Слънчо весело припече и зарадва СЕПТЕМВРИйското човече!

  • 10 356
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 391
Pebs,  и аз мисля че е по-малкия дявол.Бъбреци си е доста по-сериозно. А и щом често се среща ще сигурно са подготвени докторите и знаят как да се направи процедурата най-леко. Дано да е безпроблемно  Party Praynig
Краси, стискам палци и за вас  Praynig ! Дано да не е нещо сериозно...защо не опиташ да направиш снимка в едър план, когато това се случи за да покажеш на доктора? Ако има компютър в кабинета де.
 Благодаря от сърце за хубавите думи относно мойто гардже Simple Smile Днес разбихме устата. Както играехма на спалнята ,падна милото и се удари в крака ми. Разкърви си устничката с единия зъб. Бързо му мина де Simple Smile
Момичета -много се стряска Кайче. От дребни шумове - това мога да го разбера. Някоя чайка изкрещи вън и той скача, изобщо от такива съвсед дребни работи. Обаче по-необяснимото ми е че се стряска от нищо. Понякога се приспиваме с часове. Тъкмо заспи и след няколко минути подскача целия и се събужда. Не знам защо е така неспокоен. И това не е временно. Постоянно е така. Има ли и други такива бебенца? Дали може да е признак за нещо....Споделих с доктора, каза ми че се втелявам. Ми то хубаво, ама като детето не може да се наспи какво да правя. Вярно че ние майките понякога имаме свойството да се притасняваме за невидими неща, но струва ми се че много често докторите не приемат насериозно притесненията ни, а понякога има защо....
Днес говорих с НОИ - парите за май още не са преведени....Ако сте получили някакъв превод (както аз) - било доплащане някакво за предходни месеци. Аз реших че не са ми платили пълната сума за май и се обадих да търся справедливост  Grinning

Ооооооо, пак ревнахмееееееееее....Изчезвам зе сега!
Весел ден на всички!



ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН Т:) ! МНОГО ХУБАВИ ЕМОЦИИ И ПРИЯТНИ ИЗНЕНАДИ!

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет,
разсмяхте ме с постовете си.
Емук, аз разреждам киселото мляко даже повече от 50:50. А на нестле тези, които са от 8 месец сме пробвали банан и ванилия. Банана го харесва повече и по прилича на йогурт, а ванилията е кремче. Има и ягода, но ние сме склонни към алергии и не давам.
Ками, аз пък знам че е по-добре с домашно да захраниш, защото си има полезната бактерия вътре. Между другото откакто давам на Алекс кисело мляко изпражненията са му абсолютно хомогенни и по нормални като консистенция, а не запек.
Пебс, надявм се Лизи да се оправи от първия път. И аз и сестра ми сме имали и от веднъж сме се оправили. То при всяко дете е индивидуално и стига си чела и си се шашкала.
Кали, аз пък се очудвам на докторката. Тук в Бургас, а и в Плевен, това вече не се практикува, защото бебетата на 2-3 г възраст онанирали и сами се забелвали. Така ми казаха всички лекари. Аз не бих сесъгласила да ми го забелват. Ако има някакъв проблем бих го завела на уролог.
Поспаланке, един от симптомите на рахита е стряскане. Ако искаш се консултирай с някой компетентен лекар. Тази диагноза, не се поставя лесно, правят се изследвания, за да се потвърди. Не може само да го погледне и да тия постави. Така че ако искаш провери, докато не е късно
Краси, чакаме новини от теб мила!
Ани, а моя кво да каже като има алергия към морков и всичко което е аде е смес с картоф. Картоф + броколи, картоф+ спанак, картоф + пащарнак, картоф +карфиол, картоф +царевица и картоф + тиква, което му е любимото, ама то разбираемо, другите са все зеленажи.

# 47
  • Мнения: 731
Благодаря за пожеланията, момичета  Hug
Т:), честит рожден ден! Пожелавам ти да си мнооого здрава и обичана!
Това са моите предложения за заглавия на темите:
На СЕПТЕМВРИйчето немирните ръчички, правят вече мънички белички!
Да ходи си мечтае вече, СЕПТЕМВРИйското човече!
Снежи, много е чаровна сладурката  Hug
ДаниМакс, подписът ти е страхотен!
Ками, аз съм виждала тук едни колела, които са с дръжка за бутане, имат сеник и изглеждат обезопасени за сядане за 55 -60 лв, но не съм питала от каква възраст могат да се ползват. Нещо такова представлява
sladka_mama, поздравления за миналия изпит. Дано и резултата е добър  Wink Сигурна съм, че дори и с прическа нула номер сладура изглежда добре!
ПебсHug за теб и Лизи! Дано да сереши от веднъж проблема  Praynig Praynig Praynig Както и дугите са казали - не чети толкова какво пише в Интернет!!! Нашата педка въобще не проявява интерес да проверява такива неща  предполагам, че и другите са така  Confused Лаптопът не ти ли го подариха скоро защо преинсталирате?
Emuk, да се оправяте бързо пожелавам  Praynig Praynig И внимавай с прехранването  Joy Joy
Ани, а пък малката само прави трохи и грам интерес няма да ги яде после - така че поздрави за Влади  Hug
Аз ще се спирам, че роман написах  Crazy Приятен ден на всички!

# 48
  • Мнения: 295
Поспаланке и Косето е с разбита устна,аз много се изплаших като рукна онази кръв.Явно тепърва се започва,гледам из града мамите разхождат разни бебоци наша възраст слепенки на челата Crazy

Ани-Косето още е втора група на кухнята,като стане на 9м почва 3та.Сега има супа,която почти винаги е с месо и мирише доста вкусно.Редичка е и частиците са малки.Второто обикновено не мога да опрееля какво е-каточе ли винаги има грис.Примерно грис с лапад,грис със чушки.И за 3то-кисел.Иначе в 3та гр има гювеч,мусака и т.н.Но консистенцията не знам.Супичките сигурно ги хапва Влади.

Днес баба и Косето ходили да вземат кухнята ,макар,че било 11.30,а той яде към 12.30-13,като видял бурканите с манджа като започнал един рев,ама с тръшкане.Баба не могала да свари да присипе манджата,вика ми-как ще го изхранваш не знам???

Елс знам ги тези триколки,ама не ми се струват стабилни за  моя,макар,че седи стабилно,не знам дали няма да се измъкне от него.Ще се поразровя аз из нета:)

Брави Hug

Забравих да честитя Рд-то на Т:)Да си жива и здрава!!!

# 49
  • Мнения: 1 425
Момичета вие вече слагате ли хляб в супичките и по колко слагате.И бисквитките по колко слагате ......Аз да не взема да слагам по множко, че нали си имаме проблемче с килцата...... newsm78 Я казвайте да сравня аз моите количества..... Thinking

# 50
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 866
Благодаря на всички за отговорите!
Днес въведох глутена като направих каша от 1/3 сухар с добавка 130 грама плодово пюре на Гербер.Прие се много добре.
Голяма игра падна навън - Ви обиколи що де има пързалки,люлки,катерушки,игра си в пясъчниците.В 12:25 беше тотално капнал и рече че е гладен.Та бързах да се приберем за топля ядене.Тъкмо го нахраних Ралинка писна,че е гладна.А сега и двамата спят блаженно.И аз съм свободна до 17,00.
Беринка,ние супи още не ядем.Захранихме се късно и все още сме на 2 заместени хранения,другите са кърмене.
Имам въпросче-дадоха ли ви здравните книжки на децата?Ние още нямаме ShockedНаправо съм бясна. #Cussing out #Cussing out #Cussing outЗдравната каса имат претенции на детето веднага да се избира личен лекар дори без да е излязло ЕГН-то,пък тез книжки ги бавят по 8 месеца.А ние другата седмица отиваме на море и ми трябва за всеки случай.

# 51
  • Мнения: 690
Беринка, аз взимам кухня от 2 дни - ще взимам 5 дни, за да не изгорят купоните на една мама ... давам само супата, като в нея добавям вместо сухар 1-2 кубчета зеленчук, че определено ми се струва, че тия манджи не им дават необходимата порция зеленчуци  Rolling Eyes второто и десерта хапвам аз  Laughing
Ками, не съм видяла никъде колела за бебета - няма да видиш и ти ... колелата за най-малките дечица са точно тези триколки, които обаче са за деца на минимум 1.5 - 2 г.  Peace тъй че просто изнасяй сутрин количката ви в двора или входа пред вратата  Peace но колело за бебета няма да намериш Hug
честит Рд на Т:) Да си жива и здрава!!!
 Стискам палци на болните  Praynig
 

# 52
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета  Hug Благодаря на всички ви за поздравите  Hug

Днес Деси става на 9 месеца и послучай месечинката на малката ми мишка, черпя да ми е жива и здрава!



Емук
, тя нали и Кали имаше същите проблеми с тони, точно заради киселното мляко, което е дала неразредено.

беринче
, за супите знам от доктор, че не се слага хляб в тях (или сухар). Целта на супата е да подготви стомаха или по-точно да стимулира стомашните сокове. Това е подготовка за манджата след супата, за да се смели и усвои по-добре, за да не се дразни стомаха и т.н.  Peace

# 53
  • Мнения: 731
Вилиан, още през Януари взех здравната книжка на малката. Ходих с екземпляра от формуляра за избор на личен лекар в здравната каса и си я взех  Peace
Ескарина, честита ти месечинка  Hug Да е много здравичка и все така лъчезарна!
Редактирам за да ви покажа любимата ни поза "В очакване на падането"  Mr. Green

Иначе вече успява да се задържи около минутка, но като реши да крачи тупва  Mr. Green

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 14:30 от Else

# 54
  • Мнения: 210
Влизам на бързо да се запиша.

Кали,благодаря много за снимчицата на първа страница.Много приятно ме изненада
Аз съм се захванала с учене,че на 20 ще защитавам курсовата си работа,а на 4 юли ми е държавния.
Всички болнички да оздравяват
Честито на месечинките.

А ми мириши на море,не е истина направо.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 903
Здравейте!
Допреди два часа нямах Интернет от вчера.
Сега ви изчетох, писах, писах и като заби, всичко отиде на кино  Crossing Arms !
Сега съкратен вариант:

Т:) !!!
Желая ти много здраве и щастие!

Честити месечинки днес   bouquet !

Краси, пиши как е минал прегледът! Дано всичко с Анито да е наред  Praynig !

Пебс, както са ти писали и другите момичета, добре че всичко с бъбречетата е наред, с другия проблем ще се справите! А и щом казваш, че е често срещано, значи процедурата ще е напълно рутинна за лекарите! Дано всичко мине безпроблемно и с възможно най-малко стрес за Лизи и за теб  Hug !

За фимозата - не е често срещана, само 10% от момченцата стигат до оперативна намеса. Знам, че при бебетата не трябва да се дърпа и силово да се забелва, не трбва да се пипа въобще. Както Лекси е писала, момченцата сами в даден момент ще го направят и ще стане съвсем естествено. Лично аз съвсем лекичко изтеглям кожичката назад, когато къпя Тони, за да го измия добре, но нищо повече  Naughty ! Ще му дойде времето да се забели!

Не знам дали съм ви споделяля, но Васко почти след всяко ядене връща.... вчера го водихме на доктор. Изписа ни Фризовом + няк'ви хомеопатични капки дето се пият 3 пъти по 10 капки.
...
Аз обаче съм за бой, защото преди 3-4 дена  реших да експериментирам с кисело мляко. Не го разредих, а му го дадох така, надробено с бисквити... И, той, хайванът, оповръща света до довечера.

Емук, нашият случай е същият - можеш да прочетеш моите постове от 02 юни в предишната тема . С две думи, раздразнен стомах от киселото мляко (въпреки че го въвеждах много внимателно и по малко), в последствие повръщане в огромни количества всякаква храна поне по веднъж на ден. Резултат от прегледа - спиране на всички млечни продукти (без АМ!) за една седмица, минаване само на Фризовом, и два пъти  на ден хомеопатични свещички против повръщане Вомитусхил. Киселото мляко го забравяме до след годинката. На вас какви хомеопатични капки ви предписаха? Явно нашите двамцата са с деликатните стомахчета  Confused !

Днес говорих с НОИ - парите за май още не са преведени....Ако сте получили някакъв превод (както аз) - било доплащане някакво за предходни месеци. Аз реших че не са ми платили пълната сума за май и се обадих да търся справедливост

Поспаланке, много ти благодаря за инфото  Hug ! И аз щях да им се обаждам и да се карам, защото са ми превели едва 1/5 от полагаемите ми пари  Shocked . А то какво било  Grinning !

Вилиан, Елс, какви здравни книжки, откъде се взимат? За пръв път чувам  Rolling Eyes Embarassed !

И още бях писала одеве, но сега ще поствам да не вземе пак да се затрие  Rolling Eyes !

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 14:41 от Kally May

# 56
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Ескаринче, благодаря за почерпката! Да ти е жива и здрава малката принцеса! newsm51

Вилиан, а на нас педи ни даде книжката, не помня вече кога. Питай личната лекарка на детенце и да не се прави на гръмната.

Поспаланке, няам идея защо се стряска толкова твоята красавица, но не е лошо и с друг доктор да се консултираш. Дано не е рахит! Praynig

А за ударените устнички-не се шашкайте толкова, от това място тече много кръв, но това не значи ,че е нещо сериозно! То да не дава Господ да става сериозно! Praynig

беринче, за супите знам от доктор, че не се слага хляб в тях (или сухар). Целта на супата е да подготви стомаха или по-точно да стимулира стомашните сокове. Това е подготовка за манджата след супата, за да се смели и усвои по-добре, за да не се дразни стомаха и т.н.  Peace

И аз знам точно това, но да си призная понякога съм слагала сухар в супичката и то предимно тогава ,когато остане за вечеря.  Embarassed

Ками, да ви е жив и здрав лакомника!   feeding

Насеее, успех, мила! newsm10

# 57
  • Мнения: 181
Здравейте! Днес и ние правим 9 месеца и на свой ред и аз да почерпя


Ходихме на консултации и вече сме цели 9кг и високи 70 см, а бюст 47см. Голяма жена е станала мойта кукла. И всичко за сега ни е наред.
Eskarina, какви са мерките на сладкото Деси  Hug Hug Hug
Приятен и усмихнат ден на всички!!!
Въпреки че при нас в момента   umbrella и не можем да  1stroller , а трябва да  newsm07

# 58
  • Мнения: 30
Здавейте момичета кокичета Hug Hug Hug

Честито на днешните ни месечинки- Десислава,София,Иванина -здраве и много игри

Честит рожден ден Т  bouquet  много здраве и много любов

И аз нямам здравна книжка - но ще си я искам като отидем на консултация този месец

Красии ,дано всичко е наред с Ани, измъчи се мила Praynig
Всички болнички бързо да здравяват и да не притесняват мама Praynig Praynig Praynig
Аз да се похваля ,че вече Митко яде сиренце и бисквитки ,много е интересен ,държи си бисквитката в ръката и си хрупка с кеф Grinning
Лек ден на всички

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 14:50 от vania_bg

# 59
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 866
То аз всеки месец питам ,ама отговора е че от здравната каса още не са я издали.
Кали мей,това се онези сини книжки,които имаме и в които е вписано кой е личния лекар.Тя се носи ,когато си в друго населено място за да може да ползваш лекар ако не дай си Боже ти се наложи.Вико пък отива за повече от месец при баба си в Русе и ще правя временен избор на лекар за него там.

Общи условия

Активация на акаунт