Машина за хляб - 11 част

  • 93 145
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 510
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Чудя се как да променя рецептата, за да стане 750 гр. хляба. Или продуктите са същите, а според настройката на печене става повече или по-малко? Моята машина е Moulinex 5003, ще съм благодарна, който има същата да сподели опит / идеи.  Иначе правих безсолния хляб, но нямах достатъчно сусам. Вкусен става, но наистина гигант, беше стигнал до капака.

Безсолен хляб

   750 гр.

300 мл. вода
0.5  голяма мерит. лъж.  олио
1,5 малка мерит. лъж лимонов сок
520 гр. брашно
1 малка мерит. лъж. суха мая
75 гр. сусамово семе

това е за 7 програма на Мулинекс XXL  3,37 часа

# 511
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Момичета, имам нужда от вашата помощ!Реших да си купя машина за хляб, държа да е на Moulinex.Дайте сувет дали да е OW5003
, или някоя друга.Багетите хубави ли стават, нямам представа.Ще съм много благодарна, ако ми отговорите!

# 512
  • София
  • Мнения: 2 116
Валенцето, защо мислиш, че е счупена? Може  просто да не я е сглобил както трябва...Аз нали наскоро имах такъв проблем с вадеща се ос на бъркалката, даже и ти се включи тогава и ми каза, че предната така ти се повредила и си я мъчила с поправки и накрая нова...Аз после писах - преди няколко страници, как си реших въпроса, ще поровя назад и ще ти пратя моето решение, ако то е приложимо в твоя случай - може и сами да се справите, явно на мъжа ти му се "оправят" такива работи:))) Засега не го убивай, чакай само да видя къде публикувах снимка на решението...

Ето - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=303270.440

# 513
  • Мнения: 68
Момичета, извинявайте може някъде да сте писали, но имам много да наваксвам с четенето, та бихте ли ми казали къде в София мога да купя по-евтина машина за хляб, може и малка (с една бъркалка).Предварително ви благодаря Hug

# 514
  • София
  • Мнения: 12 278
  Така втория ми опит с Ларудутката отново е проблемен, първия беше на супер бърза програма и изобщо не се наду. Сега пък хлебчето стана много и буквално отвори капака, отрязах му върха и го направих на пърленка и сега чакам да се доопече да видя остатъка дали е станал на хляб  Simple Smile
  Споменахте за промоция в Метро, може ли да кажете по-точно за колко парички и коя машинка е на промоция, че съм решила това да е подаръка за сватбата на една моя приятелка след половин месец  Simple Smile Също така се чудя и аз между последния модел мулинекс и предходния. Заслужава ли си опцията багети, толкова парички отгоре?

# 515
  • Мнения: 65
Днес получих каталозите на Метро за периода от 21.08. Има машинки "Аляска " за 95 лева.С 12 програми.Между другото дъщеря ми има такава вече 2 години и е много доволна.

# 516
  • Мнения: 2 697
  Така втория ми опит с Ларудутката отново е проблемен, първия беше на супер бърза програма и изобщо не се наду. Сега пък хлебчето стана много и буквално отвори капака, отрязах му върха и го направих на пърленка и сега чакам да се доопече да видя остатъка дали е станал на хляб  Simple Smile
 

Защо не опиташ първоначално с основната програма - basique (така се пишеше май на френски)? Просто да свикнеш с машинката, да видиш как ще се получи хлябът, защото щом има проблем с бухването или му слагаш много/малко мая, или не печеш колкото трябва. Моят съвет е да спазваш точно рецептата в книжката.

Иначе у нас само веднъж не се получи хлябът, брашното ни беше старо. Във всички останали случаи е идеален, на мен ми харесва повече при половина пълнозърнесто, половина бяло брашно на бърза програма rapide - получава се по-сбит хляб с чудесен вкус. Слагаме и мляко, забравих да допълня.

# 517
  • София
  • Мнения: 12 278
  Еми хляба стана всъщност и то точно на тази базик, основната май е. Но според мен се препече... Предния път на рапид обаче изобщо не бухна. Иначе аз си признавам без бой че не ползвам рецепта от книжката, а го пуснах едновременно с Мулинекса ми и рецептата за 500 грама хлебче, която позвам за него.

# 518
каква е тази ларудутка? и с какво е по-различна от мулинекса?

# 519
  • Мнения: 9 776
Май се навивам да си купя "Аляска", че е по-евтина. Видях и други добри отзиви за нея. А тези 12 програми какви са? Някой, който има да сподели.

# 520
  • Мнения: 68
Днес получих каталозите на Метро за периода от 21.08. Има машинки "Аляска " за 95 лева.С 12 програми.Между другото дъщеря ми има такава вече 2 години и е много доволна.
много благодаря  Hug Hug Hug

# 521
  • Мнения: 4 916
  Еми хляба стана всъщност и то точно на тази базик, основната май е. Но според мен се препече... Предния път на рапид обаче изобщо не бухна. Иначе аз си признавам без бой че не ползвам рецепта от книжката, а го пуснах едновременно с Мулинекса ми и рецептата за 500 грама хлебче, която позвам за него.

Няма как да ти буне на бързата програма. И в упътването пише, че не бухва.

И аз ще чакам рецептата за лютеница!
Simple Smile

# 522
  • Мнения: 163
Лютеница

5 големи печени пиперки
1 голям морков - настърган и сварен в микровълновата
1 патладжан - обелен, нарязан на шайби по дължина, посолен, отцеден от горчилката и изпечен във фурната по 10 мин. от всяка страна ( става още по-вкусно с печен патладжан като за кьопоолу, но аз нямах такъв).
1 глава лук и 2-3 скилидки чесън , ситно нарязани
200-250 гр. доматено пюре
100-120 мл. олио
сол, захар, чер пипер, кимион на вкус. Програма- мармалад

Това е рецептата за лютеница, която имам. Стана страхотна. Не знам какви напътствия да ви дам - аз просто набутах всичко по ред на номерата в контейнерчето и след 1,20 мин всичко беше готово...
Успех на всички, които решат да пробват!

# 523
  • Мнения: 25 818
Много ти благодаря!   bouquet
Да видим кога ще се престраша да пробвам.
За патладжана - можеш да го изпечеш във фурната с чушките, да го обелиш и смелиш заедно с тях.  Wink

# 524
  • На село
  • Мнения: 873
Здравейте, момичета! Не намерих в темите рецепта за хляб само със сода. Попаднах на една рецепта, но тя е за хляб със сода и мая. Така че, помогнете, ако можете на една ваша "колежка".
Вчера направих два опита, но и при двата резултата беше глетаво хлебче, което не става за ядене - и в двата случая сложих кисело мляко със содичка, брашно, олио, сол и вода - в леко различни съотношения и на различни програми ("бърз хляб" и "основна рецепта"). Ако не сложа водичка, тестото става много твърдо и машината се мъчи. Много ще съм благодарна, ако някой ми каже изпитана рецепта за хляб със сода.

И още едно въпросче: машината ми е Mulinex OW 5000, но с програмата за "бърз хляб", хлебчето ми винаги става глетаво. Само при мен ли е така?

Общи условия

Активация на акаунт