Имам ли право да се чувствам предадена?

  • 6 233
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Разбира се, че имаш право. И честно казано ако съм на твое място не би ме скофтило толкова празнуването на прословутия рожден ден колкото това прибиране ката вечер в 2 часа през нощта и пиенето-това не бих приела. Не знам какво да те посъветвам. Ти сама трябва да решиш. Тук изобщо не става въпрос дали имаш право да се чувстваш предадена, а дали си готова да приемеш това като твой начин на живот и да се примиряваш с него.
Много правилно го е казала renci, няма смисъл да го повтарям. Това са нещата, които биха притеснили и мен.
Че даже бих се и страхувала да отида с него в страната му...

# 16
  • далечно
  • Мнения: 1 029
айде сега, един рожден ден - било то и 30-ти - голям праз. Ми да го отпразнува по-късно...те старите пияници са си все там  Mr. Green Казвам ги от позицията на човек, който е "оставил роднини и не-знам-кво-си" за да бъде с Него (в различни европейски дестинации, ама това е друга тема).

Сори, ама обидни приоритети в този случай - оправдан запой с роднини и стари дружки  срещу подкрепа за жената, която "си прави кефа", като му износва бебето. Това би бил повода за сръдня от моя страна  #2gunfire. Причината и ти я уточняваш - непрестанен купон (добре, ама семейството??)

обаче не се гледа дете лесно сама (странични наблюдения). Поговори с него, изяснете си приоритетите - сега ТИ се неговото семейство, най-добър приятел и пр. И вашето неродено бебе. Сега ТИ имаш нужда от неговото разбиране и подкрепа, не обратното  Crossing Arms

# 17
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
 Имам приятелка, която имаше твоите проблеми. Съпругът и е поляк. Преди 2 години се наложи да постъпи в болница спешно за операция на детенцето. Таткото разбра чак на следващия ден. Когато излизаха от болницата - пак го нямаше, но като се е прибрал - не ги е намерил.
 Доста кардинални мерки, но от тогава той не пие.
Поговори с него. Пиенето е сериозен проблем.

# 18
  • Мнения: 2 169
Мен като renci повече биха ме притеснявали късните прибирания в нетрезво състояние, отколкото празнуването на рожденният ден. Това според мен е проблемът при вас.

Напълно съгласна !!! Аз лично не бих приела нито това, нито да ме остави за 2 седмици при положение, че бремеността ми епроблемна !!! Confused

# 19
  • София
  • Мнения: 397
 Щом вече му тежи и то само бременността ти, то като се роди бебето, става още по- тежко и той въобще не трябва да се прибира! Остави това какъв пример дава , но и няма да има грам на кого да разчиташ за помощ, все едно си самотна майка. За какво ти е този мъж тогава, само за осеменител? #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 397
 А специално за рождения ден бих се съгласила, при условие, че това ще му е нещо като последно "ергенско парти" и след като се върне- спира със запоите. Ако мисли, че не може, просто да не се връща!

# 21
Пак да ви благодаря и да кажа, че във всичко, което казвате, има смисъл и сте много прави.
Димана, не е Русия, ако това питаш  Simple Smile
Става дума за една миниатюрна, северна, мразовита страна, горд носител на титлата "най-много самоубийства на глава от населението" и "най много загинали зад волана за шофиране в пияно състояние". Там да караш пиян е младежки национален спорт.
Но смятам, че независимо от културалните обусловености, всеки може да избира сам дали да пие или не, дори, и ако в средата това минава за "нормално".

Галюни, в настоящата ситуация, това, което се е случило на приятелката ти ми се струва много реално и мен да споходи. Но аз никак не съм от тихите, вдигам скандали, говоря, провокирам дискусии, има движение някакво в положителна посока. Лошото е, че моето уважение към него много намаля и клони към изчезване, заради изборите, които прави. Втрещявам се от това, колко много го ужасява фактът на моята бременност. Вече даже и не се обиждам, просто ужас ме тресе. И, да, смятам, че е по-добре да си "самотна майка", отколкото да си уж омъжена, пък... да се събудиш една сутрин и да установиш, че на този брак му липсва нещо... мъж, например  Laughing

Не ме е страх да посрещна и най-тежките обстоятелства, не планирам да си затварям очите и да си внушавам, че "ще се промени" и "нещата ще се оправят". Ще си определя някякъв срок и после - довиждане!
Важно ми беше да чуя обратна връзка, че не съм някаква тиранична кучка, дето не дава на момчето да пийне  Joy
Благодаря ви и успех на всички!
 
 

# 22
  • София
  • Мнения: 1 825
Разбира се, че имаш право. И честно казано ако съм на твое място не би ме скофтило толкова празнуването на прословутия рожден ден колкото това прибиране ката вечер в 2 часа през нощта и пиенето-това не бих приела. Не знам какво да те посъветвам. Ти сама трябва да решиш. Тук изобщо не става въпрос дали имаш право да се чувстваш предадена, а дали си готова да приемеш това като твой начин на живот и да се примиряваш с него.

renci, благодаря ти, че ми спести писането! Peace

# 23
  • Мнения: 2 563
Дано се окопити това момче! Ти все пак си осигури финансова независимост.  Hug

# 24
  • Мнения: 604
Абе мила коя е тази държава в която да пиеш всяка вечер е нормално newsm78¿
Направо ме озадачи #Crazy!!!

# 25
  • Мнения: 139
Чужда страна. Друг език. Друго държание на хората, друг манталитет, други отношения, други очаквания, разбиране за близост по малко по-различен начин. Слънцето изгрява и залязва по друго време. Доматите имат друг вкус. Водката също. По нисък стандарт на живот (на цялото общество, не на конкретен човек)
Той съзнателно е направил този избор. Не е лесно да се свикне с всичко това, но той е тук, изборът му продължава да бъде в България и с теб.
Мисля, че нямаш право да се чувстваш предадена, че иска да отиде в родината си и да запразни както му душа сака. Ти си си у дома, най-верочтно имаш близки и за няколко дни няма да се свърши света, макар и да караш трудна бременност (надявам се няма да те изостави някъде без хора около теб, без телефон и достъп до медицинко обслужване, в случай, че недай Боже, се наложи). Не прави драма от това.
Пиенето, обаче е друга приказка. Културата на пиене е различна в различните държави - спор няма, но дали и колко да пие даден човек си решава сам той, а не обществото, в което е роден и отраснал. Струва си да поговорите по въпроса и да му обясниш, че редовните му запои вредят на връзката Ви, че отговорности към бъдещето Ви дете (педполагам планирано) имате и двамата, че то ще има нужда от грижовен и отдаден, а не от вечно натаралянкан татко и ако не спре с прекомерната употреба на алкохол - дано имаш кураж, увереност и подкрепата на близките си да продължиш без него живота си, пък той да си пие, щом толкова му е сладко.

# 26
  • Мнения: 3 423
За рождения ден драматизираш излишно.

Нормално е да е щастлив от избора си
да живее в България, все пак алкохолът
е лековато евтин. В държави, където се
продава евтин алкохол, обслужването пък
куца, така че е нормално човекът да иска
да си празнува рождения ден вън от България.
Не бъди несправедлива. Няколко дена без него
дали се изкупват с цял живот после с него, кажи?!
Купи му хубав подарък и няколко кондома за всеки
случай, ако случайно реши, че много му липсваш.
И се наслаждавай на себе си. След раждането ще
ти се случва от рядко по-рядко, обещавам ти.

# 27
Лошото е, че моето уважение към него много намаля и клони към изчезване, заради изборите, които прави.

Нормално е уважението ти да изчезне, ако от неговата страна няма и малък намек за поне една трета от твоето уважение и търпение.
След като казваш, че си говорите открито за проблемите, опитай един последен път да му обясниш, в каква деликатна ситуация се намираш и колкото и да си силна, имаш нужда от неговата поткрепа в този момент. Постави му направо ултиматум......

Не се притеснявай, когато загуби това което е имал може и да му дойде най-после мозък в главата. Според мен това е поредния мъж, който не иска да разбере, че семейството носи някои отговорности и задължения.
Май доста съм бягала от час по география, идея си няма, коя може да е тази държавица Simple Smile.


Успех и лека бременност.

# 28
  • гр.София
  • Мнения: 380
Ако просто искаше да празнува рождения си ден с роднините и приятелите си, нямаше да има проблем. Все пак може би изпитва носталгия, освен това му предстоят доста напрегнати месеци и това би била една заслужена почивка за него. Все пак през останалото време е с теб и не би трябвало да го преживяваш толкова тежко. Но според мен проблемът е в безотговорното му поведение през останалото време, особено след като си бременна. Недопустимо е в такъв момент мъжът системно да запива с приятели и да пренебрегва съпругата си, още повече че бременността ти не е лека.Така че според мен имаш много по-голям проблем от желанието му да празнува рождения си ден в родината и имаш пълното право да си неудовлетворена и предадена.

# 29
  • Мнения: 2 448
Предадена заради рождения му ден, я стига глупости!

За останалото, че си има проблем с алкохола, мисля, че не е от сега и ти добре си го знаеш и щом не ти е правело впечатление, защо сега?  newsm78 Може би просто ти е кофти, че не можеш да го придружаваш в излизанията в това състояние, но по принцип това с пиенето няма оправия.Ако не ходи да пие навън, ще пие вкъщи. Ти си знаеш до колко можеш да се примириш с това. Зависи и от това какъв става като е в нетрезво състояние, защото моя например  минава на любовна вълна, нито посяга набой нито нищо. Аз дори искам да си излиза да си пие навън, отколкото в къщи, ама не иска.

Общи условия

Активация на акаунт