Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен!
Аз също съм априлска мама и бих искала да се присъединя.
Виктория се роди на 21.04.08 с мерки 52 см./3750 гр.

Относно нааканите пелени- първо ги кисна в Персил Сенситив,който пере до този момент всичко, и после в пералнята пак с Персил на 40 градуса..... петна не остават


Поклон пред паметта на Станиславчо и Киара Flowers Rose Flowers Rose

# 301
  • Мнения: 560
Момичета  newsm45 newsm45 newsm45, с ужас установих, че май съм оставяла Малвина недохранена от 10-на дена насам.

Днес, след поредното хранене с дърпане и тем подобни, описани по-горе, реших да й дам АМ след повече от половин часово дърпане и опити за хранене, и тя изяде 100 мл от раз, без да се замисли въобще, даже още искаше newsm09
А аз си мислех досега че се гивизи и стачкува, щото като проверявам и стискам гърдата се вижда че има, пък то newsm61
Как се стигна до тук, не съм спряла да пия чайове и течности, все гледам да гълтам нещо, а детето не иска да суче.
Как да процедирам сега, да продължавам ли с дохранването след пробите за кърмене, да не я отбия по този начин newsm45 newsm45 newsm45



Аз бях в същото положение и то сигурно около месец поради което се стигна до там че Бети започнала да се засища с 20 30 мл които е сучела и естествено спадна на тегло.Това го остановихме с пробно кърмене и то няколко пъти и с мерене с везна в къщи.Така по препоръка на док започнах да се изцеждам и да давам със шише.Беше ми гадно но така постепенно започна да яде повече и сега вече яде по 80-90 мл.Съответно и кърмата ми се увиличи -в началото изцеждах до 40 мл а сега дори сутрин стигам да 100 и повече понякога.Понякога я слагам да суче и не се сърди че полага повече усилия но така не съм спокойна и дори да е по трудно процедирам така защото поне виждам колко яде.Имало е и случеи когато не й е стигало и тогава съм дохранвала.Ние сме на Фризопеп тъй като е алергична към белтъка на кравето мляко.
Така че бих те посъветвала да се изцедиш малко преди да стана време за хранене и така ще видиш същност колко има или поне ще ти даде някаква представа.Дано да съм ти била полезна

# 302
  • Мнения: 242
Здравейте набързо
явно при всички бебета е еднакво то не блъска главичка ,то не бе плезене,верно доктор Ливайн,то не бе бутане на ръцете ако може милото и двете ръце ще си набута в устата... Аз още нещо забелязвам при малката ми душичка опитва се да става  newsm78 така се сбръчква и се повдига и ако не взема да я вдигна случайно започва да плаче,а много и е рано да се вдига да му се невиди,почва да ме притеснява.
 Ясмина беше права за кърмата, освен мекотата на гърдите(което не е признак) няма никакви ама никакви признаци за намаляване или спиране на кърмата,то това е добре ,обаче как ще отслабвам и кога ?
Сисе аз пия газирано,ваобще всичко правя,пия кафе ям шоколад от нищо не се лишавам ,кафета,коли,всичко вече взех да си ям и да си пия и в момента фантата ми е до ръката,но и не видях разлика в поведението или в пръцкането или в каквото и да било  Peace
 Ясмина и ние така хъркаме от време на време и след една безсънна нощ разбрах че е от слюнката,започнала е да отделя доста слюнка и понякога се дави ,и така хърка все едно е хремава,само това мога да ти кажа.
 за акитата пера първо със сапун тео бебе много много добре и бързо се изпират даже и ако са стояли няколко часа.
 Друго да ви кажа днес цял ден си мисля колко бързо минава времето и как бързо ни растат дечицата,а как ми се иска малко да си остане такава сладичка гукаща и в момента в който ме зърне дава усмивка до небесата,на мама момичето,много бързо растат тия деца бееее.
 ох олях се отново
 july1979  и  Hrisi q Добре дошли!
 

# 303
  • Мнения: 135
Здравейте на новите мами july1979 i hrisi_g Hug wavey
hrisi_g и моя син е роден на 21.04
Вашите бебенца търкат ли личица в  скута ви, когато са гушнати с лице към вас?
И Бобката от една седмица запо4на да го прави.
4естита месе4инка на вси4ки newsm51
Моми4ета,незнам ве4е какво става с тези колики,уж бяха намалели,но от няколко дни се върнаха с такава сила,4е  smile3511

# 304
  • Варна
  • Мнения: 3 247
didimora дано да е от слюнката.  Praynig  Аз се притеснявам да не е хрема, че миналата седмица имаше болни около нея.

Времето наистина минава бързо - кога видях положителния тест, кога се роди това бебе, че и вече на човече заприличва.  Laughing

Добре дошла hrisi_g   bouquet

# 305
  • Варна
  • Мнения: 433
Добре дошли на новите мами!

july1979, ти от кой квартал си?

vesy1, за пробно кърмене не искам и да чувам. В началото като направих такова се стресирах допълнително с този кантар и си създадох триста главоболия.

Последното ни хранене мина малко по-добре, дърпането беше  по-малко, но в действителност какво е изяла никой не знае. Пробвах след това да се изцедя, 10 мл някъде - нищо работа, но й дадох и тях с лъжичка и тя си ги изпи. Ще изчакам до 24, поредната ни консултация, да видя колко сме качили и как ще процедираме, засега няма да й давам АМ повече Confused

Но проблемите при нас продължават: smile3518 и аз влизам към мамите, намерили кървава слуз в акото. При нас беше тази вечер, след следобедното хапване на АМ, светлочервена стои на цвят. Незнам дали е следствие на АМ, ще видим следващите, дано в тях няма.

Заредиха се сто неща едно след друго newsm45, дано дойде края най-скоро... Утре сме на хирург за пъпчето... newsm17

# 306
  • Sofia
  • Мнения: 409
Момичета извинявайте,че се бъркам в темата ви,но виждам,че има кърмещи мами сред вас,та ако някой иска имам останали два пакета чай за кърма от билковата аптека на Чаталджа в София. Пишете ми на ЛС

# 307
  • София
  • Мнения: 289
Здранейте

Аз не взех изпита, много ми е гадно и много ме е яд на мене си  #Cussing out То така или иначе няма да мога да се явя сега на 29 на държавен, но все пак егаси! А лошото е че не се знае кога ще има втора дата за държавен и дали ще има и дата за тоя изпит преди него или всичко ще е чак догодина по това време Sad голяма гадост Whistling

За прането аз пера със Сано и само в пералнята, за сега не са оставали петна от ако, но пък и ние почти нямаме случай на пропуснал памперс Simple Smile

Ние сме същите с търкането на муцунката, преди го правеше само като е гладен, а сега постоянно. От три дни обаче много се лигави, и аз знам че е рано за зъбки, ама какво е това лигавене, простооо  #Crazy като се опитва да си изяде юмручетата  Mr. Green или като ми е на рамото цялото му лице става и моето рамо естествено. Днес даже му се точеха лигите във ваничката докато го къпехме, а не е от глад защото го прави и веднага след като се е наял  Thinking

Аз да ви попитам нещо друго и по специално мамите на бебчета на АМ, вие чували ли сте такова нещо че пластмасовите шишета след три месенка употреба най-много ставали отровни и започвали да отделят някакво канцерогенно вещество от пластмасата??? Днес като разбрах направо се шашардисах, сега ако пак трябва да купувам шишета, направо незнам! Ние ползваме 5 в момента  #Crazy

Утре и ние сме на консултация и ще питам, надявам се да ни сложат ваксината вече, защото миналата седмица я отложихме Simple Smile

# 308
  • София
  • Мнения: 5
Rocobaroco,наборчето е истински сладкиш, а и термините ни са близки- моя беше 12.04 Grinning

Ясмина,Didimora на нас след прегледа вчера педито ни каза,че няма причина за притеснение- хриптенето и хъркането се дължат на слюнката и секретчетата от нослето. Посъветва ни да пръскаме по-често Стеримар или физиологичен разтвор.

Alokazia стискам палци всичко да се оправи Praynig

# 309
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за топлото посрещане! Hug

# 310
  • Мнения: 7
Алоказия, живея в широк център - до ХЕИ-то.  Simple Smile

# 311
  • Sofia
  • Мнения: 409
Аз да ви попитам нещо друго и по специално мамите на бебчета на АМ, вие чували ли сте такова нещо че пластмасовите шишета след три месенка употреба най-много ставали отровни и започвали да отделят някакво канцерогенно вещество от пластмасата???
Малко полезно инфо: http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A
Ето и относно надраскването:
"Бисфенол А е хормоноразрушаващ химикал, потенциално увреждащ човешкото здраве и среда. Модерните преди време пластмасови шишета (направени от поликарбонат), съдържат химикала бисфенол А. Неотдавна публикувани научни постижения показаха, че този химикал в известна степен прониква в храната, тъй като шишетата, изработени от чиста пластмаса се надраскват и променят цвета си вследствие честата употреба."

Ето още на английски http://www.sciam.com/article.cfm?id=plastics-in-baby-bottles-may-pose-health-risk

И една на български:
ПЕЛЕНАЧЕТА СУЧАТ ОТ КАНЦЕРОГЕННИ ШИШЕНЦА
ОПАСНИ БЕБЕШКИ БУТИЛКИ НА ПАЗАРА
Една от най продаваните марки за бебешки бутилки в България -Авент е на първо място в списъка продукти които съдържат опасното химично съединение бисфенол А.Това показа проучване на група британски учени ,които са оценили над 500 научни публикации и са стигнали до извода ,че опасна за здравето може да е не само храната ,но и нейната опаковка.
МАРКИТЕ
На българския пазар се предлагат всички марки бебешки бутилки от ТОП 5 с най-високо съдържание на химичното съединение бисфенол А.Това са марките AVENT,DR.BROWNS,EVENFLO,GERBER,PLAYTEX.
При производството на бутилки за бебета,пластмасови бутилки за минерална вода ,бутилки за спортисти,съдове за микровълнови печки,както и за някои полимери в пломбите за зъби,се използват материали ,които могат да станат причина за сериозни заболявания,в това число и рак .Лабораторни тестове в Америка са доказали,че петте най разпространени марки за бебешки бутилки съдържат опасния хормоноразрушаващ бисфенол А,който потенциално уврежда човешкото здраве и среда.
ОПАСНОСТТА
Всеки ,който е пил от пластмасова бутилка ,или е ял от пластмасова чиния ,е имал допир с това съединение.Екипът от учени потвърди,че химикалът се отделя от пластмасите,в състава на които участва и преминава в храната или течностите ,до които има досег.Най страшното в откритието на британските изследователи е това ,че въздействието на отровната опаковка може да стане още в утробата.Ако бременната жена пие от бутилка,в производството на която е използван бисфенол А ,то вероятността нейният нероден син в последствие да развие рак на простата е достатъчно голяма.
ОПИТИ
Направени са множество експерименти с бременни мишки .Учените във Великобритания им въвеждал различни дози с бисфенол А .Резултатът се оказва направо плашещ всички мишки били открити патологични изменения на простатата.
ДО КАКВО ВОДИ:
1.Ранно начало на пубертета
2.прекалена пълнота
3.диабет
4.повишаване на агресията
5.понижаване на паметта
6.преобръщане на нормалните сексуални разлики в структурата на мозъка
7.понижаване на имунната система
8.рак на гърдата
9.рак на простатата
10.помятане
ПРЕПОРЪКИ ЗА РОДИТЕЛИТЕ:
1.Купувайте дървени играчки,така със сигурност в организма на детето ви няма да попадне бифенол А.
2.Ако все пак купувате пластмасови играчки търсете надписа на етикета pvc-free.
3.Винаги проверявайте дъното на продукта.Не купувайте такива продукти,които имат надпис PC.Това символизира наличието на вредната поликарбонатна пластмаса.Често номер 7 означава че материалът е поликарбонатен.Не закупувайте продукти,които имат номер 3.Това във всички случей означава че продуктът е направен от PVC пластмаса.За да сте сигурни ,купувайте продукти,които в триъгълника на дъното си имат изписани номер 1,2 или 5.
4.Не затопляйте никакви напитки или храни в пластмасови съдове.
5.Избягвайте да храните децата си с консервни храни .бисфенол А се разлага от метала и попада в храната,което консумирате.
6.Най добре да купувате храна на децата си в стъклени бурканчета или бутилки.
7.Ако използвате пластмасово съдове никога не използвайте миялна машина за тяхното измиване.Избягвайте горещата вода,както и силното търкане при почистването им.

# 312
  • София
  • Мнения: 289
Първо много ти благодаря   bouquet

ЛЕЛЕ ТОВА ЗВУЧИ ПОВЕЧЕ ОТ ПЛАШЕЩО!!!!!!! #Crazy
Ами май ще купувам пак шишета, ама то какви, той Ради е толкова специален на биберони, че незнам  ooooh!

Забравих да кажа, добре дошли на новите мами Simple Smile   bouquet

# 313
  • Мнения: 96
И аз като Сисето имам прилив на кърма тези дни. Мисля, че повръщанетона Ава се дължи точно на това, че гърдите ми са препълнени и се дави. Май му хванах цаката, донякъде разредих повръщанията. Дано минат напълно без допълнителни мерки Praynig Иначе нямам наблюдения да съм допринесла с нещо за повечето кърма.

Газирано почти не пия. Понякога малко газирана вода, че поне няма оцветител. Натурални сокове също не пия Sad Много рядко си взимам Биотайм на Капи. Иначе само вода, чай и бира Grinning В тази връзка, кърмещите мами, по колко бирички на ден си отпускате?

доли, жалко за изпита! Не се сдухвай, ще вземеш следващия. Сега ти изглежда по-лошо отколкото е Peace Ради много прилича на теб в устичката, поне на снимката от линийката ти Peace

ох, аз днес съм на гинеколог ooooh! Ще проверява дали всичко е ОК след кюртажа. А, дано вече да минава, че .... А и кекс ми се яде, пък боли Cry

добре дошли на новите мами, хриси_кю и джули Hug

# 314
  • Мнения: 269
Здравейте , милички !!

Добре дошли на новите мами !!

Ние днес ще ходим при доц.Маринова - гастроентеролог-зав.катедра по хранене, да види Косето .При нас нещата се усложниха , в събота Косьо започна да ака само кръв и се обадих на педито и каза да минем на Фризопеп и категорично потвърди , че имаме алегрия към белтъка на кр.мляко.Та затова и ще потърся второ мнение .На нея , естествено , не и стана приятно , че ще ходим при друг доктор , но ... сори. После ще ви пиша , като се върнем.

А иначе , купихме ел.кантар ( за възрастни ) и Косьо започна да качва.За 5 дни - 200 гр.

Общи условия

Активация на акаунт