За съвет

  • 4 059
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 486
Понеже аз започнах работа съпруга ми водеше малката на гимнастика в клиниката на Чавдаров /там го гледха така  #Crazy/.И по негови думи: слагат я да лежи в някаква търба за 5или 10 мин. той е до нея , да я забавлява и да я пази да е легнала да не се върти много.За вредно и опасно  newsm78 не се бях замисляла , но едва ли.

# 16
  • Мнения: 109
Въпросът не е насочен към мен, но ще си позволя едни изречение - моята Мария също ходи на лечение с нискочестотно магнитно поле и така като я гледам, всичко й е наред. Не виждам реална опасност, все пак лекар преценява дали и колко да е лечението.
Успех!  Hug

# 17
  • Мнения: 360
Днес бяхме на първите процедури - магнитно поле и терапия по Войта и Бобат. На магнитното поле, бебо спа през цялото време  Grinning. После на гимнастиката беше много кротък. Всъщност аз тръгнах много притеснена, но всъщност всичко мина много спокойно. Искам да кажа, че съм супер изненадана от това място - всички са много мили, спокойни, усмихнати, нещо което рядко се наблюдава у нас днес. Дано всичко продължи все така!
 Peace

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моят се роди 28 г.с - по мои сметки 27-ма и не сме ходили на терапия при д-р Чавдаров. Всичко направи доста по-късно. Дори още не може да говори добре. На 10 години е.

# 19
  • Мнения: 6 604
Много ви благодаря момичета. Особено на zoia_alex. Много ме обнадежди и много се надявам и с нас всичко да се развие по най-добрия начин. И ние миналата седмица бяхме платено, сега ни прекъсват за малко ,за да минем по пътека и после пак платено. Така живот и здраве ще ни се съберат 4 седмици подред и се надявам момиченцето ми да напредне достатъчно че да спрем с тези процедури. zoia_alex,  вие правихте ли гимнастика у дома  и по колко пъти?
Относно магнита и аз се притесних дали не й вреди ,но от много близка лекарка, на която имам доверие , знам че той само може да й помогне. Стимулира оросяването на мозъка май. Сега ми е малко притеснено, че от утре оставаме в болницата. НИе не сме от София и всекиден пътувахме. Сега обаче можем да останем там , и само се моля детето да го понесе добре. И реших че щом така и така ще спим там ,да увеличим процедурите по два пъти на ден от физиотерапевт. Дано й помогне. Стискайте ни палци. Към края на седмицата  пак ще пиша за да разказвам. Успех и на ellpi . Praynig

# 20
  • Мнения: 486
p4eli4ka_maia , скоро да се похвалиш с напредъка на мъника  Hug.
За правене, правихме гимнастика в къщи по веднъж/вечер/на ден , но честно казано има упражнения, който така и не можехме да направим.Пък и когато е по ЗК, не те пускат вътре да гледаш упражненията, само на платеното, ти показват и те учат.Правете каквото можете в къщи.Това, че ще ви се събере 1 месец гимнастика е мноооого хубаво.Стискам палци скоро да се похвалиш с напредък.

# 21
  • Мнения: 6 604
Здравейте мами. Ние се прибрахме за събота и неделя. Иначе в четвъртък бяхме на преглед и да ви се похвалим- докторката каза ,че почти сме си наваксали изоставането. Дано запазим същото темпо. По мои наблюдения много напреднахме за тази седмица-посягаме към играчките, мисля че даже и хващаме(все още само когато тя реши де). Държим си и ръчичките скръстени пред гърдите(било важно да го прави). Даже 2-3 пъти се обърна настрани. Докторката ни каза обаче ,че ще ни следи до 1 годинка или докато не проходи. Дай Боже да стане навреме и скоро да забравим за тези притеснения. Все още сме много малки де. Първо да се научим да се обръщаме, после да седим и пълзим... Има още време. Но дано всичко е наред и най-лошото да е зад гърба ни . Имаме още 2 седмици рехабилитация и дай Боже да запазим темпото. . Стикайте ни палци. Все още имаме проблеми с храненето обаче. Никне ни и второ зъбче. Минахме на 5 -кратно хранене- просто не иска повече. Вие на 4 коригирани колко пъти се хранехте? А дали е рано да започна със зеленчуковите пюрета? 
Благодарим ви за подкрепата - стискайте палци . Скоро пак ще пишем. Целувки от нас-мама и бебе Мария Simple Smile)

# 22
  • Мнения: 360
Браво за напредъка на бебе Мария! Hug
Ние също си ходим на процедурите и засега не знам дали напредва от това, че расте или заради тях, но има подобрение и при нас. Искам да ви питам кога трябва да започне да посяга към играчки. Ние сме на 2 месеца и половина коригирани, но още май хабер няма да го прави. Та, аз, разбира се, се притеснявам. Всички там ми казват, че е време вече. Ще съм благодарна да пишете как беше при вас.
  bouquet

# 23
  • Мнения: 6 604
Здравейте.Ние тъкмо се похвалихме с напредъка и се прибрахме. Малката се разболя и ни пратиха у дома. Сега нови притеснения. Изписаха ни един куп капки и сиропи. Дано ни мине бързо, та да продължим с процедурите. Макар ,че докторката ни каза, че е добре да си почине малко от тях. От 1 юни обаче, за хората от провинцията ще е само платено,ама какво да се прави. Ellpi относно посягането това беше и моето притеснение. На 1-вата страница друга майка споделя ,че нейното дете е започнало да посяга на 4,5 месеца. Ние специално  последната седмица на 3-тия месец. Малко ми е чудно,че са ти казали ,че ви е време, защото когато и аз се бях притеснила в клиниката ми казаха че трябва да стане от3,5 до 4,5 месеца. Педиатрите обаче казват след 2,5 месеца. Аз обаче се доверявам на невролозите. Ощее повече ,че съм питала и майки на доносени деца и всички ми казват след 3,5 месеца. Така ,че имай вяра и не се притеснявай толкова. Щом за толкова кратко време имате напредък значи ще е ок. До сега само една майка ми е казала ,че нейното дете е заппочнало след 2,5 месеца и най-интересното е , че детенцето е недоносено. Ама тя май е изключение. Казаха ми и ,че ако си сключва двете ръце пред  гърдите и ги лапа едновременно(или поне се опитва де:-)), то скоро ще започне да посяга. От личен опит казвам ,че това е така.Но и  аз съм на мнението на Зоя_Алекс ,че е хубаво да си прекалено втренчена в детето, отколкото да си мислиш ,че всичко му е наред. Защото докато бях в болницата чух немалко примери за мами ,които са си казвали,че всичко с децата им е ок ,а сега имат диагноза ДЦП. Успех на вас и споко.

# 24
  • Мнения: 360
Благодаря ти, p4eli4ka_maia, за успокоението. Аз наистина съм се шашнала вече. Утре сме на преглед и ще питам и докторката какво ще ми каже. Това, което ти ми пишеш е много важно, защото не трябва да се забравя, че тези неща са индивидуални и варират. Точно това, за което и ти говориш. За втренчването, аз гледам да не изпадам в крайности, но все пак и да следя как се развива. Той сега е малък и е хубаво да се възползваме от това, а не да чакаме, пък после да се окаже, че сме закъснели. Абе не е лесно, ама няма как.

Съжалявам, че малката се е разболяла. Дано се оправи бързо и всичко да е ок. Успех и доскоро!
 Hug

# 25
  • Мнения: 145
Не знам,   когато малката се роди 155о кг.в 8 м.  и имахме редица проблеми, в т.ч съмнения, че няма да ходи, приказва и т.н., след 3- та  г. 95% от всички отклонения приписвани на недоносените деца изчезнаха. Сега ще бъдем първокласници. Единственото, което остана е хипер активността и и понякога липсата на концентрация. Но и това ще отмине.

Общи условия

Активация на акаунт