Мнение за 133 СОУ - София

  • 128 093
  • 413
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 2 846
Здравейте! В училището има ли деца билингви, с български и руски? Имате ли наблюдения, ако избират РЕ за водещ, дали им е скучно? Благодаря предварително!

Има. И вероятно им е скучно. Но пък лесно.

# 406
  • София
  • Мнения: 21
Здравейте! В училището има ли деца билингви, с български и руски? Имате ли наблюдения, ако избират РЕ за водещ, дали им е скучно? Благодаря предварително!

Има. И вероятно им е скучно. Но пък лесно.

Благодаря! Simple Smile И аз така подозирах, но мислех, че може би пропускам някакви неподозирани позитиви - примерно фокус върху граматика, писане, литература, знам ли и аз какво.Thinking

# 407
  • Мнения: 48
Здравейте,
тази есен детето ми ще бъде първи клас и търсим нашето училище. От сайта не открих отговори на повечето ми въпроси. Намерих списъка с учителите, но срещу тях не пише, кои са таз годишните в 4клас, които биха поели първокласниците. Единствено от пост, малко по-назад бе написано името на г-жа Караджинова, като учител, който ще поеме 1ви клас. Моля, ако знаете други учители да споделите.
Търсих информация и за допълнителни дейности срещу заплащане, но не открих. Из нормативните документи от сайта, в един план открих няколко спорта и шах, но не се разбира дали е организирано от училището и за кои класове. Някой наясно ли е?
Вълнува ме, дали децата биват оставяни да си излизат навън в междучасията, без учител? Предполагам, че в първи клас не излизат сами, но 2 и 3 клас имат ли контрол?
Децата от 1 до 4клас отделени ли са от големите? Разбрах, че някои класове споделят общи стаи с големите, но не се засичат.
Някъде попаднах на информация, че малките учат по 2 езика, англ и още един по избор. Правилно ли съм разбрала?
Много благодаря!

# 408
  • Мнения: 1 052
Вижте кои са учителите, които водят тази година 4 клас.
Няма никакви допълнителни дейности.
Децата не излизат сами навън.
До 4 клас се изучава само руски език. От 5-ти и английски.

# 409
  • София
  • Мнения: 793
В нашия набор има зумба и състезателна математика. Има и група по народни танци. Водят ги учителите им по занималня. Зависи при кого ще се паднете. Математиката я води класната.

# 410
  • Мнения: 48
В нашия набор има зумба и състезателна математика. Има и група по народни танци. Водят ги учителите им по занималня. Зависи при кого ще се паднете. Математиката я води класната.
Благодаря за информацията! Но може ли да ми разясните, как учителите от занималнята "водят" тези допълнителни дейности? Не са ли спортни клубове, сключили договор с училището? И не би ли трябвало, да са гарантирани спортните дейности за всички деца от 1 до 4клас, а не да зависи при коя учителката от занималнята ще се падне детето. Иначе знам, че в някои училища, учители водят допълнителни курсове към учебната програма, като математика, литература, история. Само не съм наясно, дали се заплаща от училището или от родителите. Последно да попитам, от 1 до 4клас, разрешава ли се на децата да ползват смарт телефони или биват поставяни в кутия в началото на часът, както има практика в други училища? Всяка информация, която споделите, ще е от голяма полза. Благодаря

# 411
  • София
  • Мнения: 793
Не, водят се кръжоци. Безплатни са. Не съм наясно по какъв начин са регламентирани. Няма как да се предложат на всички. Някои учители позволяват да се ползват смартфони, при други е забранено. Няма правило по този въпрос от ръководството.

# 412
  • Мнения: 1 380
Здравейте,
Дъщеря ми има проблем само с един учител - госпожа Добрякова по ФВС.
Оценки по симпатия, изпопачаване на думи и факти, писане на отсъствия при наличие на присъствие  от учениците. Разговарях с тази жена и тя с всяко следващо изречение си противоречи на предното.  Цялата кореспонденция с нея е усна, няма нищо писмено. Пише оценките в последния ден от срока. Никой не знае какви ще са те. Тя преценявала, без правила на оценяване - един без да играе получава 6 , друг не спира да участва и няма оценка. Никой родител, не смее да се оплаче, защото била много злобна и ще им нарочи детето.
Изумена съм, само ние ли имаме проблем с тази жена?
И аз имах разговор с класната заради тези учителка. Беше натряскала няколко двойки на дъщеря ми, не покривала нормативи и пр. Имах разговор с класния ръководител, във връзка с това, че детето е паралелка с АЕ/РЕ, а не спортен профил. На този етап има затишие.
Успех nelinat.

# 413
  • Мнения: 8
Здравейте! В училището има ли деца билингви, с български и руски? Имате ли наблюдения, ако избират РЕ за водещ, дали им е скучно? Благодаря предварително!

Има, да. Приятелката на дъщеря ми е русначе и, когато започнаха училище почти не знаеше български.
На моето дете не му е скучно, относно руският. Всъщност тя е самоука и го знаеше, когато я приеха. В пети клас е тази година. Не ми харесна единствено,че английският е мнооого слаб като изучаване. Почти не учат, но ще наваксваме явно след седми клас.

Общи условия

Активация на акаунт