АДЕНОМ на хипофизата - тема 2

  • 92 133
  • 1 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Зависи какво разбираме под"висок пролактин".Ако е бил няколко хиляди е паднал  под 1000,може да се приеме че ще се появи овулация.Лично за себе си мога да кажа че още на третия месец се появи овулация,  а на четвъртия  цикъла си стана на 28-29 дни какъвто беше преди тези проблеми.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Да ама интересното при мен е че овулация имам, засичам я с тестове, а и преди няколко месеца като ми правиха фоликулометрия я засякоха. Също така цикълът ми е редовен, през 29 дни точно, май за сега това е единственото нещо, което ги има и е редовно.
А иначе пролактина ми е доста висок - 1135 при граници (29.46-513.04). В четвъртък съм на ендокринолог, ще видим какво ще каже.

# 62
  • Мнения: 4 700
Стискам палци да се нормалиzира. И да пиШеШ.  Hug

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Дано всичко е наред Хариела, високия пролактин не винаги значи аденом .Но мисля че все пак ще трябва да пиеш някакви лекарства Hug Hug и да пишеш какво е казал док

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Разбира се, ще ви кажа веднага. Благодаря ви! Hug

# 65
  • Мнения: 2 414
Да ама интересното при мен е че овулация имам, засичам я с тестове, а и преди няколко месеца като ми правиха фоликулометрия я засякоха. Също така цикълът ми е редовен, през 29 дни точно, май за сега това е единственото нещо, което ги има и е редовно.
А иначе пролактина ми е доста висок - 1135 при граници (29.46-513.04). В четвъртък съм на ендокринолог, ще видим какво ще каже.

И аз съм така, но въпреки това си имах висок пролактин. При мен бързо се нормализира пролактина. Ти при кой лекар се записа? Желая ти успех Hug

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Даф, записах се при доц. Иванов от ВМА, който ти ми препоръча. И както ме посъветва си взех направление от личната и си записах час за четвъртък в ДКЦ-то. Ще видим какво ще ми каже. Дали ще ме прати на ЯМР?!

# 67
  • Мнения: 4 700
Настоявай zа ЯМР. Стойностите иzобЩо не са ниски.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Хари , съгласна съм с Миле, искай ЯМР ,за да си спокойна .Лечението и в двата случая  е едно и също.Но е хубаво да знаеш,защо пролактина се вдига

# 69
  • Мнения: 2 414
Даф, записах се при доц. Иванов от ВМА, който ти ми препоръча. И както ме посъветва си взех направление от личната и си записах час за четвъртък в ДКЦ-то. Ще видим какво ще ми каже. Дали ще ме прати на ЯМР?!

Да ще те прати. Мисля, че няма да има проблем. Успех Hug

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 260
Хари, не се притеснявай. Всичко ще е наред  Hug

# 71
  • Мнения: 218
Здравейте момичета!  bouquet Тази тема ми се струва най-подходяща ,за да помоля за тълкуване и съвет.
Накратко: През ноември 2007 г. си изследвах пролактина,резултатът е 614 при горна граница 511(4 ден от цикъла,заедно с другите хормони), после го повторих в същата лаборатория на 21 ден заедно с прогестерона, и тогава се оказа 1155 при същата горна граница. По стечение на обстоятелствата не предприех нищо тогава. Сега обаче решавам, че е време да се задействам и да предприема ходене на ЯМР и каквото друго е нужно и днес сутринта отивам пак да го изследвам. Резултатът е 193 при горна граница 565.Този път са спазени всички условия,включително и лежане 30 мин. преди това и вземане на кръв в легнало положение.
Естествено много съм доволна от резултата, обаче искам да чуя и Вашето мнение-какво да правя сега,да ходя ли на ЯМР,да не ходя ли,да приема ли, че нямам проблем с пролактина или да го "държа под око".Ще съм Ви благодарна,ако изкажете мнение!  bouquet

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Теди,съжалявам,но мисля,че пак трябва да те боцнат.Изчакай две седмици,ако не бързаш,и пак го изследвай.После дружно ще решим какво да правиш Peace

# 73
  • Мнения: 4 700
Теди, дръж го под око. Да не би първите два пъти да си била доста иzнервена zаради неЩо, да си била стресирана??
Това би повлияло. ЗаЩото раzликата е доста голяма.

# 74
  • Мнения: 218
Ами Миле,то аз съм си перманентно стресирана, ама просто съм си такъв човек, стряскам се даже като ми звънне телефона.То бива разлика, ама чак пък толкова.Абе,смятам да отида пак да ме боцнат, пък дано се потвърди този добър резултат.Обаче смятам да не избързвам за ЯМР-то.

Общи условия

Активация на акаунт