Великденската изненда е голяма - НОЕМВРИйчето, скрито във мама

  • 9 701
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 167
Вале  Hug и от мене! Слава Богу, че висичко ви е наред! Сега малко почивчица по празниците и ще сте 6+ после! Simple Smile Ама сте големички, тц-тц-тц 6.5см! Гигант!  Grinning

И ние си имаме подобен пришълец като вас! Пуснах една снимчица в албума да видите, вие, неверници такива, какви ГОЛЕМИ ЧЕРНИ ОЧИ имаме  Sunglasses И после ми обяснявайте, че нямало начин толкова рано да се видят  Joy

# 76
  • София
  • Мнения: 167
Мишленце, наистина патология на бременността е отделение чудо!! По празниците имаше само дежурни сестри и четири дена на инжекции не можех да си седна на дупето до вчера!!!   И аз имах желание да ги разстрелям.Дано да не ми се налага да ги  посещавам повече Praynig
Хриси, и аз много се бях притеснила като видях кръвта и реших, че всичко е приключило..а и там ме преглеждат на магаре на ехограф и всички само мънкат. Никой нищо не казва.   #Cussing out Но докато бях там още 3 момичета дойдоха със същите проблеми та се поуспокоих. Спасиха едно момиче с кървене в 16 седмица. Може да са много добри като лекари и сестри но за пациентите си е един кошмар!!!
Ilka, и ние си имаме големи черни очи  само че лекарката каза, че това са само орбити, като се върна на работа ще ви кача снимка да видите ИТИ отблизо  :lol Даже го въртя отвсякъде но каза, че още е рано за се каже за пол в края на месеца като ходя за БХС може би ще може.

Някой беше казвал че е ходил при д-р Томова за ФМ, кажете мнение, на мен ми каза да си преценя при Мазнейкова или при Томова да отида.

Аз ще полежа малко повече, таткото да ме поглези  Laughing

# 77
  • София
  • Мнения: 3 789
Валя, не ходи при Мазнейкова!!!!! Naughty Лежи на стари лаври, вече е бизнес-дама, не  и лекар.
Една приятелка от форума си е изпатила жестоко от невежеството й, друга и в момента си носи последствията!!! По-добре Марков, поне за него съм чула добри отзиви.
Пусни една търсачкаи ще видиш какво се пише и за двамата! Peace

# 78
  • На топло...
  • Мнения: 584
Честит празник, мили мои!    bigdance2

Сисимони, пак ще си с нас, само малко по-късно!   Hug Praynig Peace

LL Cool J и Стелитка, добре дошли и само плюсчета в емоциите и накрая чудни бебчета!  Tada

Валенце, радвам се много, че всичко е наред, дано не се налага повече на никого да ходи в болница... Тцтцтц newsm17

Руми, права си за гръдните жлези, че са еднакво големи (колкото в малка шепа да се поберат) при всички жени, но под влиянието на хормоните се увеличават най-вече те, а не само мастната тъкан... Така че,... няма такива положения да не пораснат "шишетата", къде по-рано,къде по-късно- втори, трети триместър... А моите бяха станали на А-чашка вече, след едно отслабване преди две години с около 10 кила... да не кажа 0-номер... нищо си нямаха вече, само жлези останали, сега пак се пооправиха, зимата дръпнах пак 4 килца (както всяка зима, големо съм животно ей- не мога да не кача тогава), след тва отказах цигарите-хоп още 3, забременях, ха още 2, та се пооформиха, но най-вече, да не кажа само по време на бременността, защото си носех старите сутиени дотогава, т.е. хормон-коктейлът си е свършил работата! 

Нещо ужасно се стряскам с тези подувания след ядене и най-вече вечер, като в 6-ти месец се чувствам smile3505 (макар и в първа бременност), да не говорим за газовете... #Crazy
Не знам, нормално ли е чак пък толкова?!?

Ами това, че не мога 5 метра да пробягам без да дишам после като отрудено магаре с изплезен език, не мога въздух да си поема... Дали е от претовареното кръвообръщение или???  newsm12

Мои колежки ме видяха след едно такова тичкане, съпругът на едната ми се изсмя (той няма собствени деца, не е бил до бременна жена), но те и двете отсякоха- ми бременна, не и стига въздухът sweating... Май не е съвсем необичайно. Имате ли подобни наблюдения?

И въобще, преди никога не съм имала проблеми във физическо отношение, издържливост и т.н., ама сега нещо сдавам багажа #Shocked.
Не знам тая госпожа Никол Кидман как успява да бяга така в 5-6-ти месец, аз бих умряла! smile3506



Стига толкова, днес почивам,после пак ще се включа!

 newsm51

# 79
  • София
  • Мнения: 3 789
Нану, и аз напоследък съм така- все не ми достига въздух. Иначе аз съм спряла всякакви физически усилия, вкл. секс ( а т'ва к'во ли беше newsm78) Другата седмица като отида на преглед ще питам док какво ще каже по въпроса, щото вече взе доста да ми липсва Embarassed

Одеве изпих точно една глътка пепси и сега ме драска гърлото, затова си направих едно бременно чайче, да го поуспокои малко Praynig

Аз след малко излизам на разходка, че цяла сутрин не съм мръднала от вкъщи, цял ден се излежавам, дори обяд не приготвих, добре че са KFC, та свършиха това вместо мен Mr. Green

# 80
  • Мнения: 192
Nanunana, напълно нормално е да се изморяваш и задъхваш, особено в първия триместър.  За да бъде по-лесно раждането, обаче, би било хубаво да ходиш пеша и да не се обездвижваш напълно.  Знам, че е много трудно, но пък ще ти е по-лесно към края на бременността и особено след раждането.

# 81
  • Мнения: 34
LL Cool J Видях, че си в NY така че предполагам ще имаме една и съща последователност от изследвания.(Струва ми се, че има разминаване с изследванията в БГ.) Аз съм в 10-та седмица т.е. не съм приключила 1-ви триместър. Правиха ми много изследвания, но аз запомних само за СПИН, хепатит, кръвна група,... чакам резултати за хламидии, цито на маска, ... Взеха ми урина, но не знам за какво ще я изследват  newsm78 Следващия път ще ми правят изследване за синдром на Даун(кръвен тест и след него амниоцентеза). За цялата бременност ми казаха, че застраховката покрива 3 видеозона  Rage.  Фолиева киселина и витамини ми каза ако искам да пия  Crazy

 npoJIeT Ти провери ли какви са условията за бременност и болничен в Канада? Според мен трябва да има повече възможности  Sad Тук в САЩ болничните са почти неплатени 100$ на месец, но има една застраховка short term disability , която при бременност покрива 26 седмици и изплащат 60% от заплатата. Аз бях 4 седмици болничен и сега съм още 4 т.е. до следващото посещение при лекаря. Освен short term disability има и long term disability (не си спомням точно колко седмици покрива) двете заедно покриват повече от 9 месеца. Освен това като представих бележка от лекар, че съм бременна ми обясниха, че ако се върна на работа ще ми дават по-малко работа т.к. съм бременна.  Thinking

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 20:16 от Yuliya2008

# 82
  • На топло...
  • Мнения: 584
LL Cool J , абсолютно съм съгласна, днес ми е първият ден от не знам колко си без физически натоварвания (двете ми работи са що годе свързани с такива), а пеш ходя минимум 4 пъти в седмицата бърз ход и с раница на гърба по час и нещо (пътят за работа ми е толкова- там съм 3 дни, а неделя ходим с милото на разходки в гората по 2-3 часа)... точно заради тези задъхвания smile3538. Явно трябва пак да почна с плуването, ама изчаквам да минем в 4-ти месец, че не знам какво плува друго из водата, не че е мръсна, но ме притеснява някой да не е болничък без да знае и да пипна.

Абе и преди не съм обичала баирите, ама сега не мога да ги качвам без върл сърцетуп.  smile3511

Но дано, както ти казваш, изчезне с втория триместър и задъхването.
Първа бременност... amiiii, не му разбирам... ooooh!

# 83
  • Монтана
  • Мнения: 1 011
Майчета по колко килограма качихте до сега, че взех да се стряскам нещо .

# 84
  • Мнения: 34
Бях 58 като забременях, след това от намаленото количество храна(постоянно ми се гади) отслабнах до 54. Подложих се на диета и успях да стана 55кг. От 55 не мърдам вече близо месец. Дрехите са ми широки  Sad кога ще пълнея нямам идея  Crazy

# 85
  • На топло...
  • Мнения: 584
Евлогиева, аз 2 долу-горе (като се тегля сутрин) newsm78

Не се стряскай, вчера четох на много места за килцата в първия триместър- дават ги нормално кило и половина до две и половина, ама това не е голяма мярка- всеки организъм е различен, зависи много и в каква изходна позиция си била! Wink
Погледни тук:
http://www.predainatatak.bg/news/about107.html
                   
Има жени, които наддават по 5-6килограма и по-нататък още 5-6 само, а има такива, дето смъкват в началото, но после пък много наддават!
Нищо не е сигурно, нормите ти казват как е при повечето, а не че останалото е ненормално!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276990.0

Ако много се притесняваш обаче, а и защото всеки е с различна фамилна обремененост- захар,кръвно и сие, просто се консултирай с гинеколога си!
Но не мисля, че трябва да се тормозиш точно за килограми сега !


Просто гледай да се храниш здравословно и да се движиш повече, ако не го правиш и всичко ще се нареди!  newsm10

# 86
  • Мнения: 827
И аз не съм качила- даже съм свалила 1-2 кг. Wink
Ооо за задъхването те първа почва- още нищо не е Mr. Green До 9 месец ще се задъхваме и стълби няма да можем да качваме.Аз предната бременност почнах да се задъхвам към 5-6 месец (ако не и по късно).

# 87
  • Мнения: 34
Момичета успокоихте ме  Hug Мислех, че съм единствената бременна, която не пълнее   Sad

# 88
  • София
  • Мнения: 3 789
Майчета по колко килограма качихте до сега, че взех да се стряскам нещо .
Срам ме е да кажа Embarassed Mr. Green
До сега - цели 4 Embarassed Tired
Тези килца ги морих близо 2-3 месеца, сега за месец и нещо ги трупнах отгоре Embarassed

# 89
Za kilcata da kaja 4e sym svalila 2,5 i nikak ne se trewoja, dosta dobre si hapwam i bez zadryjki, bez samnenie 6te se oswinq nakraq  Embarassed
Yuliya2008 Prerowih zastrahowatelniq plan koito imame i nqma nikakwi podobni ne6ta tam, tq moqta e mnogo slojna, za6toto sym na Internship s Federalnoto prawitelstwo i se natiskam da me naemat (za sega 6te me naemat za 2 meseca kato mi izte4e internship-a). Ne mi prawqt problemi kato se obadq bolna i za men towa e dostata4no za sega, samo deto mi se reje ot taka i taka malkata zaplatka, ama nqma zna4enie, to towa internship ne e za pari a za opit. Ina4e tazi zastrahowka sama li si si q naprawila i kakwi belejki si si wzimala ot doktor?

Zabrawih 4e dnes e den na truda i se po4iwa mnogo w Bylgariq, kakto i da e, na nas nai blizkata ni po4iwka e 19 Sad . Tuka gorkite ne sa i 4uwali za 6 dni po4iwka, imat edin ponedelnik po4iwka i to ne wseki mesec i towa se kazwa Dylag weekend. Ne umeqt da jiweqt tiq hora, samo rabotqt. Ujas. Taka 4e priqtna po4iwka Bylgarki i im se smeite qko na wsi4kite amerikanci i kanadci! Joy

Общи условия

Активация на акаунт