не се пренасищало. Само когато решат, че е заслужило и отварят по един, като награда... Така малкото изобщо не разбира кой какъв подарък му е подарил и по какъв повод.

# 15 813
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
Мърморана, щеше да е адски забавно свеки да се беше оказала с празна карта на касата Joy

Дрес, мисля че децата така или иначе не обръщат никакво внимание на това от кого - какво. Нали ги гледам по Коледа и РД - отворят един, за хвърлят настрани, отворят друг и така всичките. Няма никаква радост, никаква полза от изненадата и причината е точно пренасищане.

От моето детство съм запомнила само бразилските прашки от леля ми (да съм била на 8-9) които първо бяха развяти пред всички възрастни на купона и се чуваха всякакви подмятания, докато аз и нашите потъвахме в земята. Останалите хиляди подаръци още тогава не помнех, беше чиста вещомания по празниците. В наши дни е още по-зле с децата. Не съм подарява Ла подарък на дете, който да не бъде попогледнат и захвърлен, освен ако не е единствен подарък, без повод и без да сме на купон.

# 15 814
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
Хахахахахха, много се смях на това с пеперудите и доктора - даже не толкова за неправилното събличане... Grinning

# 15 815
  • Мнения: 4 717
При нас има традиция след нарязването на тортата рожденика да си отвори подаръците и да благодари лично на всеки. Много мило и готино.
Когато подарявам подарък бих искала поне да знам, че детето го е харесало и съм доставила удоволствие. Па макар и да е след 1-2-5 месеца време.

# 15 816
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
При нас има традиция след нарязването на тортата рожденика да си отвори подаръците и да благодари лично на всеки. Много мило и готино.
Когато подарявам подарък бих искала поне да знам, че детето го е харесало и съм доставила удоволствие. Па макар и да е след 1-2-5 месеца време.

Да, редно е родителите и детето да ти се обадят и да ти благодарят, щом го отворят.

# 15 817
  • Мнения: 14 400
От моето детство съм запомнила само бразилските прашки от леля ми (да съм била на 8-9) които първо бяха развяти пред всички възрастни на купона и се чуваха всякакви подмятания, докато аз и нашите потъвахме в земята.
Даааа, подобен подарък имах и аз от стринка ми. Не помня точно колко голяма съм била, но със сигурност още далеч от момента сама да си купувам бельо, да се интересувам от бельо или да имам гърди. И получавам  за Коледа черно дантелено бюстие със съответстващите му бикини. Естествено подаръкът беше разопакован в присъствието на цялата рода, аз изпаднах в шок и ступор, а срамът още ми е пресен, пресен.

# 15 818
  • sf
  • Мнения: 10 253
Би трябвало стринка ти да се срамува 😁

# 15 819
  • Мнения: 14 400
Би трябвало стринка ти да се срамува 😁
Би, ама не би 😂 Тя явно си е смятала подаръка за напълно адекватен, не знам

# 15 820
  • София
  • Мнения: 4 376
Може да са купили същия?
Децата бяха поканени на РД на тяхна приятелка. Купуваме старателно подарък , подаряват го. Месец по-късно дъщеря ми има РД и о,  чудо "нашият" подарък се върна при дъщеря ми.
Мисля, че съм споделяла тази история преди време, но може и да се бъркам.  
Чувството, което изпитах в момента, в който видях подаръка беше неописуемо.  Още повече, че детето, на което го подарихме е от семейство-"голямата работа", скъпи коли, парадиране с пари и власт..... 😒

И аз това си помислих. Едва ли са били толкова загубени, че да дадат същия подарък, разопакован ли беше?

Последна редакция: нд, 20 яну 2019, 17:55 от Светулчица

# 15 821
  • софия
  • Мнения: 2 463
На мен за 13-ия ми РД една съученичка ми подари копринени прашки.
Да спомена само че на 13 все още приличах на момче, къса коса, анцузи и старите блузи на брат ми....явно беше намек Simple Smile

# 15 822
  • Мнения: 25 891
Не забравяйте, че много често, когато човек избира подарък за някого, го привличат неща, които самият той би искал да получи. Та в случая с копринените прашки – едва ли е било подигравка, по-скоро за подаряващата е било най-якият подарък.  Laughing
Не сте ли забелязали, че хора, които си падат по кича, подаряват кичозни подаръци. Тези с вкус – изискани. А между двете крайности колко още вкусове и конкретни ситуации има...

# 15 823
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 922
А някои просто си разчистват боклуците или омръзналите им вещи.

# 15 824
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
О, да - за моята леля това определено беше най-якият подарък и тя беше най-гордата и готина леля, дето най-после ме е отървала от досадата на памучните гащи, които ми купувала задръстената ми майка. Grinning Нещо такова. Абе шокът си беше търсен ефект. Запомнила ли съм го - да! Grinning Постигнала си го е значи. Трябва и аз да пробвам нещо подобно с някое дете, дето не искам никога да ме забрави.

Общи условия

Активация на акаунт