Френски га(р)джета и ма(дa)ми - 14

  • 17 311
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
Rotsa, Честит ти Ден Рожден! happy bd

Пожелавам ти да си здрава и с късмет  Flowers Four Leaf Clover ! Да си винаги усмихната и много обичана!

Наздраве!  newsm24

# 31
  • Мнения: 1 325
Записче и от мен в новата темичка Hug
Роца, да си здрава, щастлива и много усмихната Hug
Шомон, дано геройската рана на малкият е по-добре Hug Да го цункаш от Дани Simple Smile

# 32
  • Мнения: 0
Veli M,аз немога да ти кажа как вървят цените на имотите,защото ние ще сме на квартира.Аз отивам скоро да живея във Кастелнодари и мъжът ми също работи във Френския легион и затова именно там ще живеем.Ако мога да ти бъда в помощ ми пиши.Моят мъж и твоят е напълно вероятно да се познават! Wink

# 33
  • Мнения: 0
П.С. Роца,Честит Рожден Ден!  bouquet
Много любов,късмет и успехи във всяко твое начинание!

# 34
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 657
Ей, опасни сте, значи , как ме изловихте! Hug
Тъкмо си мислех да се вмъкна по терлици да почерпя Simple Smile
Благодаря за пожеланията, да ви се връщат!

А ето и една "тортишка" от мен (това отгоре са собственоръчно изработени от pâte d'amandes моркови, нищо че на репи го докарват Wink)



Iventse, на мен ще ми трябваш лятото, че на място, удобно за шопинг работиш Wink. Na Puy du fou и аз съм се навила, даже по едно време и тарифите проучвах. Много забавно ми изглежда, та сме почти решили през август да си спретнем едно отиване.
Mariakara, Puy du fou е във Вaндé (тъкмо ще ти е наблизо Wink) и е атракционен парк, на бойна тематика - с рицари, гладиатори, колесници и вечерен спектакъл. Тъкмо каквито ги харесвам!

Обмисляме възможност да се преместим във Франция,все още е само идея,но ме интересува как са цените на имотите,а също и наемите.Интересиува ме стандарта на живот,много неща, но имотите най-вече.Предстои ни да си купим ново жилище и се питаме дали не е по-добре във Франция...
Veli_M, момичетата вече са ти дали линкове, ето още един и от мен. Ще си позволя да те предупредя за някои неща, които не знам дали сте обсъдили със съпруга ти. Имайте предвид, че цените на имотите тук, дори и в не толкова престижни райони, все пак остават доста по-висoки от тези в България. За справка - парите от продажбата на един мой наследствен 2стаен апартамент в София (кв. Стрелбище, т.е. прилично място), ми покриват 1/3 от цената на 3стаен в далечно парижко предградие. Имайте предвид, че нотариалните такси (които не са включени в цената на жилището) са високи - около 7% от продажната цена. Ако нямате парите "на ръка", поинтересувайте се дали банката ще ви отпусне кредит. В момента много затягат условията, а ако само един от семейството работи, мисията става почти невъзможна, освен ако не получава добра заплата. По принцип искат железни гаранции (постоянен трудов договор), доходи надвишаващи поне 3 пъти сумата на вноските по погасяването (например, ако вноската ви е 1000 евро, доходът ви трябва да е поне 3000), зверски застраховки...
Иначе за стандарта не мога да се изкажа много, защото отдавна не съм се връщала в България и не знам как са цените там в момента. Момичетата, които са си ходили по-скор, да кажат. Шомон ти е дала един линк за тукашен магазин, може да разгледаш и цените в Auchan (една от големите вериги хипермаркети).

# 35
  • Мнения: 353

Ро,наборе-честит рожден ден!
Да си най-невероятната жена  в очите на Филип,най-печената  мама за Камбанка и най-добрата собственичка за новият ти прясно боядисан дом...и така поне 100години


Помощ-проблем!!!Случайно някоя от вас,скъпи ми приятелки,да е светната с тарифите на тока и киловатите електроенергия,които горят електроменажетата...
Проблемът е следният-една от полякините,която живее в студио,сама, в нашият блок замина на стаж в чужбина.?От летището(или по пътя,помня ли вече)се обади на съседка, у която си беше оставила ключовете,че има проблем с радиатора и вероятно не е изключен въпросният уред.Съседката отишла,нищо не намерила обезпокоително,но решила да се застрахова и повика моят мъж да погледнел и той въпросният радиатор...Според мъжът ми радиаторът е бил изключен,както и останалите електроуреди.
Собственичката на студиото се завърна 4 дни по-късно...И се затръшка ,че радиаторът е работел и в студиото я посрещнала страшна жега...Няколко дни по-късно пристигна фактурата след засичане на електромерите(след случката)...Нейната фактура е за 370?...
Сега пàне Намисловска иска моят мъж да плати фактурата,защото според нея цената е такава ,заради радиаторът ,който е работил тези 4 дни и то по негова вина ...По мои прости сметки-това означава радиаторът за тези 4 дни да е глътнал 5 000 киловата ток... newsm78 Ама според моите фактури-а имам и бойлер на ток+пералня+фризер+комп+3 радиатора...гълтаме около 800 киловата на месец...Значи нейният радиатор е хапнал енергия,колкото целият ни апартамент за 6 месеца... newsm78
Аз ,честно да си кажа,математиката не ми е силна страна и може и да бъркам...Та,моля за помощ...
Че тая шматка полска одеве изигра на мъжо цял театър-как искал да изработи една нещастна бедна и самотна полякиня и да я разори с тая сметка...По нейни думи излиза едва ли не,че моят мъж нарочно е включил този радиатор(все едно ще имаме далавера от нейната фактура)
Аз подозирам,че това е някакво театро и пàне си търси будала,който да й плати месеци неплатен ток...
Ще ми се да чуя още мнения преди да я   bash

Роц-изпревари ме ,докато се борех с клавиатурата и мислено    #Cussing out всичко полско...Тортата е страхотна,ама къде е зайчето  Mr. Green
 

# 36
  • Мнения: 1 194
Шомон Shockedникой не може да те накара да му плащаш фактурата! Вината си е нейна, ако е забравила включен радиатора. Според мен е номер: знаела е , че ще плати много ток и е измислила историята да кара съседите да проверяват радиатора и дрън, дрън. Разкарайте я, стига да няма връзки с полската мафия Wink

Роца, мерси за почерпката! Благородно завиждам на тортоправещите, особено като наближава РД на дъщеря ми...Не знаех, че сме набори SunglassesЕ, как е?
Заинтересувахте ме с тази рицарска атракция!

# 37
  • Мнения: 9


Impromptu, ти си май близо до мен, въпреки че тоз град за първи път го чувам и въобще не мога да се ориентирам колко близко си до Мартиг  newsm78


Ами доста близко до Мартиг. А ти как си пропуснала да дойдеш до тук?  Grinning


Здравейте ,дами.

Как сте? Дано си имате слънчице. Ние тук такова време не помним. За града ни казват, че от 365 дни в годината 300 са слънчеви. Обаче не и тази година.  newsm78

И ние скоро ще се прибираме в България. Вече не остана.
След изпитите ще ви посещавам по честичко.

Поздрави и много усмивки ви желая.
  bouquet

# 38
  • Мнения: 9
Мелинда,   откъде ги гледаш тези разстояния, ако има сайт...  Embarassed дадеш меня ?   bouquet Embarassed

Ех, че ми се живее на юг!  sun

Ами айде де какво чакате,  Grinning стягайте багажа и идвайте при мен  Mr. Green.
Милият ми каза, че имало някакаква асоциация френско-българска в Екс били и се събирали на всеки 2 месеца ( еее що толкоз де),  Ще се изненадам наистина приятно, ако има повече българи там.

Impromptu, ама съвсем ще се радвам, ако се запознаем, ние сме май на 20 мин. с  кола Simple Smile


На тая асоциация не и се радвам много много. Защото не харесвам чалга и не считам, че това представлява България.  Sad
 Има българи и то повече от необходимото. Без документи и разни гастербайтери.  Laughing И малко студенти разбира се

Ами идвайте на юг при палмичките и моренцето  Peace И аз ще се радвам да се запознаем   bouquet



# 39
  • Мнения: 2 907
Ау, как изтървах РД на Роцата, ще се изям.

С леко закъснение пожелавам на милото другарче Роца много щастие! Късмет, здраве и да е много обичана и събличана.

                 



А това за груповия секс, ме върна 13 години назад, когато бях за първи път в Кан. Запознах се една вечер с много сладък типаж, уредихме си среща за другия ден през деня. Той беше на срещата с двойка мъж и жена. Каква идиотка съм била да се кача с тях в кола, отидохме уж да пием аперо у другия тип, какво ти аперо, като се насъблякаха тея хора, като започнаха да правят едни неща тримата, а аз пълня чашата и пия, че такъв филм не бях гледала наживо.
Няколко дни по-късно най-случайни "младежи" от улиците на Кан предложиха на мен и приятелката ми участие в такова общо удоволствие. Ние понеже сме задръстени, отказахме  Mr. Green Може да е някаква запазена марка на южняците, кой знае.

Но пък аз давам всичко да живея в южна Фр., не ме притеснява груповия секс мен. Ах, пак завидях на Чумбата, размечтах се.

Вие с тоя пикник овикахте орталъка, чак трябваше да ви завидим ние от провинцията ( а Шомоне  Laughing ), а накрая само един сериозен се намери ( и не беше Шомето  Wink ).
Снимки ли каза някой? Да не са в старата тема?

Клео, дай една снимка да те видим с новата коса.

# 40
  • Мнения: 353
Мариякара- Hug
Ясно,че няма да й плащам тока...Само че искам да се подготвя с факти,за да й стане ясно и на нея.Да престане да ми се тръшка...Защото вечер звъни,буди детето, и прави скандали в коридора.А моят мъж си е избухливичък и...ще се сбият Mr. Green
Даже и въпросната съседка вчера е била и обяснявала,че може и да е изгорил толкова ток този стар радиатор...
А иначе госпоИцата явно е зиморничава-и вчера шофажа е бил на макс...
Ама мисля довечера аз да се кача да видим ние тоз радиато-змей
Като наближи РД на г-ца Яна свиркай-ще ти направя план за ефектна и много проста торта  Wink


Ремонтът под прозорците ми продължава  Cry.тия френски тъпаци са разкопали цялата улица(два километра е някъде)и постоянно се местят.Може така да е по-правилно от логистична гледна точка,но така ми копаят под прозорците един ден от три...тоест тъкмо си отдъхна ден-два и на третият пак трясъци...И така ще е до септември(ако свършат в срок  Wink) Добре, че си отиваме в Бг за два месеца.

Мистик   bouquet Hug  bouquet Hug-разсмя ме-благодарскооооо  Wink

Та какво викате-разкрепостени хора в канско-идваааам...Като поотрасне наследникът де  WinkЗасега мога да участвувам само в групово кърмене ....Е,Мистикова-как пък може да си тооолкова задръстена и пиянде  Laughing-трябваше да се включиш и после да пуснеш тема в Д и С Joy

# 41
  • Мнения: 2 907
Оф, под моя прозорец на спалнята също работят от една седмица. Започват в 7 сутринта  Shocked Аз съм с изгорял гръб, копах 5 дни в градината на майка ми под жарко слънце, та цяла нощ се въртя като риба на сухо и в 7ч. като започнат да пробиват, а аз тъкмо съм си намерила място и съм заспала, познай...Не си сама в мъката, Шоме.

А за груповия секс - едно е да е на фантазия, друго е наживо. Лайв не беше хич секси, не ме заитригува. Все пак съм естет. Ако някога реша да споделям телеса с много хора, няма да е посред бял ден поне  Wink

# 42
  • Мнения: X
Роца, с голямо извинение за закъснението.... Голяма целувка и силна прегръдка за рожденичката. Само хубави неща да ви се случват в новата къща, а на теб специално - здраве, спокойствие и хубави емоции.

Шомоне, нещо ви пързаля яко тая полякиня хитруша. Дано се оправите с тая глупава ситуация без много нерви. Ние имаме приятели поляци - манталитета полски е страшно близо до българския. Спирам до тук.
Метни идеята за тортата насам, че и Бобовия наближава. Треска ме тресе в очакване на идеите му за украсата. Миналата година искаше моторист и се видях в приключение. Тая година подозирам че ще поиска кораба на Дарт  Веидър. Никаква идея нямам как ще се справя с това.

Мистикова, обожавам историите ти. Ако вятъра ни отвее близо до вас, обещай ми няколко вечери на вино и мезенца - аз ще готвя, а ти ще разказваш.

# 43
  • Мнения: 6
Шомон, аз много се възмутих от тая история с твойта полска съЙседка и наизвадих едни стари квитанции. Виждам, че на нас от ЕДФ са ни сметнали по някакъв начин приблизително консумацията след като ги светнах кви уреди имаме в нашия апартман. Та всеки месец плащаме една сума и след 8-месечен период ще има разборки кой на кого дължи. По тези документи стигнах до заключението, че на нас ни смятат киловат час за 25,2 евроцента с всички такси, което е страшно много (официално ЕДФ показва цена 7,87цента + такси, но като сметнах става друго при нас) и по-най-необлагодетелствана тарифа! Но да речем, че и тя е на такъв план... Правих едни сметки аз, ама толкова се задъбочих, че чак питах баща ми дали съм права като се чухме по телефона (да знаеш, че е инженерно мнението   thumbsup ). Разбира се има значение колко киловата е въпросният супер-радиатор, но ако приемем, че е максималното - 3, а 4 дни са 96 часа, излиза, че е изгорил 288 киловатчаса електричество. Дори и да го изперем по нашата спешъл тарифа пак не докарва 370 евро. Направихме изчисление, че тя дори по 8 часа да го отоплява това студио на ден, пак 370 евро са около 3 пъти месечното и електричество. Направи една инспекцийка на място!  bash
Не е много хубаво да говоря така, но аз от полякини нямам добри впечатления, демонстрират едно поведение все едно всички са им длъжни! Може пък само на такива да съм случвала...

Роца, тая торта не ме оставя на мира, само ми вика "Ела ме виж, ела ме опитай"... Оххх, хиперсаливирам откакто я постна тук! newsm51

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 15:00 от melinda

# 44
  • Мнения: 2 907
О, Мишоно, ти само ела, да видиш, че мира няма да видя. Може и мъжът ми да завиди на твоя, за това, че можеш да готвиш  Grinning Какво да се прави, някои предпочитат да дегустират просто.

Аз днес пуснах сексуалната петъчна тема в клю-то. Незнам дали съм споделяла, но аз съм стар и пак стар фен на Рокси Мюзик  Mr. Green Заповядайте, ако не и за хубавата музика.

Общи условия

Активация на акаунт