Любители на КОТКИ, тема 3

  • 23 241
  • 490
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5 173
Юпии, нови попълнения!
Здравейте на всички.
Първо, искам да честитя РД на всички рожденици с малко закъснение. Да са живи и здрави и мн мн любов!
Второ, да кажа, че днес, по-късно ще направя новата тема. Просто имам да пиша 2 есета на английски за утре, че и тест ще правим и като науча, ще се заема с темата.
Трето, скъпият Рижо (вече е сив, бтв) изобщо не яде. Толкова е слаб. Чудя се какво да го правя. Само на салами и котешка храна налита, да, ама наоколо не продават такава за мъжки котки и не знам какво да го правя. Чак ме ядосва. Шели е добре - дебелее, нали ще имаме котенца...

# 466
  • Мнения: 54
Аз отпадам Sad ,моята щерка вчера се е качила на един стол с котето и го хвърлила през прозореца (на първия етаж сме) докато щерката ми се похвали и докато я разбрах се огледах за мъничето вямаше го погледнах през прозореца и долу в полянакта го нямаше търсих го но уви вечерта как съм стояла на прозореца понеже е тихо за да се ослушвам за нея,знам че когато е гладна плаче силно и си помислих че като огладнее ще се чуе но не Cry.Цяла нощ сама  навън сигурно и е било студено и е била гладна толкова мъничка продължавам да я търся но се съмнявам че щом вчера не я открих...Не знам.

# 467
  • Мнения: 1 540
baby_`06, много ме натъжи случилото се! Дано да го намериш и да е добре...  newsm17

# 468
  • Мнения: 4 116
Tasha, много ви е готина мацата! Добре дошла в темичката!
baby_`06 , съжалявам за котето. Може някой да го е прибрал. Малките деца правят понякога такива неща.
И моя Мони като беше малък хвърли котето през терасата. Аз бях в банята, нещо миех... и после търся котето, няма го... а малкия не говореше и едва ми обясни какво е направил. Гледам аз надолу - котето лежи долу и мяука. Едва слязох , краката ми трепереха. Котето беше понатъртено само, на другия ден скачаше и играеше. Наистина котките са жилави животинки  Laughing
Да ви кажа за лишеите - Спорал си е лекарството, сложиха ми в една спринцовка и сега се мажем по 1-2 пъти на ден с него. До 3-4 дни ще й е минало на Нефертина. Взех и бебешки гранули на Роял Канин, но не ги хареса особенно. Само месо натюр признава тя  Joy

# 469
  • Мнения: 416
Трябваше веднага да слезеш и да се огледаш за мъника... имах такъв случай ...един парашутист,скочи сам ...Като погледах отгоре го нямаше и слязох долу с фенера ... виках му ,но от уплаха въобще не се обади и накрая го намерих.. беше се свило в един ъгъл и му светеха само очичките... милото спа до главата ми вечерта.. не се отдели нито за миг.
Но вече незнам дали ще можеш да го намериш... ако го е взело някое дете... кой ли знае къде го е занесло... Разпитай около вас може нещо да излзе....

# 470
  • Мнения: 3 770
Шушулче , ще чакаме новата темичка!Нещо ентусиазма секна!И добре дошли на новите попълнения , вече се бях притеснила , че сме станали една малка тайна масонска ложа!   Joy

# 471
  • София
  • Мнения: 1 825
Честито на рождениците, с малко закъснение!
Към новите участници - много са ви готини питомците, да са ви живи и здрави!

baby06, много съжалявам за случилото се! Преди три години моят Кьорчо така беше паднал/скочил през терасата. Тогава живеехме на втори етаж на една кооперация на центъра. Случило се беше през нощта, а аз чак на сутринта забелязах липсата му. Заминавах на командировка в чужбина и бях решила да ги гушна за последно, пък една приятелка щеше да дойде да спи у нас и да ги гледа. Така понякога сутрин ги мързи да станат от леглото или където са се излегнали /шкаф, чекмедже или др. скришно място/ и можех дори да не разбера, че единият го няма. След като се съдрах да викам и търся, осъзнах случилото се. Веднага се провикнах през прозореца, а то беше застанало до отсрещната сграда, скрито под един параван и ме гледаше плахо с единственото си око. Естествено, беше умрял от страх и едвам го измъкнах оттам. Странно, дори не си отвори устата да се обади, че е там, но кой знае как се е надявал да го видя, горкичкият. Той не беше малък, но бе /и все още е/ много плашлив. Представям си какво е преживял в компанията на кучета и др. котки. Но беше постъпил умно, не беше се отдалечил. Нямаше последствия, освен леко навяхване на едното краче, което излекувахме за една седмица. Но този стрес му беше достатъчен в следващите няколко дни да отслабне с близо 500 гр.

# 472
  • Мнения: 3 770
Аз пък реших да си направя експеримент с храната на Рет.Преди малко слезнах да му купя силиконов пясък от кварталния магазин.Взех му и една малка опаковка Уискас - сьомга с някакъв сос.Изпразних му купата от Роял Канина и сложих храната.Уви , беше само подушена и подмината!Сега ще го чакам да му огладнее дупето да видя дали ще я яде!  Simple Smile

# 473
  • Мнения: 5 173
Шушулче , ще чакаме новата темичка!Нещо ентусиазма секна!
w сесия съм #Crazy

# 474
  • Мнения: 3 770
Разбрах!Успех!  Peace А публикациите ти в момента са точно 666 !  Simple Smile

# 475
  • София
  • Мнения: 5 786
Е това не трябваше да й го казваш.
Днес моя е наказан в банята от сутринта.Събуждам се от шум,а нашия като се виснал на щорите ,призля ми. И понеже от 3 вечери не ме оставя на мира и признава за наказание само дълъг престой в банята,веднага се възползвах ,че съм на работа и няма как да ме умилостиви с мялкане и го наказах в банята.С нетърпение чакам да се прибера и да го пусна Crazy.А кой знае как ще заваря банята,нищо ,че извадих нещата ,които може да съсипе.

# 476
  • Мнения: 3 770
mausbeni , другия път като го наказваш в банята поне го санкционирай и с обществено полезен труд - оставяш му четка,препарати и да почва! Simple Smile Докато се върнеш банята ще свети! Joy 
А за 666 зависи дали си фаталист или суеверен!Аз не съм , иначе и на мен ми предстои този номер , а и в комбинация с котка - малииии , жива вещица за изгаряне!  Joy Joy Joy

# 477
  • Мнения: 4 116
Накарахте ме да си погледна броя на публикациите .... ужасих се направо!!!

# 478
  • DE
  • Мнения: 521
Привет и от мен, очите ми останаха в голямата бяла котка върху телевизора, rorrr,  каква порода е този разкош?
Tasha, това пухено топче е като бонбон рафаело, само че в черно, много, ама много сладинко! Да е живо и здраво!
Шушулче,  гледай си сесията, ние няма да избягаме Peace
***Диди69***, според мен няма да я яде, пък и тя ако престои в купичката повече от няколко часа става супер гадна на вид, предполагам и на вкус, трябва да го пробваш когато е изгладнял яко, иначе няма да стане.

Прави ми впечатление, че като цяло преобладават дългокосместите котета сред нас - толкова са красиви, обаче, хора, как се справяте с космите? Аз с Пусана вечно си бях с космати дрехи, а не ми се мисли, ако беше с козина като на Рет или Пуканко...

# 479
  • Мнения: 3 770
Сиамка , да ти кажа честно нямам косми.А пък и като го постригахме съвсем.  Joy С първото котенце ,което ми умря имах много.Но по-късно разбрах ,че то си е имало някакъв здравословен проблем , по-скоро генетичен и може би затова и не преживя кастрацията.Беше направо ужас - навсякъде осеяно с бели косми , хвърчат във въздуха , дрехите ни бяха по-космати от него даже.Сега няма такова нещо.Особено ако го и разресвам през ден.Естествено не е съвсем без косъм , но не е това което сигурно си представяте.По пода изобщо няма , само там където лежи падат по 1-2.Това е. А храната сега пак я пообиколихме,но ... нищо!

Общи условия

Активация на акаунт