111000 двоична US тема

  • 13 447
  • 302
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 147
Иве, малкият да се оправя бързо ви пожелавам.

Агентката, мисля, че съкращението е performance related, вече втора година няма промяна. На мен ми е неприятно, защото работим по общи проекти, познаваме се отдавна, жената има близнаци на 8 месеца, и т.н.... което в крайна сметка, не променя факта, че не работи както трябва...

Абе, девойки, днес засякох за 3 минути някакво шоу по телевизията Maury, не е истина за какво става въпрос, какви са тия хора, каква е тая публика....

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 00:13 от Зора

# 61
  • Мнения: 1 783
Ooo, Бенсън, що така бе.. да се оправи скоро. Голям проблем е тази инфекция Ше знайте в болниците в Американската Народна Република. Много АБ и хоп - резистант на АБ бъг.


Бубка - 6/3 - 6/5 или 6. Идвам с един куфар, ще си тръгна с 2  Mr. Green
Приятен Париж, там още не съм била. дано да се оправят без теб в къщи.

Сайн език е супер съм чувала, особено за многоезични деца, защото виждат един знак, а му го казват на 2 езика. Само дето е различен на всеки език, и ако ще научиш, най-вероятно ще е американския сайн, който е различен от бг. Аз имах желание, но не успях, защото не си бях в къщи с него, а и бабите трябваше да уча и да им припомням да го ползват и много сложно ставаше. Децата се научават да комуникират по-бързо, хората са доволни.
Фея, не разбрах хубаво или не е че са проговорили на година и половина  newsm78. Ми те не проговарят ли повечето деца на около тази възраст?  newsm78

# 62
  • Мнения: 2 563


Сайн език е супер съм чувала, особено за многоезични деца, защото виждат един знак, а му го казват на 2 езика. Само дето е различен на всеки език, и ако ще научиш, най-вероятно ще е американския сайн, който е различен от бг. Децата се научават да комуникират по-бързо, хората са доволни.


За американския има всякакви книжки, филмчета, помагала, курсове и т.н. За българския има един речник, създаден от баба Миряна Мошева, където в раздел "Полов живот" фигурират и думите "пачавра" и "педераст".  ooooh!

Аз знам, че при редовно ползване на жестове към детето, то обикновено се научава да се изразява с тях още преди да има възможност да говори. Тоест, положително нещо е жестовият език.

Малкият Бенсън да се оправя!!! Аз не разбрах каква инфекция е хванал, но тя веднагически да изчезва!

FYI, за циреите. Пресен опит с цирей на прекрасните задни части на мъжа ми. Беше твърд и дълбок и много болеше. Майка му каза да го наложим с разтвор на сол и вода, 1:10. След само 10 минути циреят започна да изтича. След това с редовна дезинфекия и малко общ антиобиотичен крем преборихме цирея.  Да не ви се случва.

# 63
  • Мнения: 1 593
Уф, Бенсън, стискам палци да се оправи възможно най-бързо.  Praynig откъде пък го е хванал този бъг - особено така както описваш!!!

Биз, тъкмо се наточих да гледам снимки, и то - какво - три снимки на кръст  Naughty - да пуснеш линк и от другия фотограф - иначе и това, което си показала носи много за мене  Hug

Агентке - три снимки смени в този подпис и трите показват едно прекрасно бебе Ангелина - сладурана и половина!

Зора, много тъпо ми стана, като прочетох първоначално за твоята колежка, но после като видях, че е пърформънс релейтед, да ти призная се почувствах по-добре. Все пак няма извинение за слабата работа, освен ако не е заради близнаците...
Бубка, много приятно изкарване и снимки!!!
***

Ние днес се разходихме из Дъблин и да ви кажа, доста ми хареса. Не е типичния туристически град (например Прага гръмжеше от туристи - чак неприятно  Sick) и ми напомняше на някаква смесица от НортИйстърн Ю Ес град и Лондон. Впечатлиха ме следните неща
- стъмнява се късно (малко преди 10пм!!)
- надписите навсякъде са на Галски и Английски, като Галския няма нищичко общо с нищо, което съм виждала досега
- определени сгради имат намаляваща височина прозорци от ниско към високо, като тези на последните етажи са често наполовина по-малки от първите!
- градът не е така етнически богат, както бих очаквала от столица (или иначе казано, няма толкова индийци, азиатци и африканци, както в други големи Европейски градове)
- моловете много ми напомнят на Американските като сетъп, като фирми, всъщност определено не са като Европейските
- мноооого пияни хора посред бял ден  Laughing
- в баровете (и в ресторантите) не се пуши (това не го очаквах)

и последно
- наехме кола - ГОЛЯМ ЗОР с това ляво движение - ГОЛЯМ ви казвам  ooooh!
Утре заминаваме на road trip из Ирландия и се надявам на читаво време... ха ха ... който е бил там, ще разбере иронията  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 994
benson, дано бързо се повлияе болестта от антибиотика и детенцето бързо да оздравее!

От моите нито един не владее сайн езика, но имам познато хлапе, което скоро ще навъррши 4 години и като бебе много сладко се изразяваше със знаци. Още на 14-15 месеца взе да говори. А сега на 4 години вече владее 2 езика много добре и още 2 може да разбира и да отговаря! Не знам дали сайн езика е виновен, но е много готина като бърза и вмъква и някой и друг жест.

# 65
  • Мнения: 1 800
Благодаря, момичета!
Незнам от къде ни дойде това на главата, освен да съм го изнежила прекалено много newsm78

Ех, Джена и  покрай твоите разкази и снимки обиколихме свят Hug Движението е ужас, все ти се струва, че караш в насрещното... стискам палци за времето Wink

Juturna, подготвяме се за РД, дано може да седи за снимки до тогава, че за сега не е много възможно (подпира се на една страна като паша Simple Smile)... тази събота ще празнуваме с баба и дядо, другата само торта за него

нещо не мога да събера мислите си...

# 66
  • Мнения: 2 257
benson, втрещих се от вашата мърса...Много ми е кофти за малкото човече, пиши, моля те, как е, колкото можеш по-често! Стискам палци всичко да мине бързо и да е здрав и щастлив за рождения си ден този твой A.J.

Мен към БГ ме тегли само семейството ми - брат ми не е виждал племенника си наживо още, беше тук като бях бременна и си тръгна 10 дена преди да се роди Антъни. От друга страна, не съм си ходила от три години (поради бебешките радости) и ми е страшно любопитно да видя с очите си какво всъщност става там...То са моди, то са дрехи, то са луди таксиджии, то са сбъркани отношения, то са превземки и фръцки (Клюкарник, Красива мама), ей, умирам си да видя. Вярно е това за натоварената програма - първата година като се прибрах ми гръмна главата от срещи, ако щете вярвайте, накрая си имах тефтер с нагъчкан график на срещите и най-трагичното беше, че половината от тях не изгарях от желание да осъществя. После ми дойде акъла и минах инкогнито, само с отбрани люде. Сега пък с дечко, хич въобще няма да имам угризения, че не съм се видяла с филанкишията. Самата България не знам дали ми липсва - установих, че аз навсякъде мога да вирея и разни страдания и вълнения с патриотичен привкус никак не са ми близки. Само дето искам да ида на морето с влак  Joy, оф, оревах форума с тоя влак, ша зема наистина да ида с трена до Созопол, ама ха.

# 67
  • Мнения: 2 563
Попадна ми тази свежа историйка в един блог, насладете се!

Това е истинска история, както твърди Новака от Онзи Бар. Е, горе-долу.

Един чичо излязъл на разходка - да поразпусне от напрегнатото ежедневие на роднина от провинцията, гостуващ в София. Като стар, вече 70-годишен, почитател на сексуалното удовлетворение решил да изпробва столичните цигански свирки, за които бил чувал, че се славят с изключително добро съотношение цена-качество.

Пообиколил тук-там и скоро търсенето му се увенчало с предлагане – циганка на своя трудов пост в близост до зоологическата градина.

-          Шаа дадеш 10 лева и ш’таа праим щастлив – оферирала тя.

-          Ни можи 10 льева – контрирал нашият. – При нас й най-много пьет.

 
Попазарили се малко и скоро си стиснали ръцете на 7 лв., взаимно доволни и от сделката и изобщо от деловата и честна атмосфера на преговорите. Той разкопчал панталона, тя клекнала и стартирала услугата.

 Не щеш ли, отнякъде се появили две възрастни дами, но вместо да си продължат по пътя, те се втренчили право в центъра на събитията и дори тръгнали да се приближават. Чичото, леко шокиран, взел да се дърпа и блещи срещу тях и труженичката - като регистрирала влошените бизнес-условия - рязко прекъснала работния процес, изправила се и бясно закъшкала към натрапничките. Те заотстъпвали колебливо, но тя ги насърчавала допълнително със сърдечни клетви и сложни ругатни, докато не ги изгонила съвсем.

Върнала се при клиента си, ядосана и разгорещена, но твърдо решена да си свърши работата докрай, дори да й се наложи да я започне наново – както видимо се налагало.

 Докато възстановявала ръчно загубите, процедила горчиво и някак примирено:

 -          Еййй, няма да сааа опраи тая държава!

# 68
  • Мнения: 7 837
Бенсън, да минава бързо и безболезнено за АДж.
Ако сте ходили скоро на консултация, може и от там да е...

# 69
  • Мнения: 1 393
Бенсън, дано минава бързо!
Прегръдки от нас!

Бубка, лек път и да прекараш страхотно!

# 70
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Бенсън, бързо оздравяване на малкия! Много неприятно! Всъщност само аз ли не знам какво е това мърса? newsm78

Hear Again  Joy

Биз, страхотен разказ. Винаги ми е приятно да чета разказите ти.

Jenna , покрай теб обиколихме Европата. Давай все така и разказвай! Дано времето ви е хубаво!

За сайн езика нищо не знам!

За ходенето до Бг също още нямам опит.

# 71
  • Мнения: 1 147
Всъщност само аз ли не знам какво е това мърса? newsm78

И аз не знам, хич не го мисли  Laughing

# 72
  • Мнения: 1 783
Ееее, Джи, ама не може така филанкишията да пропуснеш пък. Той е много важен.

Аз ще имам същото преживяване, като в Бг, като се върна в УСА за 5 дена - вече има график, кой-кога, че и един бейби шауър вместиха даже.

Джена, ами бач, какво да направя - от 6-7 дена там, 5 бяха в болницата, 1 сумарно по ресторанти и срещи и толкова. Дано да си пусне снимките фотографа, ама и неговите са основно от болницата.

МРСА е стафилококова инфекция, нелекуваща се с много от познатите ни АБ - метацилин резистант стаф инфекция. Голям проблем е по амер. болници.

# 73
  • Мнения: 3 367
Моето инфо за сайнс езика е противоположно на феиното ; каквото четох казва че е супер полезно, развива им главите, дава им средство за комуникация преди да са подредили думи, което намалява фрустрция и тантруми, и по накакъв начин не се гледа не това като на "ненормално средство " за общуване.
Има сума двд-та и книги,аз лично търпение нямам хич,но ако някой би учил децата не бих се дърпала,даже напротив.
Нашите децата проговориха доста след 1.6 год (Ния на малко преди 3,стефан на 2),та поне у дома не е от сайн ленг.
*
бенс,как е детенце днес?

# 74
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Моят мързел си има собствен сайн ленг. и упорито отказва дори и да се опитва да повтаря думи въпреки е знае какво му се говори. Сочи, има си знаци за всичко, перфектно го разбирам какво иска. Исках да ходим на мама и бебе сайн курсове, ама не ми се вписваше в графика, иначе щеше да е добре за него да се срещне с други деца.
Бенс, дано малкото е по-добре днес.

Общи условия

Активация на акаунт