МНОГОДЕТНИ МАМИ 36

  • 16 101
  • 374
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 242
Лилибон страхотни сте цялото семейство!   bouquet
Наслуки честита рожба! Приказна е тази Биляна, колко бяла и нежна, да е жива и здрава и безкрайно щастлива!   bouquet Обожавам такива новини  Hug Разкажи къде роди, как беше, колко се роди момата?

# 301
  • Мнения: 1 410
Аз станах с мисълта да се обърна към Наслуки за подробности около раждането,но гледам МЕРИ ме е изпреварила!
Наслуки,знаем колко си заета и ще те чакаме ,когато имаш време да ни пишеш!
На всички останали лек ден от мен!

# 302
  • Мнения: 11 329
Да е жива и здрава малката Биляна! Браво Наслуки!  bouquet
Много не ме бива по честитките, да знаете Embarassed
Успях да гледам предаването с Мишимади, беше ми много интересно, защото аха и на мен да ми се случи нещо подобно, но се разминах и дори оздравях. Радвам се, че има толкова силни по дух жени Peace

# 303
  • Мнения: 1 818
Наслуки,малката Биляна е прелестна ! Да ти е жива и здрава ! Бързо възстановяване  !





# 304
  • Мнения: 389
Благодаря ви за посрещането Hug.
Наслуки,честито ти момиченце.Много радост да ти носи малката Биляна  bouquet  bouquet  bouquet


.........Момичета, пък аз по цял ден  съм си вкъщи, хора не съм виждала от не знам кога, само деца и ми е едно скапанооо..........

А защо си стоиш в къщи?Не излизате ли с бебето?

# 305
  • Мнения: 188
  НАСЛУКИ,честита рожба!Да ви е жива и здрава и много да ви радва!Много хубаво име!Много сладко бебе!Как са баткото и малките каки?Сигурно на върха на щастието!

# 306
  • Мнения: 392
Много ви благодаря за поздравите, момичета  bouquet
В момента бебка спи, а големите момичета днес отказаха да ходят на градина... естествено Rolling Eyes Боян пък вече е във ваканция, така че къщата е пълна....лудница в момента!

Питате за подробности:
В четвъртък (на 22-ри) усетих болки още преди празника в детската градина на Гери, но отидох все пак - беше чудесно. Там се сгърчих на едно детско столче и почти не усещах контракциите. Като се върнахме вкъщи - изненада - баба и дядо бяха отишли на абитуриентско изпращане с Боян и бяха викнали Ники да ги вземе с колата. Та аз с момичетата и с контракциите си седя вкъщи вече поизнервена. Върнаха се купонджиите и тръгнахме към болницата. Там пък акушерката, дето приема родилките я нямаше... доктора ми закъсня и той малко. Та докато ме приемат и "обработят" вече имах 3-4 см разкритие. Включиха ми задължителната система с окситоцин, спукаха ми околоплодния мехур и легнах да чакам. Докторът ми обеща след определен момент да ме "пусне" да се разхождам, че ми беше доста некомфортно на леглото. Обаче нещата се развиха много бързо - няколко контракции изтърпях по учебник, дишайки дълбоко и бавно, докато не дойде една, дето не ми позволи да си контролирам дишането. Сетих се че започват напъните и доктора вика, да ставам бързо и че ще пропусна разходката  Laughing. Тъкмо се качих на магарето и анестезиоложката ми обясняваше как да застана, за да ми бие упойката, започна нова контрация с напъни и за два-три напъна бебка излезе! Даже имах чувството, че и да не напъвам, бебето само ще се роди Shocked
Много се зарадвах! Бебка се роди в 22,10 ч с един жълтеникав цвят на кожата, 3200г, 50 см - най малкото ми бебе досега. Обаче изплака веднага след като прерязаха пъпната й връв. После ми биха спиналната упойка и за половин час мина и операцията (пластиката). Доволна съм, че така се развиха нещата, защото усещането да не си контролираш тялото хич не ми допадна. Пък и упойката много бавно ме пусна и като се местех от количката на леглото в стаята едва не паднах. В момента, в който стъпих на краката си, просто коленичих и не можах да се изправя! Излазих до леглото на колене Laughing, за ужас на акушерките, които не можеха да ме вдигнат.
После чаках ужааааасно дълго докато ми дадат бебето - чак 12 часа след раждането. Много ми беше криво, другите бебета си ми ги давах почти веднага. Уж да си почивам, ама то знаете какви емоции са в такъв момент - каква почивка newsm78 #Crazy Следващата нощ, Билянка не ме остави на мира - вися на гърдите ми през цялото време и все недоволстваше, че не тече много Joy
Предадох се и поисках от мъжа ми да купи биберон - за половин час бебето се успокои, после и млякото тръгна и вече няма нерви.

Доста подробно стана май ...... Rolling Eyes Laughing
Хайде да будя малката, че ще се пръсна от мляко!

# 307
  • Мнения: 516
Наслуки, Честита рожба Hug Нека Господ я дари с много здраве ,ум и красота(вече го е направил Simple Smile ), за радост и гордост на цялото ви семейство!
На теб ти желая многооого кърма и по-малко безсънни нощи Wink

# 308
  • Мнения: 1 035
Честито бебче Биляна на Наслуки . Да са здрави всички в къщи !
Честито на празнувалите тези дни рожденици-Даниел, Райко ,Кирил, Габриела,Цвети ,Терез ,Симона и Денис!!!Желая им здраве и късмет!!!
Честито и на рождениците днес  Мони на Тедивас  bouquet и Камен на Оливети  bouquet!!!
Милички майчета , много ми липсвахте тези дни , но бях претоварена с ангажименти...Хубавото е че всички те бяха много приятни или завършваха добре .

Първо голямото ми момиченце получи първата си диплома в живота - за завършена първа степен на образование.Имаше смарти парти, тържествено раздаване на дипломите и за съжаление дойде часът на раздялата .... с госпожата и   най- добрата приятелка (приличат на клечо и мечо....)

Е естествено не пропуснах и коктейла даден от кмета послучай 24 май ....с документи не разполагам

После, посрещнах мама и тати и семейството на брат ми , които дойдоха за бала на племенницата ми Така че къщата ми макар и прилично голяма, се пукаше по шевовете ,защото станахме 11 човека ...Междувременно мама използува събирането ни и за да почерпи за 60 годишния си юбилей Много си хареса подаръка (косачката) И аз се радвам , макар че преценявам че е странен подарък

В деня на бала , едва не изпуснахме да се видим и поздравим абитуриентката , защото аз имах служебна среща  и като ме няма да дирижирам  положението в къщи излиза от контрол ...Е , успяхме все пак  Направихме си и някоя снимчица . Най- щастливите баба и дядо - с шест внучки    и          Голямото ни семейство Бебките се очертават големи купонджийки...Дансинга беше техен и издържаха чак  до 23 30 часа Ние пък с Тъста си припомнихме онова време преди осем години .....Ивана и Бояна изразиха явно предпочитание към скута на баба и вуйна...Те доволни и ние още по....

След като изпратихме гостите от Априлци ,и вкарахме къщите си в ред , се организирахме със сестричка и си спретнахме страхотен пикник в околностите на града . Местенцето е истинско кътче от рая Ивана и Бояна намериха неосъществената си мечта - люлки САМО за тях Направени бяха и някои открития .... "шарки" от Ивана и Лешник от Софинка Бояна пък цял ден се мъчи да прави  балончета и накрая изпи течността... Shocked
Кака пък , освен че може да брои капките в мивката си  Wink направи тези вкусотии  .  Аз пък го ударих на на пълен релакс ...да де с изключение на стомаха ми
Днес отново почивам ( от работа де...)Свърших важни работи , като да запиша София в училище и да си подновя документите за детски След обяда ще пробваме да сложим ваксина на каката , Бобинка има някакви петънца - приличат на лишеи а Ивана пъпчици са и излезнали по крачетата . Така че ще има семейно посещение на личната....а от утре с нови сили пак на работа .
Попрекалих с големината на поста , но само да поздравя абитуриента на Лилибон
 PraynigМоля се операцията на майката на Пиги да е успешна. Много сили, миличка .Цветенцето е пораснало много Heart Eyes
Миши и аз те гледах   bouquet Навсякъде разказвам за твоята история Ти си достойна за пример!
Болничките дечица се надявам да са оздравяли
greta.kr добре дошла Hug
Галче тъкмо мислех да ти пиша колко ми е приятно да виждам пиленцата ти , но е все по- рядко....и прочетох за Кристиан . Сили , вяра и кураж ви  желая от сърце
Прегръщам ви всички останали ....Цоцоланке , видяхте ли се с Юлето ? А кой ще ни разкаже??????



 


# 309
  • Мнения: 11 607
Тъщо, ти отпуска ли си взе??Благодаря за хубавия пост гарниран с документи! Страхотни сте! Може ли, извинявай, една отделна снимка на абитуренката? Че тук, в Благоевград, имах чувството,че гледам един и същ тип рокли..Вашата ми се струва по-различна.....Шеметни дни си имала....И е добре,че след тях си се сетила и за нас......

Ели, много ти е хубав абитурента....Пу, пу....Щастие и радост в живота си да има! А отбивате ли вече мераци за щерката? Че..като гледам и тя каква хубавица е.....ще има ергени под балкона ви.....А с татито ...преспокойно сте могли и вие да минете за абитуренти.....Ей, хора, кажете как го правите този номер......Хем зрели, хем красиви, хем млади...Да ви завиди човек!

Наслуки.....ще ви бия всички вас от темата......Чакам ли чакам аз СМС, не съм влизала скоро в темата.....а то.....Бебето родено и дори...изписано.....А бой при първа среща.....

Гледам и двете Шефки са се разписали скромно, скромно....Диетен форум ще правят. Глоба и на тях......Само знайте,че много ни липсвате! Гале, теб те прегръщам специално и дано докторите са се объркали нещо с Криси! Но сме тук винаги за ...всичко! Не ни забравяйте!

Деси, и на Дидка мъж и е свещеник.....Те са в Горна....Тя и Дидка от бекрайни ангажименти не и остава време за тук.....

Пешеходката и тя ни изневери.....Теди, едно време и тя бе редовно...Хайде от нас да мине - днес има причина за отсъствие....Ама не е само днес.......

Добре,че все още има добри мами в темата като Мери, Вечерница, Миши, Габи, Деси, Албенка, титико, Нелето, Феята.....Шрековица и Марги и те се събудиха около Биляна.......На всички добри мами - Хвала! Сещам се и за хронично отсъстващи мами......Лошо, много лошо...Точно сега установявам,че все пак хората започнаха да си раждат и трето детенце, ставаме мнозинство..а в темата - малцинство.......Но пък нека - всички отсъстващи и присъстващи да са живи и здрави, да не ни забравят и да пишат ако не във всяка тема, то поне през тема......  bouquet

Юлка я чакам тази седмица на гости......И тя сигурно лентата слага за освет и за това не пише.

Габи, тези дни много те споменавах в разговорите ми....Говорих с познати, които са се върнали за малко в България от Испания и все за вас им приказвах......Ако те е сърбяло д...-то.....от мен е!

Честит рожден ден на Принцесата в къщата на Теди! Да е жива и здрава, много щастлива и все така усмихната!

Честита дъщеричка Биляна! Да слушка, да папка, да спинка и да расте бързо-бързо.....На мама - много положителни и щастливи мигове с голямото семейство! Уф...как и завиждам!

Честито на празнувалите тези дни рожденици-Даниел, Райко ,Кирил, Габриела,Цвети ,Терез ,Симона, Денис и днес Камен!!!

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 08:16 от Мама Цоцоланка

# 310
  • Мнения: 11 329
Аз не бях писала от доста време, заради много вълнения и пътувания покрай нас.
Ако някой има време за губене - нов домашен любимец, Разходка и Наше село.
Нещо напоследък не ме бива хич по приказките, сигурно щото мътя  hahaha

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 17:20 от Вечерница

# 311
  • Мнения: 2 433
Честита бебка Биляна на Наслуки  bouquet
жива и здрава да е. Hug Heart Eyes

..........

Юлка я чакам тази седмица на гости......И тя сигурно лентата слага за освет и за това не пише.

............
Цъ не е затова - лентата не сме я срязали още. Не сколасваме нещо- времето кът - затова.
Имахме проблеми с времето. Един гръм ни удари в градинката до нас. Равносметката е плачевна.
1 компютър, 1 рутер, режещият плотер, цифравата машина. ....та ми е малко траурно да ви кажа. Добре че скъпите машини като плотера и цифровата могат да се оправят. Изгорели са само захр.блокове. Но плотера утре чакаме техници, а цифровата я подмениха с нова още в петък... та..така.... а рожден ден иде в четвъртък Embarassed май хич няма и да се одумвам за подарък...
 и въпреки всичко немога да не се похваля с Радето Crazy Ако сте я забравили...то е защото не пише в темата Naughty радеток - за нея ви говора Mr. Green
ако знаете каква прекрасна работа свърши и вече нашата фирма си има сайт. Ако имате време - моля заповядайте - топъл , топъл...
http://www.galen-ood.com/index.php
още не съм качила всичко в галерията...но и така има много за гледане Party

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 16:23 от JuliS

# 312
  • Мнения: 3 324
Уф, само наминавам да прочета отгоре отгоре, пък то какви работи станали...
Да са живи и здрави и много много щастливи рожденниците и именниците!
Бяла мома Биляна е прекрасна! Искам едно такова Билянче и едно Поленце, та да стана и аз три пъти тъща!
Добре дошла Грета, чудесно е да се множим!
Галче, миличка, думи нямам - какви са перспективите (ако ти се пише, де)! Прегръщам те много силно.
Кабо, нещо май изпускам ... къде е тая градина и прочее хубавини? Вила ли, що ли?
Цоц, ти си ми на сърце, знаеш, ама нещо съм се хайманосала напоследък. Само по градинки вися, комуникирам със звуци и писъчета и май вече не ставам за човешка консумация!
Лилибон, макар да си сменила концепцията на роклята, изглеждаш страхотно! Щастлив и прекрасен път на втория мъж в семейството ви!
Тъще, сигурна ли си че това си ти? Да не е някоя абитурентка...
Юле, ама вие на дребно не си играете, а? Ако ше е, да е! Егати и късмета!
Всички, които пропуснах - мисля за вас и ми липсвате, но както винаги времето ме притиска и ви напускам за сега. Hug Heart Eyes

# 313
  • Мнения: 1 410
Брей, и аз за малко влязох и не мога да ви изчета!А нямам време да пиша ,защото ще водя каката на гимнастика,а съм сърдита на половинката,който обикновено ни кара с колата и затова от сертлик ще бия път пеш,с количката с малката.Дано не ме завали !!!

# 314
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Момичета, мерси за поздравленията! Да изживеете и вие радостите от много деца, изпратени като абитуриенти!

Дива ИП, като ми омаляха краката, купихме рокля, която дъщеря ми избра. Мъжът ми беше много радостен от факта, че повече няма да ходим по магазини. Simple Smile

JuliS, я признай, да не би тайно да искаше нов компютър за рождения ден?  Mr. Green Дано техниката се оправи с минимални разходи, за да ти е весело на празника!

Тъща 3, хубаво сте отпразнували и каката-абитуриентка е много хубава. Малките госпожици са много сладки.

Мамо Ц., преборихте ли администрацията на пазара? Или има нещо по-добро като вариант? Мисля за вас, да знаеш!


Галче, надявам се Криси да се повлияе добре от терапията. Искрено вярвам и се моля!

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 17:12 от Lilibon

Общи условия

Активация на акаунт