Слънчеви очила за малките ни слънца

  • 5 202
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 339
Здравейте мами, искам да ви попитам дали слагате слънчеви очила (качествени) на децата си? И ако е така, от къква възраст сте започнали? Моят е на 1г.8м. и понеже на мен самата силното слънце много ми пречи и почти не излизам без очила, реших да взема и на малкия да му прадпазват очите, но той даже не даде да му ги пробвам в магазина.Споделете и за марката, че аз само на Полароид съм виждала детцки.

# 1
  • Мнения: 2 090
Не съм му слагала слънчеви очила,само шапка с козирка да не му блести в очичките Peace.И да му сложа на втората минута ще бъдат хвърлени,и не си струва инвестицията.Като порастне още малко бих му взела Wink

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И моята скоро си поиска очила. Бих й купила и то качествени очила стига да ги носи. Точно днес на една витрина видях на детски на Дисни, изглеждаха много симпатични, но тъй като магазина беше затворен не можах да се осведомя за цената.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Когато беше на 3 и подариха  по качествени слънчеви очила, които за няколко месеца бяха с извити рамки...

# 4
  • Мнения: 1 172
Да, купихме му, когато прояви интерес към слънчеви очила (3 год.). Влез в някоя добра оптика и ще ти предложат много марки и модели детски очила, от всякакъв ценови клас. Не са само Polaroid. Що се отнася до слънчеви очила, не бих купила на детето си по-некачествени от моите, независимо от съотношението цена/период на използване.

# 5
  • Мнения: 1 608
Аз също процедирах - шапка с козирка. Баткото е голяме вече, на 7г взехме на Полароид. Пази ги, но не ги ползва често. Няма навик.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Влез в "На пазар" там има няколко теми за  детски слънчеви очила!

Има и детска оптика в София- Кидс Оптик.

Аз купих на моя син мин. семдица-Полароид- 56 лв., в магазина беше голям мераклия, обаче оттогава не ги е сложил ни веднъж ooooh!

Така,че нищо не мога да те посъветвам newsm78

# 7
  • Мнения: 4 371
В Пигис Хаус също има деТСКи слънчеви очила Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Още не е имала, но скоро ще купим, защото много ме врънка  Laughing
Честно казано, не виждам голяма нужда, пък и не знам дали изобщо ще ги носи. На нея всичките й шапки са едни такива широкополи и слънце до лицето и очите й изобщо не стига, ама нали виждаме други дечица с очила...

# 9
  • Мнения: 2 839
Моите очи също се дразнят от силна светлина, не само в слънчево време нося, понякога и когато отразяват облаците. Та затова и на децата купувам от 2 годишни. Дъщеря ми ги носи постоянно лятото, за сина ми бяха проблем първата година, не ги носеше, но вече свикна. Не би си ги потърсил сам, но ако му ги дам ги носи. Тя си ги търси и слага сама. Полароид са.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 840
В Пигис Хаус също има деТСКи слънчеви очила Peace


Не са същите. Жената търси детЦки.
НякЪкви такива, ако видиш, тогава се обаждай!

# 11
  • Мнения: 7 821
Преди време говорих с очен лекар, който ми обясни, че до 3г. децата не би трябвало да носят слънчеви очила. Не помня точно обяснението, но беше нещо от рода, че окото не им развито напълно и когато махнат очилата зеницата им не се свива достатъчно бързо.
На нашите купихме след 3 година и двамата са с качествени очила.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Моето дете е с диагноза свръхчувствителност към светлината.За това му направихме фотосоларни очила.

 Майка ми работеше в оптика и знам как купуваха шефовете й детски "маркови" очила за 10лв. и ги продаваха за 200 Close

 Внимавайте какво взимате!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 783
Първите слънчеви очила купихме за сина ми на 4 години, водихме го лятото на преход по Пирин и за 2000м. надморска височина си бяха жизнено необходими. Бяха Полароид. За града нямат очила.

# 14
  • Мнения: 2 197
Когато започна да иска очила и купих деТСки такива за три лева, за да ги чупи без проблем. Още са цели. Догодина - Полароид.

# 15
  • Мнения: 2 839
Хайде стига с това деТСки. Въпрос на техническа грешка е да замениш С и Ц, пишейки на български с латинска клавиатура.

# 16
  • Мнения: 639
И на мен ми е голям проблем слънцето,за това нося непрекъснато очила.На Естел купих преди 2г. за първи път хубави качествени очила ,но ги сложи само 2пъти ,подарих ги на друго детенце след това.Тя и шапка не иска да носи ,че с тези аксесоари ни е голям проблема.Но слънцето и пречи и тази година ми обещава ,че ако и купя очила ще ги носи.Така ,че сега проучвам къде има качествени и удобни детски очила за да и купя.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 059
На 2 години му купихме първите очила. Не излизаше навън без тях. Бяха от някаква оптика, на разпродажба. Досега е имал 5 чифта, като последните са от вчера и от предната седмица.  Close  Само предпоследните е счупил. Вчера ги купихме от ЦУМ, магазин на Polaroid на 1 етаж. Но не са Polaroid, а някакви на Spiderman.  Crazy Поляризирани са,твърдяха ,че имат защита....

# 18
  • Мнения: 339
Преди време говорих с очен лекар, който ми обясни, че до 3г. децата не би трябвало да носят слънчеви очила. Не помня точно обяснението, но беше нещо от рода, че окото не им развито напълно и когато махнат очилата зеницата им не се свива достатъчно бързо.
На нашите купихме след 3 година и двамата са с качествени очила.
Като се замисля има логика в това което казваш, не ми беше идвало на ум. Явно и аз ще поизчакам до другото лято  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 4 668
Моят син е със слънчеви очила , откакто е на 1г. 2 м.
Имаше алергия и му сълзяха очичките . Тогава му взех на ЧИКО .
Сега сме с Поларойд !
Говорила съм с много лекари ,  те ми казаха - задължително очила  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 447
До сега не съм купувала хубави очила само такива обикновени.На втория ден ги чупи,или губи.
Мисля да почакам още 1 година и тогава да и купя.Дано пък тогава повече ги пази.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
Тази година взех на сина ми от Мадъркеър.Но той винаги ходи с шапка с козирка,та очилата май са за красота.

# 22
  • София
  • Мнения: 659
 На Ники му взехме очила миналата година, около месец преди да навърши две години. От тогава си ги носи с кеф и понякога даже сам си ги иска. Взехме ги от магазина на Росиньол в ЦУМ - на Dunlop са и не бяха много скъпи.
 
....... той винаги ходи с шапка с козирка,та очилата май са за красота.
Ники също винаги е с шапка, но очилата имат и UV защита все пак, та не мисля, че са само за красота.

# 23
  • Мнения: 649
Миналото лято купихме за първи път Полароид. Засега са здрави и  не ги е загубил. Предпочитам да съм сигурна, че очите му са защитени.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 767
В началото на тоиз месец за първи път и купих очила.Избрах Chicco.

# 25
  • Мнения: 22 473
Аз със всичкият си акъл поръчах на малката чак от Англия да ми донесат слънчеви очила, за справка - на 9месеца е. ))) Страхотни, белички, но не се задържат на главата и даже 1мин. Веднага тръгва да ги сваля и май само дето си дадох парите и големият ми мерак за слънчеви очила.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
На годинка и нещо купих първите очила.Бяха Чико.Сега се оглеждам за нови.На марка още не съм се спряла.Харесала съм Полароид и Рейбан

# 27
  • Мнения: 2 161
Да,голяма мъка бяха тези очила,когато дъщеря ми беше съвсем мъничка.Постоянно ги сваляше.Сега носи слънчеви очила постоянно,вече е голяма и си позволих да й купя малко по-скъпи.Иначе като 1-2 годишна си беше с очила на Чико.

# 28
  • Мнения: 8 999
Вчера гледах в Бонжур много приятни модели на Дисни. Предполагам, че не са ментета и вършат работа.
Но аз никога досега не успях да закрепя слънчеви очила на главите на децата си за повече от пет минути. Вече ми се вижда безсмислено да купувам.

# 29
  • Мнения: 2 124
Моята дъщеря миналото лято направи алергичен конюктивит към слънцето и затова тази година още март-април почнах да се оглеждам за слънчеви очила. Тези на Дисни и Чико за мен са пълни ментета, а марковите са твърде скъпи за дете. След дълго обикаляне и обмисляне се спрях на варианта да й поръчам в оптика да й направят, поне ще съм сигурна, че наистина са със защита. Рамките са детски, извиват се навън без да се чупят- не че са изобщо нечупливи, но са гъвкави и можеш да съумееш да ги вземеш, преди да бъдат разпарчатосани. Като цена ми излязоха към 60лв., най-вече защото рамката е скъпа. Почнах да я приучвам да ги носи още докато не беше толкова силно слънцето, а също и винаги когато видим друго дете с очила, натъртвам на това, или ровя картинки в списанията на деца с очила. При нея номерът да е като каките много минава (тя е почти на 1,9г). Някой път изкарва цялата разходка с тях, друг път ги сваля на 10тата минута, но затова съм осигурила и широкопола шапка.

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми има детски очила с 100% защита Peace

# 31
  • Мнения: 1 668
Моят син има на Чико. Надявам се да не са се изложили, но.... От вчера е полудял по тях - тази нощ е спал с тях в леглото, а снощи се къпа в банята с тях. Ще трябвада проверя каква им е защитата

# 32
  • Мнения: 7 201
Досега не съм му купувала качествени слънчеви очила.(освен такива от някоя сергия) SunglassesХоди си с шапка с козирка.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 915
... Тези на Дисни и Чико за мен са пълни ментета, ...
онзи ден и аз купих на бебока очилца - Чико - от един магазин за детски стоки, уговорих се с продавачката, че ще отида да ги проверя в оптика и ако не са ок, ще ги върна. На очилата пише 100% UV защита, след проверката (правят я срещу заплащане на компютър) се оказа, че защитата е не 100%, а 98%, което си е идеално според мен. Така, че ако се съмнявате, по-добре ги проверете.

# 34
  • Мнения: 550
... Тези на Дисни и Чико за мен са пълни ментета, ...
онзи ден и аз купих на бебока очилца - Чико - от един магазин за детски стоки, уговорих се с продавачката, че ще отида да ги проверя в оптика и ако не са ок, ще ги върна. На очилата пише 100% UV защита, след проверката (правят я срещу заплащане на компютър) се оказа, че защитата е не 100%, а 98%, което си е идеално според мен. Така, че ако се съмнявате, по-добре ги проверете.
Къде правят такива проверки на слънчеви очила?Срещу заплащане на компютър не ми говори нищо!Аз също не смея да купувам все още детски слънчеви очила,защото не мога да бъда сигурна ,какво точно ми предлагат и какво купувам.

# 35
  • Мнения: 251
Да, купихме и Polaroid с 100% слънчева защита са.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 915
срещу заплащане означава, че си плащаш - 2 лв. струва в оптиката, в която аз ги проверих
а на компютър означава, че слагат очилата на едно устройство, свързано към компютър и проверяват какви защити имат

 Wink

# 37
  • Мнения: 1 666
Моят син от две месеца има слънчеви очила. Сам си ги поиска и си ги носи с кеф, даже като тръгнем да излизаме и ги забравим, задължително се връщаме, за да ги вземем. Естествено със УВ защита са, не бих си и помислила да му сложа други.

# 38
  • Мнения: 550
срещу заплащане означава, че си плащаш - 2 лв. струва в оптиката, в която аз ги проверих
а на компютър означава, че слагат очилата на едно устройство, свързано към компютър и проверяват какви защити имат

 Wink
Благодаря за подробното обяснение! Peace

# 39
  • Мнения: 75
Аз също съм се интересувала от тази тема. Мисля, че Полароид са доста качествени очила и на много прилична цена за малките. Освен това зная, че вносителите на марката за България ползвали точно тези очила за детето си още когато то било на 8 месеца.

# 40
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте!!!

А къде има в София голям избор на очила Поларойд и какви са цените долу-горе!!!!  bouquet

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Скоро купихме на малката слънчеви очила от Хиполенда, но понеже много бързахме и сме ги взели малко големички. Имат лепенка за УВ защита, но не съм ги проверявала. Бяха около 20 лв. А в една оптика ми предлагаха по 15-16 лв със 100% защита, но пък я нямаше малката да пробва.
Покрай бабите си мисли, че очилата са за четене и сяда да чете книжки с тях  Laughing Постоянно ги сваля и слага, наглася си ги като държи ръцете на стъклата. Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 2 044
Да чукна на дърво ,за сега си ги носи очилата навън,даже като се прибираме,в асансьора като искам да му ги сваля не ги дава LaughingОчилата му ги купих от оптика в Италия,на Дисни са и са много сладки.Тия дни ще ходя да ги проверя

# 43
  • BG
  • Мнения: 1 900
И моята кокона е  сочила след 2г.6м започна да слага.

# 44
  • Мнения: 425
И ние купихме за първи път миналата седмица очила - на Дисни, от една аптека.На 2г и 9 месеца е.За сега ги носи,когато сме навън ще видим понататък.

# 45
  • Мнения: 551
Разбрах че имало прост начин за проверка на това дали очилата са със защита или не: включва се gsm на който се показва някаква картинка слага се на маса и отгоре се поглежда с очилата, като при завъртане на самите очила трябвало да потъмнее стъклото, ако не потъмнее значи нямали защита.

Направих опит с моите 2 чифта очила маркови с гаранция за 100% защита и на едните наистина се затъмнава картинката а с другите не.
Сега седя и се чудя вярно ли е това или не. Днес ще ги занеса в някоя оптика да видим там какво ще ми кажат.

Нашите са на ALPINA 29.00 лв

# 46
  • София
  • Мнения: 4 059
krisi 1975, това показва поляризацията на стъклата, не защитата.  Peace Едните ти очила са с поляризирани стъкла,другите - не, но не значи,че нямат защита. А къде сте виждали да се проверчва защитата на очилата- аз не знам някъде да го правят. На някакъв апарат ли, що ли?

# 47
  • Мнения: 449
Аз купих тези
Не съм им правила тест, но сега определено ще го направя, благодаря за инфото.
Ние носим очила още от миналата година, бяха на Чико  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 2 044
krisi 1975, това показва поляризацията на стъклата, не защитата.  Peace Едните ти очила са с поляризирани стъкла,другите - не, но не значи,че нямат защита. А къде сте виждали да се проверчва защитата на очилата- аз не знам някъде да го правят. На някакъв апарат ли, що ли?
Правят в една оптика на Графа,там проверявах едни очила преди години,скоро не съм си проверявала,все се надявам че като дам 600 лв. за очила са истински Thinkingама знае ли човек,оптиката се намира преди Раковска,сигурно и на други места ги проверяват,на нещо като машинка ги слагат и отчита  процента защита

# 49
  • Мнения: 551
krisi 1975, това показва поляризацията на стъклата, не защитата.  Peace Едните ти очила са с поляризирани стъкла,другите - не, но не значи,че нямат защита. А къде сте виждали да се проверчва защитата на очилата- аз не знам някъде да го правят. На някакъв апарат ли, що ли?
Правят в една оптика на Графа,там проверявах едни очила преди години,скоро не съм си проверявала,все се надявам че като дам 600 лв. за очила са истински Thinkingама знае ли човек,оптиката се намира преди Раковска,сигурно и на други места ги проверяват,на нещо като машинка ги слагат и отчита  процента защита
Мерси за инфото, ще отида да ги проверя .

# 50
  • София
  • Мнения: 4 059
И аз благодаря, ще потърся. А иначе-ми не знам. Понеже вися в e-bay и има такива ментета,че да ти скрият шапката. По нищо не се различават от истински, ама за 20$ Ray-Ban.... Та затова питах дали може да се проверяват.  Peace

# 51
  • Мнения: 1 174
Взехме очила на малката кукла, понеже остоянно искаше нашите и тези на баба си.С УВ-защита са, на Дисни и струват 10.60лв.Страхотни физономии прави с тях и явно е много щастлива, че ги има, но си ги възприема като играчка и не ги пази.За да да не ги счупи, като опъва навън рамките им, се старая да й ги отнема, когата се разсея с нещо друго.

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 13:06 от ive

# 52
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 765
Тъй като сме на море, смятам, че очилата са необходими и на тази възраст1.2 год. Взех Чико.

# 53
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Не съм наясно с марките очила и затова няма да се изказвам за тях. НО
съм се консултирала изрично за това необходими ли са за малки деца. И ми отговориха нещо, което ми звучи много смислено: че ако човек няма възможност да купи качествени очила с много добра защита, по-добре да не купува никакви. Това важи и за възрастните. Причината е следната: окото има собствена защита да се пази от слънцето. Когато има ярка светлина, зеницата се затваря, за да се предпази. Когато сложим тъмно стъкло пред очите си, ги караме да се отварят по-широко и ако нямаме добра защита много повече вредни лъчи проникват вътре. Т.е. може и да е по-добре да оставим очите си сами да се пазят или да не им нарушаваме естествената защита.....
Без да имам претенции за професионално мнение, подхвълям само, за да имате и това мнение предвид...

# 54
  • Мнения: 1 174
Taka e, alex_shu, може би трябва да проверя защитата на очилата, които взех за дъщеря ми в някоя оптика.Не, че тя ги носи, но поне за мен ще бъде от полза. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 269
купих на малката очила на chicco стават за деца над 1 год.не ги носи,използваме ги само за игри,фотосесииMr. Green

# 56
# 57
  • Мнения: 30
И ние сме с Chicco, много съм доволна  Joy

# 58
  • Мнения: 3 457
И ние сме с чико ,малкия с 2 чифта а кака му с един -пак чико Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 1 654
Полароид Peace и за мен и за детенце
Малко инфо
Очилата Polaroid блокират хоризонталното поляризиране на светлината, пропускайки такава светлина, която може най-добре да бъде обработена от очите. Резултатът е обзорност, без ослепяващ блясък, с естествени цветове и контрасти. Детската колекция Kids не предизвикват алергии, очилата са напълно безопасни, защото не съдържат никакви железни елементи и остри ъгли, при това имат и висок коефициент на еластичност.

# 60
  • Мнения: 11 018
А как успявате да ги накарате да не си махат очилата?
Смятам, че са нещо много необходимо и полезно за лятото, но дъщеря ми не търпи нищо освен фиби по главата си. Шапки, очила ... всичко се изхвърля със замах. Confused

# 61
  • Мнения: 2 498
Купих им Ray-Ban Peace
Ето ги на малката http://valia777.multiply.com/photos/album/14/Mart_2008#31

Общи условия

Активация на акаунт