Любители на КОТКИ, тема 3

  • 23 235
  • 490
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 5 775
Снимката на Арчибал нещо не мога да я видя.Дали може да я обновиш newsm78

# 451
  • Мнения: 4 116
Нефертина май има лишейчета по муцунката. Дали да й взема Спорал? Ефективно е, но много се пенят котките като го облизват. Дали няма нещо по- безвредно на пазара?
Днес прежива малък инцидент писаната. Прискрипат й лапичката на външната врата. Не видях, че върви след нас и затварях... ама се оправи вече, бяга и играе, нищо й няма.
Притеснявам се и аз сега с тези лишеи, те едва си личат. Но съм я целувала безброй пъти и сега ако лепна нещо....
Айде, бегам, че децата подивяха и ще ги слагам да спят.

# 452
  • София
  • Мнения: 39 933
Снимката на Арчибал нещо не мога да я видя.Дали може да я обновиш newsm78
С този линк няма да стане.

Ted_cat нямам представа с какво се лекуват лишеи. Дано някой те упъти.

# 453
  • Мнения: 3 770
Честно казано , аз за пръв път чувам за лишеи по муцунката!  newsm78 Както и за Спорал , така че съвет не мога да дам.

# 454
  • Мнения: 4 116
Ако сте виждали муцунките на уличните котки, обикновенно имат едни такива мръсотийки, и като се махнат козинката опадва.
Мои котки са имали, не знам как ги прихващат.
И аз от тях съм ги липвала от целувки и умилкване по лицето. като бях малка страдах доста от това. Все по доктори, изследвания, много упорити са тези гадости и едва се бях излекувала. Почти 6 месеца се борих, ама котката не махнах  Laughing
Както и да е, днес ще я заведа Нефертина на преглед, но ми е притеснено, защото ще е на непозна доктор, нашите са отпуска  Tired

# 455
  • Мнения: 416
Добро утро!!!!!!!  kaffeetrmker_2
Как сте????
Аз нямах много време през почивните дни да пиша ,но хвърях по един поглед във форума. Имахме гостенче и Джеса 2 дни беше в стрес ,защото беше гонена и стреляна с детско пистолетче.... добре че нямаше патрони  Smile Сега е пак царицата вкъщи....

Ted_cat аз съм виждала такива лишейчета обаче трябва да питам майка как ги махахме от котенцата,че нещо не се сещам, но той доктора ще ти каже какво да правиш. Кажи после какво ти е казал ,за да знаем и ние. smile3503

# 456
  • Мнения: 1 540
Здравейте, не бях разглеждала скоро форума Хоби, и сега с приятно чувство се включвам в темата Любители на КОТКИ!
И аз искам да се причисля към любителите на котки, обожавам тези създания!

Искам да ви запозная с Арчибалд - едномесечно коте, което спасихме преди около седмица (беше паднало в шахта на маза).



В момента се грижим за него, но ще се наложи да му търсим стопанин. Преди време тук писах за котето Бъндъл, което също беше спасено (миналото лято, мисля) и на което успешно намерихме постоянни стопани.

Когато Арчибалд порастне мъничко, ще открия "кампания" по осиновяването му. Засега само бих искала да ви запозная с него, знам че ще го харесате  Simple Smile

Потенциални стопани, приемам вашите кандидатури за осиновители на Арчибалд  wavey

Май не се бях самоцитирала досега  Blush

Ето го Арчибалд -



А тук се е размазал и спи  Simple Smile



Ако можех, бих го задържала, но уви. Ние всеки сезон спасяваме поне по едно коте, все от гадни ситуации, при които биха си отишли... Всичките сме ги задомили при (надявам се) сериозни стопани. С някои поддържаме дори приятелски отношения.
Скоро ще обработя и "фотосесията" му. Наснимахме го и с удоволствие ще ви го покажа какъв е красавец  Simple Smile

# 457
  • Мнения: 1 540
И ние сме имали случаи на лишейчета по котетата. Не са нищо страшно, освен че могат да се прихванат и от нас. На нас ветеринаря ни беше давал нещо като тоник, с който се натъркваше мястото, след което се слагаше един мазен смърдящ крем.

# 458
  • Мнения: 416
Душичка  Kissing Heart Ако нямах коте с удоволствие щях да го взема,но ако чуя някой да иска веднага ще ти пиша.   typeuuДжеса точно така я взех... иначе щеше да остане на улицата  smile3518

# 459
  • Мнения: 1 540
Душичка  Kissing Heart Ако нямах коте с удоволствие щях да го взема,но ако чуя някой да иска веднага ще ти пиша.   typeuuДжеса точно така я взех... иначе щеше да остане на улицата  smile3518

Много ги обичам тия създания! Затова постоянно спасяваме котета и им търсим дом.

Дори два дена, след като взехме Арчибалд, спасихме и Рижко, който живее пред блока, уличен котарак на 1 г. Лепнал е много тежка инфекция, която е засегнала белите му дробове и му е много трудно да диша. Явно това му пречи да се ебори с другите котки за храна и е измършавял. Външни и вътрешни паразити между другото са му лепнати. Горкото. Днес второ денонощие е във ветеринарната клиника, на стационар. Днес след работа го взимаме обратно и ще се правим на ветеринари - ще му бием подкожно антибиотик и ще го гледаме на терасата (за съжаление заради Арчибалд не можем да го държим вътре). Направихме му колибка, няма да е съвсем като на улицата. Ще го храним, ще му даваме каквито лекарства трябва и да се надяваме да се оправи и да може да го върнем обратно на улицата (колкото и лошо да звучи). Съседите са предимно възрастни хора, хранят котките и душиците си живеят добре около блока. Обаче просто трябва да успеем да го излекуваме рижкото, че да се върне към нормалния си живот. Стискайте му палци!

# 460
  • Мнения: 416
Като бях по малка с майка редовно прибирахме уличните котки та даже някои оставаха да живеят при нас докато им намерим по хубаво място. Защото за разлика при теб .. пред нашия блок имаше само хулигани,които им пускаха пиратки, целеха ги с камъни и т.н. ужасно отношение. А сега съм на квартира тук и пак около блока пълно с котки.... и аз като имам нещо слизам да ги храня,че сега и малки има едната и ги гледаме в едно кашонче под една стара кола...Добре че квартала е спокоен и има хора които се грижат за тях.....

# 461
  • Мнения: 1 540
И аз живея на квартира, затова не мога да си позволя да задържам котета за постоянно. Не се знае ако тръгнем да се местим дали ще е възможно да взема и животинката. Поне правим каквото е възможно да им помогнем  Rolling Eyes

# 462
  • Мнения: 3 622
Момичета имам желание да се присъединя към вас с моя нов домашен любимец Шара
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=163186&photo=9
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=163186&photo=10
Тя е на 2 месеца и е голяма сладуранка. Синът ми /който е на 10/ отдавна си мечтаеше за котенце и ето че вече си имаме  Grinning

# 463
  • Мнения: 416
Tasha  ама много е сладко това малко дяволче..само как гледа..... мисли някоя щуротия  smile3508
Как искам да го намачкам ... 
Хубаво е децата от малки да се учат да обичат животните ... стават по отговорни и грижовни ...

# 464
  • Мнения: 1 540
Tasha, наистина е голяма е сладурана! Да ви е жива и здрава  Heart Eyes
Купихте ли я или отглеждате такава мама?

Виж котките на една позната:

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5851171

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5851173

http://images25.snimka.bg/005851172-big.jpg

Общи условия

Активация на акаунт