Мнение за 133 СОУ - София

  • 128 043
  • 413
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 14 672
Виж в темата за неелитните училища май имаше майка на дете с руски. Иначе, имам познато дете с френски, но освен, че се оплаква от много учене по езика 😆, други отзиви нямам.

# 241
  • Мнения: 95
Здравейте, приети сме в 6-то и 133-то училище за първи клас. Ще съм благодарна, ако някой сподели впечатления за начален курс (от всякакъв вид).
Името на 133 е голямо, но в 6-то ще сме в класа на Коларова, за която валят само суперлативи. Мисля си, че дори и да има разлика в нивото на училищата като цяло, един добър преподавател с изисквания, когото децата обичат, стопява тези разлики, ако в 133 нямаме толкова ясен фаворит за класен ръководител.
Какво мислите?
Благодаря предварително!

# 242
  • София
  • Мнения: 14 672
Ами и в 133-то са много, много добри учителите, които ще поемат първи клас на есен. Особено Караджинова. Та имате дилема 😄.

# 243
  • софия
  • Мнения: 25 448
Преди 7 години бях пред същата дилема. Като завършила 6-то имах огромна слабост към училището и с цялото си сърце исках и моето дете да учи там. Но избрах 133-то и изобщо не съжалявам. До 5ти клас имаха прекрасна класна - г-жа Исакова и прекрасен учител по руски - г-жа Атанасова. Има дисциплина, в училището има атмосфера, изисквания към децата.
Винаги има значение класът, в който учи детето. Моето попадна в чудесен задружен клас с будни деца, за което роля имахме и родителите, и първата класна.
В 6-то не харесах директорката, която помня от моето време, както и не бях убедена в класната. Децата на кръстницата на детето ще бъдат 6ти клас в 6-то. Горе-долу е доволна.
В 133-то 5-7 клас, както почти навсякъде, също има проблеми и не всичко е цветя и рози.
В началото на ДО не се справяха добре. Същото беше и в 6-то. От 1 месец при нас има нормално и истинско ДО. В 6-то няма промяна.
Учителите по мат (Бонина) и бел (Милева) са железни, но не съм разчитала само на тях за подготовката за НВО, поради системата, а не заради тях. Учителите по история, география и физика също са страхотни. Има текучество на учители по другите предмети. Миналата година учителката по мат си счупи крака и се смениха 6-7 учителя.  Всяка година имат нов учител по английски, тази година смениха 2ма учителя по химия, 2-ма по биология, по английски им преподава зам.-директор.
В 133-то няма никакви допълнителни инициативи, дори и родителите да искаме да се ангажираме с тях.
Физическо нямат, салонът се "ползва" от гимназиален и начален курс по едно и също време. Дори не носят дрехи за него.
За седемте години, в които детето учи там, не са ходили на нито едно зелено/бяло/бембяно училище. Всяка година за последния учебен ден ходеха за 1 ден някъде. Тази година, предвид обстоятелствата, и това няма да има. А децата много искаха, но това е положението.
Наблюдението ми е, че и в двете училища директорите повече се грижат за мястото си, отколкото да застанат зад учител, когато има проблем и при проблем се съобразяват с това кои са родителите.
Не съжалявам за избора, който направих. 133-то ще бъде едно от желанията за след 7-ми клас, въпреки отявленото нежелание на моето дете да продължи да учи руски, но това е лична причина Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 юни 2020, 09:44 от zvаnchе

# 244
  • Мнения: 17
Здравейте, приети сме в 6-то и 133-то училище за първи клас. Ще съм благодарна, ако някой сподели впечатления за начален курс (от всякакъв вид).
Името на 133 е голямо, но в 6-то ще сме в класа на Коларова, за която валят само суперлативи. Мисля си, че дори и да има разлика в нивото на училищата като цяло, един добър преподавател с изисквания, когото децата обичат, стопява тези разлики, ако в 133 нямаме толкова ясен фаворит за класен ръководител.
Какво мислите?
Благодаря предварително!

Ох, и ние сме в дилема за 133то. Някой дали може да сподели и за занималнята? Всички ли влизат? До колко часа е? Успяват ли наистина да се подготвят?

# 245
  • София
  • Мнения: 1 173
Учителите, които ще поемат 1 клас в 133-то са страхотни. Моето дете сега завърши 4 клас, при г-жа Диляна Мухтарова. Малко е всичко, което може да се каже за нея - страхотна, мила, всеотдайна. В 1 клас всички са на занималня, научават си. Предвид, че материалът не е кой знае колко много - имат време и за учене , и за игра в двора.

# 246
  • София
  • Мнения: 14 672
Всички, които искат ги приемат в занималнята, няма подбор, както е в 6-то. За подготовката там, честно казано, си зависи от детето.  Голямата си правеше всичко там, малкия горе-долу, все играта навън му беше малко. 😄
Занималнята официално е до 18 ч.

# 247
  • софия
  • Мнения: 25 448
Има 2 групи в занималнята - за *2 класа - "а" и "б", "в" и "г". Поне преди 7 години беше така. Моето дете също всичко си подготвяше там и я посещава до последно (края на 4ти клас).

Последна редакция: вт, 16 юни 2020, 10:18 от zvаnchе

# 248
  • Мнения: 17
Супер сте! Много благодаря! Simple Smile

# 249
  • Мнения: 138
Имам близки, чието детенце завършва тази година 4 клас в 6-то. Много са доволни от преподавателката, дисциплина, отношение към децата. Доколкото разбрах и материалната база е на много добро ниво.

# 250
  • Мнения: 4
Здравейте. Дъщеря ми е приета в 1-ви клас в 133-то училище през есента. Ще съм благодарна да изкажете мнение за учителките, които ще поемат 4-те паралелки, а те са:
Олга Узунова
Ели Овчарова
Диляна Мухтарова
Виолета Карджинова
Предварително ви благодаря.

# 251
  • софия
  • Мнения: 25 448
Не съм сигурна, че може да се избира учител. Мухтарова е име.

# 252
  • София
  • Мнения: 14 672
Едно време можеше да се избира учител при записването, сега не знам дали може.
Ама и четирите са супер, така че няма голямо значение при коя ще сте.

# 253
  • софия
  • Мнения: 25 448
Без да искам да ви плаша, но 1-4 клас нещата са много добре. Неприятностите са 5-7 клас, но това е така в почти всички училища и основно е проблем на системата и учебното съдържание, а не на учителите.

# 254
  • Мнения: 4
Не е добре това, то вече всичко се опорочи...

Общи условия

Активация на акаунт