смяна на документи след сватба

  • 5 796
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 149
здравейте
аз си смених личната карта два месеца след като се омъжих,казаха че ще ме глобят,но не ме глобиха,а срока е наистина един месец
документите които са нужни е оригинала на акта за брак и старата лична карта.


ДО Dyliana Dimova

А специално за вас миличка мога да ти кажа,че най лесният начин  е  :   след сватбата  двамата се грабвате и отивате в общината,там издават и самите документи за жителство,а там вече според района в който живеете ще ви кажат къде точно да отидете,т.е. в кое районно
Аз дори си платих,май 10 лв,за да ми подготвят всичко там в общината и само си подадох после документите в съответното районно.
Аз също не съм родом от тук и съм минала по този път(за смяната на жителството де)
ако има въпроси питай не се притеснявай

а дали той трябва да ходи в общината в родния си град и после във варненската, нещо такова се сетих сега от премеждията на една прятелка със същия проблем Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 946
Dyliana Dimova, аз не бях софиянка до скоро. По лична карта постоянният ми адрес беше в провинцията. След сватбата исках да си сменя жителството т.е. да имам постоянен адрес в София.
Процедурата е следната:
1. Подава се в общината един формуляр (купува се там от някоя книжарница) за ВРЕМЕНЕН АДРЕС във вашия случай във Варна.
2. След мисля месец (за времето не съм сигурна) може вече да се подаде заявление за ПОСТОЯНЕН АДРЕС във Варна, а с него и смяна на лична карта.

Съвета ми е да отидете още сега да си подадете заявлението за временен адрес. Има там някаква такса от около 2лв и не е свързано с промяна в никакви документи. Така след сватбата, спокойно може да сменяте и личните карти. (иначе трябва да се чака да мине този срок от един месец)  Peace

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Като ви чета направо се радвам, че не си смених фамилията, то голяма разправия било ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 946
Като ви чета направо се радвам, че не си смених фамилията, то голяма разправия било ooooh!
А най-тъпото е, че като си смених постоянния адрес в друг град и сега се налага да правя и пререгистрация на колата, която е на мое име, защото вече трябва автомобилът да е със софийски номер... направо ми се плаче като се сетя какво е на канала в КАТ....

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А най-тъпото е, че като си смених постоянния адрес в друг град и сега се налага да правя и пререгистрация на колата, която е на мое име, защото вече трябва автомобилът да е със софийски номер... направо ми се плаче като се сетя какво е на канала в КАТ....
Thinking предполагаме задължително, че и аз съм се замеслила да си смена адресната регистрация

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Dyliana Dimova, аз съм от Варна и преди 1 месец сменях документи.  Та първо отиваш в Община Варна, страничния вход вдясно, не централния на Общината, първо се нареждаш на опашка да ти попълнят формуляра, казваш че си сменяш адреса и името, после отиваш на съседното гише /ЕСГРАОН/ и там ти сменят данните, после отиваш на едно друго гише да си извадиш "Удостверение за смяна на фамилията" /бързата услуга за 24 часа е 8лв./, на другия ден го взимаш и отиваш да подадеш документите на едно друго гише. Личната карта за 3 дни е 18 лв. Трябва да носиш удостоверение за сключен брак и снимки. После ти попълват за шоф. книжка /най-лесно още докато си в Общината/, вадиш си медицинско от GP-то и отиваш в КАТ. За един месец си вземаш и книжката.
Е, това е.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 946
Ей, браво на варненци, как хубаво са го направили!   bouquet
Аз тука в София първо ходих до ЕСГРАОН, който е в една сграда, след това на няколко спирки с трамвая в районно за ЛК, а след това в съвсем друг квартал до КАТ...   #Cussing out

# 22
  • Мнения: 2 231
Моля Ви пак ако някой може да ми отговори на въпросите от 1 стр. Praynig

# 23
  • Мнения: 3 695
Уфф, и аз не съм си сменила шофьорската книжка, вече 2 г. след сватбата.  Sad
Значи първо медицинско от ДжиПи-то и после в КАТ, така ли?
А къде беше Софиския КАТ, някъде в Дъвеница ли? newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз още не съм сменила личната карта, шофьорската книжка и не съм уведомила никъде за новата фамилия. Embarassed Досега не са ми правили проблем, но в най-скоро време трябва да го направя вече.

....
Най-смешно ми беше, че като ходих да гласувам в списъците бях с новите си имена...ама кат патка още със старата карта.....
...

И при мен така се получи, но свериха ЕГН-то и ме пуснаха да гласувам. Simple Smile

Някой ми каза, че съпругът също трябвало да си смени документите, за да декларира, че е женен вече. Така ли е?

# 25
  • Мнения: 2 231
Аз още не съм сменила личната карта, шофьорската книжка и не съм уведомила никъде за новата фамилия. Embarassed Досега не са ми правили проблем, но в най-скоро време трябва да го направя вече.

....
Най-смешно ми беше, че като ходих да гласувам в списъците бях с новите си имена...ама кат патка още със старата карта.....
...

И при мен така се получи, но свериха ЕГН-то и ме пуснаха да гласувам. Simple Smile

Някой ми каза, че съпругът също трябвало да си смени документите, за да декларира, че е женен вече. Така ли е?
За съпруга ти съм сигурна, че нищо не трябва да сменя. Аз лично се обаждах навремето да питам, за да  можем да пътуваме в чужбина. Дори жените ако не са си сменяли фамилията няма проблем, но ако си поставила дори тире, все едно си друга личност. Sick

# 26
  • Мнения: 247
1.След като е минала година и половина има ли опасност да не ми дадат нова книжка (не искам да се явявам на нов изпит Sick).

Аааа не какъв изпит  Crazy
не би трябвало да те карат .Според мен само глоба ще имаш както и аз Simple Smile
по горе са ми отговорили какво трябва да се носи  Peace

# 27
  • Мнения: 3 695
Някой ми каза, че съпругът също трябвало да си смени документите, за да декларира, че е женен вече. Така ли е?
То пък само това остава.  Shocked Не съм чувала за такъв случай. Всъщност, ако мъжът приеме фамилията на жената, тогава - да.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 428
Личната карта си смених в рамките на 1 месец след сватбата.Скоро след това и данните в банката.Относно шофьорската книжка още не съм  EmbarassedЧе и акт имам за това.

# 29
  • Мнения: 2 374
Малеее то било голяма разправия,на мен ми предстои сватба слен 1 месец,знам за личната карта,но в НОИ и банката какви документи са?Какво трябва да сменям?

Общи условия

Активация на акаунт