Любители на котки - тема 7

  • 23 374
  • 571
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 39 770
Сиамка много ми е мъчно. Поплачи си. Макар, че на мен не ми помага плача.
Спомняй си само хубавите моменти и знай, че е на по-добро място.
Вече не помня в коя от темите ни бях писала как сънувах стария си котарак Спас вечерта преди да взема Харо. Наглежда си ме той от време на време Simple Smile

# 556
  • Мнения: 591
Сиамка, каквото и да ти кажа няма да ти олекне докато не мине време...наистина си поплачи и си спомняй все хубавите неща  Hug  Hug  Hug

Аз да ви кажа за нашето мъниче, което не съм виждала от снощи, защото е под леглото в ъгъла на паркета милото...ама с такава майка като неговата...Снощи и сложих пак там отдолу едно кашонче с хавлиика вътре, за да им е меко и малкото така поспиваше и без нея поне за момент, нооо...тяяяя реши, че не го иска като е в това "креватче" и нощта ставахме да местим леглото и да махаме и да си го оставим на паркета...много е никаква мойта котка ooooh!...почти цял ден е при него отдолу и се гушкат и малко само да мръдне то такъм глас надава...чак ми става жал за нея сега, защото дори неможе да се наяде както трябва. Важното е, че мъничето е добре Simple Smile, прилича на баща си- такова сивичко и пухкавичко, и с едни големи лапки Heart Eyes и ГЛАС  Wink

Та, дайте ми съвет как да я накарам да поиска някаква постелка поне? Аз сега пера една да видя дали като е изпрано и не мирише на нещо си дали ще поиска. Но много ще се радвам на съвети  Hug

# 557
  • DE
  • Мнения: 521
Вече не помня в коя от темите ни бях писала как сънувах стария си котарак Спас вечерта преди да взема Харо. Наглежда си ме той от време на време Simple Smile

И аз сънувах нощес и вярвам в нашата връзка! Сигурно и аз ще си взема ново коте (особено ако тя ми даде знак), някой ден, живот и здраве, засега не искам да го мисля.

Уайти,  пробвай, ама твоята маца явно е капризна, но нищо няма да му стане на самото бебе, само че не мога да кажа същото за паркета...

# 558
  • София
  • Мнения: 5 734
Ако знаеш,че има любима блуза или парцал да й ги дадеш тях.Те новите неща ще са й непознати.

# 559
  • Мнения: 1 218
Сиамка , едно голямо гуш и от мен  Hug Hug Hug
Не ми се мисли какво ти е на душицата сега  smile3518

# 560
  • Мнения: 293
Сиамка, желая ти кураж. Сигурна съм, че ти е много тежко, но само си помисли, тя вече е на по-хубаво място, не я боли. Вие сте и дали цялата любов, на която сте способни, докато сте били заедно. А времето не е било малко. Дори в последните си мигове не е била сама, чувствала се е обичана и спокойна, въпреки мъките.  Confused Вярвам, че и тя е благодарна за грижите и хубавите моменти прекарани с вас и сега от време на време ще ви "наглежда" отгоре.
Боже, само като си помисля, че и моите някога може да ги няма  Sad и буца ми застава на гърлото. Понякога Тити като ме погледне имам чувството, че а-ха ще ми каже нещо /не ми се смейте, моля/. Винаги усеща, когато нещо ме тревожи и ляга в мен, а ако ме види да плача идва и започва да ми се гали и мърка. Оф, спирам, че надух гайдата.  Cry

# 561
  • Мнения: 1 540
Слязох долу зад блока да нахраня котешката популация. Обикновено им хвърлям храна от терасата, но този път имах цяла голяма консерва, от която Рижко не пожела да яде. В момента, в който клекнах да изсипя консервата, се провикна един грозен дрезгав и заплашителен мъжки глас от първия етаж - "Стига сте ги хранили тия котки ве еейййй!" Толкова жално ми стана за милите душици, които най-вероятно понасят гнева на тия простаци. Не знам дали не им вредя на котетата така, като отивам на място, защото онзи простак (а в нашия блок ги има много такива) сигурно ще излезе да огледа какво става и се притеснявам да не им направи нещо. Преди време, когато майката на Рижко роди на седмия етаж в сушилнята, отидох да нахраня дребосъците, и веднага излезе един съсед. Почна буквално да ме бута по стълбите (представяте ли си! това беше възрастен човек, който се очаква поне да има възпитанието на комунизма!). Почна да ругае и да крещи, направо не можах да повярвам.
Исках само да ви разкажа тия неща, защото ми е много странно как е възможно хората да се отнасят към животните с такова пренебрежение. Не всеки е коткар, няма нищо лошо в това. Но едно е да не се занимаваш с котки, друго е да целиш да им навредиш! Исках просто да споделя с какви идиоти съм принудена да съжителствам  Crossing Arms

# 562
  • Мнения: 591
rorrr, подкрепам те напълно  Peace Пълно е с такива идиоти. Аз им хвърлям от терасата и те папкат...лошото е, че те не са улични, а живеят в една съседска къща и можете да си представите как се грижат за тях Sad

# 563
  • Варна
  • Мнения: 3 415
 rorrr, е какво му пречат котките...кучета да бяха да го е страх нещо ама котките  ooooh!
аз редовно си храня сутрин и вечер 2 котета пред входа и до сега не са ми правили забележка за щастие

# 564
  • Мнения: 1 540
В нашия блок 90% са пенсионери. Много е жалко, че почти всички от тях са изперкали  Confused Не е нормално 70 годишен мъж да изпитва такава ярост само защото съм сложила паничка с храна на коте. Усеща се как с възрастта (и най-вероятно поради трудните им условия за живот), повечето буквално са превъртели и са се заключили в някакъв свят, използват едни заучени фрази, които употребяват като машини. Дори на съветите на собствениците, където обикновено се разискват общите сметки, асансьори и подобни, имаше часове дразги във връзка с котките. Що за болен мозък ще събира целия блок, за да говори за котки??? Нито цапат, нито им се врат в тъпия живот. Живеят в храстите, по полянките около блока. Но като че ли все пак им пречат. Може би на такива не само животните, но и хората им пречат.

# 565
  • София
  • Мнения: 1 951
Сиамчица,поплачи си  ,но  я  помни  само   с  хубавите   моменти.Вземи  си  и  нова  маца.Наистина  вярвам,че  са  на  по   добро  място,без  болка,и  страдания.Много  преживя   твоята Пусанчица.ГЕРОЙ  Е  ТЯ!Горе главата!
Искам  да  видя  снимки,на  новите  котета.

# 566
  • Мнения: 5 317
Много глупави хорица има.Моя съсед преди време искаше да ми трови външните котета,че ходили до тоалетна в неговия двор.Иди му обяснявай.

# 567
  • Мнения: 1 227
Беше ме страх днес да влезна в темата, а то имало защо....
Сиамка,  Cry  Hug

# 568
# 569
  • Мнения: 416
Сиамка как си мила??? Успокои ли се малко? Постоянно те мисля  Sad

Общи условия

Активация на акаунт