До майките на недоносени бебета!

  • 13 520
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Дай боже по-малко доктори да виждате с Лорка
Съжалявам, че след целия ти ужас сега и това безочие... Уви повечето доктори са такива. При Чавдаров поне се държат добре!

# 16
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз много съжалявам за отношението. Радвайте се, че Лора е добре! А от Топов съм възмутена...Аз не бих отишла в частния му кабинет при това отношение. Може да не сте имали предварителна уговорка, но ви вижда с малко бебе и е редно да се забърза повече, ако е поне малко човечен. Ние ходим в частната клиника на доц. Алексиева (тя е завеждащ детското отделение), и други майки са я препоръчвали в Здравната тема, там ходим при д-р Чернодринска.

# 17
  • Мнения: 5 140
Сетони как е малката Лори,добре ли е,изписаха ли я вече?Пиши как са нещата при вас.  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 698
Лора вече си е при мен newsm44 и мноооооооооооооооооооого се гушкаме и обичаме.Като почнем да скитаме за изследвания ще се обадим как сме, а до тогава, аз  newsm28 1ironing wash hang  1dishes и  Misc Baby Bottle    bath1  и  newsm07, но намирам малко време и за  photo , а снимките показват най-добре как сме : МНОГО ЩАСТЛИВИ!!! Ако имате време, вижте ни ! От нас   love001

# 19
  • Мнения: 1 710
Можем само да се радваме с вас - хайде и дано най-лошото вече е минало. Радвайте се една на друга и само, само хубави мигове.

# 20
  • Мнения: 3 743
Сети, току що разгледах снимките на Лорка - много е сладка пу,пу  newsm03
Радвам се, че сте добре(следих историята на малката Лора от самото начало  Praynig Wink)

Много се гушкайте и обичайте  lovekiss

# 21
  • Мнения: 5 140
Пу,пу изглежда много добре,много е сладка малката принцеса,да и се радвате много и от нас.Хайде гушкайте се и чат пат споделяйте как сте.  bouquet

# 22
  • Мнения: 580
Сетони, Лорка е страхотно бебче!Да ти е живо и здарво и много да ви радва.
Знам какъв ужас си изживяла, тъй като Януари месец и мойта госпожица беше на 8я етаж в МД.Важното е, че вече си е в къщи.Ще видиш сега как бързо ще почне да наддава и да дебелее.
 Ето я тук каква беше, виж сега каква дебеланка е станала  Wink

За гимностиката на нас пък нищо не ни казаха... newsm78, което започва да ме притеснява.Като тръгнете разкажи как е.
Не успях да ти помогна със съвет, но исках да ти кажа че не си сама.
Поздрави и целувки на сладката Лора

# 23
  • Мнения: 580
Здравейте!
Казвам се Ивайла и имам две деца.Синът ми е на 2 години и е едно здраво палаво дете.Дъщерями Дея е на 5 месеца.Роди се в 36 г.с., 2300 гр. с вътреутробна бактериална инфекция и в последствие разви пневмония.Тук съм разказала за раждането.

Ами... не знам от къде да започна и всъщност съм много объркана.Проблема е, че прочетох доста от разказите на мамите тук и започнах адски да се притеснявам за Дея.До сега си мислех, че всичко е наред с детето ми, че се развива нормално.Но след прочетените разкази си помислих, че ние не сме правили никакви изследвания за слух, двигателно развитие, не съм правила специални масажи и другите необходими дейности по следенето на недоносено бебе.Не знам вобще дали има някакъв проблем  Embarassed
Дея сега е на 5 месеца и все още не се е обърнала нито от гръб по корем, нито обратно.Иначе се смее, гука, реагира на шумове и е много спокойно бебе.
Тъй като правя сравнение със сина ми, който е много будно дете /започна да иска да сяда на 5 месеца, обръщаше се доста по рано/ започнах да се съмнявам за здравословното състояние на Дея.Дали просто тя е "мързеливо" бебе или има проблем?От къде трябвада започна?Как?Моля ви дайте ми идеи и своето мнение.

Ако модераторите сметнат, че темата не е за тук, моля да я преместат

# 24
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здравей , след всичко което прочетох се учудвам, че още не си отишла на консултация. Нее ти ли казаха да отидеш до болницата при Чавдаров?
Не е казано, че трябва да й има нещо, но трябва задължително да я консултираш. Може даже да не е и с него, а с детски невролог, може даже в педиатрията - ти всищност от кой град си?
Всички недоносени бебета е желателно да се следят профилактично от невролог до навършване на 1г.6м. и след като е била в кувьоз  трябва да се следи храненето, играта,общуването - т.е трябва да се консултираш с логопед и психолог
Чак след това може малко да си отдъхнеш
Сигурно се питаш защо така ти говоря - защото ако има и най-малкото несъответствие и не се вземат мерки навреме, после става мнооогооо трудно и мноогоо бавно. А ако й няма нищо - само ще бъдеш по-скпокойна
хайде питай и не се плаши веднага  bouquet Grinning

# 25
  • Мнения: 580
Ужас  Sad Сега здраво се спекох...

nnnnina благодаря ти за бързия отговор.
От София съм.Малката лежа в неонатологията на Майчин дом.При изписването нищо не ми казаха.Педиатъра също.Според него се развива добре.На последната консултация му споменах, че бебето още не се обръща и той ми отговори че диапазона за обръщане е до 6 месечна възраст.
Би ли ми казала как да отида в клиникатана Чавдаров.Направление от педиатъра ли трябва да взема?

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не се дтряскай!!!!!!!
може абсолютно нищо да ви няма!
да направление ти трябва - ама дали за невролог или педиатър? днес ще питам!
спокойно - щом не си забелязала значи най-вероятно няма проблем  Wink

# 27
  • Мнения: 1 710
Здрасти и от мен. понеже ситуацията, в която е родена твойта бебка и моята ния са почти еднакви - Ния е родена в 36г.с, също спешно, също с фетална инфекция и също доста време на кислоро - та да кажа как процедирах аз. Вече естествено подготвена от баткото, за който можеш да прочетеш в другите теми, ния я следях доста зорко. Още на един месец беше вече на консултация, но тогава всичко вървеше добре. Чак на 4 месеца показа, че нещо не е наред. Така, че не се шашкай, но действай бързо. Ако питаш мен се обади в Св. София и си запиши час при д-р Чавдаров. В библиотеката на нашия форум ще намериш необходимата информация и телефони. При него прегледът е платен - последният път беше 30 лв. Ако нямаш парите си вземи направление, но ще те пратят при някой от другите лекари - те също са добри, разбира се.
Както и друг път съм казвъла - ако на бебка и няма нищо - просто ще си мислиш, че си се презастраховала. Но ако и има нещо - поне си я прегледала навреме. Така, че още веднъж - не се бави - ранната рехабилитация е най-доброто за нея.

# 28
  • Мнения: 580
Благодаря ви много момичета.
Явно наистина няма да се разминем без преглед./дори и да е за мео успокоение/.
Ще го обсъдя отново с педиатъра ни /на който имам голямо доверие/ и ще решим дали ще ми даде направление за някой доктор или директно да отидем при Чавдаров.
Ще ви пиша своевременно какво е положението.

# 29
  • Мнения: 3 698
Здравей Иве, благодаря за поздравите и целувките за Лора! Дея е прекрасна, имаш чудесни дечица, нацелувай ги от мен. Искам да ти споделя, че аз лично съм присъствала неволно на изписване на бебче от МД и на въпрос на майката трябва ли да ходят в клиниката й бе отговорено, че няма нужда, мисля, че все пак ако беше наложително щяха да ти кажат.Все пак мамите са  прави, че е хубаво за твое успокоение да поискаш преглед, но и вашият доктор е прав, че Дея си е в норма. Моят съвет е първо да отидеш на контролен преглед в МД, при неонатолозите, за дечица на ИО на МД , прегледа е 5 лв., плаща се на касата. После естествено се посъветвай и с други специалисти и виж къде ще те насочат.  Мисля, че едно от направленията е №17, ама кое беше... Embarassed Поздрави и кураж!

Общи условия

Активация на акаунт