"Тъпата ми свекърва"

  • 10 893
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
И аз не го разбирам.

Както казва баща ми "Който има деца-да си ги гледа".
Това не означава,че няма да помогне,напротив.Но казва всичко останало.Кратко и ясно.

Нашите свекърви все още ходят на работа.Имат домакински задължения.Уморяват се,понякога са отегчени,депресирани или болни.Или просто са чакали момента в който децата ще се задомят,ще си устроят живота и те ще се успокоят най-накрая и ще намерят време за себе си.Защото досега освен за мъжете са се грижили и за синовете-знаете какви са грижите.

Аз няма да гледам внучето си постоянно.Няма да им вися на главите на младите някой ден.Ако искат да излязат някъде или да отидат на почивка и ме помолят да гледам внучето няма да откажа.Но аз ще имам мой собствен живот и мое лично пространство,което не включва постоянно мислене за това дали се е наспала снахата и е могла да сготви или аз да занеса ядене Tired

# 16
  • Мнения: 641
Но аз ще имам мой собствен живот и мое лично пространство,което не включва постоянно мислене за това дали се е наспала снахата и е могла да сготви или аз да занеса ядене Tired

Ако имаш дъщеря някой ден друга песен ще пееш  Laughing

# 17
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Много деликатен момент.....е това с гледането на възрастни хора.... Интересно такива индивиди не си ли задават въпроса ,че ще дойде ден в който няма да могат да се обслужват и трябва почти непознати хора да се грижат за тях,хора за които през всичките години  не са си направили труда поне морална подкрепа в дадени ситуации да им бъдат....
Та с какви очи един ден се налагат и изискват някой да се грижи за тях,ми е доста непонятно....и дори не знам аз самата как бих реагирала в дадените обстоятелства ?
Към авторката:
Ти защо се възмущаваш толкова от приятелката ти,не разбрах...?Казала ли си на нея това ,което ни казваш на нас?
Всъщност ти приятелка на свекървата ли си или на снахата?

# 18
  • Мнения: 1 186
не става въпрос кой на кого с какво е длъжен.естествено,че няма закон,задължаващ бабите да гледат внуците си.но това трябва да е тяхно желание,тяхна иниациатива.просто отвътре трябва да им идва.
Същото което мисля и аз Peace....доста ми става гадно като виждам в очите на свекърва и свекър едно огромно нежелание към внучето им....показано по хиляди начини и не ми е гадно за мен че няма кой да я гледа,ами че детето расте без тяхното бабешко обгрижване,а аз да слушах изказвания от сорта-"Започнах да я чувствам моя внучка чак когато ми каза- бабо" или "Бабе,бабе...сега си на първо място но по нататък, незнам".....

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Много съм съгласна с авторката на темата. Като слушам някои изказвания тук се замислям, как съпрузите им са най-прекрасните, милите и всеотдайните, а свекървите едни същински змии. На всички забравили се в оплюването да напомним, че съпрузите ни носят половината, а децата ни 1/4  от гените на въпросните свекърви.
Майката на мъжа ми е на 70 години, живее на 300 км. от нас и се среща с мен и детето 2 пъте в годината. Ясно е че и желание да има няма как да гледа детето, подаръци прави според възможностите си. Има неща от характера й които ме дразнят, точно както съм сигурна че и аз я дразня с нещо. Никога не ме е обидила, много се старая да й отвръщам със същото. Не мисля че имаме нещо което да делим.

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Съгласна ли си с авторката ,че децата не са длъжни да се грижат за родителите си,за това защото са ги отгледали?

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Мотото "никой на никого не е длъжен" звучи добре, но просто не е вярно.
Peace
Истината е простичка - ако с някого взаимно се обичате, уважавате и държите един на друг, то при нужда си помагате взаимно и се подкрепяте. Ако това го няма, никой на никого не е длъжен, разбира се. 
Има го и варианта - каквото повикало, такова се обадило  Peace

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 00:49 от Unknown_lady

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Съгласна ли си с авторката ,че децата не са длъжни да се грижат за родителите си,за това защото са ги отгледали?
Смятам че децата са длъжни да се грижат за родителите си, но не защото те са ги отгледали, както и родителите не бива да си отглеждат деца само за да има кой да ги гледа. Казват че връщаме на децата си това което дължим на нашите родители.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много деликатен момент.....е това с гледането на възрастни хора.... Интересно такива индивиди не си ли задават въпроса ,че ще дойде ден в който няма да могат да се обслужват и трябва почти непознати хора да се грижат за тях,хора за които през всичките години  не са си направили труда поне морална подкрепа в дадени ситуации да им бъдат....
Та с какви очи един ден се налагат и изискват някой да се грижи за тях,ми е доста непонятно....


А на мен  ми е непонятно мисленето - ти ще ми гледаш децата, ако някой ден искаш аз да те гледам.
Ако някога се наложи да помагам на свекърва, защото е немощна, то ще го направя от сърце, а не защото е гледала децата ми. И обратно, не се чувствам задължена да я гледам, само защото гледа децата ми.
Та тези "индивиди" са ни родители и ще се грижа за тях, бе да се замислям дали са помагали или не са.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Много деликатен момент.....е това с гледането на възрастни хора.... Интересно такива индивиди не си ли задават въпроса ,че ще дойде ден в който няма да могат да се обслужват и трябва почти непознати хора да се грижат за тях,хора за които през всичките години  не са си направили труда поне морална подкрепа в дадени ситуации да им бъдат....
Та с какви очи един ден се налагат и изискват някой да се грижи за тях,ми е доста непонятно....и дори не знам аз самата как бих реагирала в дадените обстоятелства ?
Към авторката:
Ти защо се възмущаваш толкова от приятелката ти,не разбрах...?Казала ли си на нея това ,което ни казваш на нас?
Всъщност ти приятелка на свекървата ли си или на снахата?
Приятелка съм на снахата. За свекървата знам само това, което ми е казала моята приятелка. Но от едно извеснто време спрях да поддържам контакт. Не ми харесва, в какво се е превърнала. Никога не съм мислела, че няколко приказки биха ме отдалечили от приятел, но явно хората се променят.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Съгласна ли си с авторката ,че децата не са длъжни да се грижат за родителите си,за това защото са ги отгледали?
Смятам че децата са длъжни да се грижат за родителите си, но не защото те са ги отгледали, както и родителите не бива да си отглеждат деца само за да има кой да ги гледа. Казват че връщаме на децата си това което дължим на нашите родители.
Точно това се върти и в моята главица. Не мисля, че детето ми дължи нещо, защото съм го отгледала. Достатъчно ми е дал и продължава да ми дава. Всяка една усмивка, сълзичка или дори скъсана нервичка ми е неговият подарък. Задължението /от и към/ според мен е далече от отглеждането на децата.

# 26
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Явно пак не съм разбрана както трябва,не разбрах къде в поста ми има изказване за задължения за гледане на деца....за морална подкрепа -да......
Моста се гради и от двете страни,независимо  какъв е начина.....та това ми беше мисълта.....
Истината е,че въпреки всичко има безкрайно безотговорни родители,които рано или късно допират до грижите на децата си(имаше подобна тема) и те пък от своя страна са морално задължени да ги гледат ,по простата причина ,че са им биологични родители.
Що се отнася за употребата ми на думата индивиди,нямам друго определение,за хора ,които цял живот са ангажирани преди всичко със себе си и личните си,,интереси,, ...
Това ,че дадена жена е дала живот на едно дете ,не я прави автоматично майка....,свекърва или баба.....
Всички знаем за какво идва реч.....

# 27
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Явно пак не съм разбрана както трябва,не разбрах къде в поста ми има изказване за задължения за гледане на деца....за морална подкрепа -да......
Моста се гради и от двете страни,независимо  какъв е начина.....та това ми беше мисълта.....
Истината е,че въпреки всичко има безкрайно безотговорни родители,които рано или късно допират до грижите на децата си(имаше подобна тема) и те пък от своя страна са морално задължени да ги гледат ,по простата причина ,че са им биологични родители.
Що се отнася за употребата ми на думата индивиди,нямам друго определение,за хора ,които цял живот са ангажирани преди всичко със себе си и личните си,,интереси,, ...
Това ,че дадена жена е дала живот на едно дете ,не я прави автоматично майка....,свекърва или баба.....
Всички знаем за какво идва реч.....
Подкрепям с две ръце! Peace

# 28
  • Мнения: 4 668
Ние с мъжът ми си гледахме / и продължаваме да си гледаме / сами детето .
Не смятам , че някой ми е длъжен / подразни ме това изказване  Confused/ , нито имам нужда от помощ .
Но ме дразни , когато някой има претенции и само приказва , а на практика - покритие никакво .
Също така - нали е ясно , че и аз на никого не съм длъжна ?
Но смятате ли за нормално , ако сте свекърва или майка / не деля бабите / да не се обадите поне да попитате - имате ли нужда от помощ , какво правите ...  ?Rolling Eyes

Що се отнася за употребата ми на думата индивиди,нямам друго определение,за хора ,които цял живот са ангажирани преди всичко със себе си и личните си,,интереси,, ...

И аз съм на това мнение !

# 29
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Истината е,че ние хората оставаме родители през целия си житейски път,.....до сетния си час и носим отговорности и ангажименти(независимо в какъв вид) към децата си .....(за разлика от животните)......
Няма нищо по хубаво и съкровено от това да бъдеш родител,но това призвание носи и своите морални отговорности,независимо на каква възраст са децата ни,те винаги ще си останат за нас деца......и ние техни родители...
Друга дилема при взаимоотношенията между деца и родители ,още не съм информирана ,да съществува....всичко се базира на взаимно уважение,подкрепа и обич.

Общи условия

Активация на акаунт