Какво мислите за пазаруването за неродено бебе?

  • 17 752
  • 327
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София
  • Мнения: 380
И аз в началото се притеснявах да купувам, но като влязох в един детски магазин, уж само да разгледам, и като ми се отвори апетитът...Започнахме да купуваме от началото на осмия месец от бременността ми и не съжалявам-останаха ми още съвсем малко неща от списъка/в момента съм в 36-та седмица/. Първо започнахме с по-големите покупки-креватче, количка, кошница за колата, ваничка, спални комплекти,комплект за изписване. Купили сме даже ножичка и четка за коса и гребенче. Не съм купила още само дрешки/освен комплекта за изписване/, защото не зная колко ще е голямо бебето и дали няма да са му малки. Не се притеснявай да купуваш, трудна е само първата покупка, а след това е голямо удоволствие. Бих те посъветвала да пазарувате заедно с таткото-много е забавно да гледаш как голям мъж се умилява при вида на прекрасните нещица за бебенцето.

# 16
  • Мнения: 119
Аз си бях напазарувала абсолютно всичко предварително,изпрала,изгладила.Количката и креватчето също ги бях купила преди това,сглобени си чакаха собственика,и сега мисля така да процедирам,защото човек се омотае в такъв момент,а пък и друг да ми избира нещата newsm78.Леко раждане!  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 388
О, пазарувах и още как! Още след 4 месец някъде  Wink
Абстрахирай се от чужди приказки и суеверие, че както е тръгнало отсега и след раждането все ще има кой да ти дава акъл! Нали знаеш, всички деца са гледали и много рабират  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 177
Моето лично мнение е, че подобни суеверия са излишни. Това забрана за подстригване, да не се казвало името, да не се прави това или онова... Няма логика да се лишиш от прекрасните моменти на пазаруване за малкото човече по няколко причини. Някои емоционални и други чисто прагматични - първо усещането, което се изпитва при избора на всичко свързано с бебчо от чорапките до легълцето е неописуемо. Много сплотява семейството и спомага за създаване на положителна психологична нагласа от предстоящото събитие, което освен много приятно е и малко стресиращо. Особено, когато бебенцето е първо. И по прагматичната част - след като се роди бебчо, повярватй ми, изобщо няма да ти е до обикаляне по магазините, а това да пратиш баби или още по-лошо - новоизлюпения тати да обикаля по магазините  #Crazy това си е истинско безумие - някой друг да избира нещата за детето ти... При първата ми бременност нарочно не купихме нищо, за да не викаме дявола, но уви... не я завършихме. Втория път бях решила, че няма да давам ухо на бабини деветини и си обикалях и пазарувах от самото начало - е голямо удоволстви е! Така, че миличка не се притеснявай и прави всичко, което те зарежда положително и те прави щастлива - това е добро и за бебчо (без вредните навици естествено  Stop )

Лека бременност и безпроблемно раждане  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Всичко за първото ми бебе беше купено, изпрано и подредено още преди да вляза в деветия месец. Не мога да си ги представя нещата по друг начин. В момента се подготвям за второто Peace Луда си да се съобразяваш със суеверия!

# 20
  • София
  • Мнения: 389
Всичко съм купила вече  Peace Вярно, повечето неща в 8-ми и 9-и месец, но не ми се мисли как бихме се справили, ако трябваше в последния момент да се приготвя всичко. И какво, да оставя мъжа ми да избира сам докато съм в родилното - че той ще лудне.. Да не говорим, че дрешките, чаршафчетата, пеленките трябва да са предварително изпрани и изгладени, комплектчето за изписване - приготвено - то това си е доста работа.
Ако започнем да вярваме в суеверия (говоря по принцип), ще живеем в непрекъснат страх, че нещо може да се случи. Затова само положително мислене и гледай смело напред!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 44 106
Не вярвам  и не спазвам суеверия.
Удоволствието от пазаруването за бебо не бих го оставила на друг.
А и аз не бих влязла спокойна да раждам ако всичко от чорапите до леглото и количката, не ми е прогжтвено в къщи Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
Всичко с изключение на количката купихме предварително. Не вярвам на суеверия и не бих се лишила от удоволствието от пазаруването, което много ме успокоявашеи и радваше. Grinning
Плюс това исках почти всичко лично аз да избера. Heart Eyes Добре, че направих така иначе не си представям как след това щяхме да търчим по магазините тепърва да купуваме всичко.

# 23
  • Мнения: 22 432
Това са пълни глупости за мен, ако има нещо да става, ще стане и без да сте купували дрешки.
Аз купих всичко предварително, и добре че го направих защото дъщеря ми се роди в 7ми месец, и ако трябваше след това да тичам като луда, просто щеше да е абсурд, имах много по-важни неща за правене.

# 24
# 25
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Аз бях накупила всичко още преди да се роди дъщеря ми Peace
Предпочитах всичко да ми е готово, а не след това да търча по магазините или пък някой друг да ми избира нещата за бебето Grinning

# 26
  • Разград
  • Мнения: 2 102
С първото бебе мъжът ми, който е много суеверен, каза да не купуваме нищо. Така и направихме, сега се чудя защо. С второто бебче, в началото на деветия месец, извадих нещата от батко, изпрах ги и ги изгладих. Мъжът ми пак беше против обаче не го послушах. Комплектът за изписването обаче си го избрах и мъжа ми го купи на следващия ден когато бебчо се роди.

# 27
  • Мнения: 1 367
   Ами както винаги, истината е някъде по средата. Според мен разумното е да купиш предварително само нещата, които ще са най-необходими на първо време. Например 2-3 комплекта дрешки(не повече), защото може размера да не е подходящ(в смисъл да са малки), пък и умаляват толкова бързо... Разбира се удоволствието от обикалянето на магазините е незаменимо и ако видиш нещо, което много ти харесва непременно го купи, мисли си как ще обличаш бебето с него и се радвай Grinning
   Важен момент е и това, че в последните месеци корема доста тежи и няма да ти е много до обикаляне на магазините. Не на последно място е и това, че дрехите у нас се продават според сезона и ако купуваш много напред няма да са подходящи, когато се роди бебето.
   Количката няма да ти трябва от първия ден вкъщи, но пък е хубаво да си я избрала предварително, или поне да имаш някаква идея какво търсиш.
   Нашите бяха накупили много неща за дъщеря ми, но бяха забравили памперси Mr. Green
Много точно казано,браво!

# 28
  • Мнения: 391
Първата покупка-едно боди купих в 4ти месец, но то наистина много ми харесваше. Всичко останало започнах сама да си купувам в от 6ти натам, коичката и големите покупки в 7ми. Към 8ми изпрах и исгладих всичко и бях готовя и спокойна. За след раждането оставих покупки като козметика за бебето например. Изобщо не вярвам на тези истории да не се купува нищо предварително. А и аз няма на кого да разчитам освен на мъжа, така че предпочетох да не го товаря, а и за мен си беше удоволствие.
Направи го както го чувстваш. Ако много се притесняваш и вярваш в тези неща недей купува всичко, но имай поне някои неща за всеки случай. Ако ти харесва сама да избираш и да подготвяш недейкй да робуваш на такива поверия.
Според мен най-важните неща, които трябва да имаш са легло, схезлонг, кошче за кола(незнам как е в БГ, тук са задължителни), няколко шишета ако няма да го кърмиш, стерилизатор количка и дрешки. Играчки можеш да накупиш след това, в началото бебето не ги поглежда.

# 29
  • Мнения: 14 489
всичко си накупих преди раждането, почнах от 6-тия месец

Общи условия

Активация на акаунт