Коя е най-добрата: лазерна, фото или елос епилацията ...

  • 194 600
  • 757
  •   1
Отговори

Анкета

Коя епилация е с по добри резултати?

Опции:

# 45
  • Мнения: 952
Sillveto, ти къде ходи на лазерна епилация в Евас ли?...при фотоепилацията май пак така боли да ти кажа newsm78 ама не знам тия в Евас специалисти ли са или просто са козметички които уж са се обучавали да работят с тези машинки,щото ако е така лошо Naughty

# 46
  • Мнения: 1 942
Sillveto, ти къде ходи на лазерна епилация в Евас ли?...при фотоепилацията май пак така боли да ти кажа newsm78 ама не знам тия в Евас специалисти ли са или просто са козметички които уж са се обучавали да работят с тези машинки,щото ако е така лошо Naughty

Да, във Еваса. Козметички са там жените дето работят. сега мисля да пробвам и фотоепилация при Дида до Пантеона Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 540
след време ще се чудиш къде да отишли малките гадини  hahaha

  bouquet
и то след кратко време- 3-4 процедури

Блазе ви, аз пък съм направила вече 6 процедури и все още имам косъмчета  Sad

# 48
аз лично съм за фотоепилацията.почти безболезнена е и ефикасна.при лазера има опасност за увреждане на вътрешните органи,докато при работата със светлина това е невъзможно.все пак много е важна и самата апаратура. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 13 512
при лазера има опасност за увреждане на вътрешните органи,
Моля? Сериозно ли е това? Ами с лазер се правят толкова много  корекции...ако беше опасно,нямаше ли да се забранят? Абсурд е това!

# 50
  • Мнения: 3 011
В Скин Лайн Варна също има промоция на фотоепилация - 20% намаление до края на февруари.

опс, тук съм в грешка промоцията за февруари е на горна устна- 20лв, мишници + бикини-100лв и мишници+пубис- 150лв.

# 51
  • Мнения: 1 540
В Скин Лайн Варна също има промоция на фотоепилация - 20% намаление до края на февруари.

опс, тук съм в грешка промоцията за февруари е на горна устна- 20лв, мишници + бикини-100лв и мишници+пубис- 150лв.

20 лв за горна устна, това е много добре, с 10 лв по-малко  Grinning

# 52
  • Мнения: 13 512
СРАВНИТЕЛЕН АНАЛИЗ МЕЖДУ ЛАЗЕРНАТА И IPL ФОТОЕПИЛАЦИЯ

Въпреки, че принципът на действие на IPL фотоепилацията е същият, както и при лазерната епилация съществуват някои значими различия, което обяснява и далеч по-добрия ефект на този метод.

За да е ефективна епилацията е необходимо специфичният хромофор, меланина, да се намира в достатъчно количество във фоликулярния епител или “корена на косъма”. Тоест колкото по-тъмен и по-плътен е косъма, толкова по-бърз и добър ще е ефекта от епилацията.

Светлинните лъчи с дължина на вълната от около 700 nm се абсорбират най-добре от меланина, но за съжаление проникват на не повече от 1,4 мм в кожата, а прицелните клетки в космения фоликул са разположени на дълбочина 3-4 мм. От друга страна светлината с дължина на вълната около 1000 nm прониква на достатъчна дълбочина в кожата, но се поглъща много слабо от меланина. От тази гледна точка лазерите с дължина на вълната около 700 nm (рубинов, александритов и диодeн) ще имат някакъв ефект при индивиди със светла кожа и тъмни, повърхностно разположени косми. Ако кожата е естествено или изкуствено (от слънчеви лъчи) пигментирана или ако космената луковица е по-дълбоко разположена, неизбежно ще се получи изгаряне с последващо формиране на трудно лечими тъмни петна. При по-ниска доза, изгаряне няма да има, но епилацията ще бъде неефективна.

# 53
  • Мнения: 5 593
и аз вече се обърках кое какво е.ето какво намерих:

Лазерна епилация - Основава се на селективното въздействие на инфрачервен светлинен лъч от лазерен апарат с параметри точно подбрани и настроени от специалист с медицинско образованиеквалификация и лиценз за работа с лазери.
Предимства: много бърз и ефективен метод без постоперативен период, абсолютно безвреден, безболезнен и сигурен метод, с траен ефект.
Трайността се гарантира чрез ефекта от трайно редуциране на космите до 90% при провеждане теоретично на 3 - 4 процедури, а практически 5 - 6 процедури в продължение на 1,5 година с интервали между процедурите от 2 - 3 месеца.
Защо препоръчваме лазерна епилация, а не фото епилация с IPL апарат или ултразвук? Нашият опит с над три хиляди пациенти показа, че най-ефективни са лазерите, особенно така наречените диодни лазери с голяма мощност и възможност за прецизно доставяне на необходимата енергия за разрушаване на космения корен без опастност за поражение на околната тъкан. IPL технологията е опростен вариант на лазерите и не прецизира количеството енергия и доставянето й до космения корен, което може да доведе до изгаряне на околната тъкан с последващи хипо или хипер пигментации, оставащи понякога за винаги.

http://borex.business.bg/
дано да съм помогнала

# 54
  • Мнения: 13 512
. От тази гледна точка лазерите с дължина на вълната около 700 nm (рубинов, александритов и диодeн) ще имат някакъв ефект при индивиди със светла кожа и тъмни, повърхностно разположени косми. Ако кожата е естествено или изкуствено (от слънчеви лъчи) пигментирана или ако космената луковица е по-дълбоко разположена, неизбежно ще се получи изгаряне с последващо формиране на трудно лечими тъмни петна. При по-ниска доза, изгаряне няма да има, но епилацията ще бъде неефективна.

IPL технологията е опростен вариант на лазерите и не прецизира количеството енергия и доставянето й до космения корен, което може да доведе до изгаряне на околната тъкан с последващи хипо или хипер пигментации, оставащи понякога за винаги.


 ха сега кажете при кое може да се получи изгаряне и пигментационни петна.

# 55
  • Мнения: 3 011
и аз вече се обърках кое какво е.ето какво намерих:

Лазерна епилация - Основава се на селективното въздействие на инфрачервен светлинен лъч от лазерен апарат с параметри точно подбрани и настроени от специалист с медицинско образованиеквалификация и лиценз за работа с лазери.
Предимства: много бърз и ефективен метод без постоперативен период, абсолютно безвреден, безболезнен и сигурен метод, с траен ефект.
Трайността се гарантира чрез ефекта от трайно редуциране на космите до 90% при провеждане теоретично на 3 - 4 процедури, а практически 5 - 6 процедури в продължение на 1,5 година с интервали между процедурите от 2 - 3 месеца.
Защо препоръчваме лазерна епилация, а не фото епилация с IPL апарат или ултразвук? Нашият опит с над три хиляди пациенти показа, че най-ефективни са лазерите, особенно така наречените диодни лазери с голяма мощност и възможност за прецизно доставяне на необходимата енергия за разрушаване на космения корен без опастност за поражение на околната тъкан. IPL технологията е опростен вариант на лазерите и не прецизира количеството енергия и доставянето й до космения корен, което може да доведе до изгаряне на околната тъкан с последващи хипо или хипер пигментации, оставащи понякога за винаги.

http://borex.business.bg/
дано да съм помогнала

айде стига глупости и кво сега ще им вярваме, 4е и аз да имам център ще си вкарам в сайта, онова което мен ме устройва за наличната ми техника  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 56
  • Мнения: 1 655
 Ох, аз от къде да започна!
 Първо ще спомена, че не съм много "космата" по принцип. После вече имам направени 13 процедури на Пубис и 8 на мишници в център Палах при д- р Илиева/ тази докторка работи и в Скин лайн/. Друго което мога да споделя е, че когато започнах процедурите никой не беше и споменавал  такъв брой процедури че ще са нужни, всъщност не се знае още колко броя. Да кажа също, че щом повдигна въпроса до кога ще продължаваме отговора е мънкане и нещо от рода "Виж само колко добре са се повлияли космите". Друго което за мен е най дразнещо е некоректността относно подвеждането при започване на процедурите. Те подвеждат, като казват че ще са нужни 5-6 процедури, а щом се вържеш веднъж няма как да спреш щом искаш добър резултат. Последно им казах, че ако трябва пак да ползвам самобръсначката, за да се дооправям какъв е смисъла на всичко това и всичките пари които потроших. Да спомена също, че при една от процедурите ме изгориха и сега имам малък белег.
Ще се радвам и други да споделят колко процедури са направили и какъв е крайния резултат. Weary

# 57
  • Мнения: 13 512
Това с фото или лазер?
Да, гадно е като веднъж си се хванала на хорото. аз мисля другата седмица да отида на мишници- а знам,че там не е съвсем безболезнено...и ако трябва да отида 10 пъти, няма да ми е много приятно. Най-малкото ,че процедурата там е доста по -продъкжителна от кола маската.

# 58
  • Мнения: 3 011
лично аз познавам жени които с 4 процедури са си решили проблема и се налага веднъж годишно да правят "поддържащи", така да се наре4е -говоря за фотоепилация!!!!

# 59
  • Мнения: 13 512
лично аз познавам жени които с 4 процедури са си решили проблема и се налага веднъж годишно да правят "поддържащи", така да се наре4е -говоря за фотоепилация!!!!
и аз познавам  такива,затова питам

Общи условия

Активация на акаунт