Френски га(р)джета и ма(дa)ми - 14

  • 17 304
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 194
Роца, да, по това предаване е, мързеше ме да превключвам на латиница Embarassed
честито канапе! Winkаз кремайер знам, че е това дето с е закачало в огнището и на него се окачвали тенджерата. Тоест не се беси, ами се окачва. Ама може и да бъркам newsm78

# 16
  • Мнения: 702
и аз да се разпиша в новата тема Sunglasses
кремайераРоц я сподели аген че нищо не ми говори тази дума  Laughing

Иначе Габи днеска пусна първите си съзнателни бръщолевения на френски дори ми изпя Хепи бъртдей на френски  Shocked явно гледането на много френски детски по ТВ си каза тежката дума  Hug
В метрото все така и се доспива само да влезем да седнем и вече ми е легнала на краката и дреме а като станем е като войник скача веднага  Peace

Бяхме 2те с нея на посещение на Прин тамп и Лафайет  Flutter Rolling Eyes дали един месец стига за качествено обикаляне на тва магазинище........ Laughing
Поздрави на новите попълнения  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 194
Мама Светли, крамайера е освещаването на къщата по простосмъртно му Wink Виждам, че не си губите времето в Париж, обикаляте важни обекти WinkПризнавам, че там  с децата за сега не смея да ходя

# 18
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 640
аз кремайер знам, че е това дето с е закачало в огнището и на него се окачвали тенджерата. Тоест не се беси, ами се окачва. Ама може и да бъркам newsm78

Точно това е - една кука, на която навремето са окачвали котела над огъня. Демек, след катo е закачена, вече може да се готви и, следователно, живее в къщата. Но на мен просто ми е забавен израза "pendaison de crémaillère", точно на "обесване" го докарва Simple Smile Иначе по нашенски си e именно "купон по случай на настаняване в ново жилище"  Laughing

Мамо Светли, зависи какво разбираш под "качествено обикаляне" Simple Smile На някои и години не им стигат Wink.

# 19
  • Мнения: 0
Оф,комшията ме събуди и съм бясня,немога да го понасям вече тоя глухар #2gunfireОтворил си балкона и си усилил телевизора(новините гледа),хем знае че има дете,което спи.Всяка сутрин ме събужда! #Cussing out
mariakara,кофти,че неможеш да се връщаш по-честичко.Дано да се промени това скоро  Praynig
Роца,здравей!И ние тези дни ще купуваме канапе(мъжът ми по-точно). Само,че той е решил да го купи и да го пренесат с приятели..Вие плащате ли за доставката или си я поемат от магазина?
Хубавото е ,че вашите могат да идват при вас ,да ви навестяват,иначе си представям колко им е мъчно,че немогат да ви виждат по-често.Само като си помисля майка ми колко ще реве като ни изпраща,ми става лошо направо. Cry
Как ми се ходи и на мен на една почивчица там,Швеция,Норвегия,пък и за Португалия няма да откажа.Че така сме се застояли,никъде не ни е огряло.Само чакам мъжа ми всяка отпуска да се прибере в България. За тези 5 годни се  прибираше на през 6-7 месеца.И ни се събира все едно няма и една година да сме били заедно.

# 20
  • Мнения: 846
Ей момичета, ако сте резервирали почивка, мятайте линкове. Ето тук много ми се иска да заведа любимият http://www.teztour.bg/hotel.php?id=177 , но трябва да проуча мястото, че много лъскаво изглежда   Whistling

Клео, честита подстрижка, (пусни една снимчица, преди-след) Grinning така ми се иска и аз да направя някоя генерална промяна, ама се не ми стиска. Е веднъж се направих рижа за един ден, на следващият теглих една тъмна боя отново и до там  Laughing

Impromptu, ти си май близо до мен, въпреки че тоз град за първи път го чувам и въобще не мога да се ориентирам колко близко си до Мартиг  newsm78

mama Svetli, така благородно ви завиждам, при мен нито магазини, нито атракции. Ще си умра от скука в този град  Cry

Утре скачам на самолета, стискайте палци всичко да мине безпроблемно, ако знаете що багаж имам  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 6
Какъв беше тоя порой!?Цяла нощ не съм спала от светкавици и гръмотевици! Небето над Париж беше невероятно пълно с енергия!  buria По принцип обичам такова време и го намирам за секси  Embarassed , но това беше прекалено снощи!
Rotsa, честито канапе!  Simple Smile
Дано не забравя да гледам Франс 2 утре, макар че сигурно ще се разстроя от това предаване.
Cleo, браво за новата прическа, и аз като Jalana съм от отбора на нестискащите им  Embarassed
Mariakara, много хубави снимки! Личи си, че сте си изкарали весело на пикника. Дечицата са големи сладури! Моля те разкажи впечатления след почивката във Vendée, защото съм чувала само суперлативи и би ми било интересно да чуя и твоето мнение.
Jalana, от това,което виждам Мартиг е на почти еднакво разстояние от Екс и Марсилия, така че може да си правите посещения с Impromptu, ако тя е още там. Лек полет утре и късмет с килограмите на багажа!  Grinning Аз лично вечно преди полет вкъщи съм покачена на кантара с куфара и все съм на границата на разрешените килца   Blush
Impromptu, извинявам се, приемам поправката и редактирах картата още снощи. Сигурно несъзнателно съм искала да те пусна по на запад, където хората са по-мили от в Екс  Wink Не съм била в Екс, но Марсилия страшно ми харесва. И хората там са с един весел средиземноморски темперамент. Монпелие ми се стори също много приветливо градче... Ех, че ми се живее на юг!  sun

# 22
  • Мнения: 846
Мелинда,   откъде ги гледаш тези разстояния, ако има сайт...  Embarassed дадеш меня ?   bouquet Embarassed

Ех, че ми се живее на юг!  sun

Ами айде де какво чакате,  Grinning стягайте багажа и идвайте при мен  Mr. Green.
Милият ми каза, че имало някакаква асоциация френско-българска в Екс били и се събирали на всеки 2 месеца ( еее що толкоз де),  Ще се изненадам наистина приятно, ако има повече българи там.

Impromptu, ама съвсем ще се радвам, ако се запознаем, ние сме май на 20 мин. с  кола Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 16:37 от jalana

# 23
  • Мнения: 702
Да ужасен дъжд беше
и аз неможах да спя  Sunglasses
Днеска ме загриза съвеста че само аз се забавлявам и водих детето на зоото до буа дьо винсен
Изкарахме супер направихме си и пикник хранихме патетата на езерото возихме се на въртележка зоото разгледахме /за 2 път вече/
За другия път оставих езда на пони и каране на лодка че сама с нея няма да се справя
Сега допивам едно вино и отивам да умирам че едвам гледам след този ден  Laughing;
Целувки за всички   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 241
Здравейте мадами!
Не се оставяйте на пороя, все ще отмине някога, нали лятото предстои Simple Smile

Виждам готвят се половината за ваканции, ех благородна завист обзема душата ми. Дано си изкарате много хубаво в родината.

Rotsa, айде да го окачате тая кремайер, че вечно в ремонт не се живее!

И ние ще имаме гости, но август месец - свекърите ми ще дойдат от БГ, та ще съм свободна вечер след работа, ако му трябвам на някого Wink

Jalana, приятно пътуване и дано ти хареса мястото за сватбата и можеш да уредиш доста неща! Това сватбата е едно от най-трудните от логистична гледна точка неща, всички сили ти изпива.

Като казахте Vendée, мъжът ми нещо се е засилил да ходи на Puy du fou, аз сам ходила там преди мнооого години и мисля, че ще е готино, някоя от вас да е посещавала?

# 25
  • Мнения: 1 194
жалана, лек път и приятно изкарване в новата родина! Hug
Ивенце, нещо ми говори това място, какво точно беше newsm78Иначе не съм ходила, но ще ми е интересно да разкажеш

Роца, честит Рожден ден! Всичко най-най...надявам се, че не бъркам датата  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 017
Добра вечер  Hug

Аз да напиша 2-3 думи.

Не мога да прочета всичко изписано, но  поппрочетох колкото успях.

Честито на Мелинда   bouquet

Сбъдваща мечти, радвам се че операцията е минала успешно, леко бременеене от сега на татък!!!

За мен отпуска нн се очертава  Mr. Green ще си правим компания с Ивентсе;)))

Между другото, на Митака приятеля ходи с маика си и баща си на Puy du fou преди ден . И аз се опитвам да навия скъпия да идем. На малкия ще му е интересно. Поне това което ми разказа дружката беше готино.

За БГ пикника- аз мислех да ходим ама после се сетих за Коледното тържество за децата в посолството и ми се изпари желанието. Не бих понесла някаква подобна простотия още веднъж. Дано този път не е имало изцепки  Mr. Green

Ротса, верно ли днес ти е ден дена?

Ако да да си много щастлива, засмяна и обичана мама и жена!!!   bouquet  bouquet  bouquet

 Hug Hug Hug

А Кремаиера ще го бесим, няма да се оттърве  Joy

Аз отивам да лягам, че съм скапана направо и утре пак трудно ще се будя.

Лека и доходна  Crazy Joy

# 27
  • Мнения: 177
Здравейте френски га(р)джета и ма(да)ми!
Извинявам се, че нахлувам в темата Ви Embarassed
Чета тук от време на време,но това което ме интересува не намирам.Затова да питам...
В какви граници се движат цените на имотите в Франция?Въпроса ми е много общ,но ще се опитам да обясня.
Аз съм идвала само веднъж, на почивка-така да се каже в Париж.Но мъжа ми е по-запознат с районите около Марсилия,Кастелнудари(извинете ме ако го пиша грешно) и най-вече Корсика.Беше няколко години в Чуждестранния легион и от там...Не си довърши договора и съответно няма документи за това,дълго е за обяснение...Обмисляме възможност да се преместим във Франция,все още е само идея,но ме интересува как са цените на имотите,а също и наемите.Интересиува ме стандарта на живот,много неща, но имотите най-вече.Предстои ни да си купим ново жилище и се питаме дали не е по-добре във Франция...
Ще се радвам ако споделите ивашето мнение.

# 28
  • Мнения: 353
http://www.pap.fr
Veli_M-това е най-популярният сайт за имоти-съответно трябва да уточниш град,квадратура...
Има продажби и наеми...За Париж- наемите са такива,че да ти спрат дъха  LaughingЗависи колко на тясно сте съгласни да живеете и колко етажа да качвате без асансьор  LaughingНо пък има работа...

Погледнете и предградията-все още е възможно да се намери хубав апарт за поносим наем

Стандарта-ами някой стоки са по-евтини от тези в Бг.Ето ти сайта нa един магазин,където е евтинко за тукашният стандарт  www.lidl.fr

Не мога да ти дам съвет.Едно такова местене означава тотална промяна на начинът ви на живот.Но нека споменат мамите,които дойдоха наскоро и с децата...Аз бях сама.Бебчо тук се роди...

# 29
  • Мнения: 1 909
И на мен едно пиленце ми каза, че днес е рождения ден на Роца! Честито, Роцич! Да се радваш на много розови години в новата къща с любимите същества!



А какво стана с Мамбата? Май влязохме вече в периода на Близнаците... newsm78

Veli_M, за имотите зависи от толкова много неща, наистина, от района особено. Виж тук, например http://www.immoprix.com/ipStat.php?zgid=00&tb=APN&orig=ongTB

Общи условия

Активация на акаунт