ДЕКЕМВРИ още е далече, но бързичко расте малкото човече!

  • 18 437
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 131
Цитат
Момичета извинявайте но къде работят тези лекари Давидков

http://www.drmariodavidkov.com/

Ето тук работи,но не ти го препоръчвам.Ако те интересува защо ще ти пиша на лични.

# 16
  • Мнения: 22
Здравейте момичета! Много е хубава новата темичка Simple Smile За няколко дни дето ме нямаше доста сте изписали....Аз да се похваля, че вече съм сгодена! На рождения ми ден (24 Май) получих прекрасен пръстен късно вечерта на брега на морето...много беше романтично и съм много щастлива! Бяхме на Слънчев бряг и за мое най-голямо учудване вече е пълно с туристи явно защото сега е по-евтино. Ние ще почиваме началото на Юли за 3 дни в Обзор и после във Варна. Много ми се ходи на плаж и ми се къпе в морето но водата е все още ледена  Rolling Eyes

Целувки от мен! Hug

# 17
  • Мнения: 616
Elmina  Hugчестито миличка много се радвам за теб, желая ти много щастие и безоблачно бъдеще с човека до теб   bouquet

Наистина е прекрасно момента в който получиш пръстена, аз го получих на 14 февруари Heart Eyes Crazy бях като зашеметена

# 18
  • Мнения: 1 152
Хех, аз сама си избрах годежен пръстен.  Flutter

Честито, Elmina !  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 357
Честито, Елмина! Да сте много влюбени и щастливи!!!   bouquet Това са прекрасни емоции, нали съм прясна прясна булка Simple Smile А за дата мислили ли сте?
Диди,  welcome лека бременност и само усмивки и хубави неща!
Много е сладка темичката!
А вие колко пъти мислите да си правите ФМ? Някъде пишеше 3 пъти да се прави, ама че реално само последния път в 18-20 седмица се вижда всичко, тогава може само 1 да се направи? Много се чудя...

# 20
  • Мнения: 516
Диди, и аз днес си запазих при Димитрова за 16.07. Нямаше по-рано от средата на юли, но тогава и влизам в 20 г.с. ,тъкмо навреме.

# 21
  • Мнения: 22
Благодаря ви момичета за хубавите пожелания! Наистина беше прекрасно и изобщо не очаквах. За дата не сме мислили още, но със сигурност няма да е преди бебчо да се роди живот и здраве. Дата за сватба, за която си мечтая е 1 Юни - най-чистия празник! Laughing

# 22
  • Мнения: 5
здравейте аз сам в 10 седмица и все още не сам си правила никакви изследвания.казаха ми  да отида след 2 седмици  а тогава ще сам в 13г.с. вие направихте ли вашите ?

# 23
  • Мнения: 1 152
Аз съм си запазила час за първа ФМ и смятам да ги направя и трите. За БХС малко съм раздвоена, но той влиза в пакета с изследвания за ЖК в Шейново и явно ще го правя и него. До сега нямам никакви кръвни изследвания. Надявам се следващата седмица след първия преглед по ЗК да направя и всички необходими изследвания за първи триместър. Навсякъде забелязвам, че не бързат с регистрацията за ЖК преди 12-13 седмица. Thinking

# 24
  • Мнения: 265
Много хубава темичка,да се запиша и аз Peace

# 25
  • Мнения: 429
Запис и аз в новата тема:о) Старая се да ви следя ама...много сте,бързи сте! Утре съм на лекар-дано с бебчо всичко да е наред и най-накаря разбера наистина в коя седмица съм...
Хубав ден на всички ви!

# 26
  • Мнения: 19
Добро утро на всички мами! Аз днес ходих да ми правят първите изследвания - кръв и урина. Във вторник се записах на ЖК. По мои сметки бях в 10 г.с. и 3 дена, а видеозона показа 10 г.с. и 1 ден (но е нормална разлика). Така че не би трябвало да има проблем да ви запишат. А по принцип докторът, който констатира бременността ми каза, че не трябва да правя нищо до третия месец - имам предвид изследвания, записване на ЖК и т.н.
Странно е, че точно в началото, когато е най-рисковано и притеснено, никой не те поглежда. В смисъл, че ако ти сама не настояваш да отидеш на лекар, лекарите не искат да те виждат. #2gunfire

# 27
  • Мнения: 616
Добро утро  Hug

Мале тия стълби ми взимат здравето  Tired

Мен ме записаха за ЖК когато отидох на последния преглед точно в 12 г.с и 2 дни, веднага след него пуснах всичките изследвания преди това единствено ми правиха бета ЧХГ. 

# 28
  • Мнения: 2 149

Относно ФМ искам да ви кажа, че при Димитрова във Фемина записват за юли месец.  Shocked Аз преди малко си записах час за 30.07.


На 30.07, от 15,30 съм аз, ако си около този час може и да се видим:))) Сметнала съм, че тогава ще съм в 18 ГС, тогава ми казаха, че е ок да се прави ФМ Предупредиха ме, че преди това трябва да съм минала на БХС. По спомен трябваше да се направи 15-19ГС.
Ще звъня в Майчин дом да питам трябваше ли предварително час да запиша и кога да отида за ранния, както и колко ще струва.

Някоя от вас попита защо за ЖК някои плащат 400 лв и не се ли поема от касата. Поема се и още как. Но ако искаш да ходиш в частен кабинет, който не работи по касата, или да посещаваш примерно ЖК на Св. София, а нямаш здравни осигуровки и т.н. си плащаш 400 лв.
Аз съм смятала, че ми е по-добре да посещавам държавната болница и ЖК там, а 400 лв да си имам я за 3Д, я за ФМ, я за БХС, изобщо за други изследвания и частни консултации. Защото в 1АГСв. София нямат фетална морфология. Те може да имат хубав апарат, но са важни тези, които гледат. В София е казано, че има 2 фетално-морфоложки - Мазнейкова и ДИмитрова. Не че други няма да видят малформация не дай боже, но все пак тези двете са се доказали в годините назад.

Във вторник бях на преглед, другата седмица ме вика пак. Попитах го не е ли много често, да не го притеснявам, а той ми каза, че предпочита първите 3 месеца да гледа често. Прави ми снимка всеки път, сега ще си ги подредя в албумчето на "9 месеца Тони" - там съм си подредила УЗ на бебо.
Да ви кажа, някъде около 16 ГС виждате цялото бебе, много е сладко. И след това вече му се виждат само отделни части на тялото - е може да се види цялото, понеже става голямо. Така че имате ли възможност да гледате пумпалчето цяло и как маха - гладайте, че после нямаааа! Joy Чак на финала ще го видите отново цяло hahaha

# 29
  • София
  • Мнения: 308
Добро утро,

На мен ми пуснаха изследванията за регистриране на бременност преди седмица, т.е. когато бях в 10г.с. Четох, че коментирате изследването за СПИН. В Цибалаб, където аз си пуснах моите изследвания е включен към пакета за регистриране и ако не се лъжа, всичко струваше около 32 лв.
Иначе за ФМ, аз съм си записала часове и за двете в 13г.с и в 20г.с.. На БХС реших, че няма смисъл да ходя, тъй като резултатът е само процентна вероятност и като знам каква съм паника, най-много да се притеснявам след резултата до 9 месец.
Виждам, че има някои от вас, които ходят в Токуда за проследяване на бременността. Дали има някой записан при д-р Герганова?
Аз се записах при нея и утре съм на преглед и ще съм благодарна за някакво мнение.

Общи условия

Активация на акаунт