Мамо АПРИЛчето си ти гушни и всички тревоги забрави

  • 10 008
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 65
Добро утро и от мен, момичета!
kler, научи ли процеса? кога си на изпит?
Да се похваля, че ние с любимия ми мъж тази събота и неделя "избягахме" от Дими, и отидохме до Пловдив на разходка. Бях забравила какво е да си свободен човек. Не че детето не ми липсваше - чух се 100 пъти с баба и, но и ми беше много приятно да се помотам. А снощи, милото човече, колко пъти се буди, и като отидех все протягаше ръце да го гушна, няма да ви казвам. Явно съм му липсвала, и е осъзнало отсъствието ми, колкото и да си мисля, че още е малка и не разбира ...
За "забранените" храни - мисля, че още е рано за ягоди и мед, така че още ще изчакам, вероятно до другото лято. А череши ядем от няколко дни, но махам костилките и пасирам - въпреки 9-те си зъба, Дими не иска да дъвче...
smooth, как приготви рибата? Аз опитвах на два пъти, но Дими повраща от нея. Категорично я отказва, и аз май също се отказах.
Е стига съм досаждала, приятен ден и да няма големи бели!  newsm10

# 31
  • Мнения: 3 091
catty m - жалко, че не се обади! аз на име по-няма да се обърна, но на Ламя отговарям Joy С Макларън сме, обикновено Амалия е с червена кърпа на главата, а аз съм с габарити като на кашалот  Joy
Откакто Амалия проходи, навън е истински ад! каталясвам от умора, тя не! хили са на всички - хора, кучета! изнася представление на който й обърне внимание - танцува, върти се, кокетничи... абе, голям смях пада

Дадохме й ягоди вече - ние много обичаме и реших, че няма как да не дам на детето! яде по 2-3 на ден.

Style, много неприятна случка! дано бързо да мине крачето!

Ивалекс - честито!

450, как сте? как е бебка?

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Здравейте момичета!!!

Ние все пак се престрашихме и оставихме Алекс на бабите и заминахме с малката на Борущица. Никога не бях ходила в този край. Прекрасна природа. За съжаление вчера си тръгнахме още към обяд.
Алекс продължава да е с температура. Вчера следобед надмина 39.2 при условие че час преди това му бях сложила свещичка. Днес сутринта отново се събуди с 38.4. Ходихме при личната му, според нея е вирусно, защото гърлото и гърдите му са абсолютно чисти. И според нея не е и от зъбите, нищо че му растат едновременно три кътника. И така - каза че няма какво да ни изпише, освен температуро понижаващо и много течности. Ако продължи и днес температурата - утре ще ходим пак. Иначе си е жизнено детето, даже не е отказал и да се храни. Но на мен лично ми е доста притеснено и през час се обаждам да питам как е.
За череши и ягоди -  череши вече хапва, като му махам костилките. Ягоди още не е опитвал, но смятам да му дам от тези на село, понеже знам че не са третирани, като им изрежа външната част.

# 33
  • Мнения: 350
Linofrina, няма организация за обяда в събота /31,05/, на свободна консумация ще бъдем, така че те чакаме.

gabin , за начало му дадох готово рибно пюре на Семпер. Вчера яде сьомга и е невероятно вкусна. Смятам като опита от целия асортимент от риби на Семпер, да му купувам пресни рибни филенца. Ще ги приготвям както и месото, около 10-15 % към зеленчуците, на пара.

# 34
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 810
Здравейте,

Първо снимки от нашето пътешествие до Смолян http://elku.multiply.com/photos/album/30.
После да разправям: за нещастие се присъединявам към групата на повръщащите на път бебета  Sick Явно завойте не понесоха на Борис и ме оля няколко пъти. Доста зле изглеждаше, един отпаднал, седи и хленчи, абе гадно... Какво се дава против гадене при пътуване, знае ли някои?

Иначе изкарахме добре със страхотно лятно време в Смолян. Най-интересно от всичко на Борис беше котето на прабаба му. Естествено се сдобихме и с одраскване  Wink Много беше смешен - ходи след котето и мяука hahaha

Череши - запалих се от написаното тук - Борис ги изплю, въобще не иска да ги дъвче  Rolling Eyes Глупаче! Ягоди - нашата педка каза да изчакам, пък и в рода имаме много алергии...

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 13:36 от elku - elena

# 35
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 172
Здравейте !!! Hug Ех, защо така в последно време нямам време за любимият ми форум.  #Cussing out А от следващата седмица пък съвсем ще е зле положението , защото на баткото му свършва училището и той ще е по цял ден вкъщи. Той ме уморява на моменти много повече от Ели- тя поне спи два пъти на ден по 1,30-2,00 ч и тогава си правя каквото ми душа иска, а като е той тук ме обсебва. Постоянно иска да е център на МОЕТО внимание, нещо ревността от Ели много му се е засилила. Направо в чудо се виждам - само ми обяснява колко повече аз и баща му обичаме Ели и прилага негови си факти, как нежно сме и говорели, колко повече сме я гушкали и т.н. Ей , това да имаш повече от едно дете се оказва доста голямо изпитание. Crazy

Поласкана съм от комплиментите за "кумският ми вид" изразени тук във форума, както и в мултиплая !  Laughing
Вчера получих на диск снимките от фотографа , но са на ДВД формат и си ги разглеждам на телевизора, защото нямаме ДВД на компа. Ще помоля Страчката да ми ги прехвърли на CD формат и ще ги кача да ги гледате - готини са станали!

Относно тръшкането- и Ели се опитва да се налага и ако не стане нейното започва да реве , пък даже някой път и да ляга на земята с  чело залепено в пода - абсолютна смешка. Първата ми реакция е бурен смях- просто не мога да се въздържа. Брат  и ми се е тръшкал , но от 2 год.до към 2 1/2 год. , а тая въшка от сега . Обикновено я залисвам с нещо друго или я оставям да си реве, но не и давам да прави това , заради което се е разплакала. При брат и реакцията ми беше друга , но той беше и доста по-голям и много хитър , така че ако веднъж успееше да му мине номера после щеше да ме побърка. Та накратко при него : ако се тръшне у нас - демонстративно го прескачам на пода и отивам в друга стая и го чакам да му мине , той реве 2-3-5 мин. става и идва при мен усмихнат и забравил всичко. Ако стане в парка - оставях го и отивам на някоя пейка на 20-ина метра от него и пак безмълвно чаках /подминаващите хора даже се чудеха това дете защо така е изоставено от гадната му майка, но на мен не ми пука/ пак след някалкоминутно реване и ритане Сашо се изправяше , изтупва ръцете една в друга и идваше при мен нов човек-ведър и усмихнат. Тръшкал ми се е поне 20-ина пъти в период от половин година и се отказа. Моята приятелка подхождаше по друг начин/към нейният син/ , а именно вдигаше го , тоя се свлича, тя пак го вдига и го гушка в това време той я рита- абе ужас . При тях това продължи години наред, ама нея я беше срам /всеки си е различен/ да го остави на земята докато му отшуми кризата.

Варненски мами и бебчета много сте хубави!!! Hug

# 36
  • Мнения: 872
Здравейте  Simple Smile
elku - elena,страхотни снимки,особено онези с котете,много им се радвах  Heart Eyes За хапчета против повръщане при пътуване - едва ли има подходящи за тази възраст,но все пак попитай педиатъра ви.
За тръшкането и глезенето - шампиони сме и то придружено с истеричен рев,поради което на два-три пъти получи назидателно тупване по памперса,но само когато сме си в къщи,де , защото много мразя гледката на биеща детето си майка по улиците.Иначе навън не ми се е случвало да се тръшка за нещо.

# 37
  • Мнения: 350
Ели, бързо си признавай кой е родопчанина от моя роден град? И си мълчиш , а ?

# 38
  • Мнения: 1 114
Здравейте от нас!
Чета редовно, но не смогвам да пиша. Дано всички болни вече да са ОК. Дари днеска се събуди с разстройство и температура 38. Най-вероятно е настинала нещо.
В събота ходихме с нея в Старосел. Беше страшна жега навън, вътре в колата като пуснеш климатик става студено, иначе жега, ужас.... Тя беше ужасно кисела и на отиване и на връщане. Но пък там добре си прекара. Бяхме в едно много приятно комплексче, ако ви се ходи натам някой път ви го препоръчвам. Близо е до Пловдив и Хисаря. Стаите са хубави и широки, струват 60 лева на вечер, има дворче, детски кът, басейн, спа. Имат много приятна винарна, направена като тракийска гробница.Само дето е много топло май през лятото там. Пускам малко снимки, на който му се гледа:
http://chovecheto.multiply.com/photos/album/14

# 39
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 810
Ели, бързо си признавай кой е родопчанина от моя роден град? И си мълчиш , а ?

На нашият татко баба му е от Смолян, те са и голяма рода. Иначе се оказа, че и аз имам някакви далечни братовчеди там. Малка държава сме.... Навсякъде роднини Wink

Да се оплача/похваля - връщаме се от преглед в Токуда: по принцип бъбреците са в норма, само левия е на долна граница по размер (доколкото разбирам), но поради прекараното възпаление това е знак за повишено внимание Sad Доц. Лилова ни препоръча още едно изследване(някакъв вид рентгенова снимка с контрастно вещество) обаче детето, трябвало да лежи 3 часа Shocked, което е абсурдно в момента. Иначе варианта е с пълна упойка, но аз съм категорично против Naughty В крайна сметка решихме да изчакаме още 2-3 месеца и пак да го гледа на ехограф. С други думи пак ще сме на тръни.

# 40
  • Мнения: 1
Привет на всички и от нас!  Grinning

Ние вчера се завърнахме от дълго гостуване при баби и дядовци и от днес се настройваме на варненска вълна.
Май сме пропуснали среща Sad, но нищо, на следващата сме на линия.

Дадох на Валко черешки тези дни, но не му харесаха особено и повече се заиграваше с тях. Ягоди тази година няма да давам.

Ние сме хремави. Като се оправим ще звъня да се видим варненки.


# 41
  • Мнения: 50
Бяхме в едно много приятно комплексче, ако ви се ходи натам някой път ви го препоръчвам. Близо е до Пловдив и Хисаря. Стаите са хубави и широки, струват 60 лева на вечер, има дворче, детски кът, басейн, спа.

Здравейте и от нас в новата темичка.

Поли, къде или по точно кое е това комплексче. Аз обичам да ходя събота и неделя на места близки до Пловдив.

На нас вече даже ни е доста жега в Пловдив та отрихме и сезона с къпане на басейна на вилата на едни приятели.

поздрави на всички   bouquet

# 42
  • Мнения: 1 114
Пепа, ето линк към карта
http://www.pd.e-gov.bg/obstini/maps/hisar_big.jpg
Мисля, че е на около 40 км от Пловдив. Имаше доста хора от Пловдив, дошли само за да хапнат там.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 740
Вики вече е добре. Малко по-бавно и се върна апетита, но току що си изпи и вечерното мляко и мога да кажа, че от никакво ядене 3 дена, после през 1 на де, после 2 дена по 2-пъти, вчера 3 пъти се храни и днес 4 пъти  Simple Smile Благодаря ви, че бяхте с мен при това изпитание   bouquet Нека всички болнички се оправят и този вирус да не удари никого повече. И кака Руми да е търпелива и бързо да и мине крачето.
Иначе чакаме утре с нетърпение да видим Ивалекс на родна земя, много съм нетърпелива  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 228
Браво на оздравялата Вики Hug! Горката й майка, много изстрада...

Style, целувки на Румито! Целувки на палавата чаровница!

Таня, добре завърнала се във Варна! И повече да не забягваш за толкова дълго време!

Smooth, сподели къде продават бански за бебешори, моля!

Elku_elena, съжалявам да чуя, че и Борис не понася добре пътуванията. Снимките с котето са много сладки! На  Поли също: мъничката е такова сладурче!

МАРТА, и аз изпадам в тих ужас при мисълта, че лятната ваканция наближава. Миналото лято беше ужасно... баткото го бяха прихванали едни лиги, едни глезотии; беше нетърпим. Сега съм му запланувала няколко летни ангажимента, но преди всичко трябва да му мине операцията. Иначе не усещам вече ревност, или ако изобщо я има, баткото добре я е прикрил без външни изяви. Днес получих SMS от него от у-ще, в който ми пишеше, че няма търпение да се прибере в къщи и да си играе с Боби (в неделя им спретнахме едно лятно детско кътче на остъклената тераса с меко килимче и много детски играчки, където бяхме учтиво помолени да не стъпваме с баща му, защото било детска територия само за Васко и Боби). Малки деца - малки проблеми...

Боян е страшно крив и капризен тези дни. Днес стигаше до истерия за всяко нещо, което не получи... Голямо тръшкане... дано да се дължи на зъби, защото иначе няма да го изтрая дълго. Опитвам се да му влизам в положението, ама и моето търпение има край. Дали не е тенденция, етап в развитието? Нямам спомен баткото някога да ми е правил така  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт