Бебе на 40?

  • 3 055
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 621
Говори с лекаря си и ако всичко е ОК давай  Peace

Успех, каквото и да решие  bouquet

# 46
  • Мнения: 333
Мила Алесия, не зная кой точно определя до каква възраст е " нормално" една жена да роди, звучи ми толкова тесногръдо  Whistling. Аз мечтая за поне 3,4 деца и тъй като започнах на 30, ще има, дай Боже  Praynig, да раждам и след 40! GrinningВсеки който те обича, ще е щастлив заедно с теб! Кураж! Децата са всичко на тази земя!!! колкото повече, толкова по-добре!  Heart Eyes  Hug

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Щом го искате и двамата,какво по-хубаво от едно малко слънце!
Успех!  bouquet

# 48
  • Мнения: 3 641
Мила, не се чуди, наистина няма нищо по-хубаво от едно малко слънчице Heart Eyes
Почти същия случай има една моя близка/само, че с две момчета и починал съпруг/.
Сега има любящ, мил,  внимателелен съпруг и още едно момченце и са много щастливи Hug

# 49
  • Мнения: 121
Забрави предразсъдъците и погледни на живота от хубавата страна. Едно бебе ще осмисли вашата връзка, говоря от личен опит, а и големите деца ще са ти от помощ. Аз имам кака на 16 и малчо на 2.  Peace

# 50
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На 40 съм. Загубих съпруга си преди 3 години. Имам от него две прекрасни дъщери. На 16 и 10.
Имах щастието да срещна прекрасен човек. От година сме заедно и не преставаме да правим планове за бъдещето си. Приключваме с ремонта и обзавеждането на общото ни жилище. Той обаче иска да му родя дете. В никакъв случай не настоява, но това би го направило невероятно щастлив. Неговият син също е на 16. Не че не искам. Напротив! Обаче ме е страх. От всичко ме е страх. Как ще ми се отрази бременността на тази възраст, как ще протече раждането, как ще погледнат на това роднините на покойния ми съпруг, неговото дете, колегите, приятелите. Ами ако загубя бебето след като всички са разбрали за него..... Не зная. Имам нужда от подкрепа и кураж. За това написах това. Може би вие, момичета ще ми помогнете в това. В крайна сметка имаме 3 деца, но желанието ни да имаме наше е много силно. Но дали е оправдано! Те там е въпросът...

Действайте! Въобще няма от какво да се притесняваш! Износила си и си отгледала две прекрасни деца. Така че няма от какво да се страхуваш.
Ако те е страх, че може да ти е трудно да износиш дете на тази възраст - направи си изследвания, консултирай се с гинеколог.
Не е нужно да разгласяваш на всеослушание, защото със сигурност ще получиш мноооого упреци! Но все пак е важно да имаш подкрепа от страна на децата си. Би било изключително гадно, ако те не приемат новото попълнение. От там нататък всичко може да е само прекрасно!!!  Hug

# 51
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 40 е страхотна възраст. Бъдете щастливи, а бебчо ще е манифестът на вашата любов. Не робувай на глупави предрасъдъци. За вашия живот вие носите отговорност. Големите деца ще приемат идеята, дори и в началото да са малко шокирани. Не се товари с излишни притеснения. Мини да се похвалиш после  Hug.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 302
Получаваш и моята подкрепа за още едно дете. Смело напред, щом го искате. Не мисли какво ще кажат хората, важното е ти и твоето семйство да сте щастливи. Износването няма да е проблем, нито раждането. Желая ти успех от все сърце и дай Боже скоро да се похвалиш с положителен тест за бременност!

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щом го искате- само това има значение! Отминаха времената, когато се смяташе, че на 40 год. е късно за дете. Днес много жени раждат първото си дете на тази възраст.

# 54
  • Мнения: 961
Ако и двамата наистина го искате, не се колебайте. Няма по-голямо щастие на земята от децата.
А какво ще кажат околните не бива да ви притеснява - все пак ще правите дете, а не престъпление.
Ако някой ви осъди за това решение, значи е жесток човек.

Успех!

# 55
  • Мнения: 83
Ееее,какви са тия тревоги и страхове?!Аз родих първото си на почти 34, а за второ...мисля към 38-40 живот и здраве!
Ще се радвам,ако се престрашиш!Скоро разбрах-да си майка е трудно и прекрасно!Успех!

# 56
  • Мнения: 600
Разбирам притесненията ти, макар че нямам нито твоя опит, нито съм на годините ти. Нормално е да се притесняваш, особено след изчетените през годините неща за това кога са оптималните периоди да станеш майка. Разбирам също, защо се притесняваш от околните - близки, роднини, познати. Но това все пак е твоя живот и само от теб зависи да го изживееш щастливо! Ако това е което искаш ти и човека до теб - направи го, това може да се окажат най-щастливите мигове от твоя живот!!!! Успех  Hug

# 57
  • Мнения: 1 428
Щом и двамата го искате няма нищо по-хубаво от това.

# 58
  • Мнения: 3 069
На 40 г. без 4 месеца родих син на втория си съпруг и то след операция от карцином ин ситу на маточната шийка.Дори и серклаж не можаха да ми направят, защото шийка почти не е останала.
Ако мислиш, че това е мъжа за теб не се колебай!
Не съжалявам за нито една секунда!

# 59
40 въобще не е напреднала възраст!
трудно би било единствено, ако робуваш на хорското мнение.
все пак живееш твой живот- не на околните- затова ако ти се иска бебче- роди си го, сигурна съм, че няма да има по- щастливо семейство от вас!
съгласна съм  Hug

Общи условия

Активация на акаунт