Брак с чужднец

  • 2 987
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 806

Направо е ад.  Моят мъж не е от Европа.  Бедна ми беше фантазията до какви граници трябва да стигнем за да му издадем карта.
А моят мъж като е африканец,питаш ли ме какво ми струва! Crazy
Две години и половина ходене по мъките....То ни проверяваха брака,ма дали аджебЪ не сме се оженили заради това,че той да получи бг гражданство! ooooh!
В една малка стаичка еднакви въпроси на него и на мен...ма колко човека имало на стватбата,ма дали ми е било платено ....ама колко пари съм взела от този брак Crazy,ама на коя дата,коя година,къде кои са били хората присъствали на сватбата...а сега къде живеем,къв е апартамента,колко стаи,ама той при мен ли живее...п*ки майни....пълна лудница....На втората 'проверка' на брака ни,като се появих с тумбак пет минути преди мен и спряха с разпитите! Mr. Green
Бяха ни предупредили,че ще ни питат какъв цвят е четката за зъби на партньора(мъжа ми не си знае неговата,камо ли моята Joy)....
Отделно,колко пъти звъня полицията на вратата и на телефона ми да проверява дали въпросната персона живее все още с мен!Ама колко часа се прибира от работа.... Crazy
Накрая казах на мъжа ми,че ако съм знаела какъв ад ме очаква нямаше да се омъжа за него а щях да си взема едно българче юначе!А той... Shocked Shocked
Поне не усетихме как минаха три години!
То нямаше нужда аз да го преследвам и да му звъня да питам къде е....полицията свърши тази работа! rotfImao
ЗабраЙх да ги черпавам! Whistling
Минаха три години....и мирясаха...вече не ни закачат! Mr. Green
    Щерките ми само да съм ги чула,че излизат с чужденец....ще ги box!

Джейн и моят мъж е от Африка.  Много ме разсмя.  Наистина е кошмар.  Ние се отказахме.  Искат му да живеел в БГ 3 години и да пише тест на БГ че знаел писмено и говоримо и дълги и широки.  Ми ще има само карта а не гражданство и какво от това.  Ние няма да живеем в БГ, така че не ме интересува.  Децата ми ще са си БГ, а той да му мисли. ха ха

# 16
  • Мнения: 1 100
Приятелката ми сключи брак в България с австралиец.Оказа се ,че там е невалиден и не можа да замине.Момчето пак ще дойде и се чудят откъде да почнат,защото се оказа много трудно ,постоянно ги препращат от едно място на друго.

Едва ли е невалиден, но явно не го считат за основание за престой. Wink

Най-добре е бракът да се сключи в страната, в която смятат да живеят - тогава всичко е по-лесно. В службата за работа с чужденци в Будапеща ми дадоха този съвет, веднага щом видяха, че вече съм със статут "годеница" Joy. Съпругът ми е с двойно гражданство /унгарско и българско/ и ако се бяхме оженили в България доста щяхме да си усложним живота. То и така не беше съвсем по мед и масло. Laughing В Унгария ми искаха документ, че не съм омъжена и мога сключа брак със съответния чужденец, а в България ми отказваха такъв документ, защото щом имал и българско гражданство не бил чужденец. Joy Добре, че отидох и на другия ден, само с унгарските документи на мъжа ми и служителката, която беше на смяна ми даде заветното удостоверение.

П.П. Аз съм временно пребиваваща в Унгария, живея тук от почти 4 години, вече имам право да кандидатствам за постоянно пребиваваща, но за да получа гражданство трябва да са минали 8 години /ако добре си спомням/, да се явя на изпит по история и да изпея химна. Съвсем нормално е и изисванията за придобиване на българско гражданство да са сериозни.

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 10:46 от Ванилия Канелска

Общи условия

Активация на акаунт