За преместването в отделна стая?

  • 2 799
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 490
Според мен е малка да спи в отделна стая от мама.Лично мнение.

що
моето бебе от раждането си спи в неговата стая, вярно, че стаите са една до друга и има врата между двете, която стои отворена ама все пак са си отделни стаи

# 16
  • Мнения: 339
Много зависи от самото дете. Ти най-добре си го познаваш. Ако не реве, когато няма и не се налага да ставаш по няколко пъти през нощта - премести го.
Аз от опит знам, че колкото по-късно, толкова по - трудно. Но пък от друга страна 5 месеца сякаш ми се виждат доста раничко. Може да изчакаш още няколко месеца.

# 17
  • Мнения: 9 776
А защо толкова бързаш да отделяш детето? Моето мнение е, че не трябва да се бърза. Я си представи, че се събуди някоя нощ и се уплаши? Нищо, че преди това е спало примерно месеци наред спокойно. Не бих си подложила детето на това. Дъщеря ми я отделихме на 3 години и смятам, че беше точно навреме. Вече не беше бебе и разбираше какво се случва. С желание си заспа сама от първата вечер.

# 18
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Дъщеря ми я приместих като навърши 1 годинка Grinning
Трябваше и малко време да свикне с стаята и да спинка сама Wink
Сега като я питам дали и се спинка, отива в саята си до леглото и чака да я сложа да спи Laughing
В нашата стая съм включила бебефона, за да я чувам ако се събуди Simple Smile

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ние преместихме сина ми преди 6 месеца в стаята му.
Винаги е заспивал сам, но нощем се будеше хиляди пъти.
След като го преместихме, продължи да се буди по 5-6 пъти нощем и ходихме на смени , за да разбере, че не сме го оставили.
Сега се буди макс. 2 пъти нощем като в повечето случаи след 2 промрънквания заспива сам отново.
Ако детето е спокойно, колкото по-рано се отдели, по-добре.
Колкото по-порастват, по-захитряват и става по-трудно.
А и родителите имат нужда от осамотение все пак.

# 20
  • Мнения: 52
Щом си спи детето по цяла нощ няма да имаш проблеми според мен. А ако се събуди - нали за това има бебефони все пак, ще го чуеш. Моята дъщеря не се буди нощем от както стана на 2 месеца и нямам проблеми с това, че я преместих в нейната си стая.

# 21
  • Мнения: 4 753
Аз не бих бързала да го местя... Една, две годинки ще спи при нас, после цял живот ще си спи отделно, че няма да иска и да ме вижда...   Mr. Green  Сега е времето да му се радвам...  Peace

# 22
  • Мнения: 46 520
Пробвай, ако не стане, ще върнете старото положение  Grinning

Късното отделяне съм го изпитала на свой гръб - страх от тъмно и самота, не е приятно.

# 23
  • Мнения: 1 103
Мисля че сте малки но ти си прецени ние отделихме баткото но с малката сме заедно още  Flutter

# 24
  • Мнения: 1 168
Благодаря на всички. Наистина не исках да се превръща в тема за спорове.
Аз мисля да я отделя поне след два месеца. т.е. тогава ще е на 7 минимум.
С бебефон няма да я чуя, защото тя и сега не се обажда като е будна /през нощта и сутринта - следобед се обажда и още как/ и сутрин не си иска храна. Ако не стана като ми звънне будилника може да яде и с 2 часа закъснение.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Пред подобен проблем съм изправена и аз Thinking имам още 1-2 месеца да я изместя, просто още не сме ремонтирали нейната стая.

# 26
  • Мнения: X
Голямата преместих на 2г., малката спи отделно от самото и раждане, но при нас има бебешка стая, преходна със спалнята и е по-лесно. Малката се буди нощем 1 - 2 пъти за мляко, голямата от както се пренесе в голяма стая не се буди. Опитай и ще видиш, от личен опит мога да кажа - колкото по-рано, толкова по-добре.

# 27
  • Мнения: 1 632
Рая беше на 1год,а Боби на 7 месеца когато ги отделихме в друга стая.И в 2-та случая бяха спрели да се будят.

# 28
  • Мнения: 236
Ние също мислехме да местим Ева,но се отказах поне за сега,защото все още се буди нощем и ставам поне по 5 пъти.Сега сме на лудостта "катеря се по всичко,до което се докопам" и даже през нощта като се събуди се опитва да се катери,но милата заспива.Та ставам да я наглася отново.Рядко има нощи,в които се буди по веднъж.Ако я приместя в другата стая,въпреки,че  е точно срещу нашата,горе-долу няма да мигвам.Едно е да сепротегнеш (дори някой път се усещам как на сън го правя),друго е да търча до другата стая,а и мисълта,че може да не я чуя ме ужасява.

# 29
  • Мнения: 1 671
Преместихме сина си в детската стая когато беше на 8 месеца. Вече спеше по цяла нощ. Не сме имали проблеми - спим на отворени врати и го чувам. Дъщеря ми смятам да преместя още по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт