Отговори
# 270
  • Бургас
  • Мнения: 260
Молим се за Теди.
Относно захранването Всъщност захарнването е началото на отбиването? Нали така? Та според една дружка посред лято не било подходящо бебе да се отбива.Чували ли сте нещо подобно?

# 271
  • Мнения: 781
Молим се за Теди.
Относно захранването Всъщност захарнването е началото на отбиването? Нали така? Та според една дружка посред лято не било подходящо бебе да се отбива.Чували ли сте нещо подобно?

Защо да е начало на отбиването, аз лично няма да замествам млечно хранене поне до годинка, новата храна ще я давам с цел да се запознава с нея а не да се храни основно. Според мен захранването не пречи на кърменето изобщо, стига да се прави както трябва разбира се. Пък и млякото е най-важно според мен за детенце до годинка Peace

# 272
  • Мнения: 88
Дано все хубави новини да четем за малкия Тео.
Пишете за повдигането на количката. Като ходих при ортопед доктора каза, че мога да повдигна количката след 4 месец, а ако ползваме проходилка чак след 6,5месец.
Моята мома също сутрин ми покашля и киха, но аз го отдавам на това, че понякога спи с отворена уста. Друг път събира слюнка и като се събуди се дави от нея.
За захранването - при мен кърмата намалява драстично от ден на ден /въпреки, че се върнахме изцяло към цицата/ и се чудя дали да почвам и аз да захранвам вместо да давам АМ.
Целувки на всички мами и бебчовци и Теди  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 273
  • Мнения: 105
Да, и аз мисля като Сенди - според мен няма нищо общо между отбиването и захранването, освен ако майката е решила друго....
Мозила - защо да не изкараш детето, нали няма температура...?...

# 274
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Слънчице и моята събира слюнка и може би затова покашля. Ох малко се успокоих. Нещо май ни растът зъбки  и може би за това се плюнчи. Мирка да , няма температура.

# 275
  • София
  • Мнения: 717
Добро утро!
Тео, Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig,  Praynigвсе така да ни радваш! Слави, кураж и вяра в доброто! Hug
Мозила, слагай физиологичен разтвор. Има го и на ампулки, като дозатори направени, от пластмаса. Peace
Злато, Hug Hug Hug Hug Hug
Приятен ден, момичета!  bouquet

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 10:26 от GoldenEyeful

# 276
  • София
  • Мнения: 1 185
Слави  Hug
Тео  Praynig Praynig Praynig

# 277
  • Мнения: 1 671
Добро утро!
Чакам още по-добри новини за ТеоPraynig Laughing
Гледам - бистрите захранването...
 
Всъщност захарнването е началото на отбиването?
Виви, не е начало на отбиването в никакъв случай. Новите храни се въвеждат постепенно и не заместват хранене в началото. Има жени, които кърмят децата си 3-4 години (Имаме си и такъв пример от Мери в нашата темичка), но децата освен кърма ядат и друга храна.
С Маги ще постъпя както с Благовест. Него го захраних на 5 месеца и половина - една седмица със сокчета, на следващата плодово пюре, после след седмица зеленчуково пюре, после през същия интервал следваха каша и пюре с месо. Правилото е винаги когато давате нещо за първи път да го давате само него (еднокомпонентни пюрета или такива с вече опитвани плодове и зеленчуци), също така е желателно да дадете сутрин новата храна, за да имате време за реакция в случай на алергия. Захранва се бавно и постепенно (стига детето да го позволява). С Блажко не успях, защото той просто беше много лаком. Към сокчетата не прояви интерес, но плака със сълзи за още пюренце  Crazy. При него дадох сокчета от ябълка и после морков (бях си намерила домашни и без нитрати). На следващата седмица захраних с пюре от тиква, после взимах пюрета с ябълка и картоф. След още една седмица въведох тиквичка и спанак (тези не ги понасяше), ранните зеленчуци на Хип (ако така беше името на пюрето) и т.н. Броколи, домат, банан, дадох към 8 месечна възраст, кайсии и боровинки му дадох май чак към 10 месеца, даже след като въведох храните с глутен. Взимах пюретата на Хип, Гербер, Семпер и Бебевита (когато вече ядеше и месо). Само внимавах да няма сол и захар в тях (в тези на Ганчев има Sad ). Общо взето Блажко прояви завиден апетит и много лесно и бързо се захрани, колкото и да се опитвах да въвеждам новите храни по малко. Милият изпълзяваше до хладилника и плачеше като видеше, че там му скривам храната. От кашите започнах с оризовата на Нестле (миришеше много хубаво) и Блажко я ядеше с кеф, за сметка на това плюеше елдата. Така че и за захранването всичко е много индивидуално и си зависи от детето. Дано и Маги да е лакома като брат си, че иначе много нерви заминават с това хранене.  Praynig
Когато беше на 8 месеца имаше 2 заместени хранения - на обед със зел. пюре и следобед каша и плодово пюре. Сутрин и вечер го кърмех, през другото време беше на АМ (кърмата ми беше намаляла). Отбих го на 8 месеца заради бременността, но те нещата си вървяха на там още от 4-5 месец. Забелязвах, че не ме търсеше вече да суче от мен, както като малко бебенце. Така и не поиска никога да суче и не е търсил гърдата след като го отбих, за сметка на това припълзяваше до нас на масата и крещеше и сочеше нашата храна Confused. Може би има значение, че вечерята ни е като ритуал и явно и на него му доставяше удоволствие да е на масата с нас. Когато беше на 8 месеца започнах и аз да му готвя храна, като се съобразявах какво може да яде (пюренцата излизаха бая скъпичко). След 10 месечна възраст вече си ядеше почти всичко и готвенето стана по-лесно. Тогава ходеше вече и на детска кухня.
Единствено чак на скоро му дадох прясно мляко. А, много внимавайте с въвеждането на глутена, аз даже изчаках някой друг месец допълнително за храни с глутен - дават тежки алергични реакции.

# 278
  • Мнения: 2 494
Мила Слави, всеки ден се моля и вярвам че малкия Тея ще се пребори  Hug Hug Praynig Praynig Много ви прегръщам и продължавам да се моля за вас!!!   bouquet

# 279
  • Мнения: 3
Здравейте.
Малкия е качил 1,150кг(6.650)и е пораснал 4см(61),леко вдигна температура,за пъпчето обаче ме отчаяха,че ако до 6-тия месец не се прибере ще го оперират Sad


Кака Алекс спечели приза"Малка Мис Чар" newsm18


Слави продължавам да се  Praynig Praynig PraynigТео по-бързо да се възстанови.

Злато  Hug Hug Hug

За Миа Flowers Rose Flowers Rose

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hugна всички и лек ден

# 280
  • Мнения: 387
evelinar и ти като Мери си подробна в обясненията  Laughing  за което благодаря  bowuu Припомних си и аз някои неща  за храненето...  bouquet  bouquet
мемо1982 ...браво на каката   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Очаквам и днес добри новини от Слави  Praynig Praynig Praynig Praynig
Злато ...... Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 281
  • Мнения: 674
Много се радвам за Тео,все така борбено да е малкото човече !
мемо1982 - честит ви приз   bouquet Малката наистина е голяма красавица !

Хубав ден на всички мамчета и бебенца  Hug

# 282
  • Мнения: 4 242
Виви правилно, захранването поставя началото на отбиването, колко ще се ускори отбиването обаче много зависи от майката. Ако захранваш постепенно и разумно няма да имаш проблем. Всички знаем че всеки милилитър изпит от детето е за сметка на майчиното мляко, следователно кърмата ще намалява малко по малко, докато ако детето остане само на мляко ще имате толкова че да го храните нормално. Но захранване така или иначе трябва да започне, а отбиването може да се проточи толкова дълго колкото желаете двамата.
Едно от правилата е да не се замества кърмене до годинката, първо кърмиш, после след около половин- един час даваш твърдата храна. Друго важно е да се дава твърда храна за опитване, в малки количества, не за нахранване, доста често има лакоми деца, като Блажко Heart Eyes, които харесват сладките пюрета и не искат да се върнат към гърдата, в такъв случай твърдата храна се дава веднага след кърмене. В действителност до годинката кърмата е напълно достатъчна на бебето, покрива всички негови нужди (въпреки безпочвените твърдения на БГ педиатрите), но на годинка не може да се започне изведнъж да се додава различна храна, за това и се започва след 6-я месец постепенно да се запознава детето с различни консистенции, вкусове, типове храни.
Късното захранване е един вид застраховка и чудесен старт в живота на бебето. Препоръчва се да се изчака не защото бебето няма да иска да яде, а защото до 6м стените на чревцата са тънки и доста пропускливи, следователно де що има нитрати или други отрови преминават съвсем безпрепятствено в кръвта. Алергените също, макар че едно дете с фамилна обремененост няма да го спаси захранването в 6 месец, по скоро трябва да се изчаква още и да се подхожда много внимателно.
Виви не се препоръчва да се отбива лятото, защото тогава има твърде много бактерии и опасности от стомашно чревни разстройства и инфекции, ако отбиеш лятото оставяш детето само да се бори с тях и разстройствата са на лице. В капка кърма има милиони бели кръвни телца които се борят и пазят детето. Друга причина няма.

# 283
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Здравейте на всички!Покрай новостите за Тео не съм писала за нашите перипети.Та значи малкия почна да суче по 5 мин.и повече не искаше.Притесних се и отидохме на пробно кърмене от което се оказа че ядем само 100гр.и сме наддали само 350гр.за 20 дена.Педито веднага каза"Ами ще дохранваме"и аз "Ами добре",но нашия като взе да приказва на докторката и и тя вика"Никакво дохранване.Той ако е гладен нямаше така да приказва и да е толкова весел"и сега продължаваме само на кърма да видим до кога.
Някой прави ли тема,че тази е към края си и ще я заключат.Почвайте да измисляте заглавия.
Слави чакаме новини от обаждането в 11ч.
Това е от нас отиваме на разходка.Варненки аз съм в Морската след 13ч.

# 284
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Здравейте и от мен!
Слави, продължавам да се моля за малкия Тео  Praynig Praynig Praynig. Пиши, когато научиш нещо.  Hug
Започнали сте да говорите за захранване вече. Добре, че има мами с опит  Hug, от които ние да черпим информация.
Аз пък лудвам вече с това дъвчене на пръсти. На моменти го забелязвам, че направо се опитва да дъвче а не да смуче. Бях чела, че това е признак на започване на никнене на зъбките. Какво знаете по въпроса? Аз все още си мисля, че е рано и не съм чела достатъчно, но май е време.
memo, добри резултати, браво. И честит приз за малката госпожица.   bouquet
жаси, хи-хи, изпревари ме, докато пиша и ти публикува.  Hug
Варненки, и аз ще съм в Морската с Жаси  Mr. Green Laughing

Общи условия

Активация на акаунт