Виена - жилище под наем

  • 21 253
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте!!!

http://www.zuwanderer-fonds.at/

Доколкото разбирам с елементарните си познания по немски, това са жилища за емигранти, които могат да се наемат от тях. Ясно ми е за Бецирк-овете в които се намират, цени за квадратурите им, какво се включва в наема + Kaution-a, но какви са условията и изискваниата за наемането им???


Предварително изказвам благодарности на отговорилите!!!

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 08:32 от salzichka

# 1
  • Мнения: 3 880
Ясно ми е за Бецирк-овете в които се намират, цени за квадратурите им, какво се включва в наема + Kaution-a, но какви са условията и изискваниата за наемането им???

Адресна регистрация и договор за работа от Виенска фирма са най-важните условия, доколкото видях на пръв поглед....

# 2
А може ли първоначално документ за провеждан курс в момента?

# 3
  • Мнения: 3 880
 newsm78
Ами незнам, не пише такова нещо. Какъв е този курс?
Може би и те искат да си дават жилищата само на хора със сигурна работа и доходи....
Документ за следване във Виена може.

# 4
newsm78
Може би и те искат да си дават жилищата само на хора със сигурна работа и доходи....


Предполагам, че е така, все пак са подготвени за дошлите емигранти (Wanderer доколкото зная значи точно това) и целта им е да им помогнат. Но това е, че първоначално си мисля да започна курс по немски, защото нивото ми е много ниско. Насочила съм се към Deutschakademy или ако мога да се запиша на Inetgrationkurs. Първите предлагат и пансион, но аз предпочитам да си осигуря квартира за по-дълъг период.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 18:31 от salzichka

# 5
  • Мнения: 3 880
все пак са подготвени за дошлите емигранти (Wanderer доколкото зная значи точно това) и целта им е да им помогнат.
Предполагам, че на първо място целта им е да не се набутат, да избият разходите и да изкарат печалба даже, чак тогава идва това "да помогнат" Wink
Ти сама ли ще бъдеш?
Ако положението е подобно като в Германия бих ти препоръчала на първо време да си намериш друг сигурен подслон, а после да ги търсиш тези. Не за друго, но като има нещо по-евтино желаещите и изискванията са в пъти повече, чакането в пъти по-дълго, а конкуренцията убийствена.
Успех.

П.С. Погледна ли в австрийската тема? Там може да знаят повече...

# 6
  • Мнения: 945
Аz като попрегледах набърzо видях, че апартаментите са обzаведени, дават се под наем zа нинимум 7 месеца, наема поне zа 1 от тях беще между 250 и 450 евро (ток и т.н включени), но кауциона беше 2700 евро  Shocked. Тук в Германия е обикновенно 3 чисти наема (беz ток, парно и т.н.), което ще рече мах 1200 евро. Ужас, това са много пари... дали zащото е обzаведено (zа 1300 евро ще ти обzаведа стая и кухня беz прпоблеми) или в Австрия са други zаконите?...

Ако искаш може да ти помогнем да напишеш писмо до фирмата и да питаш zа всободни места и т.н.

П.П. Аz лично бих си търсила друго жилище, там ще си zаобиколена само от емигранти, а е добре zа интергацията ти да имаш среда от поне няколко австрийци...

# 7
Аz като попрегледах набърzо видях, че апартаментите са обzаведени, дават се под наем zа нинимум 7 месеца, наема поне zа 1 от тях беще между 250 и 450 евро (ток и т.н включени), но кауциона беше 2700 евро  Shocked. Тук в Германия е обикновенно 3 чисти наема (беz ток, парно и т.н.), което ще рече мах 1200 евро. Ужас, това са много пари... дали zащото е обzаведено (zа 1300 евро ще ти обzаведа стая и кухня беz прпоблеми) или в Австрия са други zаконите?...

Доколкото съм проверявала в австрийски сайтове за жилища, както и в австрийската тема, разбрах че жилищата във Виена (още повече обзаведените) са над 400Е. А това което тези предлагат, ми се вижда доста евтино - апартамент и то за двама. А на нас със съпруга ми ни устройва (само двамата сме). Но Kautiona от 1200Е за Германия ми се вижда невероятно нисък  newsm78 Май е вярно, че в  Германия е по-евтен живота. Но пуста Виена като не излиза от сърцето и ума ми  smile3516

# 8
  • Мнения: 945
За Германия е 3 месечни наема. 1200 ще  при наем 400евро на месец, съответно при по голям е много повече. А аz на сайта апартаменти не гледах... това zа 400 евро беше една стая с малък бокс zа готвене, 40 кв.м.

# 9
А аz на сайта апартаменти не гледах... това zа 400 евро беше една стая с малък бокс zа готвене, 40 кв.м.

Като се загледах по-внимателно и на мен ми се вижда да е само стая с малко отделено място за готвене  newsm78. Въпреки, че пишат за "Апартаменти", това ми прилича по-скоро на стая в студентско общежитие отколкото на "апартамент"  Thinking. От една страна не съм особено претенциозна и ми допада, но от друга страна - не си заслужава цената  newsm78

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 18:37 от salzichka

# 10
  • Мнения: 3 880
Въпреки, че пишат за "Апартаменти", това ми прилича по-скоро на стая в студентско общежитие отколкото на "апартамент"  Thinking. От една страна не съм особено претенциозна и ми допада, но от друга страна - не си заслужава цената  newsm78
Под "Appartment" на немски се има предвид едностайно жилище с кухненски бокс. На апартаментите (това, което ние разбираме под тази дума) им викат вонунг- 1(2-3)-Zimmer-Wohnung...

# 11
  • Мнения: 214
ра3гледах сайта и според мен 3а първона4ално установяване във Виена е пове4е от добре.
Живея от доста години тук, наемите в последно време много се дигнаха, трудно е съЩо и от бг да се намери евтина квартира.
имай предвид, 4е това са много малки 1-стайни (стая с малък кухненски бокс) от 20 до 40 кв.м., а каутиона (в3има се 3а мебелите) след като се и3несете и оставите жилиЩето както сте го в3ели ви се връЩа и3цяло.
Доколкото ра3бирам им трябва или работен договор или потвърждение 3а следване (3а интегратионскурса трябва да ги питаШ дали се третира като следване 3а тях)
Успех

# 12
  • Мнения: 3 880
А на нас със съпруга ми ни устройва (само двамата сме).
А съпругът ти няма ли договор zа работа?

# 13
А на нас със съпруга ми ни устройва (само двамата сме).
А съпругът ти няма ли договор за работа?


Не, няма  Sad  За сега сме си още в БГ. Договора ми на сегашната работа е до края на септември и държа да си остана до тогава, защото работата ми е готина и добре платена. Но за след това нищо не е сигурно и аз искам да използвам тази възможност за установяване във Виена. Била съм там известно време и много ми допадна живота, обстановката, и познавам доста добре някои райони.

# 14
  • Мнения: 1 335
в Германия е обикновенно 3 чисти наема (беz ток, парно и т.н.), което ще рече мах 1200 евро. Ужас, това са много пари...


В Мюнхен, кауциона за 3 стаен апартамент, е най-малко 1800-2000Евро. Така че мах от 1200 според мен като обобщаваща цифра за Германия не е вярно. Зависи от района в който се живее.


# 15
  • Мнения: 3 880
Не, няма  Sad  За сега сме си още в БГ. Договора ми на сегашната работа е до края на септември и държа да си остана до тогава, защото работата ми е готина и добре платена. Но за след това нищо не е сигурно и аз искам да използвам тази възможност за установяване във Виена. Била съм там известно време и много ми допадна живота, обстановката, и познавам доста добре някои райони.
А на какво основание Ще емигрирате тогава или какви са ви плановете? newsm78 Питам от чисто любопитство Embarassed
Емигранти беz работа zвучи някак нереално. Тоzи курс съЩо е zа интегриране на постоянно пребиваваЩи, а как Ще се сдобиете с такова раzреШително, беz поне единият от вас да има работа и редовни доходи?

в Германия е обикновенно 3 чисти наема (беz ток, парно и т.н.), което ще рече мах 1200 евро. Ужас, това са много пари...


В Мюнхен, кауциона за 3 стаен апартамент, е най-малко 1800-2000Евро. Така че мах от 1200 според мен като обобщаваща цифра за Германия не е вярно. Зависи от района в който се живее.

Гери не обобЩаваШе zа всички жилиЩа в Германия, а zа жилиЩата с наем от 400 евро Wink тогава кауционът рядко прехвърля 1200евро. При по_скъпите жилиЩа максимумът логично се повиШава Peace

# 16

А на какво основание Ще емигрирате тогава или какви са ви плановете? newsm78 Питам от чисто любопитство Embarassed
Емигранти беz работа zвучи някак нереално. Тоzи курс съЩо е zа интегриране на постоянно пребиваваЩи, а как Ще се сдобиете с такова раzреШително, беz поне единият от вас да има работа и редовни доходи?




Първоначално смятам да подобря познанията си по немски във Виена(-за да съм сред немскоговорящи), ако не чрез интеграционния, то към Виенския Университет (имат не само за студенти), или към Deutschacademy, или друго подобно място от които вече имам информация, но исках да разбера повече и за вече споменатия Интеграционен курс. Но тъй като не навсякъде предлагат и общежитие,  се заинтересувах от посочения в началото сайт, където видях, че приемат или работещи или учащи.

# 17
  • Мнения: 239
А ЗаЩо не се ЗапиШеШ да следваШ, така Ще им удовлетвориШ условието да си учаЩа, а и курса по немски zа студенти сЪс сигурност е на светлинни години по добър от интеграционния курс.
На ваШе място бих се огледала За работа оЩе от БГ, как смятате да се иЗдържате като и двамата не работите, не че ми е работа да zнам, но мисля на глас.

# 18
А ЗаЩо не се ЗапиШеШ да следваШ, така Ще им удовлетвориШ условието да си учаЩа, а и курса по немски zа студенти сЪс сигурност е на светлинни години по добър от интеграционния курс.
На ваШе място бих се огледала За работа оЩе от БГ, как смятате да се иЗдържате като и двамата не работите, не че ми е работа да zнам, но мисля на глас.

Следването е страхотно предложение, но нямам ни най-малка информация за начина на кандидатстване - условия, изпити, важи ли диплома от преди толкова време ( близо 13 години) и кой знае още какво ...
А относно работата не се притеснявам, че ще намерим със съпруга ми на място, защото той поне знае перфектно английски. А пък аз имам опит и добър стаж в 4 професии (в момента се занимавам с Компютърен Дизайн и Предпечат), но първоначално едва ли ще проявявам претенции за професията.

# 19
  • Мнения: 84


Следването е страхотно предложение, но нямам ни най-малка информация за начина на кандидатстване - условия, изпити, важи ли диплома от преди толкова време ( близо 13 години) и кой знае още какво ...

[/quote]



Няма никакво значение кога си завършила, стига да имаш много добър успех. В Австрия кандидатстването става само с документи - превеждаш си дипломата/-ите (ако си завършила и нещо друго), носиш я/ги в Австрийското посолство в София + някаква таксичка, след което си разпращаш копия до колкото си искаш университети в Австрия ( или само Виена ако желаеш). Ако те приемат в някой, то автоматично те пращат 0-ва година за изучаване на немски език. А след като имаш "стаж" като Дизайнер, можеш да го използваш за по-лесно влизане по някоя IT специялност.

# 20
Eli76, благодаря за отговора, но как по-точно да използвам стажа си като Комп. Дизийнер?
И още нещо - след като приема е само по документи, то таксите много ли са високи?

# 21
  • Мнения: 185
Ха-ха-ха
То ако раздаваха така наляво и надясно апартаменти на тия смешни цени, то всеки чужденец, циганин...би се записал на какъвто и да е курс, че да вземе такова жилище.  Знаеш ли колко български студенти има във Виена, а колко са общо чуждите студенти  - мноогооо  ooooh!  и не съм чула някой да има такова жилище, има си общежития, или на частна обява. Даже и за Геносеншафтвонунг не може да се класирате.

Та условията са, не да караш курс, ами да си бежанец от Етиопия например  Joy или някоя фирма да те наеме на работа, като много кадърен и търсен специалист.
   Няма вече статут "бежанец или преселник" от България в Австрия, вече сме ЕУ, и който идва сам да му бере гайлето и да се оправя как може....
  Да се запишеш студентка, става по документи с дипломата ти от средното в БГ, пращат те на немски курс и си плащащ всичко сама и здравната застраховка всеки месец и учебници и хич не те питат имаш ли си жилище или не, само ако си под 26 години може след незнам кой си семестър и при много късмет да кандидатстваш за общежитие и ако има свободни места естественно.  Таксата за семестър във Виена незнам колко е станала, аз преди 3 години плащах 412 евро, после за др.консумативи още към 100-200, карта за транспорт, задължителна здрана застраховка......и т.подобни много разходи....
  Ако ще превеждаш дипломи и документи, които ще ти трябват в Австрия, по добре го направи тук при някой преводач, и заверяваш в посолството, отколкото в БГ, /от личен опит - превеждах в БГ - ами един куп грешки и то при лицензиран преводач, че после наново превеждах тук/
  Документи за работа едва ли ще получиш, това е почти мисията невъзможна, караш на черно и къде кво има - всички новодошли студентки, започват като бейбиситтинг или чистят и гладят...докато научат почти много добре немски, без език - без работа

 Късмет, надявам се, не съм те разочаровала много, но това е действителността   bouquet

# 22

  Таксата за семестър във Виена незнам колко е станала, аз преди 3 години плащах 412 евро, после за др.консумативи още към 100-200, карта за транспорт, задължителна здрана застраховка......и т.подобни много разходи....
 



Шегуваш ли се, та тук в БГ само за едно ниво ми искат между 550-800 лв., и то в група от 10 човека, за индивидуално да не говорим.  А като сметна целият курс А, В, С се получава сума далеч по-космическа от тази която ти споделяш.

# 23
  • Мнения: 185
Казвам - това беше преди 3 години, те редовно вдигат всичко...така, че е повече.
Но, като сметнеш първо се карат 4 нива курс по немски /4 семестъра-2години/,
 -здравната осигуровка - мисля че е 24 евро на месец,
 -картата ти за градския транспорт 48 евро на месец /1 билетче е 1,70 евро/,
 - книги, учебници....
 - наем на жилище /гарсониера около 350-450 евро-зависи от много фактори - обзаведена или не, с кауцион или не.../
 - ами храната???
 - а дрехи, обувки
И АКО намериш работа на черно да гледаш например бебе за 350 евро на месец или се блъскаш да чистиш за 4-5 евро на час/2пъти в седмицата

Аз като дойдох преди ...ехейййй колко време, по лесно се намираше работа на черно /нямаше много чужденци и беше по-добре заплатена, а сега сума поляци, чехи....цигани, дето и за 4 евро се хващат да бачкат само и само да имат доходи/  ...та аз не работех около година, без език е невъзможно да се работи, каквото и да е, после извадих късмет и имах няколко работи, предимно следобяд, за да мога да ходя на лекции или в събота и неделя раздавах едно списание...не е ллесно отстрани.

А като кандидатствах за документи за работа /работодателя ми ги подаде/ три пъти получавах отказ...и не съм само аз единственната с тази съдба в Австрия, почти 99 процента са минали по тоя път.
  ...а доколкото разбирам имаш семейство...гърлата стават повече и трябва да се нахранят...

# 24
Kaninova, много ти съм благодарна за времето което си отделиза за разясненията си   bouquet  bouquet  bouquet  особенно за месечните разходи - така си имам на представа като цяло. За разходите не се притесниявам, тъй като ще отида с  добра наличност ( не бих тръгнала само с ризка на гърба и джобни ), но не исках да се надявам изцяло и единственно на средствата  с които ще замина.

# 25
  • Мнения: 3 880
Шегуваш ли се, та тук в БГ само за едно ниво ми искат между 550-800 лв., и то в група от 10 човека, за индивидуално да не говорим.  А като сметна целият курс А, В, С се получава сума далеч по-космическа от тази която ти споделяш.

Е, ако парите не са проблем и ги има бол наистина е лесно, не ти знаем финансовите възможности, затова даваме съвети на общо основание. За повечето хора би било трудно да поддържат нормален начин на живот месеци наред при тези разходи (все пак за Виена става въпрос, а не за село Долно нанагорнище) при положение, че няма сигурна, добре платена работа.

# 26
  • Мнения: 185
Моля, моля
ако знаеш аз с каква наличност тръгнах и как бързо се стопиха, не е истина.
 Ако имаш познати, ще ти е по-лесно или ако имаш уговорена вече работа, но иначе  има период на първоначална криза.Не слушай какво разказват други, живеещи в чужбина, хората обичат да се хвалят. Аз преди да дойда какви ли не възвишени слова чувах,кой лекар, учител...все преуспели. Верно има и такива, но в моя случай - като дойдох и получих телефоните им - българи да се видим в австрийско и какво мислиш - едната дето се представяше в БГ, че е учителка в едно начално училище във Виена - се оказа чистачка в същото. Друга госпожа - управител на филиал на магазин -а в действителност подреждаща регалите...и много други примери...Но е факт, че има преуспели българи, и то с много труд, знания, а не чистачи, готвачи...дето се фукат и разказват че са доктори, учители...
 Айде, надявам се не съм те разубедила да идваш, но поне махни розовите очила и погледни живота в действителност. Повече не мога да пиша, че бебчо ще става скоро, а после с мъжо  ще ходим да "инвестираме в хранителните магазини около 100-ина евро, че днес и утре са пазарни дни./и това е пазарене само за 4-5 дни - после пак 100 евро - за пример на авторката  Laughing
Чао

# 27



Не сметнах за необходимо да споменавам за "финансовите си възможности", защото исках информация за точно определено нещо, а не съвети дали ще мога да се справя с живота и разходите си. Всеки преценя и решава за себе си.

# 28
  • Мнения: 3 880
Не сметнах за необходимо да споменавам за "финансовите си възможности",
Не е и нужно, не съм имала това предвид. Уточних само защо се дават съвети и насоки от общ характер- защото не се знае какъв е човекът насреща, който пита. За повечето хора разходите, които е изброила Канинова са непосилни без нормална работа, а ето че на теб ти се видяха даже шегаджийски. А че ти си решаваш за себе си е ясно, тук само се съветваме....

# 29
  • Мнения: 580
Канинова, ти уплаши момичето newsm43
Има си и лекари и учители и адвокати българи. Аз чистачки и детегледачки не познавам, но щом казваш може и да има. За 4-5 Евро във Виена няма кой да дойде да ти чисти. Най-малко 7 Евро е тарифата и такива вече не се намират.
Щом авторката си има "ресурси", няма проблеми ще се оправи. Живота във Виена не е чак толкова по-скъп от този в България, а и дори понякога е по-евтин (например дрехи).
Защо не се обадиш в австрийската тема, там също ще ти отговорят на въпросите?

# 30
Канинова, ти уплаши момичето newsm43


 Laughing   О, не LaDolce , просто ми стана изключително неприятно, че темата ми се превърна в "Кажи ми каква ти е банковата сметка, за да ти отговоря дали ще те бъде"   Laughing
Виена много си я харесвам  Blush и съм решила, че ще замина  Peace  newsm68. Била съм на няколко пъти там като туристка и съм поразгледала как стоят нещата smile3521  Имам и доста събрана полезна информация, но също така се заглеждам за всичко друго което ми попадне. Не смятам да правя нещо или да замина нанякъде като слепец - без да съм се информирала достатъчно за това. Та, каквото и да се коментира тук, едва ли ще ме разубеди.

# 31
  • Мнения: 214

виена доста се отвори, ве4е не са така недрожулÜбни към 4ужденците. БГ с добър немски и специалисти в даден сектор могат 3а няколко месеца усилено търсене да си намерят добра работа, 3ная няколко такива слу4ая. И а3 по3навам доста преуспели хора тук, 3апо4нали да у4ат и да работат каква и да е работа, с годините стигат до добро материално ниво (вклÜ4вам се и самата себе си в това 4исло).
Така 4е ако имаШ малко на4ален капитал, готова си да у4иШ и да се усъвърШенстваШ, а и Виена ти харесва, направо идвай насам. Опитай, пък винаги можеШ да се върнеШ в БГ.
Ако имаШ оЩе въпроси можеШ да ги 3ададеШ във форума на австрийските мами.

# 32

Така 4е ако имаШ малко на4ален капитал, готова си да у4иШ и да се усъвърШенстваШ, а и Виена ти харесва, направо идвай насам. Опитай, пък винаги можеШ да се върнеШ в БГ.
Ако имаШ оЩе въпроси можеШ да ги 3ададеШ във форума на австрийските мами.




Благодаря ти много за отговора sviti  Hug Hug
Виеана просто си я обожавам  Crazy , още повече, че съм била и в някои други страни, но те не успяха да ме привлекат колкото Виена. Дори използвам доколкото мога и немския да понауча (в момента съм на ниво А2, с малки граматически пропуски  Crossing Arms , но се надявам, че във Виена на курс или 1-2 година в университет, ще го усвоя)
Не желаех да трупам излишно австрийската темичка, но тъй като не си единствената която ме съветва това, ще вмъквам въпросчетата си. За сега наистина получих доста информация от началото на тази темичка    Sunglasses , а и аз допълнително се поразрових из И-нета   Sunglasses 

# 33
  • Мнения: 945
Сега ми хрумна нещо друго... zащо не дойдеш тук на някакъв курс по немски zа 1 месец. Сестрата на мъжа ми пристига в петък zа едномесечен курс при Goethe-Institute в Мюнхен. Те и осигуряват zа един месец обzаведена квартира (плаща си, раzбира се) и имат всеки ден zанятия. Предполагам, че и в Австрия има нещо такова...

# 34
Сега ми хрумна нещо друго... zащо не дойдеш тук на някакъв курс по немски zа 1 месец. Сестрата на мъжа ми пристига в петък zа едномесечен курс при Goethe-Institute в Мюнхен. Те и осигуряват zа един месец обzаведена квартира (плаща си, раzбира се) и имат всеки ден zанятия. Предполагам, че и в Австрия има нещо такова...


Само, че за един месец не могат да усвоят достатъчни познания, на които много държа (независимо колко ще ми струват). Зная за Deutschakademi във Виена, че осигувяват по избор стаи във общежитие или частен дом (което е супер), но продължават около 3 месеца максимум (Интензивен курс, а не за 1 ниво). Ако нивото на обучение им е на високо  - о'кей, но ако не е - само ще си загубя времето   

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 12:03 от salzichka

# 35
  • Мнения: 580
Ученето на език в страната, в която ще живееш никога не е губене на време. Да учиш в България немски си е чисто губене на време Wink

# 36
Да, но за 1-2 месеца какво може да се научи  newsm78  Смятам, че поне половината от времето трябва да е в упражнения и диалози в групата. А не само да предадат урока и след това - на изпи  Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 264
Аз за живота във виена не мога да кажа, въпреки че моят приятел има там апартамент и т.н. , и аз много я харесвам. Но по отношение на курсовете - аз като дойдох в Германия без нито една дума да знам се записах на интензивен курс в Абендакадеми всеки ден бях на курс, и след първото ниво започнах да разбирам какво ми се говори. Много са им добри преподавателите, системата и всичко.
Успех и не се отчаивай, само този който не е опитал не е спечелил.   bouquet  bouquet

# 38
  • DE
  • Мнения: 967
Едно време ходих на безплатен курс по немски в Германия - Frauenhilfe.
Само едното ниво продължи около 5 месеца.
Но немския не го научих толкова от курса, колкото от живота в ДЕ и контактуването с немци.

# 39
  • Мнения: 106
Здравей,
надявам се да ти помогна  Hug

в Австрия можеш да пребиваваш като турист само 3 месеца,след това ти трябва основание(работа,следване,роднини,съпруг,дете)
В твоя случай  може би ще ти бъде по-лесно като студент- курсовете към Vorstudienlehrgang са най-добрите 25 часа седмично за 400 евро семестър(не плащаш допълнителна такса към университета)!Освен това ще имаш право и на общежития, като и на легален престой, докато си намериш работа(т.е. се сдобиеш с работни документи)За Zuwanderfonds също се изисква легален престой. За жилища мога да ти дам и следния адрес:
Wohndrehscheibe Volkshilfe

1040 Wien Möllwaldplatz 4/2 Stock 25  Tel. 0043/(0)1 893 61 17

където могат да ти помогнат с намирането на жилище(не предлагат жилища!)

помагат с търсенето ,предлагат обяви,интернет връзка,телефон,питат вместо теб,ако не си добре с немския,могат да отидат с теб на термин ,също помощ при сключване на договора.За английски незнам дали говорят ,но има един македонец там ,което  си е почти като българин Wink

А за интеграцион курса си мисля , че е за хора ,който работят или имат семейство тук.

Успех!

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 13:02 от nkolentsova

# 40
  • Варна
  • Мнения: 306
Някой може ли да ми каже как точно се казва австрийската тема, за която споменавате?

# 41
# 42
  • Варна
  • Мнения: 306
Eli 76, много благодаря Peace

Общи условия

Активация на акаунт