Майчета 2005 - Тема 111

  • 24 462
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 437
ЧРД на Мартин, Теа, Калоян и Силия     bouquet
Пожелавам много здраве, радост и безгрижно детсво   bouquet



При нас празненствата свършиха и всичко мина чудесно. Само, където Любака отказва да бъде на три годинки  Laughing

От днес е на ясла и беше голяма драма докато го облека и излезнем Tired После по пътя си мълча, връхлетя в яслата и всичко си беше ОК.
Дано се закрепи здрав и не се върне пак болен.

# 61
  • Мнения: 472
Честит 3-ти Рожден Ден на Теа, Силия и Калоян! Много здраве и весели игри!

# 62
  • Мнения: 1 711
          Честит рожден ден на Теа, Силия и Калоян! Да растат много здравии щастливи!

# 63
  • София
  • Мнения: 887
Честит Рожден Ден на Силия, Тея и Калоян! Здрави и щастливи да са и техните родители също!

# 64
  • София
  • Мнения: 2 896
Честито на всички днешни рожденници и на тези, чиито РД пропуснах тези дни.
Изкарахме си доста весело на фирменото събитие. В събота успях да поплувам малко в хотелския басейн, да отида на сауна /от 100 години не бях ходила/, после на некви масажи със зелено кафе  Laughing

Дианка, стискам палци Любачето да се закрепи. И Ема днес е на градинка след голяма пауза от преди Великден насам, а мен ме чака ужасна седмица  Tired

# 65
  • Мнения: 4 076
Черпя всички виртуално - кой каквото обича!
Не си падам по изчанчени емотикони и картинки, на почерпката е от сърце!

Честито на наборите Силия и Калоян!
Честито и на Марти и на всички рожденици от изминалите дни!
Да са живи и здрави, щастливи, игриви и късметливи!


Ние изкарахме впечатляващо на РД на мъжа, времето беше с нас и стана много готино парти.
Голяма лудница.

Днес пък си закарах сама детето до градината. Колата ми е готова, изпрана, вчера карах сама от Студентски град до Младост, а после от Младост до центъра да вземем тортата. В центъра обаче пак даде някакъв проблем - все едно е зациклила на 1ва и не може да си изреди скоростите нагоре. Даже тръгна да прегрява от зора. Изведнъж в Люлин се оправи от само себе си и днес рискувах да тръгна с нея, защото бяхме с много багаж. Сега ще наблюдаваме, дано е било нещо остатъчно. Мъжът ми ще се консултира с още един майстор, защото наистина вече не можем да разберем какво е - на компютърната диагностика не е дала проблем в скоростната кутия и той се съмнява в нещо по токовете. Засега я оставих пред градината, защото ме беше страх да не закъсам някъде по път. Иначе ми е голям кеф да карам и даже малко ме е яд, че не можах да се юрна да покарам 1 час до работа. Направо ръцете ме сърбят.

Следобед е партито в градината. Уж поръчах малка торта - 10 парчета, но всъщност си е направо голяма. Изглежда страхотно, едно към едно като тази от каталога - с Малкото пони. Голяма радост за Теа. Ще видим как ще е на вкус.

Приятен ден!

# 66
  • София
  • Мнения: 2 437
Мартеа, браво за шофирането! Само така. Дано скоро оправите дефекта и да си я караш Simple Smile Тъкмо може да потренираш и да ни минете на гости с Теа  Hug 

Гуш и как се държа Ема? Любака не е ходил от началото на април и май му беше терсене Confused докато излезнем от нас, де, ама пак...неприятно беше.

И в тази връзка да попитам сутрин будите ли децата за ясла или сами стават? Дърпат ли се да им миете зъбките, да ги обличате? И как се справяте, ако го правят?

# 67
  • Мнения: 4 076
И в тази връзка да попитам сутрин будите ли децата за ясла или сами стават? Дърпат ли се да им миете зъбките, да ги обличате? И как се справяте, ако го правят?

Срам, не срам, все още мием зъбките само вечер. Все още при плакненето успява да глътне по малко паста за зъби и ми е гадно да си представя, че това ще й първата храна за деня - на гладно Sick
Иначе - ние се будим, при това със зор. Влизам в стаята, започвам да й говоря весело и закачливо, гушкам, целувам, чеша гръбче, докато "се разсънят очичките", а накрая успявам да я излъжа да стане със задачата да полее цветята. После правим бърз тоалет, обличаме се и излизаме - около 25-30 минути ни трябват за целта. Основно с прилъгване и приласкаване се опитвам да става сутрин, защото ако стане с дупето нагоре от сутринта, денята нататък е мноооого тегав Wink Пък и сутрин аз самата все още имам търпение.

# 68
  • Мнения: 302
И ние се будим по начина, който е описала Мартеа, само че тати буди, аз се включвам на по-късен етап, ако има нужда. Не става сам, само в почивните дни  Mr. Green
Мием си зъбите само вечер, не иска и очите си да мие, та го гоня с мокри ръце да му ги забърша и да натисна щръкналата коса  Simple Smile

Мартеа, браво за шофирането и дано няма проблеми по колицата вече!

# 69
  • София
  • Мнения: 2 896

Гуш и как се държа Ема? Любака не е ходил от началото на април и май му беше терсене Confused докато излезнем от нас, де, ама пак...неприятно беше.

И в тази връзка да попитам сутрин будите ли децата за ясла или сами стават? Дърпат ли се да им миете зъбките, да ги обличате? И как се справяте, ако го правят?


Много ентусиазирано, но предполагам, че може утре или другиден да има малко зор при тръгването.
Сутрин обикновено се събужда навреме, 7.45 - 8.00, в 90% от случаите се оправяме бързо и без мрънканици, но понякога малко и се спи и е кисела, не дава да я обличаме, което с малко по-засукани кандарми се оправя.

# 70
  • Мнения: 1 101
Честит рожден ден на Теа, Силия и Калоян! Много, много здраве и щастие! Hug

Ние лесно се будим сутрин за градинка. Деня ни започва с Том и Джери. Дават в 7,30 по един от детските канали и само като спомена "Дени, хайде ставай, че Том и Джери са започнали", дребен веднага става. Гледаме го до 7,40, после започваме да се обличаме продължавайки да гледаме. После обаче идва най-трудния момент - в 7,50 започва Скуби Ду, а точно тогава трябва да ходим да мием зъбите и да тръгваме и се започва едно пазарене до към 8,00. В крайна сметка се навива да го догледа след градинка, мием зъбките и в 8,10-8,15 сме излезли. Доста лесно се получава. Когато нещо се заинати, се разбираме с говорене и с добро. Лошото беше в "трудния" му период - бебешкия пубертет, допреди около месец - тогава като кажеше, че няма да се облича изобщо никой нямаше шанс да го раздума, та всичко ставаше насила и с рев. Но това отмина вече... Whistling

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Загубих ви, бре хора  ooooh!

Честито на всички, които пропуснах тези дни! Да растат здрави и усмихнати  Hug

Специални поздравления за наборчетата Теа и Калоян  Heart Eyes

На мен не ми е никак празнично  Confused От петък Силия беше с Т. В събота включи и повръщане. Естествено, отмених партито, отказах тортата... Днес цяла сутрин сме по поликлиники и лаборатории. Гърлото й е цялото в афти... От това е била Т явно, но пък повръщането си е било чист вирус. Ако всичко е наред, ще поканим гости в четвъртък  Praynig Praynig Praynig
Та така- днес ще й купя малка тортичка да си духне свещичките. Получи основните подаръци- от нас( дреболии разни, не съм навита да давам пари за колело, което ще кара не повече от 2 години), от бабите, от лелите.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Честит Рожден ден на Теа, Силия и Калоян! Много здраве и весели игри.   bouquet  bouquet  bouquet
Сутрешното събуждание ни е голяма мъка. Придружено е с рев, тръшкане и пълен отказ от съдействие в такива процедури като обличане и обуване. Зъби сутрин не мием. Embarassed Обикновено ставаме в последния момент и само се обличаме и хукваме. По-лесно е когато и двамата ще са на ясла и градина. Ако единият е болен става голямо мрънкане и пазарени не може ли и другия да си седи у дома.

# 73
  • Мнения: 472
Тарталета, хайде бързо да се оправя Силия и да изкара едно прекрасно парти в четвъртък. А афтите от какво са и излязли? Зимата Маги беше така от антибиотик-цялата уста отвътре, барабар с езика и сливиците бяха в афти. Ужасна работа, ама бързо се оправи.
Маги като ходеше на ясла, задължително я будех с хиляди уговорки. Миенето на зъбките не е проблем, но обличането ни е кошмар. От доста време сама си избира какво да облече и понякога направо откачам. Като зацикли за рокля или пола и гледай какво става. Не я интересува дали е топло или студено. Сега, когато не ходи на ясла става сама рано, рано. Вчера ни сюрпризира със ставане в 4.30ч., съблечена чисто гола и мрънкаща баща и да и обуе туфлите  #Crazy. Пълна лудница. В 5ч. вече не издържах и почти с бой я вкарах в леглото. Изкара до 8ч. и скокна да излиза. От къде тази енергия не знам. Вечерта към 18ч. ме накара да излезем и да се возим на тролей и после по магазините. Мале, целия център го изорахме пеша и се прибрахме чак в 22ч. Аз припадах вече, а това диване не  Joy.
Днес минахме покрай градината, в която ще я приемат евентуално на есен. Започнах да и обяснявам...., това като писна: Няма да ходиш на работа, ще стоиш в къщи да си ме гледаш. Няма да ходя повече на гадинка. Аз ще ходя направо на училище. Всичко това, придружено с рев, истерия и тропане с крака  doh

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
А афтите от какво са и излязли? Зимата Маги беше така от антибиотик-цялата уста отвътре, барабар с езика и сливиците бяха в афти. Ужасна работа, ама бързо се оправи.

Последния месец беше 15 дни постоянно на АБ. Това е вероятната причина за афтите- понижен имунитет следствие на тези АБ, лепнала е някакъв вирус и така... Има 6-7 афти по дъгичките на гърлото, към сливиците. Засега из устата и езика няма, дано ги овладеем  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт