ОКТОМВРИ вече наближава, а бебчо ритничета раздава ли, раздава.

  • 11 067
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 558
Пуки, стискам ви палци!!!! Пиши после как сте!!!

Напълно споделям мнението на renni79 за количките: предните колела обикновено имат отключена и заключена позиция, като ако са отключени, тоест въртят се свободно около оста си са за по кофти терен, ако са заключени са подходящи за гладки участъци и джоггинг... като си бях в БГ, все отключени ми бяха. Също така и дръжката- ако е една е много по удобно за бутане и направляване само с една ръка... Докато говориш по телефона примерно... имам и от двата вида и от тая с едната дръжка съм много по- доволна.
Досега най- харесах количките на германската мама ( Embarassed допреди малко помнех как се казва- ванче мамче, май беше, не ме бийте и не ми се сърдете ), която е всичко в едно, и на Пуканка, която пък си има всичко нужно, макар и не в 1.
Екипирайте се добре, защото за никой не е полезно да стои цяла зима в къщи, ей!

Компютри, телевизори, както и безжичен интернет в стаята на бебето- НЕ!   Naughty

Сайта с рибата го бях пуснала аз, все пак е на американска асоциация, може американското акулско да е с живак само, ама знам ли... Аз се бях наяла с групър, незнам как се превежда, надявам се сме ок с бебката. http://www.americanpregnancy.org/pregnancyhealth/fishmercury.htm ето го пак...

За ултрасаунд-а: от едно небезизвестно филмче за бременноста "In the womb", разбрах, че доста е противен на бебетата в по- напреднала бременност, и че за тях звука от него бил сякаш са в метрото и идва влака... даже показваха как се стряскаше едно неродено бебче, като го прислушваха с машината...

Машинка за слушане на бебешкия пулс видях в народния магазин Уолмарт оня ден- беше около $20, но то тука всичко почти е евтино, както се знае Wink... не мисля да купувам...

П.С. Аз кила доста качих, после за 15 месеца кърмене нищо не свалих и сега съм си плондир, ама не ми пука. Има ме на снимка в албума с коремите, ако някой иска да гледа.

# 76
  • Мнения: 275

Напоследък гледам да чета повече за отглеждането на бебето. Интересувам се много от пренаталното възпитание. Не знам дали вие правите нещо по въпроса, но на мен поне ми е доста интересен факта, че можем да започнем с възпитанието на нашата деца още сега...още докато са в коремчетата ни. Така че, ако знаете нещо по темата ще се радвам да споделите. Каня се когато изляза в отпуска да тръгна и на някой от курсовете за родители и на йога за бременни, евентуално.


За мен също пренаталното възпитание е един от най-важните моменти на бременността. Аз ходя на йога за бременни и инструктурката доста ми помага в това отношение. Тя се грижи не само да сме в добра физическа форма. Самата тя е майка и опитът й е много полезен.

Бяха ми препоръчали един филм на BBC в тази връзка - The Miracle ot Life мисля, че е заглавието. За съжаление, не го намирам никъде


TTsvetySS
, много красива сватба с много чаровна булка  Wink Wink

# 77
  • Мнения: 697
ПуканкаZ още тази вечр ще се поровя в e-bay да си избера апаратче. То е ясно, че няма да се мине без него Wink
Стискам палци дъщеря ти да е ок.

Mylili стягаш ли се за четвъртък Simple Smile Аз вече броя часовете. Ако искаш пиши на лични да обменим телефони.

Severinka аз точно по тази причина не ходя на ЖК в поликлиниката.   Там нищо не плащаш ама и нищо не получаваш.

И всички да спрете да се оплаквате от килограми Wink че аз трябва да ревна с пълно гърло. То и по тази причина не ми се ходи на държавни прегледи, че като знам там как се карат на по-дебелите.

# 78
  • Мнения: 920
А пък бебока ни е 20 седмица 350гр. Бебо4ка, коя седмица е бил 400гр? Ако е 23 седмица, не е голямо.
Хихихи дайте да видим някой в 20 седмица по голямо от моето  Joy  Joy  Joy, май само на Мегче.  Confused
vanche_mamche  Ами в 21 г.с беше 400 грама newsm78

# 79
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
TTsvetySS разкошна булка си и никак не ти личи коремчето. Снимките са супер! Честито и много, много любов и семейна хармония.
Крисси и на мен ми се иска да става дискусия, но много хора и всеки с болките си и това, което го вълнува и става доста трудничко. А и докато напишеш нещо и то - още няколко поста са се появили. А ако даден ден нямам възможност да следя едвам изчитам всички страници.

Пъпчето - и моето е едно такова вдлъбнато. Първия път към края имах чувството, че ще се спука  Blush Не че може да стане, ама притеснения.
Cappucino и аз се интересувам от пренаталното възпитание. Даже с щерката пробвах, ама да ти кажа вече почти 5 години по-късно не виждам някакъв ефект, макар че като бебе бе много спокойна, ама след годинката - стой та гледай. А особено сега какви изблици има и как иска всичко да е на нейното. Кажи какво по-точно те интересува по въпроса  бременност, - раждане - отглеждане. Макар че като сравнявам двете бременности - освен това че съм бременна, друго общо нямат. Мога да кажа - за щастие.

За количките се сетих още нещо - зимната ни беше с много висока дръжка /една/ и на мен ми бе по-неудобна, но пък таткото много му допадна. Лятната ми беше точно на размер, ама таткото се оплакваше, че трябва много да се навежда, но пък това хич и не го отказа да я бута. За справка разликата във височината ни е 36 см. Затова ако има с такава драстична разлика във височината между двамата е по-добре да се вземе количка с коригираща се дължина на дръжката.

# 80
  • София
  • Мнения: 27
rosica_correale здравей!
Аз направо ти завидях за килограмите! аз съм в потрес и не искам да кажа колко съм качила..
А за отоците на краката май нищо не може да се направи - аз пробвах да се кисна
в ледено студена вода и да седя по 1 час с крака на стената, ама не помага много..
И мен напоследък ме наболява кръстът..
Пуканака - стискам палци виско да е наред!!!  Praynig

# 81
  • Мнения: 11
За съжаление не мога да дам линк за количката защото в сайта на магазина не са показани много и точно тази която аз харесах я няма.
А за посещенията на Отворените врати за мен лично беше доста полезно най- вече от гледна точка на това  -поне да знам през къде ще премина и поне за това да не се чудя, на къде и защо ме водят Laughing а и все пак казваха какво ще се прави,та да не сме съвсем като в небрано лозе.А и момичетата доста въпроси задаваха- така,че с една дума - смятам,че е полезно да,особенно за болницата в която ще се ражда.
Бебочка сега в понеделник като бях на преглед ,бебето док каза,че е около 480гр.,но при него винаги всичко излиза в малко в повечко  Laughing та ако махна 10-20гр.може би реално да е към 45-460гр. сега съм 23 седмица.
Ако някой ще брои за лекцията за кърмене да преброи и мен  Laughing
Аз съм за сега - 6кг.отгоре.И са ми на корема,циците и дупето.А колко щеше да е добре да са само на корем и циции   Simple Smile

# 82
  • Мнения: 14
Здравейте момичета,

аз както винаги се включвам през месец, но за съжаление така стоят нещата при мен. Първо да се отчета - нашето бебче ще е момиченце! много съм щастлива защото много исках да сме в лилавата гама Simple Smile
иначе аз последните 2 месеца се опитвах да наваксам с ученето за един сертификат с който се боря от известно време - CFA - не знам дали някоя от вас е чувала... с две думи обикновенно трябва да се учи около 6 месеца (аз мога само след работа и уикенда) за да се покрие целия материал (към 3000 страници)... естествено обаче през февруари-април аз лягах да спя в 8 (от работа се прибирам към 7) и така.. беше много зор и много се притеснявах да не стресирам бебчо излишно, но не можех и да не ида (все пак банката плаща за него)...

Иначе не сам изчела още цялата тема, но определено се надявам настроенията от последните постове от миналата да са в миналото...

За количките съм се спряла (засега) на Bugaboo - една приятелка я има и е невероятна.. става за всякакви терени, има кош и отделно седалка,която пада в легнало положение. Знам че в БГ тя е много скъпа, но в САЩ е около $800, което трябва да прави около 1000 лв по днешен курс. знам че не е най-евтина, но ако някоя мама има възможност да и донесат такава може да си помисли и за нея.. http://www.buybuybaby.com/product.asp?order_num=-1&sku=114896& (аз може би ще избера деним за цвят, за да може да ъа ползваме и с бъдещо братче/сестриче).
Иначе аз мисля че ако не вали ще извеждам моето бебче още от 2рата седмица за по положин час на вън... затова за мен лично е важно количката ми да има кош, който да позволява напълно легнало положение...

отивам да чета и ако има какво още да споделя ще пиша пак! Инче, темичката ни става все по-весела - Благодаря!

# 83
  • Мнения: 3 453


За количките съм се спряла (засега) на Bugaboo - една приятелка я има и е невероятна.. става за всякакви терени, има кош и отделно седалка,която пада в легнало положение. Знам че в БГ тя е много скъпа, но в САЩ е около $800, което трябва да прави около 1000 лв по днешен курс.

И в България са тези цени Peace

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Сега се прибирам, ама само за 10 минути и няма как да ви изчета,защото за два часа 2 странички сте сте сътворили Party, защото пак излизам. Но после ще ви чета подробно.
Дъщеря ми е добре. Пуберски истории и било нормално. Просто вчера я хванах с пулс 180 и направо се изцъклих. Но тинейджърите редовно правели тея номера. Прегледаха я обстойно, днес пулса й е добре и това е било моментно.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 105
Бяха ми препоръчали един филм на BBC в тази връзка - The Miracle ot Life мисля, че е заглавието. За съжаление, не го намирам никъде


Точно The miracle of life го няма тук, ако това е заглавието, но цялата поредица на Robert Winston можеш да дръпнеш от тук. Серията за развитието на плода и раждането се казва An everyday miracle, може ли да е това?
Обожавам го този чичо  Hug, много е нестандартен!

# 86
  • Мнения: 156
здравейте мамета Hug
Цвети честито мила  bouquet  bouquet  bouquet желая ви много любов и разбирателство Peace
Пуки дано всичко да е наред с дъщеря ти, стискаме палци Praynig
Майлили за утре само хубави емоции и да разкажеш после Laughing
Darina21 честити ти  stork-girl
Ина браво за оформлението, страхотна си Hug
знам, че пропуснах нещо, нооооооооо като се сетя ще пиша Hug

# 87
  • Мнения: 920
Сега се прибирам, ама само за 10 минути и няма как да ви изчета,защото за два часа 2 странички сте сте сътворили Party, защото пак излизам. Но после ще ви чета подробно.
Дъщеря ми е добре. Пуберски истории и било нормално. Просто вчера я хванах с пулс 180 и направо се изцъклих. Но тинейджърите редовно правели тея номера. Прегледаха я обстойно, днес пулса й е добре и това е било моментно.
Иии Пуки много се радвам, че всичко е наред с детето ти Peace

# 88
  • Мнения: 275
Ариана, това е филмът Simple Smile

http://store.babycenter.com/product/code/8011.do

но по торентите го няма за съжаление.

# 89
  • София
  • Мнения: 368
Лелеееееееееееееее, ама какво сте направили вие  #Crazy изписали сте 5 странички докато бях навън!
Не съм чела всичко, само хвърлих бегъл поглед, исках да разкажа за МД и се връщам да чета подробно Wink
Сисилия, много жалко, че не можахме да се видим, надявам се скоро да наваксаме!  Hug
В Майчин дом се събра групата на регистратурата, качиха ни първо в предродилна зала, после в родилна зала, операционната ( която тъкмо беше почистена слад секцио )и седнахме за да ни разкажат къде какво се прави, какви документи и багаж да носиме за себе си и бебето, какви документи попълваме на място, къде ни настаняват, кой ни наблюдава, видове упойки, етапи на раждането, къде отива майката и бебето след раждането!Посли ни качиха на 12 етаж, който е ремонтиран, стайте са с по 2 легла и баня във всяка стая!Има самостоятелни випове ( 4 броя само  #Cussing out ), който са самостоятелна баня, има хладилник, телевизор и струва 35 лв. на ден! Бебетата са при майките за всики две стаи има бокс където се къпят и преобличат бебетата, в тези боксове, акушерките показват на майките кое как се прави! Който има възможност мисля, че е много полезно да отиде и да види, аз понеже не съм решила къде в четвъртък ще ходя и в Шейново!
Искам да ви кажа, че няма такава паника и такава бъзла като мене, просто няма! Като ни вкараха в предродилна и родилна зала ми идеше да ревна с глас и да избягам, разтреперих се и ми омекнаха коленете, такова съм шубе, не знам как ще я родя моята бебка!Не знам ама май не съм нормална! Като излязох от болницата се обадих на милото и му крещях, че няма да мога да се справя и че умирам от страх и той ще ражда а аз ще чакам отвън! Съвсем съм се побъркала вече  Embarassed
Извинете, че стана такъв дълъг пост!

Общи условия

Активация на акаунт