Нетърпелива съм вече през НОЕМВРИ да гушкам малкото човече!

  • 9 261
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1
Направих си едно 3в1, ама що си го забърках - не знам, просто изведнъж ми се припи Tired

Много добра идея е това за кафенцето, бих казал Simple Smile

# 256
  • Мнения: 611
Мишле , пийни едно Но-шпа , поне малко ще те облекчи Hug
Софиииии хайде де чакам те в Айтос  Mr. Green
Аз не се сърдя бе мацки , но просто ми стана обидно че не разбрахте за какво говоря и така оприличихте думите ми ( особено Софито  Crossing Arms ). Никого не съм искала да обидя , естествено че избора си е личен , просто изразих мнение, но вече КРАЙ , няма повече да повторя тази грешка Whistling

# 257
  • Мнения: 483
Джули, стискам палци  Praynig
Янорен, спокойно, може да е нещо инцидентно това с урината.Като пуснеш стерилна ще стане ясно.А за хемоглобина са ти казали вече момичетата  Peace Хапвай повече спанак, черен дроб, коприва.Но все пак всичко е и до организъм ,така че не се коси.

# 258
  • Мнения: 347
Джули, стискам палци  Praynig
Янорен, спокойно, може да е нещо инцидентно това с урината.Като пуснеш стерилна ще стане ясно.А за хемоглобина са ти казали вече момичетата  Peace Хапвай повече спанак, черен дроб, коприва.Но все пак всичко е и до организъм ,така че не се коси.

благодаря  Heart Eyes

# 259
  • София
  • Мнения: 3 789
Мишле , пийни едно Но-шпа , поне малко ще те облекчи Hug
Хриска, ей-сега ще гаврътна едно жълтурче, поне да не го усещам това напрежение, че е точно като пред Ц Thinking Tired

# 260
  • Мнения: 7
Янорен ето една полезна статия:
По време на бременността един от основните проблеми на много жени е как да повишат хемоглобина си. Защо? Защото хемоглобинът е една от най-важните съставки на кръвта, които определят до голяма степен общото ни здравословно състояние.

Названието на хемоглобина идва от гръцката дума haima (кръв) и латинската globus (земно кълбо). Това е съставната част на еритроцитите – червените кръвни телца. Основната функция на хемоглобина е да пренася кислород в организма.

Нормалното количество е 120-140 г/л. Обаче по време на бременността към края на втория триместър при някои жени драстично намалява и това може да доведе до анемия.

Крайно нежелано състояние, особено по време на бременност.
Причината е недостатък на желязо, фолиева киселина, мед и цинк. Прекаленото психическо натоварване и стрес също успешно може да доведе до анемия.

Основните симптоми на анемията са постоянна умора, отпуснатост и сънливост. Наблюдава се понижен апетит, стомашно чревни разстройства, може да започнат да ви се чупят ноктите, кожата ви да се изсуши, а косата изтощи. Както и да се развие в по-сериозни респираторни заболявания и тахикардия. Ако по принцип имате ниско кръвно може да се заблудите, че с всеки изминал ден то все повече ви пада и да не обърнете навреме внимание на проблема.

Добре е да противодействаме на анемията своевременно, защото в противен случай борбата би била дълга и продължителна. Най-хубаво е да започнем превенцията от рано. Затова трябва да не се пропускат профилактичните прегледи и редовно да се правят изследвания на кръвта.

Не случайно се препоръчва да се пие фолиева киселина месеци преди дори да сме започнали опити за забременяване. В това отношение жените, които планират добре бъдещето и живота си са с предимство пред онези, които в един прекрасен ден изневиделица разбират, че са бременни.

Ако хемоглобинът е понижен, лекарят може да ви предпише различни желязосъдържащи препарати, но наред с това е добре да имате подходящ хранителен и двигателен режим, така че да получите така желания резултат – хемоглобин в нормата, здрав вид, щастливо лице и много желание за живот.

Продуктите, които се препоръчват за повишаване на хемоглобина основно са:
Месни продукти: бяло птиче месо, риба, говежди език, черен дроб, сърце;
Зърнени храни: фасул, царевица, грах, елда, леща;
Зеленчуци: пресни печени картофи (добре измити, но небелени), тиква, цвекло, всякакви зеленилки: лапад, киселец и разбира се най-много коприва;
Плодове: червени и зелени ябълки, сливи, банани, нар, праскови, круши, кайсии, земни ябълки, ягоди, дюля;
Сокове: прясно изцедени от нар (дори само по две глътки дневно), цвекло, моркови, сок от червени плодове;
Полезни са още: морските продукти, жълтък, черен шоколад, сушени гъби.

Добре е да се знае също така, че желязото най-добре се усвоява чрез течности и най-вече, ако са комбинирани с продукти с голямо съдържание на витамин C.
Например ако за обяд хапвате черен дроб с коприва е добре да го комбинирате с домати като гарнитура или сок от праскови.
Черният чай възпрепятства усвояването на желязото и при нисък хемоглобин е добре да се замести със зелен чай.
Добре е правилното хранене да се комбинира с разходки на чист въздух и леки упражнения.

Спазвайки всичко това също е добре да си правите на определен интервал от време изследвания на кръвта, защото повишаването на хемоглобина също никак не е желателно.
Затова е добре да спазваме златната среда, за да се радваме на по-лека бременност и здраво бебе.

# 261
  • Попово
  • Мнения: 687
Докато намер време да се включа и вие ств изписали темата
Утре съм на амнио стискаите палци да мине всичко добре  Praynig
Но секциото съвсем не е толкова варварско както преди време
Важното е да си убеден в правилния избор и да си в сигурни ръце
Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Hug с теб съм!
да ви кажа секциото не те прави по-малко майка, дори се колебая дали да не го предпочета като вариант, макар че съм с 2 нормални раждания  Thinking а и то сега не е като преди, мацките които са раждали така разправят че за 10тина дни са "пушки"... ще видим, но съм в размисли и страсти, даже 60/40 съм за секцио  Naughty ако зависи от мен де  Mr. Green и то планово ако може  Flutter

# 262
  • София
  • Мнения: 2 671
Джули, стискам много силно палци за утре!!! fingerscrossed

Янорен, дано нещата се нормализират при теб!  Praynig

Розичка, с тая статия ми вкара мухата за език в масло   newsm22 едно от най-любимите ми неща!  Сега съм в чуденка къде го правят добре, че да ги посетим на вечеря  newsm78

Е, не мога да се стърпя - моят опит и като гледах цялото следродилно след секцио показва, че боли! Наистина и доста в продължение на поне 4-7 дни. Оттам нататък е въпрос на професионално направена операция и на възстановителни сили на организма. За себе си знам, че ако не се наложи пак, не бих се подложила на операцията за втори път, въпреки че се възстанових добре от първата. Както и че не бих рискувала живота и здравето ни с бебока, ако лекарите ме убедят с медицински аргументи, че се налага.

# 263
  • Мнения: 1 031
Лиде като се появиш чакаме да разкажеш за прегледа, нали днес беше newsm78

# 264
  • Мнения: 2
Благодаря за подкрепата
Няма да ми е за първи път но нещо се шашкам тези дни
да мине утре процедурата и да си бременея спокоино вече
Инъче Пепенка за много по малко от 10 дни си пушка
Бях с епидурална упоика и зная всеки миг от раждането и се чувствах много добре
и по време на секциото и след това


# 265
  • София
  • Мнения: 191
juli 75 ще стискам палци, но ти бъди спокойна всичко ще е наред мила Hug
Мишле, защо не си полегнеш (като е в покой матката ще ти минат спазмите) и вземи но-шпа(както ти каза хриска).
И на мен ми беше така преди известно време и доктора ми каза само да лежа и да пия но-шпа 3 по 2 и за 1-2 дена ми мина.
Надявам се да съм ти била полезна Hug

# 266
  • Мнения: 611
Тинка а ти как си , мина ли притеснението при теб  Hug

Софиииииии до кога ще те чакам , м Heart Eyes

# 267
  • София
  • Мнения: 293
Кажете за срещатааа. Веднъж на сто години се завъртам за повече, а вие не ми казвате подробности ...  Crossing Arms

# 268
  • София
  • Мнения: 191
Тинка а ти как си , мина ли притеснението при теб  Hug
О, да за радост - ама аз и се пазя (вече ме е страх). То при мен беше някакви тъпи болки (както Мишлето) и трябваше да лежа малко, ама сега съм добре - дебелея си Mr. Green
Ти как си? (с килограмите, емоциите и всички съпътстващи ни неща Mr. Green Hug
Много ти е сладко момиченцето Simple Smile

# 269
  • София
  • Мнения: 191
Уффф, знаете ли влязох в априлската тема на вече родилите мамчета ( и си мислих и ние ще сме така - имат много бременни снимки Grinning и ние ще трябва да направим албумче само за бременните ни снимки - но по-натам като пораснем Simple Smile, та ми стана много мъчно за една мама там, даже си поплаках Cry
Дано всички сме добре и сме щастливи майчета през ноември Hug
Сори за малко тъжния пост Sad

Общи условия

Активация на акаунт