Летните вълнения на..НАБОР'95

  • 18 991
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 184
През ваканцията - почивка и обогатяване на общата култура. Нямам намерение да пренапрягам детето, за да не се получи ефекта на пренавита пружина. Пък и какво да се подготвя, като на никого не му ясно какво ще представлява кампанията за прием след седми клас следващата година. На последната родителска среща, учителката по история (в нашето училище тя беше лектор, иначе преподава в гимназия) каза, че някои гимназии ( в т. ч. и тяхната)  искали, освен изпити по БЕЛ и математика, да има и тестове за деца, които искат да кандидастват не само в математически и езикови гимназии, а и  в специализирани паралелки със засилено изучаване на история, химия, биология и т.н. Т.е. обясни ни, че тестовете по математика и БЕЛ не могат да обхванат всички интереси и възможности на децата, и тези които са с друга насоченост (напр. природо-научна или хуманитарна) са ощетени.
Благодаря за предложенията за книги - днес си закупихме "Зоро" на Алиенде (от трилогията, която предложи Янита  имаха само една книга, но  ако му потръгне  Grinning на детето Алиенде, ще поръчаме) и "Само ти можеш да спасиш света" на Тери Пратчет.  Запасена е с литература  и сега се чуди с какво да започне - със задължителната или с удоволствената.  Laughing

# 16
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Теди вчера прочете "Ангелинка".Ако наистина е отпаднала ще се спука от яд.  Mr. Green Той по принцип се придържа само към задължителната програма на учителката по БЕЛ. Joy Joy Joy

# 17
  • Мнения: 3 740
днес си закупихме "Зоро" на Алиенде (от трилогията, която предложи Янита  имаха само една книга, но  ако му потръгне  Grinning на детето Алиенде, ще поръчаме) и "Само ти можеш да спасиш света" на Тери Пратчет. 

Ако не е чела друго на Тери Пратчет, по-хубава е "Джони и бомбата". Също и поредицата за номите - особено първата част, "Масклин" - ако не попаднете на изданието, в което са и трите части. За девойка е подходяща и поредицата за Вещиците от Света на Диска, за младеж - поредицата за Стражата. Моите тийнове са абсолютно луди по Света на Диска, макар че Камен все още не харесва всичко от поредицата.

# 18
  • Мнения: 2 439
На моя син чак днес им дават бележниците. Излезе сутринта към 10,30 часа, аз ходих по задачи, върнах се преди малко, а него го няма. Звъня му и го питам да не би да е останал в 6 клас и да не смее да се прибере, пък той ми докладва за успеха си и после каза, че щял да се прибере след час-два. Е, днес е отпуска, но на бюрото му вече стои "До Чикаго и назад", така че няма връщане. И подарък има естествено, ама ще се връчи след проверка на бележника.

# 19
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Нашата г-жа по БЕЛ не се шегува.Вчера Теди ми показа задачите за самоподготовка.Те ще имат оценка,която ще бъде приета за начална текуща такава за новата уч.година.Новото е ,че и родителите са любезно помолени да се включат като диктуват текст от "Шибил".Върху този текст имат 8 задачи от раздел бълг.ез.Отделно имат и две задачи от раздел литература:творчески текст-"Не всичко е пари,приятелю"/съчинение разсъждение в/у житейски проблем/.И репродуктивен текст-сбит преразказ на глава по избор от "Под игото". Отделно са произведенията,които трябва да прочетат.Естествено тези задачи не се посрещнаха с възторг,но лично аз мисля ,че това им е нужно във връзка с бъдещите тестове след 7 кл.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
Само ние с Кабо Алма ли мислим, че времето за почивка наистина е за почивка?

Четенето на книгите от списъка също го броя към почивката, защото четенето е точно това - удоволствие и почивка. Но всичките тестове, упражнения и летни курсове ми се виждат недопустими за лятната ваканция. Нека почиват децата! От септември ще са достатъчно натоварени.

# 21
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
И на мен ми се иска да си починат добре, че ги чака тежка година. По математика са им дали доста задачи за домашно.

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Има време за всичко и да починат и домашни да направят, няма лошо.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
Абе като знам Виктория през какви тежки серии премина - седмици наред без нито ден почивка, предпочитам сега да забрави за упражнения и домашни. Вярно, че тя сама си навлече натоварването и не се оплакваше, но на мен сърцето ми се свиваше, когато вечер си лягах преди нея. И за седми клас се е засилила: "На каквито и курсове да ходя, колкото и да имам да уча, отсега казвам - от театралния клуб няма да се откажа. Ще се справя!"

# 24
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моят лично не е от тези, които се натоварва, пази си душичката човека.

# 25
  • Мнения: 2 829
здравейте и в новата темичка

при нас ваканцията си е ваканция
задължителната литература обаче ще си  прочете
а по повод матури ,дипломи и тн.

каквото за всичките това и за нас
само се моля да има яснота по въпроса по-рано Praynig

иначе ,по повод подготовката за кандидатстването след 7 клас
решихме-курс по бълг .език
и уроци по математика
на курса е записан вече,даже ходи на тест за определяне нивото
а с госпожата по математика вече сме се уговорили

# 26
  • Мнения: 86
Мами, отново отварям въпроса със уроците в Пловдив. До момента съм получила информация само, че школа "XXI век" е добра. Моля, който има повече информация да казва, дори да са само неща, които сте чували. Наистина искам да намеря някаква школа, за да я запиша и да видя нивото и. Предварително благодаря за информацията!!!

# 27
  • София
  • Мнения: 5 828
А за София кои са добрите школи, някой знае ли?
Иначе аз питах в три и направо ми се зави свят от цифрите  ooooh!
Школа Веди, школа Иванови и към Училища за Европа, ако някой се интересува ще напиша цените.

# 28
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Пиши пиши, аз като науча за други ще пиша.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 828
Общо взето навсякъде е едно и също - учат събота/неделя, по 3-4 часа български и 3-4 часа математика, от 15 септември до сега, т.е. до самите изпити.

Веди:
http://www.vedi.bg/seven_class
за един предмет - на три вноски по 270 лв., т.е. 810 лв.
за два предмета - на три вноски по 430 лв., т.е. 1290 лв.

Школа Иванови:
http://www.evrostar-ivanovi.com/home.htm
тук има една тема за тази школа, май повечето са против  Thinking
на телефона никой не ми отговаря, но прочетох, че таксата е около 260 лв. на месец

Училища за Европа:
http://www.fesbg.net/bg/services/bulmath/
таксата е 525 евро, но цифрата е с отстъпка, понеже ходим на английски


една интер … 90;ия

Общи условия

Активация на акаунт