Машина за хляб - 11 част

  • 93 085
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 406
на тази програма правих сладко от праскови- много вкусно стана, затворих го в няколко бурканчета. не съм стерилизирала, подредих ги в хладилника. някой стерилизирал ли е допълнително?

# 541
  • Мнения: 1 176
на тази програма правих сладко от праскови- много вкусно стана, затворих го в няколко бурканчета. не съм стерилизирала, подредих ги в хладилника. някой стерилизирал ли е допълнително?
Рецепта имаш ли?Звучи ми много добре.

# 542
  • Мнения: 25 712
Не всички имат такава програма. Аз например нямам. Но за 30 лв. - толкова  Laughing Но мисля да разгледам програмите й и да помисля дали някоя не се доближава.

Едва ли. В началото само нагряваше, около 20 мин, после почна и да разбърква и така до края. Стори ми се също, че температурата беше доста по-висока от тази, при която се пече хляб.
Тъй де, направих я!   chef
Супер лютеничка стана, само ароматът на пушено от живия огън ѝ липсва. Но това да ѝ е кусурът, в сравнение с купешките е...  Heart Eyes

# 543
  • Мнения: 4 916
Не всички имат такава програма. Аз например нямам. Но за 30 лв. - толкова  Laughing Но мисля да разгледам програмите й и да помисля дали някоя не се доближава.

Едва ли. В началото само нагряваше, около 20 мин, после почна и да разбърква и така до края. ...

Нямаме такава програма ние, нито пък близка до нея. Нашата машинка първо разбърква, после втасва, накрая пече.
Няма да варим мармалад значи.

# 544
  • Мнения: 25 712
Къде сте? Аляските могат всичко, а са евтини. В момента май имало промоция в Метро.  Wink

# 545
  • Мнения: 9 776
Така каза някой, че имало промоция от утре май. За 95 лв. Дано се вредя  Simple Smile.

# 546
  • Мнения: 4 406
сладко от праскови-
плодове, нарязани на парчета с размери по желание 600 гр
захар 500 гр
сок от 1 лимон ( мисля  , че е доста, може и с по-малко)
пектин 20 гр

# 547
  • Мнения: 1 176
Бумеранг,благодаря.  bouquetЩе го пробвам,само да открия пектин тук.

# 548
  • Мнения: 984




кажете сега какви са недостатъците на тази машина, положителните горе-долу ги знам, но има ли нещо по-малко от другите

# 549
  • Мнения: 25 712
За Аляската ли питаш?
Ами, единственият недостатък е, че прави хляб само до 1 кг. И има една бъркалка, ако има някакво значение за теб. Според мен се оказа, че не е така важно, просто хлябът ми е с една дупка, не с две.
Положителното е, че прави всичко, което и по-скъпите марки, изпича добре отвсякъде, за разлика от Мулинекс. Но пък казанчето е по-дълбоко и хлябът е с по-кубична форма.
Евтина е, струва колкото половин Мулинекс.  Mr. Green С две години гаранция, ще си изкара парите определено.
Сетих се и за друг недостатък - нищо свястно не изкарах от бързите програми. Но пък може проблемът е в мен - да не съм нацелила правилната рецепта, не знам.  newsm78

# 550
  • Мнения: 1 147
Аляската е иделана. Подарихме на майка за Коледа и тя е много доволна, аз също доста я експлоатирам като и ходим на гости. Според мен не отстъпва на Мулинекса (аз имам Moulinex OW 5000), недостатък, ако изобщо това може да се нарече недостатък е едната бъркалка и по-малката вместимост както и Как' Сийка  е споменала, но те май повечето машини са с вместимост 1 кг, но пък 1 кг не е и толкова малко.
С две думи Аляската е перфекта като съотношение цена-качество.

Как' Сийке, аз нямам проблеми с печенето на мулинекса, пече си отвсякъде идеално. Не намирам разлика с Аляската в това отношение.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 09:44 от десито

# 551
  • Мнения: 25 712
Хм, съжалявам. Явно съм останала с погрешни впечатления от прочетеното тук.  newsm78

# 552
  • Мнения: 4 406
Бумеранг,благодаря.  bouquetЩе го пробвам,само да открия пектин тук.
всякакъв фикс за сладко ще свърши работа. продават се пакетчета Gelfix във всички хранителни магазини. аз сложих приблизително 2 /3 от пакетчето и си стана сладкото

# 553
  • София
  • Мнения: 9 878
Как' Сийке, аз нямам проблеми с печенето на мулинекса, пече си отвсякъде идеално. Не намирам разлика с Аляската  това отношение.
[/i]
PeaceИ моята Мулинекс си пече добре.Преди имах ФИФ,пекла съм и на Аляска,не намирам разлика  никаква.

# 554
Здравейте, момичета! Не намерих в темите рецепта за хляб само със сода. Попаднах на една рецепта, но тя е за хляб със сода и мая. Така че, помогнете, ако можете на една ваша "колежка".
Вчера направих два опита, но и при двата резултата беше глетаво хлебче, което не става за ядене - и в двата случая сложих кисело мляко със содичка, брашно, олио, сол и вода - в леко различни съотношения и на различни програми ("бърз хляб" и "основна рецепта"). Ако не сложа водичка, тестото става много твърдо и машината се мъчи. Много ще съм благодарна, ако някой ми каже изпитана рецепта за хляб със сода.

И още едно въпросче: машината ми е Mulinex OW 5000, но с програмата за "бърз хляб", хлебчето ми винаги става глетаво. Само при мен ли е така?


Моето хлебче на бързата програма става много хубаво (и аз имам Мулинекс).  Аз го правих по следната рецепта:

Вода: 400 мл.
Олио: 2 с.л.
Сол: 2 ч.л.
Захар: 1,5 с.л.
Сухо мляко: 2,5 с.л.
Обикновено брашно: 640 г
Суха мая: 4 ч.л.

Аз прочетох тук някъде, че маята трябва да се пази суха, затова гледам като сипвам брашното да покрия всичката вода. Слагам маята по средата на брашното, в нещо като "гнездо", което правя

Печеш на 5та програма, 1 кг. на средна коричка и става това  Grinning

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=274016&pid=6946042

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт