Плодът не расте

  • 5 156
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 391
При всички положения потърсете поне още едно менние. Дано е станала грешка и всичко да е наред! Praynig Hug

 Peace

# 16
  • Мнения: 3 069
Както са писали и другите мами потърсете и друго мнение от специалист!
Стискам палци да не е най-лошото а да не са хванали размерите на ехографа както трябва Peace

# 17
  • Мнения: 4 753
Срещала съм подобни теми тук и накрая се оказва, че е фалшива тревога. Стискам ти палци и искрено се надявам и при вас да е така.
Praynig
Дано да е фалшива тревога, но при всички случаи да потърси поне още едно мнение. Искам да попитам дали бебето има сърдечна дейност?

Само не правете нищо прибързано...  Задължително още едно, дори две лекарски мнения....   Peace 

# 18
  • Мнения: 96
И на мен ми се случи нещо подобно. Още в самото начало, преди да започне 3 месец от бременността ми, една АГлекарка ми обясни на 2 поредни посещения следното - първо каза, че най-вероятно е изънматочна бременност, защото имах проблеми със забременяването и вероятност за запушени тръби, тъкмо ми предстоеше лапароскопия когато установих, че съм бременна; второ, след още 10 дни, каза, че било кухо яйце, плода не се развивал. После ми каза  след още 10 дни да отида пак, за да види дали има сърдечна дейност. Мислиш ли, че стоях още време със свито сърце в очакване на това "как организма ми ще изхвърли дефектния плод" както лекарката се изрази? Пълни глупости! Веднага отидох  при друг специалист, след като вече се бях наревала достатъчно. Оказа се, че всичко си е наред и сега си имам едно хубаво момченце на 8 месеца и половина. Дано краят на вашата история да бъде като моя HAPPY END. Стискам палци!!!

# 19
  • Мнения: 593
Другите момичета са ти казали, за всеки случай да потърси мнение и от друг специалист. И аз имах подобна тревога, но на много по-късен етап от бмеренноста. Бях в 7 месец, когато ехографа показа че плода не расте, така се и роди малък-2450кг. Успех, дано е станала грешка Praynig

# 20
  • Мнения: 945
До сега не съм чувала жив плод в третия месец да спре да расте  newsm78 (по скоро се установява липса на сърдечна дейност). Има ли сърдечна дейност? Според мен ако има, то шансовете лекарката да плаче zа бой е много голям.
А плода иzобщо ли не е порстнал от предишния преглед до сега и какви да раzмерите му?
Надявам се да се раzмине всичко само с уплаха и смяна на лекарката.

# 21
  • Мнения: 367
До сега не съм чувала жив плод в третия месец да спре да расте  newsm78 (по скоро се установява липса на сърдечна дейност). Има ли сърдечна дейност? Според мен ако има, то шансовете лекарката да плаче zа бой е много голям.
А плода иzобщо ли не е порстнал от предишния преглед до сега и какви да раzмерите му?
Надявам се да се раzмине всичко само с уплаха и смяна на лекарката.
Peace съгласна съм!В този месец,се установява липса на сърдечна дейност-да пази Господ!!!!  Praynig Praynig Praynig
Идете на още един лекар и дано всичко е наред  Praynig Praynig Praynig

# 22
  • Мнения: 1 062
Никога, ама никога не се доверявайте на едно лекарско мнение пък дори и на някое "светило" в областта. Ако се потвърди диагнозата от още един лекар отидете при трети. И никога не се шашкайте от едно лекарско мнение. Имам опит с диагнози от големи "специалисти", резултата - здраво прекрасно бебе и около 3-4 тона сълзи  Simple Smile докато се роди бебето ми. Успех!

# 23
  • Мнения: 257
Никога, ама никога не се доверявайте на едно лекарско мнение пък дори и на някое "светило" в областта. Ако се потвърди диагнозата от още един лекар отидете при трети. И никога не се шашкайте от едно лекарско мнение. Имам опит с диагнози от големи "специалисти", резултата - здраво прекрасно бебе и около 3-4 тона сълзи  Simple Smile докато се роди бебето ми. Успех!
Peace

# 24
  • Мнения: 6
Другите момичета са ти казали, за всеки случай да потърси мнение и от друг специалист. И аз имах подобна тревога, но на много по-късен етап от бмеренноста. Бях в 7 месец, когато ехографа показа че плода не расте, така се и роди малък-2450кг. Успех, дано е станала грешка Praynig
ZDR mila dnes lekarkata i kazala che ploda se bil otlepil i tapachkata ne kazva drugo prosto izbqgva da govori s tqh.az jibeq v bruxel i me e mn qd che v tozi moment ne sam tam za da razbera vsichko s podrobnosti.neznam moje bi pak ne kazva nishto zashtoto rabotata e seriozna.ti znaesh li kakvo znachi che ploda se e otlepil

# 25
  • BG
  • Мнения: 2 217
Никога, ама никога не се доверявайте на едно лекарско мнение пък дори и на някое "светило" в областта. Ако се потвърди диагнозата от още един лекар отидете при трети. И никога не се шашкайте от едно лекарско мнение. Имам опит с диагнози от големи "специалисти", резултата - здраво прекрасно бебе и около 3-4 тона сълзи  Simple Smile докато се роди бебето ми. Успех!

Здравей, мила!

Определено мисля, че трябва да се отиде на няколко лекари. Аз имах проблеми по време на бремеността и никой не лекар не позна какво ще бъде детето ми, а аз изплаках тонове сълзи като цитираното мнение.
Леко бременеене на снаха ти и много сили и пожелавам!   bouquet
Адмирации за теб, че се тревожиш толкова много за нея!  Hug

# 26
  • Мнения: 7 723
Здравейте, снаха ми е бременна в трети месец, днес е била на преглед и лекарката и е казала, че плодът не расте (sprqna e na bolnica). Някой може ли да ми обясни какво точно значи това и има ли опасност за аборт? Cry
 
Както вече са ти казали- задължително
да съгласува още поне едно докторско мнение Peace

А това значи, че евентуално страда от т.нар. КУХО ЯЙЦЕ.
При тази диагноза има оплождане, което обаче не е нормално.
Т.е- при оплождането на яйцеклетката,
хромозомите на мъжа и жената не се кръстосват нормално
и не може да продължи развитието на "плода".
(слагам го в кавички, щото то така и не става ембрион,
а спира растежа си още във вид на някаква пихтиеста маса).
Така примерно в 12 г.с., размерите му отговарят на 7-8 г.с.
Така и не развива сърдечна дейност.
Бременност има, организмът отделя хормони,,
присъщи при бременните жени.

Евентуалното продължение?
Или организмът сам ще изхвърли плода,
или ще се наложи това да се предизвика.
При всички случаи се налага кюртаж.

Това е характерно при почти една трета от жените
и в никакъв случай не значи, че някой от партньорите има
проблем, от каквото и да е естество. Peace

...моля се само да не е това Praynig Hug

# 27
  • Мнения: 593
Другите момичета са ти казали, за всеки случай да потърси мнение и от друг специалист. И аз имах подобна тревога, но на много по-късен етап от бмеренноста. Бях в 7 месец, когато ехографа показа че плода не расте, така се и роди малък-2450кг. Успех, дано е станала грешка Praynig
ZDR mila dnes lekarkata i kazala che ploda se bil otlepil i tapachkata ne kazva drugo prosto izbqgva da govori s tqh.az jibeq v bruxel i me e mn qd che v tozi moment ne sam tam za da razbera vsichko s podrobnosti.neznam moje bi pak ne kazva nishto zashtoto rabotata e seriozna.ti znaesh li kakvo znachi che ploda se e otlepil
Не за съжаление, незнам какво означава този термин.

# 28
  • Попово
  • Мнения: 687
задължително второ мнение от специалист Peace

# 29
  • Мнения: 7 723
....ti znaesh li kakvo znachi che ploda se e otlepil
Това значи, че организмът всеки момент ще го изхвърли....за съжаление  Confused

Общи условия

Активация на акаунт