За преместването в отделна стая?

  • 2 801
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 004
Дъщеря ми спи в отделна стая от първия си ден вкъщи. Колкото по-рано, толкова по-лесно свиква детето.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз не бих бързала да го местя... Една, две годинки ще спи при нас, после цял живот ще си спи отделно, че няма да иска и да ме вижда...   Mr. Green  Сега е времето да му се радвам...  Peace
абсолютно подкрепям.Синът ми дори още си спи между нас Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 8 242
Много зависи дали кърмиш или не..
Аз още кърмя и не мога и не искам да го преместя в друго легло, камо ли в друга стая.. Буди се и си търси мама.. като е готов и достатъчно голям - ще спи сам.
Не искам да го дресирам да спи сам, а да го прави съзнателно.. Ако ще и 10 годишен да е..

# 33
  • NL
  • Мнения: 520
Ние преместихме малката в нейната си стая от третия месец.Преди това през деня я оставях там в креватчето за да свиква с обстановката.Мога да кажа,че откакто спи самичка съня и е къде къде по-спокоен.Бебефона ми е винаги до главата ако мрънка ще я чуя но засега проблеми не сме имали.Докато беше при нас се будеше често през нощта.Педито също даде съвет,че една стая с непряка светлина,сравнително тиха и без излишни джунджории(играчки) по леглото е най-доброто решение за спокоен съм при детето.

# 34
  • Мнения: 491
Ние я преместихме преди месец,наистина спи много по спокойно,и цяла нощ.Аз ставам задължително до тоалетната и я поглеждам,бебефона е до главата ми и винаги я чувам.

# 35
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Зависи от детето. И аз бих казала:
Пробвай, ако не стане, ще върнете старото положение  Grinning
Баткото го отделихме след навършени 4 години, не е имало никакъв проблем. Даже напротив, беше много щастлив, че си има собствена стая  Laughing
Малката, малко след година. Имам чувството, че като е спала при нас, се е успокоявала без наша директна намеса, само като ни е виждала в леглото до нейното или ни е усещала дишането, движенията. Щом като я преместихме, започнаха едни нощни разходки  Crazy

# 36
  • Мнения: 1 763
Аз моето дете не бих го преместила преди да стане поне на три години, а може и по-късно.

# 37
  • Мнения: 3 034
от раждането си спи в неговата стая, в неговото легло. само като помирише чаршафа си и заспива. а на други места в другите стаи с часове не спи  Grinning бебефонът е в нашата стая, чувам го дори как диша  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 1 735
Разрови се из стари подобни теми.Благодарение на форума, Кари спи сама от края на 4 мес.Бабите доста са ме проклетосвали Mr. Green за това,но взех правилно решение.Колкото по-рано,толкова по-добре.Скоро имахме гости,които ни разказаха,че дъщеря им чак на 12год. се е отучила да спи при тях Rolling Eyes.Ако бебето не плаче нощем няма проблем.Това,че е будна и не плаче-явно не търси мама.Има и бебефони,а ако не ти се дават пари, сега е топло и дръж вратата отворена.

# 39
  • Мнения: 512
Ние каката я преместихме в отделна стая когато беше точно на 6 месеца и сме нямали никакъв проблем, въпреки че педиатърката не беше във възторг. Нощем си се будеше, но с бейбифона си я чувахме и ставахме на смени с мъжа ми.
Малката я преместихме по-късно към годинка някъде, но също без никакъв проблем.
Аз лично мисля, че колкото е по-голямо детето толкова по-бавно свиква с новата обстановка.  Peace

# 40
  • Мнения: 1 155
Моя съвет е колкото по-рано я преместиш, колкова по-добре. После започват да разбират и ще ти е по-трудно.

# 41
  • Мнения: 8 999
За да избегна чуденки в тази насока, сложих децата си да спят в отделна стая от първия им миг вкъщи.
Мисля, че плавното преместване /ти да спиш при нея, спане на светната лампа и отворена врата и други такива преходни действия/ само би затруднило възпитаване на навици за самостоятелност.

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Напълно съм убедена,че колкото по-рано се премести детето в отделна стая,толкова по-добре Peace

# 43
  • Мнения: 1 715
Синът ми беше на три когато го сложихме да спи сам в детската стая,а дъщеря ми я преместихме при него когато беше на 10 месеца.Не съм оставала и минута при тях оставих ги напълно сами.Аз също мисля,че колкото по-рано се премести детето в отделна стая,толкова по-добре.

# 44
  • Мнения: 1 168
Благодаря, момичета!
А като стана дума за осветлението. До сега оставях нощем "аварийно осветление", не толкова заради нея, колкото аз да мога да я виждам, защото спалнята е със затъмнени стъкла, няма улично осветление и е много тъмно, нищо се не види. Детската стая е по- светла и понеже ще има видимост, поради уличното осветление, поне мака, се чудя дали да не махна "аварийното"?

Общи условия

Активация на акаунт