Как пека хляб без хлебопечка

  • 9 245
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 777
Имам машина за хляб от  почти  9 години и такъв миксер от почти 2 години.За мен лично няма разлика в хляба  ,дали съм го омесила в машината или с миксера.Пека го винаги в печката(газова е ). Simple Smile

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 21:21 от Pety

# 61
  • София
  • Мнения: 9 887
От колко време я имаш печката? Ще си поговорим след 2 годинки дали ще си толкова въодушевена. Laughing И дали все още ще печеш хляба в нея или ще минеш на купешки или от фурната... Mr. Green

Машината колко време работи за този хляб, а фурната колко? Хайде да не изчисляваме икономия, че са сложни сметките и не ме бива с математиката. Mr. Green
Аз имам машина точно от година и 9 месеца.Всъщност това ми е втората,първата беше боклук и лесно се счупи.Хляб купен не ядем,откакто я имам.Пробвала съм да меся на ръка,пробвала съм и с приставката за тесто на миксера/който не е като твоя/-не ни харесва.и не мога да разбера-защо си мислиш,че щом на теб ти е омръзнал машинния хляб,то при всички ще е така?!
Опитвала съм да пека извън машината-така се харчи повече ток,няма да се впускам в обяснения.


# 62
  • Мнения: 11 607
Темата ме върна в недалечното минало......такааа.....Не ме е страх да меся на ръка, напротив - доставя ми удоволствие......Това е един от последните ми хлябове месени на ръка - Хляб на ръка.....Тогава печах в газова фурна, само с долен нагревател. Стана един фал с газовата фурна и вече я нямам! Вярно, форма нямаха кой знае каква, но бяха вкусни. А и достойно количество брашно е минало през ръцете ми......Дори се шегувах,че само с поглед превръщам брашното в краен продукт!

Мъж ми реши да ме обзаведе с хлебопечка....Дърпах се в началото, защото ми доставяше удоволствие да правя хляб на ръка. В крайна сметка се сдобих с такъв уред. В началото, особено при първите неуспехи, бях готова да замразя уреда. Но...лека-полека, благодарение на момичетата от темата за машина за хляб, започнах да правя чуден хляб. А и не само хляб...Всичко, което до този момент правех на ръка - теста разни, питки - го прехвърлих на машинката......Понякога се изкушавам и доомесвам тестото, но колкото да си начеша крастата. И за себе си стигнах до извода - не съм мързелива, не съм на ВИЕ с брашното, но машинката ми е нужна. Защото ми дава време, което мога да посветя на децата, на семейството, а това за мен е най-ценното! Месила съм на ръка, когато децата са били малки и не ми е тежало. Но..сега колкото повече растат - толкова повече осъзнавам,че ми липсва времето прекарано с тях и всеки уред, които би ми дал време за децата ми - за мен е безценен.

# 63
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аууу ама то тук било много весело.... Mr. Green

# 64
  • Мнения: 4 380
Имам машина за хляб от  почти  9 години и такъв миксер от почти 2 години.За мен лично няма разлика в хляба  ,дали съм го омесила в машината или с миксера.Пека го винаги в печката(газова е ). Simple Smile

Ти не печеш в машината, а разликата идва именно от печенето. Използваш машината в качеството и на миксер (за месенето на тесто). То повечето хора само за това я ползват. Мама Цоцоланка също. Само че питам аз...защо трябва да се даде половината от цената на истински мултифункционален миксер за машина, която върши същата работа, но само за тесто?

# 65
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
Нямам машина, но баща ми ползва такава, защото е инвалид и не може да си омеси сам.Машината му е купена за 40лв. Предимството й освен , че не се занимава с месене и поддържане на температура за втасване (за това трябва  добра печка, добро отопление или летен сезон),е че не се налага да стане в 4 сутринта, за да има хляб преди да е тръгнал за работа, ако вечерта не е могъл да си направи.
Иначе идеята ти е супер, ако имах и печка, която да може да ми поддържа ниска температура, бих си купила като твоя миксер (от край време е мечтата на дъщеря ми) и бих предпочела твоя начин.

# 66
  • Мнения: 6 243
Нещо з цените не сме се разбрали. Масовата част от хлебопечките в БГ са купувани на цена 70 - 90 лв., а немалко - и ан 40 лв. А колко струва един Китчън Ейд?

# 67
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
Цената му е между 250 и 600 дол. приблизително в зависимост от модела и от къде е купен.

Това е цената Confused Заплатата на мъжа ми е колкото за един хубав миксер Grinning

# 68
  • Мнения: 1 116
Само че питам аз...защо трябва да се даде половината от цената на истински мултифункционален миксер за машина, която върши същата работа, но само за тесто?

А моля, моля, един Китчън в БГ струва около 2000лв., а една машина за хляб 40-100лв.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 09:01 от Tannita

# 69
  • Мнения: 6 029
2000 лв???? Че аз цяла кухня ще взема за 2 бона. Тотално се привързах към бредмейкъра в този момент  Mr. Green

http://www.domus.bg/index.php?p=subseries&category_id=2& … 6&language=bg

Не е човешко  ooooh!

# 70
  • Мнения: 4 380
Само че питам аз...защо трябва да се даде половината от цената на истински мултифункционален миксер за машина, която върши същата работа, но само за тесто?

А моля, моля, един Китчен в БГ струва около 2000лв., а една машина за хляб 40-100лв.

Глупости. От къде такава сума измисли? Това е 10 пъти повече от реалната цена. Няма луди да купуват за такива пари. Може да се купи он-лайн в крайна сметка за истинската цена ако наистина се спекулира. Колкото и да се спекулира с нереално завишени суми, все пак подобна наглост е невероятна. Дай линк към подобна цена!

# 71
  • Мнения: 6 029
Дадох линк. 1500лв как ти се струват?

# 72
  • Мнения: 4 380
2000 лв???? Че аз цяла кухня ще взема за 2 бона. Тотално се привързах към бредмейкъра в този момент  Mr. Green

http://www.domus.bg/index.php?p=subseries&category_id=2& … 6&language=bg

Не е човешко  ooooh!

 #Crazy Ееее, въпреки че не било 2000, а 900, пак е множко. Sick Има ибей и за България вече в края на краищата. Thinking

http://home.search.ebay.com/?fcid=34&fpos=&catref=C12&am … r=1&save=Save

# 73
  • Мнения: 1 116
Да, доста са поевтенели от преди една година, това което аз бях гледала преди година дори беше 2500лв.

# 74
  • Мнения: 6 029
Така де:) По-добре машина за хляб за 80 лв. Таман 10 машини са колкото миксера  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт